Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » Lake Garda Marathon

Lake Garda Marathon

Nalezené položky: 18 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Pepa z CB muž 16.08.2008 17:22:03

Ahoj všichni co rádi běháte. Má někdo zájem připojit se k partě chystající se na marathon do Itálie k jezeru Garda? Mrkněte na jejich stránky http://www.lakegardamarathon.it/. Nabízíme zajištění dopravy a ubytování 3 noci. Tento „výlet“ máme naplánovaný na 4 dny. Odjezd z ČB v pátek 26.9.2008. Sobota na rozkoukání, vyzvednutí startovního čísla. Neděle 28.9.2008 závod. Návrat v pondělí s případnými zastávkami na zajímavých nístech po cestě. Doprava je mikrobusem. Řidič neběží, zajišťuje veškerou dopravu (i na start před uzavřením silnice). Ubytování v apartmánech (4–5 lidí) cca 15 km od jezera s kompletním vybavením na vaření.

Pepa

avatar

Ústí nad Labem

Celkem 4679,82 km
Minulý měsíc 38,2 km
10 km: 0:45:53 (2008)
půlmaraton: 1:42:24 (2008)
maraton: 3:54:51 (2004)

PetrK muž 17.09.2008 23:46:41

[quote=Pepa z CB]Ahoj všichni co rádi běháte. Má někdo zájem připojit se k partě chystající se na marathon do Itálie k jezeru Garda? Mrkněte na jejich stránky http://www.lakegardamarathon.it/. Nabízíme zajištění dopravy a ubytování 3 noci. Tento „výlet“ máme naplánovaný na 4 dny. Odjezd z ČB v pátek 26.9.2008. Sobota na rozkoukání, vyzvednutí startovního čísla. Neděle 28.9.2008 závod. Návrat v pondělí s případnými zastávkami na zajímavých nístech po cestě. Doprava je mikrobusem. Řidič neběží, zajišťuje veškerou dopravu (i na start před uzavřením silnice). Ubytování v apartmánech (4–5 lidí) cca 15 km od jezera s kompletním vybavením na vaření.

Pepa[/quote] Ahoj Pepo, nikdo se nechytl, tak alespoň píšu, že držím palce a napiš něco redakci do rubriky Jak se závodí v… Byl jsem tam kdysi na kole a pamatuju si, že v Torbole to hodně fouká, je tam mraky windsurfařů kvůli těm jim příznivejm větrnejm podmínkám. Hodně sil!

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 23.09.2008 11:24:00

Pepo dejte vědět jaký to bylo , ráda si něco přečtu tak čus a ať se daří.

avatar

Kaznějov / Plzeň

10 km: 0:43:47 (2008)

Bartondo muž 23.09.2008 11:33:30

Jojo taky by mě zajímalo něco o maratonu z mé nejzamilovanější oblasti Itálie :)

[quote=megatra­ged]Pepo dejte vědět jaký to bylo , ráda si něco přečtu tak čus a ať se daří.[/quote]

Motto: Víte chlapci, nukleární reaktor není jako žena. Stačí si přečíst návod a mačkat správná tlačítka. (Homer Simpson)
avatar

Praha 4

Celkem 28987 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2017)
půlmaraton: 1:31:11 (2016)
maraton: 3:22:15 (2015)

sklena27 muž 02.10.2008 12:17:27

Ahoj, koukám, že ač byla čeština na startu slyšet hodně, tak sem zatím nikdo svoje dojmy nenapsal, takže jak jsem to viděl já? Jezero a jeho okolí mě dostalo hned při příjezdu, je to vážně krásný místo ideálně uzpůsobený prakticky pro jakejkoliv sport, na kterej si člověk vzpomene! Organizace závodu byla z mýho pohledu téměř bezchybná, snad jen s jedinou výhradou a to že počet WC v prostoru startu se rovnal nule, což jsem já vyřešil v přilehlém parčíku, ale mnozí to řešili až krátce po startu, takže sledovat zástupy běžců spořádaně močících na prvním kilometru podél trati bylo lehce komický :-) Na startu bylo odhadem cca 1500 běžců rozdělených do sektorů podle časů z přihlášek, takže žádná velká tlačenice a prakticky každej mohl hned od startu vyběhnout ve svym tempu. Trať byla krásná, prvních 10km podél jezera, pak 18km údolím převážně po cyklostezkách mezi vinicemi a závěrečných 14km opět po břehu jezera tentokrát na druhé straně. Nevím jestli se mi to zdálo nebo ne, ale těch posledních 14km mi přišlo skoro celejch do kopce, takže ke konci už jsem toho měl víc než dost, ale o to větší radost byla v cíli :-) Časem 3h53m22s jsem si splnil cíl dostat se poprvé pod 4h, takže spokojenost byla opravdu maximální. Počasí bylo taky super, sluníčko cca 20´a k tomu lehkej osvěžující vánek. Celkově si myslím, že tenhle maraton má díky opravdu krásnýmu prostředí velkou budoucnost i když hlavně díky tomu stoupání v závěru nikdy nebude moct konkurovat rychlým tratím a ani Haile a podobný hvězdy sem asi nikdy nepřijedou, každopádně můžu tenhle závod všem jednoznačně doporučit, určitě vás nezklame!

Motto: Nesmí se chtít hned do druhého patra, když ještě nejsou schody. Emil Zátopek
avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 02.10.2008 15:35:28

Ahoj Petře, nepotkali jsme se ani na startu ani v cíli, ale měli jsme úplně stejný čas!!! Na sekundu. A asi i stejně velkou radost z OR. Pro mě to byl nádherný zážitek, všem tenhle maraton vřele doporučuji! Kilometry tam díky příjemnému prostředí a prima atmosféře ubíhají nějak snáz. S těmi kopci to není tak hrozné, jen několik docela mírných a sotva znatelných stoupání – takové jemné vlnění nad hladinou jezera. Jen předposlední kilometr je malinko do kopce a víc bolí, ale s vidinou cíle, do něhož se pro změnu sbíhá zase dolů, se to dá docela dobře vydržet.

avatar

Praha 4

Celkem 28987 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2017)
půlmaraton: 1:31:11 (2016)
maraton: 3:22:15 (2015)

sklena27 muž 02.10.2008 17:42:24

Tak to je hezký, musela si stát na startu pár řad přede mnou, protože celkovej čas máš o 15s rychlejší a ani na trati jsme se asi nepotkali, protože všechny mezičasy až na ten poslední máš o kousek rychlejší, kdybych to byl věděl, tak bych trochu přidal, mohli jsme prohodit pár slov, tak snad někdy a někde příště :-) [quote=Jitka]Ahoj Petře, nepotkali jsme se ani na startu ani v cíli, ale měli jsme úplně stejný čas!!! Na sekundu. A asi i stejně velkou radost z OR. Pro mě to byl nádherný zážitek, všem tenhle maraton vřele doporučuji! Kilometry tam díky příjemnému prostředí a prima atmosféře ubíhají nějak snáz. S těmi kopci to není tak hrozné, jen několik docela mírných a sotva znatelných stoupání – takové jemné vlnění nad hladinou jezera. Jen předposlední kilometr je malinko do kopce a víc bolí, ale s vidinou cíle, do něhož se pro změnu sbíhá zase dolů, se to dá docela dobře vydržet.[/quote]

Motto: Nesmí se chtít hned do druhého patra, když ještě nejsou schody. Emil Zátopek
avatar

10 km: 0:41:04 (2008)
půlmaraton: 1:26:46 (2008)
maraton: 3:07:35 (2008)

Jarda /xxx/ muž 03.10.2008 14:45:45

Gratuluji oběma k dosaženým osobákům! Co takhle pár dalších podrobností, než jenom popis profilu? :-) Zážitků bude jistě víc, zvlášť když vás tam jel celý mikrobus a už 2 dny dopředu.

avatar

Pepa z CB muž 08.10.2008 14:41:43

Ahoj všichni, co hledáte informace o tomto maratonu. O Lake Garda Marathonu bych rád napsal více informací a předhodil to nejen sem na tohle forum ale jako větší článek na behej.com. Mám i pár fotek z krásného prostředí, které tam snad redakce také umístí. Slibuji, že to zkusím co nejrychleji Určitě to není trasa na nějaké osobní rekordy. Je to vidět i na časech prvních chrtů. Na pocity Jitky nedejte. Jí se dobře běželo, zaběhla si osobáček který jsme jí téměř předpověděli a tak vidí všechno trochu jinak svým nadšením. Faktem je, že od 27 km je to do mírného kopce se střídajícími se rovinkami. Až poslední kilometr je už zase jen z kopce. Ale o tom všem více v plánovaném povídání.

avatar

půlmaraton: 1:59:18 (2010)
maraton: 4:12:00 (2008)

Dita žena 08.10.2008 15:30:32

Taky jsem byla nadšená. Byl to nejen můj první maraton, ale můj první dlouhý běh vůbec. Do té doby jsem běžela maximálně Rakovnickou 15, a týden před maratonem jsem si dala 21, abych věděla, zda se to vůbec dá vydržet. A ono to šlo!!! Byla (a stále jsem) opravdu nadšená, často se vracím k fotkám, z nichž 50 jsem nafotila přímo při běhu. A přesto mám myslím na to, že jde o první dlouhý běh, docela slušný čas – 4:11;-). Čekala jsem v cíli fandění mého manžela, ale ten se někde poflakoval, protože nečekal, že doběhnu takhle brzo;-) Jo, ještě něco. To prostředí je fakt nádherný, my sehnali ubytko v apartmánu, který vyšlo v šesti lidech na asi 180Kč na noc, a krom maratonu jsme si dali ještě ve čtvrtek a pátek dvě nádherný ferraty (pravda, sotva jsem potom lezla, ale po startu to ze mě všechno spadlo). Prostě prodloužený víkend naprosto bez chybičky, kombinace věcí, které jsou mým šálkem čaje: hory, voda, sluníčko, prima lidi… a maratonek jako třešnička na dortu. Příští rok tam plánujeme dovolenku; jestli znovu maraton, to se ještě uvidí, ale zážitky jsem si odvezla opravdu skvělý!!!

avatar

Celkem 1234 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:45:45 (2009)
maraton: 4:16:51 (2008)

PeteKa muž 08.10.2008 22:27:01

Musím se připojit k nadšené ódě i já. Jsem běžecké miminko, letos v březnu jsem ve 40 letech začal běhat a jako cíl jsem si dal právě tento maraton. Loni se ho zúčastnil můj učitel angličtiny a tak mě svými zážitky namlsal, že jsem tomu podřídil necelých 7 měsíců přípravy. A vůbec nelituji, i přes všechny ty počáteční bolístky a bohužel i nepříjemné bolení vazů v koleni z přetrénování 3 týdny před maratonem. Rád bych touto cestou poděkoval za pomoc s přípravou nejen Steveovi, ale i Pavlu Baběrádovi za výběr skvělých Nově vyBalancovaných botek a hlavně všem vám tady na fóru. Některé vaše rady mi moc pomohly… Ale zpět ke Gardě. Můj první maraton a běžecký závod vůbec. Nemohu srovnávat, nemám s čím. Ale jedno vím určitě – Italové jsou super fandové a hecaři. Abych nepřepálil tempo, držel jsem se od startu oficiálních tempařů s balónky. Kolem nich chumel rozjařených převážně italských běžců. Garda má asi jednu zajímavost – prvních 10 km běžíte téměř pořád v nějakém tunelu (připadlo mi, že jsme víc v tunelech než pod širým nebem) a ti Italové v každém z nich sborově vykřikovali jak američtí mariňáci. Super, člověk tomu nemusí rozumět a nadšeně se přidává. A což teprve probíhání městy Riva, Arco a Torbole! Běžel jsem ve skupince na 4 hodiny, takže jsme rozhodně nebyli nikde vepředu a přesto nám lidi fandili, jako bychom byli v čele! A do toho ještě občas nějaká ta živá rocková hudba anebo černoši s bubny – tak naježené chlupy jsem už dlouho neměl, jak mě to bralo u srdce. A tím pádem to běželo úplně samo. Jo, horší to bylo od 30 kilometru, kdy se mi v tom nepříjemně mírném dlouhém kopečku ozvalo koleno. Posledních 10 km bylo pro mě pouze o vůli. Pár posledních km mě pomohl vytáhnout kamarád z naší malé české výpravy (díky Pavle) a v úplném finiši (asi 300m od cíle) společný běh se stejně ploužícím se Italem. Stačili jsme si v tom plíživém finiši pokecat a dozvědět se, že oba běžíme maraton poprvé – a tak jsme ho doběhli spolu pěkně vedle sebe ve stejném čase (pro mě nakonec 4:16:51 real time). V cíli vyčerpání a přitom fantastický pocit – I did it!!! Pokud se do Gardy chystáte na maraton, určitě jeďte o dva tři dny dříve a prolezte si tento neuvěřitelně krásný kout Itálie. Vzal jsem s sebou jako support rodinu, a už nyní víme, že jsme na jezeře nebyli naposled. Omlouvám se za delší příspěvek, šlo to nějak samo…

Při vracení čipů jsem se ve frontě letmo seznámil s rozjásanou Jitkou, které zářila štěstím očka z osobáku. Ještě jednou gratuluji.

avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 09.10.2008 08:25:52

[quote=PeteKa]Při vracení čipů jsem se ve frontě letmo seznámil s rozjásanou Jitkou, které zářila štěstím očka z osobáku. Ještě jednou gratuluji.[/quote] Ahoj, dík! Já Tobě taky! Popsal jsi to moc hezky, není co dodat – prostě Lago di Garda bylo úžasné! Doufám a věřím, že se ho podaří za rok zopakovat!

avatar

Praha 4

Celkem 28987 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2017)
půlmaraton: 1:31:11 (2016)
maraton: 3:22:15 (2015)

sklena27 muž 09.10.2008 09:37:24

Ahoj, pokud se tvůj manžel jmenuje Martin a měl čas 3:43, tak se v době, kdy si probíhala cílem nejspíš bavil se mnou, podle toho, že mluvil o celodenních výletech v horách a o manželce, která doběhne někdy později, protože celou cestu fotí :-) , tak bych řekl, že by to mohl být on, takže se ti touto cestou omlouvám za to, že jsem ti ho v cíli zdržel :-) [quote=Dita]Čekala jsem v cíli fandění mého manžela, ale ten se někde poflakoval, protože nečekal, že doběhnu takhle brzo;-)[/quote]

Motto: Nesmí se chtít hned do druhého patra, když ještě nejsou schody. Emil Zátopek
avatar

10 km: 0:41:04 (2008)
půlmaraton: 1:26:46 (2008)
maraton: 3:07:35 (2008)

Jarda /xxx/ muž 09.10.2008 10:30:00

Čtu samé nadšené ohlasy! Ještě jednou gratuluji, nyní ještě zejména Jitce k jejímu novému osobíku! Vyprávíte o tom tak hezky, že bych si pomalu napřesrok Gardu naplánoval z fleku také. Dito, prosím uchovej kontakt na ten apartmán. Za takové peníze není co řešit. Děkuji.

Tak – teď si ještě chvilku užívejte dojmů a zážitků a nezapomňte dál běhat. Další závody jsou za dveřmi.

avatar

půlmaraton: 1:59:18 (2010)
maraton: 4:12:00 (2008)

Dita žena 09.10.2008 10:33:27

Jo jo, je to tak! Nevadí, vždycky to přihodím k vyprávění, abych zdůraznila, jak jsem dobrá;-) – takže vlastně dík:-p

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 09.10.2008 13:36:34

Dík za zprostředkované dojmy, taky se přidávám ke gratulacím,fajn se to čte a povzbuzuje to takový krátkoběžce jako jsem já..

avatar

Jílové u Prahy

10 km: 0:39:17 (2009)
půlmaraton: 1:23:14 (2010)
maraton: 3:02:14 (2010)

Jaromir muž 24.10.2008 23:40:51

Ahoj všichni, kteří jste na tomhle maratónu byli, nebo které zajímá pro příští roky. Podobně jako před rokem v Benátkách jsem ho celý běžel s kamerkou v ruce a když už jsem se konečně dokopal k tomu, abych video sestříhal na snesitelnou čtvrthodinku, můžete se podívat zde: http://gallery.me.com/…icari/100045 . Je to pohled doslova z první ruky, takže je to docela rozhoupané (přestože jsem se pekelně snažil udržet kameru v klidu, ale při běhu to moc nejde).

Jak už tady psali ostatní účastníci: byl to super závod, myslím, že jsme si ho všichni užili, počasí bylo bezvadný, místo pohádkový… Jsem přesvědčený, že obraz (zvlášť pohyblivý) vydá za tisíc slov, takže se radši podívejte sami – doufám, že se i zasmějete. Přivítám jakékoli ohlasy a pokud někdo z vás víte, jak docílit toho, aby se mi záběry při běhu tolik nehoupaly, poraďte, protože na konci listopadu běžím další maratón, tentokrát ve Florencii ;-).

ps: pro přehrání potřebujete QuickTime (stáhnete z www.apple.com/quicktime) a video si můžete přehrát rovnou z webu nebo stáhnout do svého počítače, dokonce ve třech různých rozlišeních…

ps2: příští rok si rozhodně Gardu zopakuju!

avatar

Pepa z CB muž 07.11.2008 13:36:31

Tak jsem sepsal pár mých dojmů a postřehů a spolu s pár fotografiemi opravdu krásného prostředí, vše před pár dny zaslal redakci behej.com. Snad mé povídání projde a vyjde jako větší článek na behej.com pro všechny zájemce kteří si budou chtít tento maraton zaběhnout. Po komentářích ostatních běžkyň a běžců to snad může vám ostatním i trochu pomoci. Odběhnout si to budete muset sami.

Nalezené položky: 18 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.