Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Bryton Cardio 60

Bryton Cardio 60

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

10 km: 0:37:30 (2013)
půlmaraton: 1:24:36 (2013)

Mira123 muž 29.08.2013 10:53:52

Doteď jsem jezdil na kole a poslední 4 roky jen běhal s Forerunnerem 305, který jsem koupil přes e-bay v roce 2007 v USA. Neměl jsem s ním jediný problém, stále naprosto spolehlivě funguje. Baterii v pásu jsem měnil teprve minulý rok a to odvysílá každý rok 300 – 400 hodin. Přesto jsem se rozhlížel na závodech, co kdo nosí na ruce, protože jeho velikost mi prostě při běhu docela vadila a vzhledově je to také už celkem muzejní kousek. FR310 jsem nechtěl, je to v podstatě to samé, jak funkcemi, které dokážu využít, tak i vzhledem a velikostí. Na kulatý displej u Suunta a dalších podle mě nelze nějak rozumně poskládat zobrazované údaje v dostatečné velikosti. FR910 je extrémně předražený.

Na zahraničních fórech jsem narazil na Bryton Cardio 40 a Cardio 60. Sháněl jsem informace, kde se dalo a po přečtení recenze na http://www.dcrainmaker.com/…-review.html jsem se rozhodl hodinky objednat. Zvolil jsem C60, protože přece jen na kolo ještě občas vyrazím, má delší výdrž a vibrační upozornění. Ostatní funkce jsou shodné.

Bryton Cardio 60 jsem objednal na http://www.xxcycle.com/…60-h,,en.php#… za 235 EUR vč. dopravy se sledovacím číslem. Balíček dorazil o týden později. Komunikace s obchodem byla výborná.

Po rozbalení mě překvapily malé rozměry a hmotnost. S FR305 neporovnatelné. Návod jsem znal snad zpaměti, počáteční nastavení zabralo několik minut. Na displej jsem nalepil ochrannou fólii, původně určenou na mobil. Spároval jsem FR305 s hrudním pásem Bryton, na jednu ruku nasadil C60, na druhou FR305 a vyrazil na první porovnávací běh. Pás sedí dobře, ale guma je docela tuhá. Zatím mi víc sedí původní pryžový pás od Garminu, ale možná je to jen zvyk.

V ustáleném režimu jsou údaje o tepovce, rychlosti i vzdálenosti téměř shodné. Při zrychlení nebo zpomalení nebo vběhnutí pod stromy se údaj o rychlosti i tepu mění u C60 rychleji. Na konci tréninku se liší doba strávená během, přestože jsem zapínal a vypínal stopky plus mínus současně. Je to nejspíš způsobené funkcí autopause, kterou u C60 zatím nelze vypnout. Rozdíl po běhu dlouhém 1:25 hodin byl kolem 15 sekund. V nejbližších dnech by měl ale vyjít nový software, kde to už bude možné tuto funkci vypnout. S tím asi souvisí i další údaje: rozdíl v naměřené vzdálenosti při všech bězích byl 250 – 300 metrů, v průměrném tempu je rozdíl 2 – 3 sekundy na km. Max. a průměrná tepovka byla zatím pokaždé stejná. Přesnost záznamu GPS je stejná. Trasa vykreslená v mapě se překrývá. Včera jsem zkusil dvoje hodinky a dva pásy. Údaje tepovky byly naprosto shodné.

Stahování do počítače přes kolíček s kontakty je bez problémů, data ukládám do počítače a importuji do Sporttracks 3. Bohužel se mi nepodařilo importovat soubor s příponou bdx, přestože by to jít mělo. Používám proto pwx soubor. Problém s bdx řeším na fóru Sporttracks, zatím bez nějakého posunu. Online Aplikace Bryton zpočátku fungovala dobře, v posledních několika dnech tam nevidím stažené tréninky a nejdou stáhnout z hodinek nové. Je to divné, ale nijak mi to nevadí. Skvělá věc ve Sporttracks 3 je plugin Dot race. Používám ho na srovnání stejných závodů, kde jasně vidím, kde jsem proti předchozímu závodu běžel pomaleji nebo rychleji. Když jsem v pluginu pustil záznamy ze stejného tréninku z obou hodinek, jsou prakticky totožné. Jsou ale vzájemně mírně posunuté kvůli funkci autopause u C60.

Když to shrnu, zatím po dvou týdnech spokojenost.

avatar

Celkem 2057 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:47 (2012)
půlmaraton: 1:20:01 (2012)
maraton: 2:52:38 (2014)

quassar muž 30.08.2013 07:59:57

Fajn recenze, po tehle hodinkach jsem taky pokukoval, ale vzhledem k tomu ze oproti mejm Timex GPS Global trainer toho moc novyho neprinesou, tak se budu rozhlizet dal. Nicmene bych se zeptal, az bude novej firmware, jestli se tam neda nastavit interval zaznamu jako treba u Suunto Ambit 2.

Motto: Život není to co máme, ale to co vydržíme
avatar

Bratislava, Ruzinov

Celkem 6727,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2012)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)

PALOsvk muž 30.08.2013 08:36:25

Vyborna recenzia, diki ti Mira za nu ! Cena je presne o 100eur menej ako za 910XT (335 EUR na SVK). Naozaj dobry tip, akosik som to u Raya prehliadol tuto recenziu… Mne osobne sa paci najma svojou velkostou-skor malostou, tenky profil, skvele na moju „malu rucicku“. Bohuzial podla Rayovej recenzie nemaju dostatocne presne GPS (hlavny dovod preco som kupil Garminy + servis), co moze byt sposobene aj slabym, len 4s intervalom zaznamu. Ak by som viac plaval a zacal s triatlonmi, stali by za zvazenie ;-) ale najma vdaka tej „malosti“, kde s 910XT by som mal uz asi problem :(

Motto: http://connect.garmin.com/profile/palosvk
avatar

10 km: 0:37:30 (2013)
půlmaraton: 1:24:36 (2013)

Mira123 muž 30.08.2013 08:41:20

>> quassar, 30. 08. 2013 07:59:57 Dá se nastavit v hodinkách stupeň přesnosti GPS. Nejvyšší přesnost, nejvyšší spotřeba baterie. Když jsem zkoumal gpx soubor, zjistil jsem, že interval záznamu je 4 sekundy. To odpovídá zhruba FR305. Nižší přesnost GPS má také nižší spotřebu baterie, interval záznamu nevím, zatím jsem nezkoušel. Žádné další možnosti tam nejsou.

avatar

Bratislava, Ruzinov

Celkem 6727,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2012)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)

PALOsvk muž 30.08.2013 10:55:54

>> Mira123, 30. 08. 2013 08:41:20

Ved prave 4s je strasne dlha doba, najma na behanie a presne zmeranie trate. Takou zatackou prejdes mozno aj za 1,5s, nevravim uz o tiahlych zakrutach a podobne… z tohto hladiska je to pre „najma bezca“ velke minus. Mozno spravia nejaky update, kde sa to bude dat nastavit.

Napr. v mobile som zo zacaitku pouzival sportypal ci strava aplikaciu, no vzdy to bol hrozny zaznam a s Garminom sa to nedalo porovnat. Potom som si nainstaloval Oruxmaps, kde sa da nastavit aj 0,5s a to bol potom hned iny zaznam, hned som zmenil nazor na mobil (bolo to v SW, nie v HW).

Motto: http://connect.garmin.com/profile/palosvk
avatar

10 km: 0:37:30 (2013)
půlmaraton: 1:24:36 (2013)

Mira123 muž 12.10.2013 18:01:07

Ve středu jsem běžel v Pardubicích na dráze desítku. Bryton naměřil 9,96 km, FR310 9,98 km. S přesností jsem spokojený. Po dvou měsících používání (53 tréninků) zatím nemám, co bych vytknul. Hodinky prostě fungují, jak mají.

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.