Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest v okolí holeně

Bolest v okolí holeně

Nalezené položky: 104 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Dolany

Celkem 65 km
Minulý měsíc 0 km

Radnana žena 27.04.2010 15:31:41

>> MT, 26. 04. 2010 22:55:10

Taky mažu Flectorem EP. Chuť do běhu by byla, ale jen aby mě po kilometru nepřešla…dost mě to láká jít si zaběhat. Tak teď nevim, jestli to mám aspoň do konce tohoto týdne vydržet bez běhu a nebo to jít risknout. Nárt mě bolí pořád, a holeně když si je zmáčknu. Ale podle toho, co píšeš to snad ani nikdy nepřejde…

Motto: Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili. Je lepší shořet než vyhasnout. (Kurt Cobain) Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeh
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 27.04.2010 15:48:05

>> Radnana, 27. 04. 2010 15:31:41

Trpelivost ruze prinasi, vytahni ven kolo:-) Pokud te boli holen pri zmacknuti (nemyslim tedka zrovna zamacknuti maximalni silou:-)), nepovazoval bych odpocinek stale za dostacujici… ale kazdy sveho stesti strujce:-)

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Dolany

Celkem 65 km
Minulý měsíc 0 km

Radnana žena 27.04.2010 16:01:35

>> EdCable, 27. 04. 2010 15:48:05

Dobře, nebudu to tedy raději pokoušet..A začít bych tedy měla až mi to úplně odezní? Třeba když si dřepnu, tak by mě to nemělo bolet?

Motto: Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili. Je lepší shořet než vyhasnout. (Kurt Cobain) Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeh
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 27.04.2010 21:40:19

>> Radnana, 27. 04. 2010 16:01:35

Ja nevim, jsem fakt jenom amater:-D Ale jestli te to boli pri podrepu, tak bych pockal. Zastavam nazor, ze bolest signalizuje, ze neco neni v poradku. Proc by se jinak evolucne vyvinula?

Samozrejme je pak otazka, jestli je to zanet (v tom pripade odpocinek), nebo spatna obuv (v tom pripade vysetreni u ortopeda) nebo chyba ve stylu behu (v tom pripade trenink pod dohledem odbornika, treba fyzioterapeuta)…

Zkus si treba predstavit, ze by te bolelo lytko – taky by ses asi nehnala nikam dal a cekala, az to z vetsi casti odezni a i pak byla opatrna.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Celkem 209 km
Minulý měsíc 0 km

MT muž 28.04.2010 16:35:17

>> Radnana, 27. 04. 2010 16:01:35 Já bych chvíli počkal, ale ne zas moc dlouho. Hlavně začít zvolna, ze začátku běhu to bude bolet skoro určitě, ale po chvilce by to mělo odeznít. Když to pak začne znovu po několika kilometrech, tak to už je blbý. To vím, že jsem v tom zase a je třeba si dát pauzu. Když to bolí jen na začátku a pak se to rozhýbe a neozve, tak vím, že mám vyhráno. Ale pomni, že jsem jen amatér, co se učí poslouchat své tělo. Poslední dva měsíce jsou každodenní bolest. Naštěstí se postupně mění z píchavé nevyzpytatelné na mírnější únavově trénovací – a to mi říká, že jsem na správné cestě.

Motto: Dalo by se říct, že jsem vrcholový běžec - jen mám velmi nízký vrchol, který však neustále posunuji výš...
avatar

10 km: 1:02:30 (2010)
půlmaraton: 2:35:50 (2010)

xPablos muž 28.04.2010 18:06:17

>> Radnana, 27. 04. 2010 16:01:35

Rozklusavas a protahujes pred behem a po behu poctive? Me se bolest holeni ozvala tyden pred pulmaratonem, takze jsem mel docela paniku, co s tim. Ale pred zavodem jsem 15–20 minut rozklusal a poradne protahoval, a holene byly v pohode.

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 28.04.2010 18:42:41

mozna je to mimo, ale ja si vylecil lytko nasledujicim zpusobem, ktery mi poradil fyzioterapeut a zda se mi vhodny i pro tebe: sprchovou ruzici se studenou vodu jsem si prejizdel podel svalu, pak jsem ho zabalil do igelitu a na chvili skocil pod perinu. vecer pred spanim jsem si pak velmi zlehka masiroval sval olivovym olejem. pres den jsem ho trosku protahoval, ale jen mirne. a nebehal jsem. 14 dni pred maratonem… a pomohlo to. tak treba zkus, myslim ze se tim nic pokazit neda, i kdyz verim, ze na tento zpusob muze byt jiny nazor, treba moji maserce se to podchlazovani svalu moc nelibilo.

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

Dolany

Celkem 65 km
Minulý měsíc 0 km

Radnana žena 30.04.2010 10:44:03

Včera jsem dobíhala na tramvaj a už jsem bolest téměř necítila. Poctivě dřepuju a mažu a myslím, že to ustupuje. Ještě počkám přes víkend a pak zkusím mírný výběh;-)

Motto: Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili. Je lepší shořet než vyhasnout. (Kurt Cobain) Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeh
avatar

10 km: 0:50:20 (2010)

Zuzana23 žena 30.04.2010 11:26:53

Ahoj všem, nepřečetla jsem tedy všecny příspěvky, takže to už možná někdo psal. Z vlastní zkušenosti vím, že holeně bolí kvůli nedostatku naběhaných kilometrů. Jako, že až budete běhat dýl, prostě to přejde samo, když to není nic vážnějšího. Mě to přestalo po půl roce běhání. Čím víc kilometrů, tím dýl to bolelo. Při 20 km mě to bolelo tak do osmého a pak pohoda. Jen jsem se zastavovala a kroutila a protahovala nohu, abych mohla zase běžet. A teď pohoda. Jen jakmile třeba týden neběžím, zase to začne bolet,ale další běh se to úplně vytratí. Tak má rada je, běhat pomalu,ale běhat. Však noha zesílí, asi bych se po svých bolavých bězích bála přestávat,protože se mi to pak zase vrátilo, než se to rozběhalo. Dělala jsem si legraci, že se mi tam hezky buduje sval a ono docela jo:oD Jo a kolo nepomohlo. Měla jsem tři běhy a jednou kolo a po tom kole to zase bolelo. Prostě mi nohy nedopřály přestávku,ale stálo to zato. Už ani nevím co je bolest holení:oD. Chce to trpělivost:oD Hodně zdaru všem

avatar

Dolany

Celkem 65 km
Minulý měsíc 0 km

Radnana žena 05.05.2010 08:02:38

O víkendu jsem zkusila kolo (cca 20 km) a pohoda, holeně vůbec nebolely:-)

Motto: Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili. Je lepší shořet než vyhasnout. (Kurt Cobain) Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeh
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 05.05.2010 14:19:06

>> Radnana, 05. 05. 2010 08:02:38

tak hlavne aby sel ten beh:-)

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Dolany

Celkem 65 km
Minulý měsíc 0 km

Radnana žena 05.05.2010 21:34:09

Taky se modlím :-)..kdyby venku nepadaly takové trakaře, šla bych to vyzkoušet;-)

Motto: Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili. Je lepší shořet než vyhasnout. (Kurt Cobain) Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeh
avatar

janyks muž 24.10.2013 14:01:36

Čo sa IT syndrómu týka, skúste si pozriet toto videjo, komentár autora videa a nasledujúce komentáre sú celkom povzbudivé: https://www.youtube.com/watch?…

A čo sa zápalu v kolene alebo hociaké iné zranenie pohybového aparátu týka, nato sa mi osvedčila vlastnoručná tinktúra z kostihoja (100g nasekaného koreňa kostihoja na 1 L 40% vodky, dva týždne luhovať v teple alebo na slnku, potom natierať, odliat si z flase len cca 2 deci a zvyšok nechat luhovat dalej)

avatar

jericho muž 13.03.2014 11:14:17

K bolesti holeně z vnitřní strany nad kotníkem směrem ke koleni.

Mám to, a vyzkoušel jsem oba cviky zde v diskuzi uváděné. Oba bolest oživují (dokáží vyvolat), proto předpokládám, že skutečně působí tam, kde je to potřeba. Jedná se o následující:

1)paty k sobě špičky k sobě, kolena k sobě, ze stoje pomalý dřep (stále udržuji paty, špičky, kolena u sebe)a dřepnout až na zem, přičemž se snažím stále paty udržet na podlaze a nepřekulit se na zadek a záda.

2)opět kolena, špičky a paty u sebe. V kleku na kolenou, špičky (hřbety palců na nohách) položené na zemi. Postupně si zadkem kleknout na paty (držet paty u sebe)a váhu přenášet na ležící špičky. Napřed bolest ukrutná, která povoluje. V knížce o strečinku od Michaela Altera je tento cvik (2) popsán jako dobrá prevence bolesti okostice.

Jsem zvědav, jestli mi to zafunguje, protože z posledního běhu jsem se musel v ani ne polovině zastavit a v bolestech dopajdat zpět domů. U mě přetrénováním – znovu začínám po delší pauze běhat.

Co se posledního cviku zde uváděného Janyksem v příspěvku nademnou týče, ten je zjevně určen pro jinou věc, ITBS, bolest holeně mi nevyvolává a potíže mi nedělá, zato ale dělá potíže mé (rovněž běhající) manželce a diskuze pod odkazem je přesvědčivá takže užitečný k osvojení určitě bude také.

Nalezené položky: 104 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.