Maďar Korszár nedal při Vnorovské desítce šanci Kocourkovi s Homoláčem

Petr Kostovič | 26.08.2013 | přečteno: 2184×

Česko-slovensko-maďarská konkurence předních běžců se sešla na jihu Moravy při Vnorovské desítce. V hlavním závodě na deset kilometrů zvítězil Maďar Zsolt Korszár v čase 30:29 před současnou českou jedničkou na desítce Milanem Kocourkem z AK Kroměříž (31:00). Kocourek odolal o dvě sekundy náporu Jiřího Homoláče (UNI Brno – ASC Bučovice). Závod žen na pět kilometrů patřil Maďarce Badisové. Prvenství získala časem 17:40 před mladičkou domácí Terezou Korvasovou.

Při závodě zaujala především stříbrná v závodě žen, letos sedmnáctiletá běžecká naděje Tereza Korvasová. Za zkušenější vítěznou Badisovou zaostala časem 18:07 o 27 sekund. Absolutorium však zaslouží především proto, že si v rámci přípravy závodu plnila i pořadatelské povinnosti. Přitom získala skalp třetí v cíli, zkušené Idy Kovácsové a porazila i další talentovanou běžkyni, o dva roky mladší Carmen Beshirovou.

Ve Vnorovech se běželo za velkého horka. Kocourek s Homoláčem absolvovali závod z plného tréninku. Dá se očekávat, že stoupající formu prodají v podzimní části vytrvalecké sezóny.

Při Vnorovské desítce se běží čtyři okruhy o délce 2,5 kilometru vedoucí částí obce Lidéřovice. Výsledky závodu se započítávají do Moravsko-slovenského běžeckého poháru a společné soutěže Grand Prix Slovácka a Grand Prix Záhoria.

Součástí závodu byly i běhy pro zábavy. Účastnící tak měli možnost vydat se na šedesátimetrové běhy s pivní bečkou či na závod s ženou na trakaři o stejné distanci. Cílem hlavního i rámcových závodů Vnorovské desítky proběhlo na pět stovek účastníků.