Kreisinger dvanáctý na desítce v Berlíně, Sekanová druhá

Luboš Brabec | 14.10.2012 | přečteno: 2028×

Olympijský maratonec Jan Kreisinger obsadil 12. místo na kvalitně obsazeném závodě ASICS Grand 10 Berlin, připsal si čas 30:37. Byl to už jeho třetí start na populární akci, poprvé se však nedostal pod třicetiminutovou hranici. Jeho trenér Róbert Štefko doběhl na 34. místě (34:20). Druhou příčkou v soutěži žen (nestartovaly zde africké závodnice) obsadila Lucie Sekanová v čase 34:23.

Potřetí v řadě zvítězil na oblíbené berlínské desítce keňský vytrvalec Leonard Komon. Před závodem ohlašoval útok na svůj vlastní světový rekord, nakonec za ním zaostal o 62 vteřin (27:46).