Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Vypadek treninku pred maratonskou premierou

Vypadek treninku pred maratonskou premierou

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8764,4 km
Minulý měsíc 11,2 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 18.09.2006 16:50:51

Muze me hodne ovlivnit pauza v treninku (zatim nevim, jak dlouha) pred maratonskou premierou?

(Nejak me vcera vecer chytla zada (mozna to jsou ledviny??) a porad boli, takze povazuju za rozumne docasne nebehat… Ale 1.10. bych mela jit Kosice. Zase si rikam, ze v poslednich 14 dnech uz nic nezachranim, ale uplne nebehat asi taky neni idealni. Co si o tom myslite?)

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

regioRUN.cz

Celkem 16870 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:16 (2006)
půlmaraton: 1:17:31 (2005)
maraton: 2:42:59 (2008)

-W- muž 18.09.2006 17:21:00

V mých maratonských začátcich jsem si vždycky dával před maratonem, který probíhal většinou v sobotu od pondělka úplnej klid od běhání a myslím, že mi to nikdy nijak neublížilo – ba právě naopak – mé tělo bylo odpočinuté a s jednorázovou dlouhodobou zátěži si lépe poradilo. Ale delší pauza než jeden týden u mne způsobila dočasnou ztrátu výkonnosti. Většinou to je u mne tak, že kolik dnů neběhám, tolik pak dnů mi trvá v tréninku návrat do původní výkonnosti. Ale u každého to může fungovat jinak.

Motto: Není důležité zvítězit, ale jak při tom vypadáš ! :)
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 18.09.2006 19:04:24

Já si také myslím, že to tak velká tragédie není. Důležité je spíš to, aby tě ta bolest nebrala v době maratonu. Myslím, že ten první maraton chceš ít tak trochu spíš s cílem zdárně dokončit, než na nějaký zatím virtuální osobák. Takže ten odpočinek může naladit chuť do běhu. Hlavně se tím nenech vynervovat. Polovina úspěchu při maratonu je v hlavě, takže si nějaký problém s výpadkem vůbec nepřipouštěj a určitě to dobře dopadne.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Celkem 66745 km
Minulý měsíc 80 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 18.09.2006 19:49:47

doporučil bych alespoň protahovat, pokud bolest nepřejde do 3dnů, zašel bych k lékaři.

Motto: Never give up!!!
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 18.09.2006 21:29:24

Mam zkusenost se svym zablokovanym zebrem -stalo se 4dny pred zavodem. Pauza mi nevadila, ale ta bolest jo. Ibalginy bolest trochu utisily, ale zase me po nich bolelo bricho (to asi v kombinaci s teplem a 30km, ktere jsem mela za sebou, kdyz prisly prvni krece). Minimalne 15min. me stala navsteva toalet a ty posledni kilometry byly dost protrpene. Takze moje rada: pokud nebudes uplne fit, najdi si jiny maraton.

avatar

Kladno, Praha

maraton: 3:54:44 (2006)

Eva.S žena 19.09.2006 11:14:26

Ahoj Dito, jen pro připomenutí – v červenci/srpnu jsme spolu asi 2× bežely ve Stromovce – já měla před svým prvním maratonem na Kladně. Asi dva týdny před Kladnem mě chytla Achillovka – diagnoza „zánět“ :(( Takže ty dva týdny před mým prvním maratonem jsem úplně vysadila běhání a dala noze klid. Párkrát jsem dala jen plavání. Až do poslední chvíle jsem nevěděla jestli maratonek dám podle toho jak se bude tvářit má achillovka.. Na start jsem nakonec nastoupila a achillovka mě jako zázrakem přestala bolet a doteď o ní nevím.. Díky mé dvoutýdenní totální běžecké abstinenci jsem měla docela obavy jak svůj první maraton zvládnu, ale bylo to docela v pohodě. Myslím že mě to nijak moc nehandicapovalo.. nebýt toho že jsem přepálila začátek, mohla jsem mít čas pod 4 hod. Ale nakonec mě cílový čas vůbec netrápil, hlavní byl závod sám o sobě, překonání sama sebe během menší krize na posledních 5 km, bezvadná atmosféra a záplava endorfinů :-)) Jinak pokud je ještě nemáš – možná by ti na bolesti zad pomohly speciální vložky do bot, já si je kvůli té achillovce pořídila taky a nemůžu si je vynachválit! Jinak přeju hodně štěstí do Košic, věřím že si to užiješ jako já Kladno a že ti to dodá skvělou motivaci k dalšímu běhání!

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 19.09.2006 11:45:37

[quote=dees]Muze me hodne ovlivnit pauza v treninku (zatim nevim, jak dlouha) pred maratonskou premierou?

(Nejak me vcera vecer chytla zada (mozna to jsou ledviny??) a porad boli, takze povazuju za rozumne docasne nebehat… Ale 1.10. bych mela jit Kosice. Zase si rikam, ze v poslednich 14 dnech uz nic nezachranim, ale uplne nebehat asi taky neni idealni. Co si o tom myslite?)[/quote] Ahoj, myslím si, že hlavné je neběhat s bolestí. Myslím, že pauza tvůj výkon moc neovlivní, důležité je, abys byla fit. Na uběhnutí martónu rozhodně máš, i kdyby to nakonec nebylo v Košicích. Ale věřím, že budeš O K a těším se jak nám povykládáš ve Stromovce, jaké to bylo. Jinak, já jsem míval bolesti před závody asi od radosti, ale bylo to vždy až před závodem. Když jsem v vloni březnu měl běžet po 25 letech závod (Kbelskou desítku), tak jsem ráno nemohl vstát z postele, měl jsem pocit, že už nevstanu nikdy, a nakonec jsem to dal za 56 s. V noci před prvním půlmaratonem mne tak bolela záda, že jsem si po mnoha létech vzal tabletku proti bolesti (a bylo to pod 2 h). Před lonským PIMem jsem měl týden bolesti zad. Ale nechci to zlehčovat, držím Ti palce, hezky se uzdrav, pak lehce potrénuj a uži si Košice.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 19.09.2006 11:47:58

[quote=dees]Muze me hodne ovlivnit pauza v treninku (zatim nevim, jak dlouha) pred maratonskou premierou?

(Nejak me vcera vecer chytla zada (mozna to jsou ledviny??) a porad boli, takze povazuju za rozumne docasne nebehat… Ale 1.10. bych mela jit Kosice. Zase si rikam, ze v poslednich 14 dnech uz nic nezachranim, ale uplne nebehat asi taky neni idealni. Co si o tom myslite?)[/quote] Ahoj Dito,

podle mě můžeš být úplně v klidu. Dva týdny před maratónem už stejně nic nenatrénuješ a trénink by měl být jen takové vyladění a hození se před prvním maratónem do pohody. Dokonce si myslím, že jsou běžci, kterým by podobný výpadek 2 týdny před závodem i prospěl. Někdo má totiž sklony v posledních dnech dohnat to, co do toho v několika předchozích měsících přípravy nedal a spíš se ještě zataví… Pokud se budeš pár dnů před závodem cítit dobře, myslím, že na maratón klidně vyraž a ze snížené výkonnosti neměj žádné obavy. Jen se nezapomeň pár dnů před závodem rozhýbat a taky dbát na jídelníček. Měj se hezky, Ondra PS: psal mi Lukáš z Číny, mám Tě pozdravovat.

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8764,4 km
Minulý měsíc 11,2 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 19.09.2006 13:48:09

Diky vsem za povzbuzeni. Zatim se veleuspesne treti den flakam:-).

P.S. Mozna to je protest me telesne schranky proti takovym blbym napadum jako treba bezet maraton:-). Zatim nic moc, ale porad mam 14 dni.

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Hořovice

Celkem 32023 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:04 (2011)
půlmaraton: 1:39:38 (2011)
maraton: 3:42:11 (2008)

pavli žena 19.09.2006 14:01:23

Dees: hlavní věc je svoji tělesnou schránku poslouchat. Že se to má, vím zatím jenom v teoretické rovině. Teď před Kladnem mě postihla jakási choroba, ale já hlava dubová si řekla: přece jsem netrénovala 3 měsíce zbytečně a postavila jsem se na start. Už po 10 km jsem věděla, že není možné celý maraton odběhnout, ale trvalo mi ještě dalších 20 km, nežli jsem se opravdu zastavila. A teď…? Darmo mluvit, nemůžu se dodnes dát dohromady a jak to dopadlo s mýma Košicema už víš. Takže poslouchej!!

avatar

Pha Stodůlky, Rychlebské hory

Celkem 6326 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:23:36 (2008)

žula muž 19.09.2006 16:03:00

[quote=Ondra][qu­ote=dees]Muze me hodne ovlivnit pauza v treninku (zatim nevim, jak dlouha) pred maratonskou premierou?

(Nejak me vcera vecer chytla zada (mozna to jsou ledviny??) a porad boli, takze povazuju za rozumne docasne nebehat… Ale 1.10. bych mela jit Kosice. Zase si rikam, ze v poslednich 14 dnech uz nic nezachranim, ale uplne nebehat asi taky neni idealni. Co si o tom myslite?)[/quote] Ahoj Dito,

podle mě můžeš být úplně v klidu. Dva týdny před maratónem už stejně nic nenatrénuješ a trénink by měl být jen takové vyladění a hození se před prvním maratónem do pohody. Dokonce si myslím, že jsou běžci, kterým by podobný výpadek 2 týdny před závodem i prospěl. Někdo má totiž sklony v posledních dnech dohnat to, co do toho v několika předchozích měsících přípravy nedal a spíš se ještě zataví… Pokud se budeš pár dnů před závodem cítit dobře, myslím, že na maratón klidně vyraž a ze snížené výkonnosti neměj žádné obavy. Jen se nezapomeň pár dnů před závodem rozhýbat a taky dbát na jídelníček. Měj se hezky, Ondra PS: psal mi Lukáš z Číny, mám Tě pozdravovat.[/qu­ote] Jo to můžu potvrdit, to byl přesně můj případ před prvním maratónem. zvýšil jsem dávky (cca 3 týdny před) a pak to odnesl zraněním. Pak jsem 14 dnů chodil na elektroléčbu, skončil jsem v úterý před závodem, pak jsem si zkusil 5 km jestli mě to trápí (kupodivu ne) a pak jsem v sobotu běžel (a na posledních 5 km i zbaběle šel :-( )

Takže k dotazu – pauzy bych se nebál. Držím palce žula

avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 20.09.2006 15:58:16

Někdy mám pocit, že si mé tělo se mnou povídá. Můžu říci, že si začínáme po třech letech běhání rozumět. Snažíme si vzájemně vyjít vstříc a naslouchat signálům. Mé Tělo je daleko chytřejší než jsem Já. Okamžitě mě upozorní, že jsem sobec a nedopřávám mu více kyslíku, zapomínám pít, nereaguji na alrmující zvýšení TF, nedopřeji mu strečink po výkonu. Nejdřív mě nesměle osloví píchnutím v boku, bodne do lýtka…prostě mě fackuje až mi to dojde. A pokud nedojde, tak mi to dá tak sežrat, že mi nepomůže ani medvídek Haribo. A co víc, tělo nazapomíná, pečlivě registruje naše prohřešky. A potom nastává den D a tvůj 30tý KM......a přijde vyúčtování! Mám své tělo rád protože vždy hraje fér. A když se stejně chovám i já, dopřeje mi úžasný zážitek.

avatar

Praha|Dresden

Celkem 8764,4 km
Minulý měsíc 11,2 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 02.10.2006 08:27:58

Zda se, ze pauzicka dokonce pomohla. Maraton se mi bezel vyborne. Nakonec z toho byl tyden uplne bez behani a v tydnu pred maratonem 3 vybehy 12–6–6 km. Jinak diky vsem za uklidneni. Ja jsem hroznej nervak:-)

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.