Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest v okolí holeně

Bolest v okolí holeně

Nalezené položky: 104 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 10.08.2007 12:39:48

Ahoj kamarádi běžci,

jelikož už nevím kudy kam, zkusím se optat zde na fóru, třeba se tu najde nějaká dobrá duše, která mi poradí. Je mi 29 let, 187/86, naprosto rekreační běžec. Letos v lednu mě běhání chytlo nějak víc a chtěl jsem začít běhat pravidelně, jenže mě po krátkém čase začlo bolet levé koleno (3× týdně 6 km). Dal jsem mu měsíc klid a zkusil to a koleno už nezlobilo, jenže po nějakém čase začla bolet levá holeň. To byl konec dubna. A od té doby bolí a nemůžu se toho zbavit.
Nejdřív jsem si myslel, že je to zánět okostice, protože ten mě už párkrát v životě potkal. Dnes už si to nemyslím. Byl jsem už asi u 7 doktorů a jednoho léčitele a nikdo mi pořádně neumí říct, proč to bolí. Dělali mi odběry krve a zánět vyloučili. Už jsem taky zjistil, že mě nebolí přímo kost, tedy asi ani okostice, ale nějaký sval, šlacha, či nerv, který jde na vnější (malíčkové) straně cca 2 cm vedle holení kosti. Bolest začíná cca 10 cm nad kotníkem a končí cca 10 cm pod kolenem. Bolest to není nijak hrozná, resp. je to bolest malá, běhat se s tím dá, ale mám strach, abych to nějak nepodělal. A čím víc běhám, tím víc to bolí. Vždy mě to začne bolet při běhu, když na týden, 14 dní vysadím, tak to přejde, zkusím znova lehce 2–3 km a zase to začne bolet. I když to při chůzi, stání, běžném pohybu nebolí, tak když si sednu a zatlačím si na to místo, tak to na stisk bolí. Je to takovej „váleček“ cca 30 cm dlouhej, průměr 1–2 cm. Co to je a proč bolí??
Běhám v úplně nových M.W.Rider 10, dokonce už jsem si tam nechal udělat i ty spec. vložky. Běhám přes patu, lehoučce, aby nárazy byly co nejmenší. Aktuální stav je takový, že chodím k fyzioterapeutce, protože mi společně s ortopedem přišli na to, že jsem trochu křivej – ramena, záda, pánev a že zatěžuju o 10% víc levou nohu. Zároveň nějak blbě chodím – právě tou levou nohou a to tak, že při chůzi se mi špička chodidla vytáčí ven a těsně před došlapem ji vracím zpět do rovnoběžné pozice s druhou nohou. Toto je momentálně jediná logická věc, proč by to mohlo bolet, ale přijde mi to až neuvěřitelný, že taková „prkotina“, že jsem trošku křivej (kdo dneska není?) by mi takhle dokázala strpčovat běžecký život.
Nemáte s tím prosím někdo zkušenosti? Pomohl vám někomu fyzioterapeut od bolesti kolem holení? Jsem už zoufalej, hrozně rád bych běhal a noha bolí a bolí… Díky předem všem za vaše zkušenosti, ať vám to běhá, Petr.

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Křenovice (VY), Velká (PR)

Celkem 36921 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:03 (2009)
půlmaraton: 1:17:18 (2009)
maraton: 2:48:28 (2010)

Honza Škrdla muž 10.08.2007 22:33:22

Nevím jestli ti poradím, ale mám podobné parametry jako ty, akorát jsem o 4 roky mladší a běhám kolem 1OOky týdně (podle toho jak se cítím, když to jde tak víc, když mě něco bolí, tak méně), většinou v atlantiskách, teď už v aurách od mizuna (něco jsem naběhal i v reebokách).

Letos na začátku roku mě chytla levá holeň nad kotníkem, bylo to tím, že jsem pří běhu šetřil bolavé chodidlo. Asi před 2 týdny mě bolela prozměnu pravá holeň v těch samých místech.

vzpoměl jsem si, že mě asi 6 týdnů předtím bolelo pravé koleno, ale během týdne se to zázračně zlepšilo a za další týden jsem běžel maratón (zase jsem začal brát kloubní výživu a dočasně jsem odstavil staré boty, ve kterých jsem naběhal cca 1100km a běhal jen v nových)

V obou případech šlo asi o šlachu a během cca 1–2 týdnů, kdy jsem zmírnil tréning se mi to zlepšilo. Jinak jsem to trochu máznul IBU-hepou a masážním gelem. (jinak mám v oblibě čaje – zelený, ginko, kopřiva, ibišek,...... , nevím, jestli to v tomto směru pomáhá ale hlavně, že to neuškodí)

avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 11.08.2007 09:52:16

Ahoj Honzo,

díky za reakci, doufám, že nejsi jediný, kdo se ozve a že si z vašich rad a zkušeností něco vyberu a třeba mi to pomůže. Píšeš, že běháš 100 km týdně, to je krásný číslo, já bych byl moc rád, kdybych se dostal na 100 km měsíčně, časem třeba na 200 km, ale to se nejdřív musí dát do kupy ta noha.
Píšeš o tom koleni, člověče, na tom možná něco bude. Že bych nějak upravil styl běhu/došlapu tak, abych odlehčil kolenu a přitížil jsem tím holeni? Je pravda, že když jsem ještě z kraje tohoto roku trošku běhal (než začla bolet ta holeň), tak mě v posledních kilometrech (při delším běhu) bolela i levá kyčel. Nevím, všechno je to na levé straně, určitě to spolu nějak souvisí. Co se týče mastí, tak to samozřejmě taky mažu, střidavě Fastum gelem, Pronto flexem, kostivalovou mastí, už i nějakým sádlem s bylinkama od léčitele..... Nic nepomáhá. Nebo možná jo, ale ne dost na to, aby noha přestala bolet. Co se týče čajů, tak dřív jsem pil černý a tak 2 kafe denně, dnes piju zelený a tak 1 kafe za 3 dny. Ani to nepomáhá :)
Honzo ať se daří, Petr.

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Celkem 4998 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:59 (2016)
půlmaraton: 1:25:38 (2016)
maraton: 3:08:23 (2016)

xrider muž 11.08.2007 12:45:14

Ahoj.

Ja bych jednoznacne doporucil navstivit dobreho ortopeda ci jineho doktora, ktery se zabyva pohybovym aparatem a pokud mozno i trochu sportem. Mazani atd neni odstranovani priciny, ale leceni dusledku.

Ja osobne jsem asi pred 3–4 lety zacal mit problemy se slachou na vnejsi strane kolene. Bolelo to a nedalo se behat. Doktori rikali, ze je vse v poradku… tak jsem si dal proste jen pauzu a sem tam se probehl. Po 2–3 mesicich postupne bolest uplne odeznela. Zacal jsem tedy opet behat vic… ale tentokrat me zastavila bolest holene. Kdyz se to dlouho nelepsilo, vyhledal jsem „poradneho“ doktora. Ten si me prohledl a mel jasno. Trochu me srovnal, dal mi cviky a ortopedicke vlozky. Od te doby, diky Bohu, beham bez sebemensich problemu a mohu si dovolit objemy, jako nikdy drive.

Tak hodne stesti…

avatar

larry 11.08.2007 14:48:28

Čau obriku.

Měl jsem problém s čímsi v tříselné oblasti. MUDr. mi toho moc neřek, kromě toho, že se mám vykašlat na sport a najít si mladou masérku :) Dal jsem tomu tři týdny klid (v tom také ibalgin krém, kostivalová mast). Pomalu jsem začal a bylo to zpět. Proto už místo běhu sedlám 4 měsíce kolo. O tom „něčem“ už ani nevím. Teď se teda potýkám ještě nějakými jinými problémy, tak snad když to bude dobré, tak zase vyběhnu a téměř předpokládám, že to bude dobré. Někdy to chce asi opravdu pauzu delší. Hlavně je problém v tom,když procentuálně neumerne zvýšíš treninkový objem. To je znakem toho, že hlava chce víc, než tělo. Já se z toho stále učím........ :) Jestli máš možnost zkus třeba taky na 2 měsíce kolo, místo běhu. A hlavně, pomůže ti to, čemu budeš věřit. Jinak ještě můžeš zkusit akupunkturu. A ktěm dvěma stům kilometrům za týden........to si ještě počkáš, když jsi teď na 18. To taky není žádná sranda.

S pozdravem

larry

avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 11.08.2007 15:08:26

Ahoj larry,

tak jenom aby nedošlo k mýlce, já psal, že bych se časem rád dostal na 200 km/měsíc, ne za týden! :) A co se týče kola, to už mi taky spousta lidí i doktorů říkalo, ale za prvé mě kolo moc nebaví, řádově méně než běh a hlavně, když jsem asi před 2 měsíci zkusil trošku pošlapat na rotopedu, tak mě to zase začalo bolet. Tak já nevím…

Ohledně tréninkových objemů, je to moc, když po měsíci neběhání začnu třeba takto? po – 2 km á 7:30/km út – 2 km á 7:30/km st – volno čt – 3 km á 7:30/km pá – 3 km á 7:30/km so – 3 km á 7:30/km ne – volno

A další týden bych z celkově „naběhaných“ 13 km zvedl třeba na 18 atd atd. Problém je v tom, že když takovýhle týden udělám, tak mě ta noha zase začne bolet. Je to moc?

Petr

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 11.08.2007 15:50:54

Nemám mnoho zkušeností z bolestmi, běhám teprve pět let a zvýšuju kilometráž postupně.. Nicméně podporují názor o dlouhé přestávce. Zkus opravdu pět týdnů neběhat vůbec. Třeba plavej, když kolo nee. Pak ale nezačni běhat, ale otestuj tu holeň chůzí ve velmi členitém terénu za použití bot, ve kterých běháš. Když nic nebude bolet, opatrně zařazuj mezi chůzi i běžecké úseky. Nic člověk neuspěchá, čím později začneš běhat vysoké objemy, tím delší bude tvůj aktivní běžecký věk.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

larry 11.08.2007 17:05:22

..promiň s tou kilometráží :) Jinak to vidím podobně, jako minusak. Když ne kolo, tak třeba plavání. Mohl bys vyzkoušet i posilovnu (ale bez lýtek) Jinak s tím jak začít po přestávce kvůli unavovemu zranění......... Možná si někde třeba půlkilometru pridej (nebo ne..) a udělej si nějaký ten volný den navíc. Nezapomeň, že kdo šetří, má za tři. Pokud se ti to vrátí, tak se ti jen prodlouží doba lečení, budeš se opět vracet do formy a spočítej si, kolik to stálo týdnů (měsíců) A z těch 13 na 18.....vem to klidne 13, dalsi tyden 15, dalsi 17. Uvidis, co to bude delat.

avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 02.09.2007 17:38:26

[quote=obrik]Ahoj larry,

tak jenom aby nedošlo k mýlce, já psal, že bych se časem rád dostal na 200 km/měsíc, ne za týden! :) A co se týče kola, to už mi taky spousta lidí i doktorů říkalo, ale za prvé mě kolo moc nebaví, řádově méně než běh a hlavně, když jsem asi před 2 měsíci zkusil trošku pošlapat na rotopedu, tak mě to zase začalo bolet. Tak já nevím…

Ohledně tréninkových objemů, je to moc, když po měsíci neběhání začnu třeba takto? po – 2 km á 7:30/km út – 2 km á 7:30/km st – volno čt – 3 km á 7:30/km pá – 3 km á 7:30/km so – 3 km á 7:30/km ne – volno

A další týden bych z celkově „naběhaných“ 13 km zvedl třeba na 18 atd atd. Problém je v tom, že když takovýhle týden udělám, tak mě ta noha zase začne bolet. Je to moc?

Petr[/quote] Několik let jsem měl problém s holeněmi. Zkoušel jsem různé Wobenzymy, Fastum gely, kostivaly atd. Nic mi nepomohlo. Ani doktoři. Jeden můj známý prvoligový fotbalista mně říkal, že když ´je něco bolí, tak ledujou. Takže mi pomohl až led! Koupil jsem v lékárně sáček s takovou napůlmrznoucí směsí a ledoval jsem ráno, odpoledne a večer. Jedině tahleta léčba mi zabrala. Po týdnu došlo k zlepšení. Poté při sebemenší bolesti jsem opět začal ledovat. Už rok mám klid. Fakt. :cool: :cool: :cool:

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 03.09.2007 20:28:31

Ahoj Rosťo Ostraváku :),

bydlím momentálně taky v Ostravě, odkud jsi přesně? Nejsi z Poruby? Ale k holením, to myslíš vážně, že tě vyléčilo ledování? Měl jsem období (v předešlých 5 měsících, kdy se snažím tu nohu nějak vyléčit), kdy jsem taky ledoval. To bylo ještě v čase, kdy jsem si myslel, že je tam zánět a ten je potřeba chladit. Ledoval jsem 3× denně ledovou sprchou cca 14 dní. Pak jsem toho nechal, bo mi doktor řekl, že ledovat má smysl zpočátku, když je zánět akutní, ale když to přejde spíš do chronického zánětu, tak že to „nemá smysl“. Tak jsem ledovat přestal. Myslíš, že mám začít ledovat znova? Tenkrát mi to teda moc nepomohlo.

Každopádně díky moc za radu, jakmile na něco přijdu, ozvu se.

Díky a přeju hodně zdraví, ať můžem běhat.

Petr

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 04.09.2007 08:20:55

Já se připojuji taky s varováním. Jednou jsem si ledováním prochlazeného kolena vůbec nepomohl a doktor se pak smál. Říkal, že ledování je někdy vabank. Že to může i přihoršit.
Ale u zhmoždění, nebo špatného došlapu kotníku je to jasné. Ledovat a okamžitě.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 04.09.2007 09:05:07

Mně na každým soustředění vtloukali do hlavy pravidlo RICE – Rest, Ice, Compress, Elevate. To samozřejmě platí pro akutní stav zranění. Tak první dva dny. Pokud se to nezlepšuje, zbývá pouze navštívit doktora a nechat ho dělat jeho práci. Já jsem často míval hodně namožené svaly zvnějšku holení po těžkých zápasech. V Tvém případě to fakt vypadá na chronický zánět. Měl jsem něco podobného v rameni a léčil jsem to všemi možnými způsoby dva roky. Nepomáhal ani klid. Nakonec jsem to ze sebe vyhnal kombinací posilovna a nové měkčí rakety.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.09.2007 09:16:56

Obrik, podla popisu Tvojich problemov je to PCS (posterior compartment syndrom), ktory sa vyskytuje najma u bezcov a tanecnic/basket­balistov. Je to sposobene nerovnomernym rozvinutim lytkoveho svalstva, ktore sa zvacsilo rychlejsie, nez ostatne a tym padom tlacia smerom k fibule a tibii a priskrcuju slachy a cievy, ktore sa pod gastroscineom (zle som to vyhlaskoval) nachadzaju. Tento tlak sposobuje iritaciu, tlak a nakoniec zapal slachy nachadzajucej sa pod tymto svalom. Ladovanie pred a po behu pomaha, ale neodstarnuje pricinu. Musis viac strecovat, dat si na cas pauzu a zacinat velmi postupne. Velmi sa divim, ze ziaden doktor Ti tuto diagnozu nstanovil- je velmi bezna a lahko rozpoznatelna.

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 04.09.2007 09:27:31

to Mato: Může se stejný problém vyskytovat i na vnitřní straně „holeně“?

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.09.2007 10:00:39

Ano a je to este castejsie ako z vonkajsej strany. To sa potom vola ACS (anterior compartment syndrom). Sam som tym v prvych rokoch trpel, najma ak som vyrazne zvysil zataz. Zvacsa som cez to behal, ale raz to preslo do zleho zapalu, ktorym mi napadol aj iliotibialne slachy (vonkajsia strana kolena) a ohybac palca (na chodidle). Jedine akupunktura a masaze mi po 6 tyzdnoch pomohli.

avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 04.09.2007 20:55:40

Drazí kamarádi,

díky všem za vaše rady a zkušenosti! Zrovna dnes jsem byl na cvičení u fyzioterapeutky a ta už si se mnou neví rady, vždy když tam přijdu se ptá, co je nového a já ji stále říkám, že to bolí…

Ohledně toho ledování teda nevím, ledovat nebo ne? Právě ta fyzioterapeutka mi dnes říkala, ať to zkusím zahřívat........:)

To VanaXXL: píšeš po těžkých zápasech. To bych bral, kdybych přiběhl po půlmaratonu, nebo těžkém 10ti km lesním krosu, ale mě to bolí po 6ti km po rovině rychlostí 6:30/km! Prostě úplně minimální zatížení a mě to furt bolí… Píšeš chronický zánět, jak se pozná zánět? Co je to zánět? Mě dělali odběry krve a z těch vyloučili, že by tam byl zánět. Prý teda může být lokální, který se z krve nepozná, ale ten tam taky prý není. Tak já nevím.

To Mato: Mato, ty jsi doktor? Nerovnoměrným rozvinutím lýtkového svalstva? Je fakt, že celou levou půlku těla (bolí mě levá holeň) mám slabší, od ruky, přes stehno až po lýtko, všechno mám menší než na pravé straně. Nerovnoměrné rozvinutí? Celý život chodím do posilovny, 13 let jsem dělal karate, občas běhal, je možný, že bych byl „nerovnoměrně rozvinutej“? :) Píšeš o strečinku, strečuju pravidelně už mnoho let (viz karate), dodnes jsem ve svých skoro 30ti letech velmi slušně roztahanej. Před každým během a po běhu strečuju, mnoho strečinku dělám i mimo. Pauz jsem v posledních měsících dával víc než je zdrávo a o postupný začátek se velmi velmi snažím. Ale…co je to postupný začátek? Dal jsem měsíc klid a pak jsem začal s 3 km během 3× týdně, pak jsem přidal na 4 km a tak dále. Je to moc? Je to strašně těžký vydržet běhat jen 3 km tempem 7 min/km, mám hroznou chuť běžet dál… Každopádně strašně moc děkuji za tvé odborné rady, rozhodně je budu konzultovat se svou fyzioterapeutkou! Mato, ještě se zeptám, jak se ta tvoje diagnóza slučuje s tím, že kromě toho svalu v blízkosti holeně mě občas bolí i levé koleno a po delším běhu i levá kyčel. Prostě všechno na levé straně.

Každopádně všem děkuji!

Ať vám to běhá, Petr

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 04.09.2007 22:00:24

[quote=obrik]Drazí kamarádi,

díky všem za vaše rady a zkušenosti! Zrovna dnes jsem byl na cvičení u fyzioterapeutky a ta už si se mnou neví rady, vždy když tam přijdu se ptá, co je nového a já ji stále říkám, že to bolí…

Ohledně toho ledování teda nevím, ledovat nebo ne? Právě ta fyzioterapeutka mi dnes říkala, ať to zkusím zahřívat........:)

To VanaXXL: píšeš po těžkých zápasech. To bych bral, kdybych přiběhl po půlmaratonu, nebo těžkém 10ti km lesním krosu, ale mě to bolí po 6ti km po rovině rychlostí 6:30/km! Prostě úplně minimální zatížení a mě to furt bolí… Píšeš chronický zánět, jak se pozná zánět? Co je to zánět? Mě dělali odběry krve a z těch vyloučili, že by tam byl zánět. Prý teda může být lokální, který se z krve nepozná, ale ten tam taky prý není. Tak já nevím.

To Mato: Mato, ty jsi doktor? Nerovnoměrným rozvinutím lýtkového svalstva? Je fakt, že celou levou půlku těla (bolí mě levá holeň) mám slabší, od ruky, přes stehno až po lýtko, všechno mám menší než na pravé straně. Nerovnoměrné rozvinutí? Celý život chodím do posilovny, 13 let jsem dělal karate, občas běhal, je možný, že bych byl „nerovnoměrně rozvinutej“? :) Píšeš o strečinku, strečuju pravidelně už mnoho let (viz karate), dodnes jsem ve svých skoro 30ti letech velmi slušně roztahanej. Před každým během a po běhu strečuju, mnoho strečinku dělám i mimo. Pauz jsem v posledních měsících dával víc než je zdrávo a o postupný začátek se velmi velmi snažím. Ale…co je to postupný začátek? Dal jsem měsíc klid a pak jsem začal s 3 km během 3× týdně, pak jsem přidal na 4 km a tak dále. Je to moc? Je to strašně těžký vydržet běhat jen 3 km tempem 7 min/km, mám hroznou chuť běžet dál… Každopádně strašně moc děkuji za tvé odborné rady, rozhodně je budu konzultovat se svou fyzioterapeutkou! Mato, ještě se zeptám, jak se ta tvoje diagnóza slučuje s tím, že kromě toho svalu v blízkosti holeně mě občas bolí i levé koleno a po delším běhu i levá kyčel. Prostě všechno na levé straně.

Každopádně všem děkuji!

Ať vám to běhá, Petr[/quote] Mně ledování pomohlo, toť vše. Ale ne studenou sprchou, ale ledem. A vůbec to u mne nebyla akutní záležitost. Ale chronická, tři roky mě to trápilo. Opatrně leduj, podle pocitu a ono to pomalu odezní. Běhej v klidu do 10km ale lehounce. V klidu. A bude to dobré. Moje šestnáctiletá dcera tím taky trpí a přece běhá. Držím palce. Nejsem z Poruby, ale bydlel jsem tam před 7lety. Jinak mě chytneš každé úterý U táty v Porubě nedaleko DUHY :cool:

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 05.09.2007 08:24:54

Obrik, lekar nie som, len pravnik, ale uzil som si svoju davku zraneni a za tie roky som toho dost stihol nastudovat. Naviac trenujem zopar ludi a poznam klasicke problemy bezcov. Nerovnomerne rozvinutie svalstva nemusi byt ani volnym okom badatelne- moze sa jednat o pol centimetra, ci rychlejsi rast lytkoveho svalu smerom ku kosti (viz predosly prispevok), ci len zhrubnutie svaloveho snopca, ktory potom tlaci na slachu… To nema nic spolocne s posilovnou, lebo tu sa jedna o vyslovene bezecke svaly, ktore len tazko inak rozvinies, ako behom (mozno keby si bol kulturista a zameral sa na dolne koncatiny, ale klasickymi zostavami ich moc nerozvijas). To, ze si ohybny z karate je jedna vec, ale dolnu cast lytkoveho svalu asi moc pri tomto sporte nepouzivas a teda asi bude stiahnuty. Najlepsi cvik je mat cele chodidlo na zemi a pokrcit koleno a tlacit ho smerom ku spicke (natahujes spodnu cast lytka a achilovku). Inak hyperflexibilita (casto pritomna u bojovych sportov) je skor pri behu na skodu, ako prinosom. Pomale zvysovanie davok je individualne, ale myslim, ze pri Tvojom objeme Ti nehrozi nejake pretazenie. Mas skor chronicky zapal… skusil si diclofenacum (pritomny napr. vo Voltarene- tabletkach, ci v generickom lieku Diclofenac)? Maste a gely idu iba cca 2cm pod kozu, takze su dobre iba na povrchove zranenia a zapaly- co skoro nikdy nie je pripad bezcov- takze su nanic. Skus prehovorit lekarnicku, aby Ti to predala bez receptu a davkuj si to podla prilozeneho letaku. pripade sa dohodni s lekarom, nech Ti to predpise, mam s tym vyborne skusenosti. Ostatne bolesti suvisia so zlym drzanim tela a nevyrovnanostou lavej a pravej strany- pracuj na tom. Co sa tyka ladovania a ohrievania- ohrievaj pred behom- aby si uvolnil svaly predkolenia, potom strecuj a laduj po behu, aby si minimalizoval sirenie zapalu- to je moja rada. Nejaku bolest si budes musiet prekusnut, pokial Ta to nenuti krivat. Posterior Compartment syndrom moze mat vela stadii a niektore nemozno inak vyliecit, iba operaciou, ktora uvolni slachu spod svalu, ktory na nu tlaci. Snad to nebude Tvoj pripad.

avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 05.09.2007 18:07:22

Jak se pozná zánět? To je otázka spíš pro doktora. Zatím jsem měl dva: v rameni a v lokti. U toho prvního v rameni mně diagnózu sdělil doktor. Příznaky podobné těm tvým. Silná bolest při určitých pohybech, žádná síla. Zkoušel jsem Voltarén gel, Iuprofen i Wobenzym bez jakéhokoliv účinku mimo odlehčení vlastní peněženky. Mimochodem u toho ramene mně taky nenašli nic v krvi ani na ultrazvuku. Loket jsem si už diagnostikoval a léčil sám – cvičení, elektrošoky, ortéza a běh abych neshnil. Vyléčeno za čtvrt roku. Od ledování Tě nechci odrazovat. Nám to nedoporučovali, ale třeba Ti pomůže. Když to nebudeš přehánět, tak asi nic nehrozí. Držím palce, ať se uzdravíš.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 19.09.2007 08:20:49

Tak vám jdu poděkovat kamarádi, hlavně asi Matovi, noha se snad začíná lepšit! (nechci to zakřiknout!). Nevím teda přesně čím to je, protože těch věcí dělám spoustu, ale začal jsem ledovat a hlavně důsledně protahovat lýtka a taky speciálně achilovky tím, že sednu na paty a od té doby je to daleko lepší, noha už unese daleko větší zatížení při minimální bolesti. Doufám, že je to už na dobré cestě a že je otázka pár týdnů, kdy už o problému nebudu vědět!

Ještě jednou díky, Petr

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 06.10.2007 19:22:42

[quote=obrik]Tak vám jdu poděkovat kamarádi, hlavně asi Matovi, noha se snad začíná lepšit! (nechci to zakřiknout!). Nevím teda přesně čím to je, protože těch věcí dělám spoustu, ale začal jsem ledovat a hlavně důsledně protahovat lýtka a taky speciálně achilovky tím, že sednu na paty a od té doby je to daleko lepší, noha už unese daleko větší zatížení při minimální bolesti. Doufám, že je to už na dobré cestě a že je otázka pár týdnů, kdy už o problému nebudu vědět!

Ještě jednou díky, Petr[/quote] Ano děláš to dobře. Led a protahování. Mám už třičtvrtě roku problém s koleny a nejvíce mi pomohlo 3× denně 10min. sedání na paty. Je to výborný cvik na protažení nejen kolenních vazů, ale i šlach kolem holeně. :cool: :cool: :cool:

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 08.10.2007 07:42:28

Ahoj Rosťo,

jj, přesně jak píšeš, sezení na patách vnímám jako zásadní zlom ve své „léčbě“ bolestí holeně :) Je to neuvěřitelný, ale je to tak. Co jsem začal takhle tahat achilovky, tak bolesti jsou v zásadě pryč. A když občas něco ucítím, jak někde něco táhne, okamžitě to potahám – včetně sednutí na paty a bolest je pryč. Minulý měsíc jsem už dal 170 km a noha drží. Jsem happy :)

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 08.10.2007 19:57:54

[quote=obrik]Ahoj Rosťo,

jj, přesně jak píšeš, sezení na patách vnímám jako zásadní zlom ve své „léčbě“ bolestí holeně :) Je to neuvěřitelný, ale je to tak. Co jsem začal takhle tahat achilovky, tak bolesti jsou v zásadě pryč. A když občas něco ucítím, jak někde něco táhne, okamžitě to potahám – včetně sednutí na paty a bolest je pryč. Minulý měsíc jsem už dal 170 km a noha drží. Jsem happy :)[/quote] To jsem rád. Doufám, že ve čtvrtek se přijdeš vyklusnout na hodinovku do Poruby (VOKD stadion). Info na našem webu.

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 08.10.2007 21:05:00

[quote=Rosťa Ostravak][quo­te=obrik]Ahoj Rosťo,

jj, přesně jak píšeš, sezení na patách vnímám jako zásadní zlom ve své „léčbě“ bolestí holeně :) Je to neuvěřitelný, ale je to tak. Co jsem začal takhle tahat achilovky, tak bolesti jsou v zásadě pryč. A když občas něco ucítím, jak někde něco táhne, okamžitě to potahám – včetně sednutí na paty a bolest je pryč. Minulý měsíc jsem už dal 170 km a noha drží. Jsem happy :)[/quote] To jsem rád. Doufám, že ve čtvrtek se přijdeš vyklusnout na hodinovku do Poruby (VOKD stadion). Info na našem webu.[/quote] Rosťo ani nevíš, jak mě to mrzí, ale nedorazím. Přitom to mám od baráku 300 m, ale zrovna ve čtvrtek musím služebně do Prahy a vracím se až v pátek. A tolik jsem se těšil, že se přijdu podívat, dokonce ve mě hlodalo i pokušení se přihlásit, byl by to můj první závod. Nedělám si iluze, že bych přelezl přes 12 km, hold bych vám to tam zametl, ale ani to se bohužel nekoná…:( Fakt mě to mrzí. Ale posílám tam manželku, aby se šla na vás podívat! :) Tak jestli běžíš, jakože předpokládám, že ano, tak přeju hezký zážitek, případně nějaký ten osobáček!

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 08.10.2007 22:15:16

[quote=obrik][qu­ote=Rosťa Ostravak][quo­te=obrik]Ahoj Ros­ťo,

jj, přesně jak píšeš, sezení na patách vnímám jako zásadní zlom ve své „léčbě“ bolestí holeně :) Je to neuvěřitelný, ale je to tak. Co jsem začal takhle tahat achilovky, tak bolesti jsou v zásadě pryč. A když občas něco ucítím, jak někde něco táhne, okamžitě to potahám – včetně sednutí na paty a bolest je pryč. Minulý měsíc jsem už dal 170 km a noha drží. Jsem happy :)[/quote] To jsem rád. Doufám, že ve čtvrtek se přijdeš vyklusnout na hodinovku do Poruby (VOKD stadion). Info na našem webu.[/quote] Rosťo ani nevíš, jak mě to mrzí, ale nedorazím. Přitom to mám od baráku 300 m, ale zrovna ve čtvrtek musím služebně do Prahy a vracím se až v pátek. A tolik jsem se těšil, že se přijdu podívat, dokonce ve mě hlodalo i pokušení se přihlásit, byl by to můj první závod. Nedělám si iluze, že bych přelezl přes 12 km, hold bych vám to tam zametl, ale ani to se bohužel nekoná…:( Fakt mě to mrzí. Ale posílám tam manželku, aby se šla na vás podívat! :) Tak jestli běžíš, jakože předpokládám, že ano, tak přeju hezký zážitek, případně nějaký ten osobáček![/quote] Osobáček plánuju. Chtěl bych konečně pokořit 14 000m. Ale potřebuju nějakého kvalitního zajíce. Ještě neumím držet rovnoměrně vysoké tempo. Doufám, že zkusíš 28.10 – Porubský čtvrtmaraton. Info: http://www.tjliga100.wz.cz/main.php?… Před třemi lety to byl můj první závod. Je to jen 10 548m, to dáš.

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 09.10.2007 21:29:55

Rosťo ty mi dáváš…:), 28.10. jsem v Chocni, většinu víkendů tady v Ově bohužel nejsem. Ale zatím mě to tak moc nemrzí, nemám vůbec natrénováno, začal jsem pořádně běhat vlastně v srpnu, do té doby jsem řešil tu nohu. Závodit se chystám začít příští rok, resp. 2.12. letos lesním krosem v Chocni – MCVV v rámci Iscarex poháru. Já jsem víc Choceňák než Ostravák, tady jsem jen pracovně – na pár let :).

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Ostrava

10 km: 0:42:08 (2007)
půlmaraton: 1:33:38 (2007)
maraton: 3:36:11 (2006)

Rosťa Ostravak muž 09.10.2007 23:00:34

[quote=obrik]Rosťo ty mi dáváš…:), 28.10. jsem v Chocni, většinu víkendů tady v Ově bohužel nejsem. Ale zatím mě to tak moc nemrzí, nemám vůbec natrénováno, začal jsem pořádně běhat vlastně v srpnu, do té doby jsem řešil tu nohu. Závodit se chystám začít příští rok, resp. 2.12. letos lesním krosem v Chocni – MCVV v rámci Iscarex poháru. Já jsem víc Choceňák než Ostravák, tady jsem jen pracovně – na pár let :).[/quote] Já myslel,že jsi ostravák. V Chocni jsem byl jen jednou v životě. V r. 1984 jsem tam někdy v únoru plaval pětistovku v nějaké řece s Venclovským a spol.

Motto: http://www.bezvabeh.cz
avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 14.10.2007 10:54:27

[quote=obrik]Ahoj Rosťo,

jj, přesně jak píšeš, sezení na patách vnímám jako zásadní zlom ve své „léčbě“ bolestí holeně :) Je to neuvěřitelný, ale je to tak. Co jsem začal takhle tahat achilovky, tak bolesti jsou v zásadě pryč. A když občas něco ucítím, jak někde něco táhne, okamžitě to potahám – včetně sednutí na paty a bolest je pryč. Minulý měsíc jsem už dal 170 km a noha drží. Jsem happy :)[/quote] Ahoj, mohl bys mi prosím přesněji popsat „sezeni na patách“. Nějak se moc nechytám:( Díky

avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 14.10.2007 15:16:25

Taky bych rád upřesnění :-)

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 14.10.2007 16:38:46

Přidávám se k žádostem o názorný popis. :)

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
Nalezené položky: 104 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.