Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest lytek

Bolest lytek

Nalezené položky: 19 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

LojZza muž 04.03.2011 21:40:52

Zdravim, ahoj, dobry den.

Urcite se tu nekde muj problem uz probiral, ale zda se mi rychlejsi kdyz se zeptam.

Zacal jsem nedavno behat (asi 2 tydny zpet). Nikdy jsem nijak nesportoval (alespon ne v poslednich peti letech), takze jsem novacek. Uz asi 4 dny mne trapi bolest v dolni polovine lytek (cca 20 cm v oblasti nad kotnikem). Podle toho co jsem cetl je to celkem bezny uraz. Dnes jsem si rekl ze se to pokusim rozhybat a treba to povoli. Asi po 15 minutak behu jsem se otocil a sel jsem domu protoze bolest byla priserna.

Nevite cim to muze byt zpusobeno? Precetl jsem si toho dost o zacatcich pri behani a rekl bych ze vsechny zasady dodrzuju. I obuv mam specialni bezeckou uzpusobenou moji noze. Je nejaky zpusob jak se te bolesti rychleji zbavit? Treba masaz nebo neco podobneho.

A otazka trosku z jineho soudku – kdy je nejlepsi pit proteinovy drink? Pred, behem, nebo po cviceni? Poradne na to nemuzu najit jednu spolecnou odpoved.

Dekuji.

avatar

Sloviensko

rudo muž 04.03.2011 22:32:32

vacsina beznej populacie ma chronicku otravu bielkovinami, naco si to chces este zhorsovat ? Proteinovy drink ma vyznam az po behu trvajucom 2H a viac.

Mas specialnu bezecku obuv ? teda nejake hrube perovacie dupaky s kontrolou pohybu, so vselijakymi anti technologiami ?

Je tu dost vlakien o behu naboso a o tom ako sa naucit behat so spravnou tecnhikou.

Zrejme si dalsou obetou predavacov topanok predstierajucich ze su bezecki experti.

Vrat im boty, ziadaj naspat peniaze a zazaluj ich za ublizenie na zdravi

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

LojZza muž 04.03.2011 22:38:19

Problem je v tom, ze ty boty mam od lonska, kdy jsem zkousel behat a zadny takovy problemy jsem tehda nemel (ten mesic co jsem behal, pak mi do toho neco prislo takze jsem s tim na cas sekl). Takze prodejci bot jsou v tomhle nevinne.

Jo jinak jsem si dneska vsiml, ze dopadam spise na paty, jestli to s tim nema neco spolecneho.

avatar

Sloviensko

rudo muž 04.03.2011 22:49:17

pozri na clanok o behu naboso, 12 brezna bude v Prahe instruktaz, debata, prednaska stretnutie atd… kde okrem toho ze je to naboso sa bude ucit spravna technika behu a mozes sa popytat a pokonzultovat. pointa je v tom ze naboso sa neda behat nespravne – moc to boli

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

LojZza muž 05.03.2011 10:55:53

To je zajimavy tip s tim behanim na boso. Akorat ted je na to jaksi porad jeste zima.

Kazdopadne do Prahy se urcite nedostanu, takze mi nezbyva nez nastudovat neco z internetu ci youtube. Dik za tip.

avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 05.03.2011 11:23:13

>> LojZza, 04. 03. 2011 21:40:52

pokial nemozes najst nikde odpoved, treba sa zamysliet nad korektnostou otazky ;) ak behas do 60–90 minut, proteinovy drink nemusis pit vobec – usetris peniaze.

napis, aku specialnu obuv prisposobenu tvojej nohe mas, od toho sa mozes odrazit. boli Ta noha aj ked klusas naboso trebars doma v byte? vyskusaj. netreba sa uspokojit s argumentom, ze to je bezny jav – bezne je to preto, ze ludia robia kdesi chybu… to iste plati aj pre „bezny“ namodraly palec a podobne masochizmy

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 05.03.2011 11:32:40

na SK sa nechysta nic ohladom behu naboso?

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 05.03.2011 11:38:22

>> LojZza, 04. 03. 2011 21:40:52

Jestli na to nejdeš moc rychle. Existují různá doporučení o nárůstu objemů. Začínával jsem také rychle, ale to mi nikdy nezafungovalo.

Obecné pravidlo: podlož tu část chodidla, která je na straně bolesti bérce. Takže podpatěnka?

Motto: No toto!
avatar

LojZza muž 05.03.2011 14:18:53

Ok, to s temi proteiny jsem nevedel. Diky. :)

PeterFabok: Boty mam Asics, s vyztuzenou vnitni stranou. (behal jsem jim v obcohde na tom pase). Ted zrovna mne ty lytka boli neustale, takze i pri klusani v byte. Nejvic teda kdyz se jdu nekde projit a pak si sednu. Tak nejak si rikam, ze to bude asi jen namozeny sval.

pam65: Zkusim mrknout po nejake mekci vystylce na paty. Ale je to divny, mel jsem za to, ze ty boty uz jsou dostatecne mekke. Je to dost mozne, ze na to jdu rychle. :X Prvni dva, tri vybehy sly v pohode, potom se ale zacaly ozyvat ty lytka. Takze doporucujes spis si dat na par dni oddych, nez se to spravi?

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 05.03.2011 18:02:15

>> LojZza, 05. 03. 2011 14:18:53

Neznám úplně tvoji situaci (zdatnost, věk, BMI, …). Hrozně nerad bych radil jen tak, když hrozí zranění z přetrénování.

K regeneraci lýtek: pomáhají stahovací podkolenky nebo návleky. Nemusíš kupovat ty drahé z inzerátů. Návleky mají ve zdravotnických potřebách (žena mi je hned sebrala na křečáky, ale teď už má svoje). Narazil jsem i na dobré kompresní podkolenky za dvě stovky. Ty mi pro změnu sebrala (a už nevrátila dcera – mám malou nohu a ony jsou opravdu stahovací).

Motto: No toto!
avatar

Mladá Boleslav

tonda0 muž 05.03.2011 19:24:38

Ty podkolenky vypadají za tu cenu opravdu zajímavě. Všiml jsem si, že někteří běhají v kompresních SLS3 ale za jejich cenu jsem o nich ani neuvažoval. Ale toto je již zajímavá nabídka! Jaké máte lidi obecně zkušenosti s kompresními podkolenkami?

Motto: I cesta může být cíl
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 05.03.2011 19:29:01

>> tonda0, 05. 03. 2011 19:24:38

Návleky – na okostici, namožené lýtko – pomáhají. Při samotném běhu i potom.

Motto: No toto!
avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 05.03.2011 20:04:46

>> tonda0, 05. 03. 2011 19:24:38

ja som mal 2× po sebe SLS3 (obycajne a potom novinku so zosilnenou patou a spickou). Na oby cajnych sa mi predral palec po cca. 500km, na zosilenych odisla prva pata asi po 300km-uplne sa rozbehala. So stopkanym mi vydrzali cca. 1200km. Potom som si kupil za polovicnu cenu Moose, ktore pouzivam doteraz, ale to sa neda porovnat. Su o triedu ani nie ze horsie, ale menej komfortne ako SLS3-ky. Spotene nohy, hrubsi material, su prave a lave, ale ked si ich natiahnem na nohu, tak pri malickoch nesedia presne. Pri 20km behoch a viac sa mi potom robi otlak na malicku. Prva dierka na palci po cca. 400km. Dalsie kupim uz len SLS3, aj ked su raz tak drahe.

avatar

Lichnov u NJ

Celkem 3101 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2011)
půlmaraton: 1:54:30 (2014)

Dejzinka žena 06.03.2011 13:54:43

U sportovních podkolenek vidím jeden zásadní problém – většinou se neprodávají pro různé obvody lýtka, takže si nejsem jistá, jestli mají dostatečný efekt pro každého. Jediné, které jsem našla v různých velikostech, jsou CEP, ale zase cena je vysoká. Já mám předepsanou 2. kompresní třídu, takže běžné sportovní podpolenky jsou nevhodné. A tak jsem se snažila nějaké pěkné na běhání najít:-(

Motto: Já to nevzdám!
avatar

Praha - New York

10 km: 0:36:30
půlmaraton: 1:28:55

Komsomolec muž 06.03.2011 15:00:47

>> andyxx7, 05. 03. 2011 20:04:46

U mě na plné čáře vítězí kompresní podkolenky od Moose, jak co do výdrže, tak pohodlí, i když je nosím výhradně MIMO sportovní aktivitu, zvláště PO. V chladnějších dnech černé, v teplejších dnech bílé. Jak psal, tuším, prof. Pirk, jejich objektivní deklarované vlastnosti a výhody jsou bezesporu reálné a výtečné.

Motto: "Zadarmo jste dostali, zadarmo dejte." Skutečnosti, které máme rádi a milujeme, se nedají měřit časem, natož stopkami.
avatar

Celkem 3059 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:10 (2011)
půlmaraton: 1:55:58 (2011)

Hokki muž 06.03.2011 15:01:04

>> LojZza, 05. 03. 2011 14:18:53 „Boty mam Asics, s vyztuzenou vnitni stranou. (behal jsem jim v obchode na tom pase). Ted zrovna mne ty lytka boli neustale, takze i pri klusani v byte. Nejvic teda kdyz se jdu nekde projit a pak si sednu. Tak nejak si rikam, ze to bude asi jen namozeny sval.“

Mám pocit, jako bych takové potíže „odněkud znal“ … Pokud to jsou boty s tzv. podporou pronace, tak s nimi (shodou okolností od stejné značky, ale to, myslím, není podstatné) mám takovou zkušenost: Když jsem před časem začal běhat prakticky od nuly, říkal jsem si, že dobrý výběr bot bude pro začátečníka velmi důležitý. Přečetl jsem si všechny dobré rady o pronaci a supinaci a vyrazil do značkové prodejny s tím, že moje nohy do „O“, sešlapané vnější části pat u civilních bot, to je přece jasná supinace. Dostal jsem se do dlouhé debaty s majitelem obchodu, který mi neuvěřil a nutil do pronace. Když jsem se nechtěl vzdát své vlastní diagnózy, nabídl mi (asi v zoufalství nad mojí argumentací) bezplatné prověření mého běhu na běhátku pomocí kamer. Když jsme zkoumali záznam, chtě nechtě jsem mu musel dát zapravdu – můj kotník se opravdu vyvaluje dovnitř, jsem tedy pronátor. Tak jsem koupil ty „vyztužené“ boty. A pozvolně začalo moje více než roční martyrium, při kterém jsem si „vyzkoušel“ téměř všechny bolesti, které jsou možné u nohou od kolen dolů – od chodidel, přes achilovky, spodní části lýtek (ty asi nejvíc), až po kolena. Všechno jsem to přikládal mojí skoro nulové trénovanosti. Asi to „tak má být“, než člověk nabere ty správné „svaly“. Taky, jako Ty, jsem se občas pokorně vracel po pár kilometrech pěšky domů, protože ta bolest lýtek nešla už vydržet. A to jsem se ještě projevil jako totální blbec (říká se přece, že jen blbec udělá stejnou chybu dvakrát), že jsem, když se těm prvním botám už totálně rozpadl vršek, koupil toho typu „vylepšené pokračovatelky“. A loňský podzim jsem si už skoro nezaběhl vůbec. Když jsem si uvědomil, že se ohebností podrážky (zvlášť její střední části) mé „běžecké“ boty blíží ohebnosti podrážky vojenských kanad, tak jsem si k Vánocům, bez ohledu na nějakou supinaci či pronaci, koupil „normální“ boty – a, musím zaťukat, letošní leden i únor se konečně pohybuji kolem 200 km/měsíc a nohy relativně v pohodě! A občas, pro zpestření, si dám na běhátku pár km v plážových „ťapkách“ nebo bosky. :-)

Neříkám, že Tvůj případ musí být nutně stejný, ber to jen jako námět pro další pátrání po možné příčině potíží.

avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 06.03.2011 16:09:07

>> andyxx7, 05. 03. 2011 11:32:40

chysta, rozmyslam podobne stretnutie urobit vramci maratonskeho vikendu v BA na konci marca – zavisi to aj od pocasia a inych faktorov…

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 06.03.2011 17:32:08

>> PeterFabok, 06. 03. 2011 16:09:07

no to by bolo fajn, len nech to neni v nedelu po behoch :-)

avatar

LojZza muž 06.03.2011 22:53:17

Hokki – dik za info. Abych rekl pravdu tak si rikam presne to co ty…beru to tak, ze zacatek je tezky ale clovek si ho musi projit. Zatim jsem si teda boty vypolstroval jeste gelovymi vlozkami co jsem nasel v supliku, tak treba se to zmirni. Uvidime. :)

Nalezené položky: 19 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.