Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » PIM 2007

PIM 2007

Nalezené položky: 165 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 158670,76 km
Minulý měsíc 875 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 14.05.2007 21:14:19

[quote=Lubos M][quote=Vlas­taK][quote=Lu­bos M]TUTA: co se stalo s Tomem, nemel svuj den? To je hodne cenny skalp,vid?[/quote] Osobně bych řekl, že na to je vcelku jednoduchá odpověď. Včera bylo totiž po dlouhé době docela teplo a to ovlivnilo výkony spousty lidí, nejen Toma. Luboši, kdyby sis pročetl reakce lidí v tomto vlákně, kteří včera PIM běželi, mohl by sis to lehce dovtípit.[/quote] četl jsem všechny příspěvky, někomu teplo vadilo, někomu ne.....myslím si že když je člověk ve formě, tak takový počasí jako včera nemá zásadní vliv. Portugalci,Ver­ča,Fasching,Tu­ta, nikdo si na teplo nestěžoval. Spíš by mě zajímalo, jestli Tom zas nepřepálil. Loni v Berlíně třeba bylo mnohem větší teplo než včera v Praze a Haille tam zaběhl nejlepší čas, mě to vedro tam taky nijak extra nevadilo, ikdyž chladnější počasí by bylo lepší,ale měl jsem natrénováno…proto jsem se ptal na Toma, počasí nemusel být ten hlavní důvod…[/quote] Ale to víš, že mají raději chladné počasí, Štefko to neustále ve svých komentářích zdůrazňoval, když popisoval během marathonu naděje Faschingbauera na splnění limitu, a jaké je pro jeho splnění nevhodná teplota. A chladno si pochvalovali i keňský vítěz v roce 2004, když teplota nepřesáhla ani 10st. A to je s Afriky. Když jsem včera povzbuzoval jednoho staršího černošského běžce s Jihoafrické rep., tak taky ukazoval na slunce, a zdůrazňoval, jaké je teplo. A moje nejlepší marathonské časy byly taky zaběhnuty při nejnižších teplotách (při 1. bylo pod 10st., při 2. pod 15st.). Určitě jsou mezi námi odborníci, kteří by to vysvětlili lépe, ale já to chápu tak, že tělo musí dodávat energii do ochlazování těla, aby se zabránilo jeho přehrátí. A tato energie pak chybí jinde. To je problém objektivní, ale samozřejmě že subjektivně někdo má raději teplo, tak se s tímto lépe psychicky vyrovná. Jinak to už vysvětloval Mato, nesmí se přepálit začátek, což ten, kdo běží na osobák velice těžko psychicky zvládne. Já to nezvládnu, tak v teple (mimo trénink) neběhám :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 14.05.2007 21:51:13

LubosM: Treba to sem Tom napise sam, ale rikal, ze to bylo tim vedrem, tentokrat neprepalil, sel rovnomerne, kolem prvnich bab, no a nekde kolem petatricateho mu uplne doslo, ze najednou misto tech 3:35 na kilak spadl na petkove tempo, tocila se mu hlava, konec zavodu. Mohl se kousnout a plazit se takto do cile za nejakych 2:37–38, ale to opravdu neni motivujici, nebo prejit na peskobus, coz udelal. Ono je to fakt tezky, podivejte se treba i na Londyn, kolik favoritu povzdavalo, to vedro extremne zvyrazni jakoukoliv chybu, a vepredu je to i zavod o umisteni (v nasem pripade o umisteni na republice), proste pokud chce clovek bojovat o medaili, tak musi riskovat. A ted navic padly dobre vykony – Pelouch vyborny vykon, Jirka Zak osobak, Havelka po ctyrech letech pod 2:30.

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 14.05.2007 22:09:44

to Milan ja mam spravny nahled skoro na vsechno :D, jinak koukam ze uz sem se dopracoval do kategorie VAS (vlastne uz asi NAS :) ), jenom nevim co to znamena :D

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 14.05.2007 22:23:17

[quote=tuta]LubosM: Treba to sem Tom napise sam, ale rikal, ze to bylo tim vedrem, tentokrat neprepalil, sel rovnomerne, kolem prvnich bab, no a nekde kolem petatricateho mu uplne doslo, ze najednou misto tech 3:35 na kilak spadl na petkove tempo, tocila se mu hlava, konec zavodu. Mohl se kousnout a plazit se takto do cile za nejakych 2:37–38, ale to opravdu neni motivujici, nebo prejit na peskobus, coz udelal. Ono je to fakt tezky, podivejte se treba i na Londyn, kolik favoritu povzdavalo, to vedro extremne zvyrazni jakoukoliv chybu, a vepredu je to i zavod o umisteni (v nasem pripade o umisteni na republice), proste pokud chce clovek bojovat o medaili, tak musi riskovat. A ted navic padly dobre vykony – Pelouch vyborny vykon, Jirka Zak osobak, Havelka po ctyrech letech pod 2:30.[/quote] hmm…pesky za 2:41, to bych taky chtel umet :)

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 14.05.2007 22:38:05

[quote=Luckyboy]ja mam spravny nahled skoro na vsechno :D, jinak koukam ze uz sem se dopracoval do kategorie VAS (vlastne uz asi NAS :) ), jenom nevim co to znamena :D[/quote] [b]v[/b]elmi [b]a[/b]traktivní [b]s[/b]portovec?

Cabalero: Trošku by mě zajímalo (viz tvůj dotaz na začátku vlákna), jestli ses dostal ke svému pití, když jsi nebyl mezi běžci pod 3:00 (ti přece jenom měli mezi sebou velké mezery)? Okolo času 3:30 se podle mě nestačili ani nalívat kelímky…

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 14.05.2007 22:57:23

[quote=forest][b]v[/b]el­mi [b]a[/b]traktivní [b]s[/b]porto­vec?[/quote] no to ma byt váš resp náš, ale je fakt ze velmi atraktivni sportovec je mnohem zajimavejsi :D

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Kadaň, Ústí nad Labem

Celkem 11706 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:05 (2011)
půlmaraton: 1:37:48 (2010)
maraton: 3:26:26 (2008)

Tudy muž 14.05.2007 23:18:41

Jak je to vlastně s real time? V celkovém pořadí jsem na 752. místě, ale dle RT na 658. místě. Oficiálně se uznává brutto čas nebo RT ? (RT by dle mě logicky měl být ten „správný“)

avatar

Brno

10 km: 0:42:29 (2007)
půlmaraton: 1:30:54 (2007)
maraton: 3:41:49 (2007)

Pavel muž 14.05.2007 23:24:12

Podle pravidel atletiky se myslím uznává jen ten od statovního výstřelu, mě zajímá ten RealTime (od proběhnutí startem), je jasný, že z první lajny se to liší maximálně o vteřinu, z poslední klidně o 7 minut…

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 15.05.2007 06:00:52

[quote=Luckybo­y][quote=fores­t][b]v[/b]elmi [b]a[/b]traktivní [b]s[/b]porto­vec?[/quote] no to ma byt váš resp náš, ale je fakt ze velmi atraktivni sportovec je mnohem zajimavejsi :D[/quote] Možná i Velmi Atrofovaný Sportovec. :D Zejména jsem myslel běžce,kteří běhají rádi maratony přes všechna úskalí,která táto trať opakovaně připravuje.

Cabalero : termín Stromovky určitě stojí za zvážení.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.05.2007 08:15:31

Mirku, tusim, ze som to uz niekde inde popisoval, ale o energeticku narocnost pri teplom pocasi nejde (pri chladnom je dokonca o malicko vyssia, ako pri teple). Vysoka okolita teplota ma samozrejme negativny vplyp na vykon, ale na kazdeho v inej miere. Kto sa na teple pocasie stihne adaptovat pri treningu (trebars aj nosenim extra vrstvy oblecenia), na toho ma mensi vplyp. V skutocnosti ide o to, ze krv ma v tele viacero funkcii: a) transportuje ziviny a kyslik k organom a svalom b) ochladzuje a odvadza prebytocne teplo na povrch- pokozku, kde sa straca potom, ktory sa odparuje a tym padom ochladzuje telo (su aj dalsie funkcie, ale pre vysvetlenie vplyvu tepla na vykon ich netreba popisovat). Ked je vysoka teplota vzduchu, bezec bezi rychlo, tak sa telo rychlo prehrieva. Krv teda musi byt primarne vyuzivana na dodanie kysliku zivotne dolezitym organom a na odvod tepla smerom k pokozke, aby nedoslo ku kolapsu. Svaly teda dostavaju mensiu zasobu krvi nez pri vykone je optimalne a su slabsie okyslicene- zakonite teda spomalis tempo. Naviac zvysenou potivostou stracas rychlejsie tekutiny a organizmus rychlejsie podlieha dehydratacii- dosledok uz poznas: krv bude menej viskozna, srdce musi pracovat s hustou krvou a je to namahavejsie pre cely organizmus. Dosledok je zas- spomalenie.

avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 52348,4 km
Minulý měsíc 203 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 15.05.2007 08:29:52

Mato, Tvoje příspěvky jsou perfektní, díky za ně. Malilinko bych si dovolil poopravit, že tělo se ochlazuje odpařováním potu. Množství tepla, které přestoupí z plochy do okolí je dáno součinitelem přestupu tepla a ten je větší, je-li povrch vlhký. Mimo jiné, proto se potíme, aby z vlhkého povrchu lépe odcházelo teplo.

avatar

Přerov

Celkem 9773 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:32 (2007)
půlmaraton: 1:33:04 (2012)
maraton: 3:49:59 (2011)

Aldaman muž 15.05.2007 08:35:59

Milan: dík za gratulaci, už se těším na příští rok :). Po proběhnutí cílem, jsem byl rád, že už to mám za sebou a moc jsem to nevnímal. Ale odstupem času si čím dál tím víc uvědomuji co jsem dokázal. Na startu jsem byl optimisticky naladěn, po plovině jsme už věděl, že to bude do cíle trápení. Opět se mi potvrdilo, že člověk je tvor nepoučitelný, a i když si přečte hodně rad, stejně si vše udělá podle sebe. Musím se přiznat, že tomu tak bylo i u mě :). Ale zas na druhou stranu, když si to člověk nezkusí na vlastní kůži není to ono. A už teď vím, že na dalším maratonu poběžím úplně jinak a na 100% vím, že se chyby, které jsem udělal teď nebudou opakovat. Neříká se že chybama se člověk učí :).

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.05.2007 08:50:57

Uff, Rosta, mas pravdu. Fyziku som mal uz davnejsie nez si pamatam. Mal som to napisat jednoduchsie- pot nam pomaha sa ochladzovat a krv pomaha presuvat teplo k povrchu tela. Mimochodom, pocasie nad 25 stupnov celzia (pri vyssej relativnej vlhkosti vzduchu aj pri nizsej teplote) simuluje beh v nadmorskej vyske nad 1000mnm. Vdaka nedostatku kysliku vo svaloch, sa casti tela dostavaju do hypoxickeho prostredia, ktore je velmi podobne tomu v nadmorskej vyske. Len tlak vzduchu je iny.

avatar

Pha Stodůlky, Rychlebské hory

Celkem 6326 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:23:36 (2008)

žula muž 15.05.2007 09:37:18

Musím se přiznat, že jsem to letos taky pěkně pohnojil. Až do 30 km jsem šel na plánovaných 3:30, pak se ale ze mě místo běžce stal turista a 1:27 za 12 km hovoří za vše. Původně jsem to chtěl svést na horko, ale když jsem se koukal do deníku, tak od září od Kladna jsem měl pouze 5 běhů nad 21 km (8 měsíců). Takže to bude u mě asi ten pravý důvod propadáku (co mato?). Jinak se připojuji s gratulací ke všem doběhnuvším .

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 15.05.2007 09:38:52

[quote=Aldaman]Mi­lan: dík za gratulaci, už se těším na příští rok :). Po proběhnutí cílem, jsem byl rád, že už to mám za sebou a moc jsem to nevnímal. Ale odstupem času si čím dál tím víc uvědomuji co jsem dokázal. Na startu jsem byl optimisticky naladěn, po plovině jsme už věděl, že to bude do cíle trápení. Opět se mi potvrdilo, že člověk je tvor nepoučitelný, a i když si přečtě hodně rad, stejně si vše udělá podle sebe. Musím se přiznat, že tomu tak bylo i u mě :). Ale zas na druhou stranu, když si to člověk nezkusí na vlastní kůži není to ono. A už teď vím, že na dalším maratonu poběžím úplně jinak a na 100% vím, že se chyby, které jsem udělal teď nebudou opakovat. Neříká se že chybama se člověk učí :).[/quote] clovece, tak sme na to tak nejak stejne, akorat ja tusil ze to bude trapeni uz po 10km ale naivne sem si to nechtel pripustit. se vsim ostatnim taky musim. spousta lidi co beha maratony, mi mohla tvrdit, jaky to je po 30. resp 35. km jak to clovek nezkusi nevi.

jenom nevim jestli jsemschopny se dostatecne poucit z chyb kery sem udelal :), protoze sice vim o jake chyby jde, ale moje sebedisciplina je velmi problematicka zalezitost :D

kazdopadne je skoda, ze sme spolu nemohli bezet dyl…

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Brno (Újezd u Brna)

Celkem 12770 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:41 (2009)
maraton: 3:40:27 (2007)

Stanislav Junga muž 15.05.2007 09:51:00

Gratuluji všem spoluběžcům. Já jsem byl trošku zklamán, že mi to nevyšlo, ale zpětně musím uznat, že jsem si to zavinil sám, ať už moc rychlým brněnským 1/2M týden před PIMem, nebo urputným lpěním na čase 3:30 (i přes subjektivní pocit útlumu z vedra a vysokou tepovku) až do 30km, kdy už bylo pozdě něco napravovat. Možná jsem se měl držet na 3:45, Rosťa to vedl spolehlivě. (i když jsem někdy mezi 33–35 km jeho totálně vyšťaveného kolegu míjel – to už jsem měl s bídou na 4h a stále jsem ještě zpomaloval). Celkový pocit ale převažuje kladný – zařízli jsme dva Keňany, co to zabalili a navíc se mi přece jen povedlo doběhnout mezi oběma vodiči na 3:45 :). Potkal jsem spoustu známých i neznámých Tragédů. Děkuji vodičům na 4:00 za morální povzbuzení na 40km. Sice jsem se jich tak docela neudržel, ale psychicky mě to zvedlo a povzbudilo. (nakonec 4:09h/4:07h) Prostě si nemůžu pomoct, ale když to dokončím, tak neumím být úplně nespokojenej :)

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 15.05.2007 10:03:19

[quote=žula]Musím se přiznat, že jsem to letos taky pěkně pohnojil. Až do 30 km jsem šel na plánovaných 3:30, pak se ale ze mě místo běžce stal turista a 1:27 za 12 km hovoří za vše. Původně jsem to chtěl svést na horko, ale když jsem se koukal do deníku, tak od září od Kladna jsem měl pouze 5 běhů nad 21 km (8 měsíců). Takže to bude u mě asi ten pravý důvod propadáku (co mato?). Jinak se připojuji s gratulací ke všem doběhnuvším Ahoj, tak jsme na tom téměř stejně, akorát já jsem běžel do 30 km asi na 3:45 a zbylých 12 km 1:31. Bylo to sice hlavně kolenem, mám artózu, ale taky v poslední době ho málo posiluji, poslední dlouhý běh (nad 32 km)jsem měl 9.4. , oproti lonskému PIMu jsem asi o 5 kg těžší a bylo hodně tepleji než loni. Všechno se to nasčítalo a výsledkem byl o 36 min. horší čas jako loni. I když podle posledního času na půlmaraton jsem měl mít na 3:40, za těchto podmínek jsem měl začít ještě pomaleji a hlavně jsem neměl po půlce, když jsem zjistil, že neplním plán na 3:40, zrychlit. Ale jsem rád, že jsem to nevzdal, když jsem si na 30.km vzpoměl, jak jsem vzdal loňslou Ostravu a jak mi pak bylo dobře, tak pokušení bylo hodně silné.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Brno

Lubor muž 15.05.2007 10:40:47

Přidám se k těm nešťastníkům kteří se „uvařili ve vlastní šťávě“. Paradoxně jsem „neumřel“ po 30 km, ale naopak jsem se nemohl vůbec rozběhnout. Prvních 10 km jsem měl nejpomalejších, přitom TF těsně pod úrovní anaer.prahu. Až po 10 km jsem se trochu rozběhl, tepy šly dolů a rychlost nahoru. Vůbec nechápu čím to mohlo být. Přestože jsem měl v plánu čas 3:45 hod, tak jsem nakonec byl rád za 4:01 RT.

avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 15.05.2007 10:46:35

[quote=Mato]Uff, Rosta, mas pravdu. Fyziku som mal uz davnejsie nez si pamatam. Mal som to napisat jednoduchsie- pot nam pomaha sa ochladzovat a krv pomaha presuvat teplo k povrchu tela. Mimochodom, pocasie nad 25 stupnov celzia (pri vyssej relativnej vlhkosti vzduchu aj pri nizsej teplote) simuluje beh v nadmorskej vyske nad 1000mnm. Vdaka nedostatku kysliku vo svaloch, sa casti tela dostavaju do hypoxickeho prostredia, ktore je velmi podobne tomu v nadmorskej vyske. Len tlak vzduchu je iny.[/quote] kdyz to takhle popisujes tak to vypada,ze by se dalo vysokohorske soustredeni nahradit pouhym behanim ve vedru? a jeste jedna vec, neni blbost behat v triku,ktere odvadi pot? kdyz nas pot vlastne ochlazuje tak proc se potu zbavovat?

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Přerov

Celkem 9773 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:32 (2007)
půlmaraton: 1:33:04 (2012)
maraton: 3:49:59 (2011)

Aldaman muž 15.05.2007 10:46:45

Luckyboy: Já aspoň doufám, že se z nich poučím, ale to opět ověří až další uběhnutý maraton :). Ono to taky není na koho hodit, že mi to pokazil jen sám na sebe :cool:. Hrozně se mi líbí ve filmu „Marečku podejte mi pero“ scéna, kdy Sovák říká – Tak já vám do té školy chodit budu, ale běda vám jestli mi to nepůjde, běda vám :D. No ty už jsi na startu vypadal pesimisticky naladěn, mě optimismus opustil jak jsme se míjeli :) a konec to bylo jen o vůli. Přiště snad vydržím delší dobu.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.05.2007 11:00:08

[quote=Lubos M][quote=Mato]Uff, Rosta, mas pravdu. Fyziku som mal uz davnejsie nez si pamatam. Mal som to napisat jednoduchsie- pot nam pomaha sa ochladzovat a krv pomaha presuvat teplo k povrchu tela. Mimochodom, pocasie nad 25 stupnov celzia (pri vyssej relativnej vlhkosti vzduchu aj pri nizsej teplote) simuluje beh v nadmorskej vyske nad 1000mnm. Vdaka nedostatku kysliku vo svaloch, sa casti tela dostavaju do hypoxickeho prostredia, ktore je velmi podobne tomu v nadmorskej vyske. Len tlak vzduchu je iny.[/quote] kdyz to takhle popisujes tak to vypada,ze by se dalo vysokohorske soustredeni nahradit pouhym behanim ve vedru? a jeste jedna vec, neni blbost behat v triku,ktere odvadi pot? kdyz nas pot vlastne ochlazuje tak proc se potu zbavovat?[/quote] DO istej miery ano, ale chyba tam prave ten nizsi tlak vzduchu, ktory tiez sposobuje, ze kostna dren je stimulovana k zvysenej tvorbe cervenych krviniek. Mne osobne vzdy stupne o 10% (nie presne, len odhadom) vykonnost s prichodom prvych chladnejsich dni na jesen. Tricko co odvadza pot ma nizsiu teplotu nez pokozka, takze Ta vlastne ma ochladzovat a chranit pred UV ziarenim, ktore samozrejme zas sposobuje ohrievanie. Naviac ked behas bez tricka a je naozaj teplo, tak mas cely povrch odhaleneho tela pokryty potom, ktory sa nestiha odparovat. V pripade pofukujuceho vetra a velkeho tepla si dam rad dolu aj tielko- lahsie sa ochladzujem, inak nie.

avatar

Kadaň, Ústí nad Labem

Celkem 11706 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:05 (2011)
půlmaraton: 1:37:48 (2010)
maraton: 3:26:26 (2008)

Tudy muž 15.05.2007 11:04:18

[quote=Lubos M]a jeste jedna vec, neni blbost behat v triku,ktere odvadi pot? kdyz nas pot vlastne ochlazuje tak proc se potu zbavovat?[/quote] Co vím, tak v bavlněném triku se zpotíš, jsi mokrý Ty i triko (které navíc ztěžkne) a člověk se pak cítí jako ve skleníku. Běžet do půli těla nahý v horkém počasí si zase říká o úpal a zejména rychlou dehydrataci, zvláště při nízké vlhkosti vzduchu (silný výpar z pokožky). Funkční trika by měly zajistit rovnovážný stav-tj. je prodyšné a postupně odvádí pot z těla, který se pak vypařuje z trika – není zde „skleníkový“ efekt.

avatar

Frýdek-Místek

Celkem 4118 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:17 (2008)
půlmaraton: 1:29:55 (2008)
maraton: 3:38:02 (2012)

PEPI muž 15.05.2007 11:53:52

Zdravím všechny, dopadl jsem podobně jako Luckyboy, chtěl jsem jít pod 3.30 hod., do 30 km v pohodě – taky na 30 km 2.29 hod. ale po 35 km jsem dostal křeče zezadu stehen, které se opakovaly a těch 7 km jsem si protrpěl jako nikdy. Když pak přišly znovu 200 m před cílem, přesně u mety 42 km a nezbylo než protahovat – byla to naprostá zoufalost. Jako ve filmu, lidi povzbuzovali, probíhající běžci mě plácali po zádech a já to nemohl s křečí rozeběhnout. Těch 200 m bylo nekonečných, přes bolest jsem spíše dopajdal než doběhl, ale potupně dojít jsem to nechtěl. Zážitek na celý život a nakonec i ten čas 3.41 hod. napoprvé beru a určitě to nebyl můj poslední maratón.

avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 15.05.2007 14:01:15

[quote=Stanislav Junga](i když jsem někdy mezi 33–35 km jeho totálně vyšťaveného kolegu míjel – to už jsem měl s bídou na 4h a stále jsem ještě zpomaloval).[/qu­ote] Rosťa bol od 5 km velmi nervozny z toho, ako rychlo bezi jeho kolega dalsi vodic na 3:45 a mal obavy, ze sa flaka. Na polke uz mal na nas znacny naskok hadam i 10 min. Rosta stale dufal, ze do 30.km ho dobehneme. Este na 35. ho hladal pred sebou. Ze sme vodica c.2 predbehli niekde na obcerstvovacke na 30.km som nezbadala ani ja ani Rosťa, iba moj priatel Vlasťo ma doma presviedcal o tom, ze ked nas fotil na 31. km tak vodic c.2 bol za nami tak 200 m. Az vo vysledkoch sme dopatrali, ze dobehol za viac ako 4 hod. Zaujimalo by ma, ci do ciela kracal i s vestou vodica na 3:45, ci nemylil ludi. Ono i vodic je len clovek a ak mu nespravilo dobre teplo ci ine vonkajsie a vnutorne vplyvy.

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Přerov

Celkem 9773 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:32 (2007)
půlmaraton: 1:33:04 (2012)
maraton: 3:49:59 (2011)

Aldaman muž 15.05.2007 14:16:05

[quote=Justína][qu­ote=Stanislav Junga](i když jsem někdy mezi 33–35 km jeho totálně vyšťaveného kolegu míjel – to už jsem měl s bídou na 4h a stále jsem ještě zpomaloval).[/qu­ote] Rosťa bol od 5 km velmi nervozny z toho, ako rychlo bezi jeho kolega dalsi vodic na 3:45 a mal obavy, ze sa flaka. Na polke uz mal na nas znacny naskok hadam i 10 min. Rosta stale dufal, ze do 30.km ho dobehneme. Este na 35. ho hladal pred sebou. Ze sme vodica c.2 predbehli niekde na obcerstvovacke na 30.km som nezbadala ani ja ani Rosťa, iba moj priatel Vlasťo ma doma presviedcal o tom, ze ked nas fotil na 31. km tak vodic c.2 bol za nami tak 200 m. Az vo vysledkoch sme dopatrali, ze dobehol za viac ako 4 hod. Zaujimalo by ma, ci do ciela kracal i s vestou vodica na 3:45, ci nemylil ludi. Ono i vodic je len clovek a ak mu nespravilo dobre teplo ci ine vonkajsie a vnutorne vplyvy.[/quote] Před 39 km mě chytla křeč, tak jsem musel jít a mijel jsem vodiče s časem 3:45 (mám takový dojem), ptal jsem se co se stalo, měl něco s nohou, tuším že říkal nárt a že to nejde. Trochu jsem zavtipkoval, že jsem na tom dobře, když jsem stáhl vodiče na 3:45 a pak jsem se opět trochu rozeběhl :)

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 15.05.2007 14:22:17

[quote=Justína][qu­ote=Stanislav Junga](i když jsem někdy mezi 33–35 km jeho totálně vyšťaveného kolegu míjel – to už jsem měl s bídou na 4h a stále jsem ještě zpomaloval).[/qu­ote] Rosťa bol od 5 km velmi nervozny z toho, ako rychlo bezi jeho kolega dalsi vodic na 3:45 a mal obavy, ze sa flaka. Na polke uz mal na nas znacny naskok hadam i 10 min. Rosta stale dufal, ze do 30.km ho dobehneme. Este na 35. ho hladal pred sebou. Ze sme vodica c.2 predbehli niekde na obcerstvovacke na 30.km som nezbadala ani ja ani Rosťa, iba moj priatel Vlasťo ma doma presviedcal o tom, ze ked nas fotil na 31. km tak vodic c.2 bol za nami tak 200 m. Az vo vysledkoch sme dopatrali, ze dobehol za viac ako 4 hod. Zaujimalo by ma, ci do ciela kracal i s vestou vodica na 3:45, ci nemylil ludi. Ono i vodic je len clovek a ak mu nespravilo dobre teplo ci ine vonkajsie a vnutorne vplyvy.[/quote] Já jsem zase neviděl, že by mne předbíhal vodič na 4:15, na 30 km jsem ještě běžel na 3:45, nakonec jsem doběhl v oficielním čase 4:16:58, takže pravděpodobně by mne měl kolm 40 km předběhnout, ohlížel jsem se po něm, ale neviděl jsem ho. Možná to taky nestihnul

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Bělá pod Bezdězem

Celkem 3203 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:21 (2007)
půlmaraton: 1:29:42 (2007)
maraton: 3:17:11 (2007)

Cabalero muž 15.05.2007 15:03:10

To-forest,na mou otázku mi tady myslím někdo odpověděl že bych musel mít velice nízké číslo abych mohl mít své občerstvení na PIM! Jenže díky ironmanovi(Micha­lovi),který mi poslal mail na přímou osobu která od začátku PIM má na starosti občerstvení,jsem dokázal své pití i papkání mít tam kde jsem chtěl:-) aniž bych byl profi běžec!!! Tímto bych rád poděkoval panu P. Frčkovi z PIM který mi dal potřebně informace a rozvezl i mé bumbání a papkání:-)!Díky To-milan,byl bych rád kdybys dorazil do Stromovky.Alespoň bys mě mohl hnát až budu v krizi:-)!

Motto: SPORTU ZDAR-NAZDAR
avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 15.05.2007 15:14:00

Již ráno při pohledu na azurovou oblohu jsem hodil do koše plán na osobák 3:28. Do půlky to bylo překvapivě slušný, přesto jsem slevil na 3:45. Na Smíchovské straně mě předběhl balonek 3:45 a dal mě jasný signál, abych se umravnil na 4:00. Od 32K jsem se začal o sebe trochu strachovat a pil jako duha / naštěstí to nedávali do pulitru /. Bylo to peklo zejména na chodidla, nikdy jsem takové galeje neběžel. Snad i díky božskému ochlazení v tunelu 1–2K před cílem jsem to dotáhl za 3:53:50. Dobrá zkušnost s Enervitem GT, pořád jsem cucal jednu tabletu /… a vzpomínal na Poradnu Miloše /. Bude to znít troufale, ale poprvé jsem se v cíli nezhroutil a vychutnal si i Pařížskou. Bylo to asi tím, že jsem měl průměr TF 153 / PIM 2005–6 – TF 162 /. Musím vše pro sebe zhodnotit a rozhodnout se zda mám ve svém věku ještě blbnout s osobákama nebo to začít opravdu běhat kolem 4:00 pro radost. Za rozumného počasí to musí být úplně o jiných pocitech. Jinak asi nejlepší atmosféra i starostlivost pořadatelů o pitný režim. Snad se někdy dočkáme, aby označení KM bylo vidět nad našemi hlavami. Asi je to sobecké, ale když čtu vaše zážitky, tak se mně lepší nálada. Také gratuluji všem co to doběhli, nejvíce mladým holkám – byly opravdu skvělé. Tak příští rok uvidím…ale co když bude kolem 12C… že bych to ještě zkusil? :-).

avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 15.05.2007 15:48:56

[quote=Cabalero]To-forest,na mou otázku mi tady myslím někdo odpověděl že bych musel mít velice nízké číslo abych mohl mít své občerstvení na PIM! Jenže díky ironmanovi(Micha­lovi),který mi poslal mail na přímou osobu která od začátku PIM má na starosti občerstvení,jsem dokázal své pití i papkání mít tam kde jsem chtěl:-) aniž bych byl profi běžec!!! Tímto bych rád poděkoval panu P. Frčkovi z PIM který mi dal potřebně informace a rozvezl i mé bumbání a papkání:-)!Díky To-milan,byl bych rád kdybys dorazil do Stromovky.Alespoň bys mě mohl hnát až budu v krizi:-)![/quote] to Cabalero: Taky jsem ti odepisoval na tvůj dotaz (měl sis pořádně pročíst celé vlákno). Loni byl PIM můj první maraton v životě, měl jsem číslo přes 3500 a v pohodě jsem den předem v Expu mohl odevzdat vlastní občerstvení a během závodu jsem ho na všech občerstvovačkách spolehlivě našel. Letos Justína (běžela v čase 3:41 hod.) den předem dala organizátorům v Expu své občerstvení a taky ho během marathonu všude měla připravené. V této věci organizátoři PIM fungujou spolehlivě a není třeba využívat různých osobních známostí a to ani tehdy, když má člověk startovní číslo, které ho řadí na konec startovního pole.

avatar

Bělá pod Bezdězem

Celkem 3203 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:21 (2007)
půlmaraton: 1:29:42 (2007)
maraton: 3:17:11 (2007)

Cabalero muž 15.05.2007 16:14:33

to-vlastaK,jj,četl jsem tvou odpověd a myslím že jsem ti psal i mail,přišel? Důležité je že vše dobře dopadlo:-) Spíše jsem napsal že tu někdo tvrdil něco co ani přesvědčivě nevěděl!!! Což nebylo mířené na Tebe! Jinak věř že díky Tvé odpovědi na můj dotaz jsem se začal poptávat a ironman sehnal mail přímo na pana Frčka který ochotně pomohl!Díky

Motto: SPORTU ZDAR-NAZDAR
Nalezené položky: 165 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.