Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Prosim o radu jak trenovat

Prosim o radu jak trenovat

Nalezené položky: 37 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 29.11.2008 13:58:19

Na hodinu se dostaneme, ale zatím to je kolem těch 50 minut. Přeci jen začít před zimou chce opatrnější přístup.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

10 km: 0:41:04 (2008)
půlmaraton: 1:26:46 (2008)
maraton: 3:07:35 (2008)

Jarda /xxx/ muž 01.12.2008 12:11:10

[quote=MishaM]Dobry vecer vespolek!

Jeje, to se to tu rozjelo! Dekuji vam vsem za radu, bylo moc zajimave cist vsechny vase nazory. Co se tyce meho treninku/behani – pro mne i priprava na 4:28 byl vykon! Budu se snazit pridat jeste jeden „behaci“ den. Treba se mi to podari mezi kancelari, skolou a supermarketem! Misha[/quote] Jestli tvá kancelář, škola a supermarket leží 5–10 km od sebe a k přesunům požiješ vlastní nohy, pak máš úspěch zajištěn :-) a není třeba běh někam „vtěsnávat mezi“ ale zařadit jej jako součást denního programu. (Já vím, ne vždy to jde, ale když se to pevede včetně toho, že v cílovém místě je možnost šatny a umytí, je to ideální řešení.)

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 02.12.2008 13:11:26

Nevím, jak až moc to vybočuje z tématu, ale chtěla jsem se zeptat, když se každý týden snažím postupně navyšovat asi těch 10% celkově uběhnutých km /týden, mám do toho započítat i km na běžkách? Asi ne co? Ale přece jenom, je to kolem 2hodin / a víc/vytrvalosti na tepech kolem 140–150/v průměru/…ale 2hoďky takhle běžet na suchu teda nevydržim..Posune mě to dál i pro běh na suchu?Myslela jsem, že přes zimu dám běžky místo víkendovýho dlouhýho běhu…měla bych pak 3–4 výběhy na sucho a jedny běžky…jde mi hlavně o zlepšení dlouhodobé vytrvalosti, beru to selským rozumem, že pak vydržim i dýl běžet na suchu, když si zvyknu na dlouhodou fyzickou zátěž, ale můžu být vedle jak ta jedle…

avatar

10 km: 0:41:04 (2008)
půlmaraton: 1:26:46 (2008)
maraton: 3:07:35 (2008)

Jarda /xxx/ muž 02.12.2008 21:17:04

Já jsem sice běžec na lyžích jen příležitostný, ale započítávání km na běžkách (po adekvátním přepočtu) bych se nebál. Spíš bych měl obavy z toho, že 10iprocentní týdenní navyšování kilometráže se ukáže jako přehnané. Neříď se slepě rozpísy a plány a poslouchej své tělo.

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 03.12.2008 07:15:09

Ale jo, slepě se nedržim 10%,když napad sníh, taky jsem „suchý“ běhání nechala na stejných km jako týden před, protože to byla větší dřina na sněhu a ledu.A někdy se prostě za ten týden dál neposunu,protože jsem unavená.Ale nějakou kostřičku na postupný navyšování km mít musím, jinak mám pocit, že nejsem schopná se hnout z místa…Takže nechám stejný +/- km za týden a k tomu běžky.To bude asi nejrozumější.Dík

avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 03.12.2008 11:27:00

Spíš bych se řídila odtrénovanými hodinami. Takže když strávíš víc hodin na běžkách, ubrat na hodinách běhu. A jak psal Jarda – neřídit se 10% nárůsty. 10% je jen zobecnění, nezohledňuje sportovní minulost, kondici, naběhané kilometry atd. Spíš to ber jako maximum bezpečného navýšení objemu pro běžce, kteří už mají slušnou úroveň základní vytrvalosti. Navíc tohle navyšování běžeckého objemu je určené pro jinou část roku. Teď bych se, na Tvým místě, snažila mít sportování co nejpestřejší – nějakou hru, fitness, posilku, běh, lyže, kolo, plavání… I na úkor míň naběhaných kilometrů než míváš teď. A pomalu navyšovat odsportované hodiny týdně, ale rozhodně nezapomínat na to, že co pár týdnů má být naopak hodin méně než obvykle. A nepřehánět intenzitu, to je důležitý. Stejně tak důležitý je pravidelný odpočinek každý týden, pro začátečníka radši úplně volný den, dva, a poslouchat tělo, aby se nehromadila únava.

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Nymburk

Celkem 2830 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:42 (2009)
půlmaraton: 1:35:37 (2009)
maraton: 3:47:55 (2008)

dan67 muž 03.12.2008 18:07:46

[quote=Advid]Radím teď s tréninkem jedné kamarádce, která už předtím trochu sportovala, ale ne systematicky. Jejím cílem je uběhnout na jaře půlmaratón, takže máme dost času. Neběhá kvůli hubnutí, ale kvůli kondici. Zatím má za sebou 4 běhy, z toho poslední dva se sporttestrem. Protože by se měla nejdřív vybudovat základní vytrvalost, tak jsem jí řekl, ať nepřekračuje doporučené tepy, ale to zase běží pomalu a moc jí to nebaví. (8min/km@150 tp (28 let)). Otázka zní – stane se něco, když si jeden ze tří běhů týdně dá rychle bez koukání na pulsmetr, jen podle pocitu? Myslím, že ne, ale chci to posvětit. :)[/quote] Nazdar, podle mé osobní zkušenosti, v úvodu, když jsem začal běhat, jsem tepal hodně. Asi bych se první měsíc „vykašlal“ na pulsmetr a běhal podle pocitu, prodlužovat čas/vzdálenost. Pak se začít řídit pulsmetrem, ale ta spodní hranice 65% je „krutá“, jen se zvednu z křesla nebo pomyslím na běh a tep stoupne do regeneračního rozmezí.

Doporučení – běhat podle pocitu, ať dobíhá příjemně unavená, jednou týdně klidně rychleji. Doporučení2 – pulsmetr 1.měsíc pouze sledovat, jak píše „kanovsky“

Motto: http://dan1967.blogspot.com/
Nalezené položky: 37 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.