Je 12:55. Sedím v kanceláři, v triku, šortkách a milovaných běžeckých botkách. Za deset minut mi jede bus číslo 265. Navazující spoj nečeká na opozdilce. Prší. Ne, už neprší, ale leje. Z nebe teče souvislý proud vody a provazce deště bičují střechu. Je mi to líto Miloši, ale do toho nejdu.
Závody
Online přenos z běhu Praha - Brno
Sledovali jste průběh trasy online v komentářích k tomuto článku.
Jak jsem přeběhl republiku z Aše do Lanžhotu
Začnu od konce, stálo to moc za to…. I když to někdy dost bolelo, ale to k dálkovému běhu neodmyslitelně patří. Ani minutu jsem od startu u radnice v Aši nezapochyboval o tom, že nedoběhnu v pátek večer na náměstí v Lanžhotě, čili k slovenským hranicím, a nepotřesu si pravicí s tamějším starostou města…
Jak hobby běžec dvanáct hodin běžel
Když jsem se loni v prosinci po běhu na Býčí skálu potkal s Tomášem Ruskem, jen tak mimochodem mi říká: „Ty na jaře poběžíš tu dvanáctihodinovku, že?“ Měl totiž v paměti mou loňskou účast na šestihodinovce a předpokládal vyšší cíl. Sice mě to překvapilo, ale jaksi neurčitě jsem odvětil, že asi ano. Nečekal jsem takový návrh a má odpověď byla střelbou od boku …
Napříč republikou: z Aše do Lanžhotu
Známý vytrvalec Martin Hunčovský se v sobotu vydá na cestu, během které se bude snažit za týden přeběhnout napříč Českou repulibkou, přesněji z Aše do Landžhotu. Proč se vydává na toto dobrodružství, je určitě otázka, která napadne každého, kdo si tenhle článek otevře. Jak Martina znám, vím, že to dělá hlavně proto, že se rád předvádí, a taky proto, že s obl …
Příprava na ultramaraton aneb postupné cíle
Když jsem v posledním příspěvku „Což takhle dát si ultramaraton“ tak trochu smazal nebo rozmazal ostrou hranici mezi normálním během a ultraběhem, mohlo by to vyvolat dojem, že ultramaraton může dělat opravdu každý a že na …
Což takhle dát si ultramaraton?
Přestože ultramaraton není tak běžnou věcí jako špenát, může znamenat podobně jako špenát ve známém českém filmu zásadní změnu v životě člověka. Jde o poznání dosud nepoznaného a poznání sebe sama.
Zpověď začínajícího nezkušeného ultramaratonce
Tápete, jak jíst po tréninku nebo před závody? Nevíte, jak regenerovat? Hledáte obtížně motivaci? Víte, jak se rozcvičovat před závody? Co si počít se zraněními? Odpověď na podobné otázky můžete hledat kdekoli – třeba i v následujícím rozhovoru s úspěšným ultramaratonským reprezentantem Jaroslavem Kašem. Uvidíte, že v něm najdete spoustu zajímavých podnětů, …
Historie běhů na ultradlouhé vzdálenosti
Jedním z prvních moderních vyznavačů ultradlouhých výkonů byl Captain Barclay, když v roce 1806 ušel 160km za 19 hodin. O tři roky později běžel jednu míli (1609 m) každou hodinu, a to nepřetržitě tisíc hodin za sebou. Barclay byl chytrý a neobvyklý muž.
Jak jsem běžel svůj první ultramaraton
Závod na šest hodin (50 km) byl pro mě jakožto běžce začátečníka (ale již středního věku) nádherným zážitkem, a to ve skvělé atmosféře již probíhajícího závodu na 48 (nebo 24) hodin, který se konal od 18.03.2005 v Brně na výstavišti v pavilónu Z na hladké betonové dráze o délce asi 250 m.