Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » zase ty černé nehty

zase ty černé nehty

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha

Dvin muž 15.02.2010 10:37:53

vím, že je to evergeen, ale stále mi vše není jasné. I po přečtení všech stávajících příspěvků. Včera po 5km běhu mi ihned zmodral celý nehet na palci. co mě rozhodilo je, že palec kolem něj ihned napuchl, zčervenal a hlavně v něm cukalo jako při otravě nebo po omrzlině. Taky ve sprše (teplá voda) se bolest zvýšila. Takže uvítám rady 3 druhu:

  1. co se mi přesně stalo?

--- nemohu vyloučit špatné zašněrování a silnější byť sportovní podkolenky (to mi vyplynulo z příspěvků), ale — jaký vliv mohlo mít, že se běželo v –6C ? šlo o pouhých 5 km na silnici. Nemůže jít o neprokrvení, něco jako omrzlina? — je normální, že v palci je bodavá bolest a cukání? — jak to správně léčit?

  1. prevence aneb jak to neopakovat?

--- jaké mají tedy být správné běžecké ponožky? Jak silné, tenké? Určitě to bude něco za něco. Jak se tedy rozhodovat? Fakt je tak důlečitá přesná velikost? — platí nějaká pravidla pro běhání v mrazu? Jak řešit chlad – dvoje tenké ponožky?

  1. jak pokračovat v treninku?

běhat přes bolest nebo jak dlouho si dát pauzu? Mám palec nějak bandážovat?

díky

avatar

10 km: 0:50:20 (2010)

Zuzana23 žena 15.02.2010 13:39:35

Ahoj, nejsem doktor ani radil, ale černý nehet mám už delší dobu. Nejdřív také měnil barvy a bolel a pálil. Běhala jsem dál s povolenější botou a černota se ustálila a bolest přestala. A nic víc. Teď je bez bolesti,ale černé to už mám aspoň tři týdny a ještě nic neodpadlo. V zimě mám lyžařské teplé ponožky a na špičce se mi chrují, tak mám prst asi z toho otlačený. Tohle je moje první běžecká zima,nemám to ještě vychytané. Jen jsem změnila ponožky a když prst hodně bolel i při chůzi, přelepovala jsem ho náplastí. Možná máš nízké boty ve špičce a tak tě to stále tlačí i když jen trochu a teď se to už projevilo. A ohledně ponožek je přesná velikost a označení pravá a levá to nejlepší. A né jen na běh:) Nikde se nehromadí přebytečná látka a nevytahají se na obou stranách díky palcům:)

avatar

Předboj

Celkem 23888,2 km
Minulý měsíc 39 km
10 km: 0:40:30 (2006)
půlmaraton: 1:35:54 (2006)
maraton: 3:21:02 (2006)

MirO muž 19.02.2010 13:53:28

Pokud chceš dobré běžecké ponožky doporučuji ponožky behejcom. Není to žádná reklama, sám mám doma aspoň 15 párů a jsou super a v podstatě nezničitelné. Jinak obecně platí: černý palec= malé boty (ať už délkově, nebo výškově)

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 20.02.2010 10:24:23

Na otok a zčervenání nehtového lůžka mi docela dobře zabírá ichtoxylová mast…

Motto: ...kam až?
avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 20.02.2010 10:59:16

[quote=Zuzana23]A­hoj, nejsem doktor ani radil, ale černý nehet mám už delší dobu. Nejdřív také měnil barvy a bolel a pálil. Běhala jsem dál s povolenější botou a černota se ustálila a bolest přestala. A nic víc. Teď je bez bolesti,ale černé to už mám aspoň tři týdny a ještě nic neodpadlo. V zimě mám lyžařské teplé ponožky a na špičce se mi chrují, tak mám prst asi z toho otlačený. Tohle je moje první běžecká zima,nemám to ještě vychytané. Jen jsem změnila ponožky a když prst hodně bolel i při chůzi, přelepovala jsem ho náplastí. Možná máš nízké boty ve špičce a tak tě to stále tlačí i když jen trochu a teď se to už projevilo. A ohledně ponožek je přesná velikost a označení pravá a levá to nejlepší. A né jen na běh:) Nikde se nehromadí přebytečná látka a nevytahají se na obou stranách díky palcům:)[/quote] Mne se osvědčily ponožky o číslo menší. Napnou se, nezhrňuji a nevytvoří se puchýře.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 20.02.2010 12:50:18

taky si kupuju trochu tesnejsi ponozky. pouzivam dvouvrstve od firmy vavrys, takze vrstvy klouzou o sebe a ne o kuzi. a dlouho vydrzi. horko v nich nepocituju. nicmene ty nehty bych rekl s jistotou, ze jsou zpusobene botama, palec by mel byt v bote volny, pokud pri kazdem kroku skobrtne nehet o botu, asi to nebude dobre. v asicsu na maratonskem expu mi dokonce nutili o cislo vetsi botu, aby byly prsty uplne volne, ale pak je zas bota sirsi…

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

Brno

Celkem 2720,9 km
Minulý měsíc 0 km

alka žena 21.02.2010 12:30:29

Taky si myslím, že jde o malý prostor v botě , bráchovi pravidelně černaly nehty, když za „totáče“ nosil menší boty – běžecké potřebuje velikost 50 a to dřív nebylo k sehnání. Osobně mám na běh boty o 1,5 čísla větší… K těm ponožkám – brát si dvoje přes sebe podle mne může ponožku shrnovat nebo naopak zbytečně stahovat nohu, to bych nedělala – ale to je můj názor. Já nosím ponožky, co jsou „akorát“ – větší i menší se shrnují a to pak tlačí v botě. Pokud budeš mít botu dostatečně volnou, tak by tě ten palec neměl bolet ani teď, poté, co ti zčernal nehet, spíš si myslím, že to můžeš mít zanícené – pokud to máš kolem nehtu pořád zarudlé, atd. – takže možná zkusit koupat v hypermanganu, ale pokud se to během 1 dne nezklidní, tak raději k doktorovi …

avatar

Praha

gabrielka4 žena 12.03.2010 16:47:02

i ja mam problem i treba po kratkem ostrem behu a mam boty o cislo a pul vetsi !!!!!!!!! ponozky mam tesne, bezecke, pravou a levou .. co s tim ? pripadne jak uz cerny nehet nejrychleji „vylecit“ ? doporucujete strhnuti ? dekuji !!

Motto: 28years/rowing,triathlon,running
avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 12.03.2010 17:51:04

to gabrielka4-o nehtech a trablech s nimi tu už bylo napsáno spousta v jiných diskuzích-dej „hledat“. Každopádně strhnout nedoporučuju, nehet odpadne za čas sám a pod ním už bude schovaný nový. Proč nehty černají i když jsou ponožky OK, boty větší atd. je mnohdy záhada, já jsem nejradši, když nemám žádné, myslím nehty :D

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Ratlik muž 06.05.2010 14:31:00

černý nehet mi v pondělí odpadl a v neděli je maraton. Poradte prosím jak postupovat. Nějak zalepit či co? díky!

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 06.05.2010 15:05:23

A který-palec? A máš už takový ten slabý nový nehet nebo ne? Každopádně to přelep náplastí s polštářkem a radši 2 x. Zkus v botě, jestli to nějak nebolí, netlačí, kdyby jo, tak to ještě vypodlož nějakým kouskem fáče a přetáhni radši tejpovačkou, ať to drží (ale na zpocený, namazaný kůži to nedrží, takže vysušit než budeš lepit). Každopádně si vezmi pár náplastí s sebou do kapsičky nebo někam a kdyby byl v průběhu maratonu problém, můžeš přinejhorším sundat botu a zalepit.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Stará Ves

Celkem 3373 km
Minulý měsíc 0 km

ramzes muž 06.05.2010 21:56:37

Já jsem měl také problémy s ,,borůvkou" pod nehtem. Každým rokem se mě toto stalo při jednom závodě, kde je 4km seběh.Nehet pak odrústal do dalšího závodu celý rok. Po konzultacích i na tomto fóru jsem přešel na boty o 1,5 čísla větší (nemám s tím problém) a ,,borůvky" se již nedostavují.

Motto: Běhám proto, že jsem rád mezi Vámi !!!
avatar

Praha

Dir muž 27.01.2011 13:43:32

Ja som mal rovnaky problem s nechtami, ale nastastie mi ani jeden nechet nezliezol. boli to len „puchyre“. Stalo sa mi to po mojom prvom(zatial poslednom) pulmaratone v Praze. Na maraton smo sa pripravoval tak, ze 2–3× tyzdenne som bezal 10km a postupne som to zvysoval, pred pulmaratonom som zabehol 16km vsetko bolo OK. A potom sa to stalo. Zabehol som polmaraton. a ked som sa vyzul, tak som mal modre nechty sruhy a treti prst vedla palca. Palec bol ok. Modry nebol. Moja noha je tvarovana tak, ze prave tieto dva prsty „prostredny a ukazovak na nohe“ mam najdlhsie. Tento rok by som chcel zabehnut maraton, a bojim sa, ze sa mi modre prsty vratia a nebodaj ze sa to zhorsi. Je ale pravda, ze na pol maraton, som si dal hrube ponozky (skor trekove), v ktorych som nikdy nebezal, dovtedy som bezal v normalych ponozkach, v ktore som nosil. Takze teoreticky moze byt to, ze mam akurat tesne topanky (bezecke na tvrdy povrch Reebok) a moc hrube ponozky mi sposobili to, ze ma mohli velmi jemne tlacit. Myslite, ze ak si dam znovu „normalne“ = menej hrube ponozky, zaviazem si tenisky pevne, tak ze sa mi to nevrati ? Dakujem, prajem krasny den a nech sa vsetkym vyhybaju zranenia ;) PS: nezakladal som novu temu, pretoze je to podobny problem ako ma zakladatel tejto, tak nech je to pokope.

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.