Martina Bařinová pojede na ME juniorů

Radek Leszczynski | 16.06.2009 | přečteno: 9499×

Minulý víkend se v největší turecké metropoli Istanbulu uskutečnil mezinárodní mítink kategorie EAA. Krásné město s bohatou historií láká na příjemné procházky a prohlídky památek. Atleti ale měli jiné starosti, pokud tohoto závodu chtěli využít ke splnění limitů na blížící se ME juniorů. Na této akci měla Česká republika několik zástupců.

Nás zajímala především přerovská běžkyně Martina Bařinová, závodící za SK Přerov. Ta totiž před časem ohlásila pokus o splnění limitu v běhu na 3000 m přes překážky na zmíněné ME juniorů, které se bude konat v Novém Sadu v Srbsku 23. – 26. července 2009.

Již v prvním kole české extraligy se Martina Bařinová zvládla nominovat na ME juniorů v běhu na 5000 metrů. Nyní ke svým úspěchům přidala i splněný limit na 3000 metrů překážek. V Istanbulu tuto trať zaběhla ve výborném čase 10:26,82 min. Limit daný ČAS (10:45 min.) zvládla téměř o 20 sekund rychleji. Závod vyhrála domácí turecká závodnice Türkan Erismis (9:28,84 min.) v tureckém rekordu.

“Závod pro mě byl velkou zkušeností v konkurenci výborných evropských stýplařek. Doběhla jsem ale trochu zklamaná, protože osobní rekord mám lepší a tohle byla příležitost posunout se. V závodě jsem si příliš nevěřila, a proto jsem se rozhodla běžet na jistotu," svěřila se po závodě Bařinová.

Mítink byl organizován na vysoké mezinárodní úrovni, a také díky příznivému počasí byly k vidění velmi kvalitní výkony. Například devatenáctiletý Ramil Gulijev zaběhl výbornou stovku i dvoustovku v časech 10,08 a 20,42 vteřin. Turek Halil Akkas se v závodě na 3000 metrů stačil jen těsně vtěsnat pod osm minut (7:59,55 min.).

Martinu Bařinovou tedy teď čeká pečlivá a intenzivní příprava na vrchol sezóny. "Limit jsem sice splnila, ale teď musím zapracovat na technice překážek a více si na ně zvyknout, abych do dalších závodů mohla nastoupit s daleko větší jistotou.“