Sbírejte body v novém žebříčku vytrvalců
Představujeme zbrusu nový a unikátní žebříček českých a slovenských vytrvalostních běžců. Snažili jsme se, aby byl spravedlivý k těm nejlepším, ale současně i motivační pro ty závodníky, kteří na sobě trpělivě a soustavně pracují. Nový žebříček je opřen o data z několika desítek nejpopulárnějších závodů doma, ale eviduje i výsledky dosažené v zahraničí. HLASUJTE V ANKETĚ O POČTU ZÁVODŮ – NA KONCI ČLÁNKU
V čem se liší žebříček od existujících běžeckých tabulek? Tak předně žebříček se mění s každým závodem, ukazuje aktuální formu závodníků, umožňuje lépe srovnávat dosažené výkony i na dálku. Slučuje navíc více distancí, včetně těch, které jsme v tabulkách doposud nesledovali.
Základem bodování jsou výsledky závodů vkládaných do běžeckých tabulek. Maratony, půlmaratony, desítky i ostatní závody zahrnuté do bodování jsou hodnoceny na základě shodných kritérií: celková bodová hodnota je složena z bodů za pořadí, ve kterém nejsou započteni cizinci, a samozřejmě a hlavně bodů za dosažený čas.
Při výpočtu bodové hodnoty nerozhoduje jen dosažený čas, ale jeho poměr k průměru deseti nejlepších. Tím je umožněno bodovat závod o libovolné délce trati. Aby se honba za body nestala honbou za počtem účastí na závodech, bude do celkového hodnocení započteno jen šestnáct nejlepších bodových hodnot za celý rok. V jednom měsíci bude možné získat body jen za dva nejlepší výsledky. Největší diskuze se otevřela nad počtem závodů započtených za rok. Počet 16 nepovažujeme za definitivní. Vyjádřete svůj názor hlasováním v anketě.
Body jsou přidělovány bez ohledu na věk a pohlaví. Dílčí žebříčky podle pohlaví nebo věkových kategorií jsou tvořeny filtry z celkového pořadí.
Bodování jsme si „nanečisto“ vyzkoušeli na datech z loňska. Ta jsou však ovlivněna tím, že u zahraničních startů jsme neevidovali tolik údajů, jako tomu je od 1. ledna letošního roku. Mírně tedy byly znevýhodněny zahraniční výsledky, včetně skvělých výkonů naší špičky. Ta se mnohdy poměřovala s časy světové elity, aniž by bylo možné výkony podpořit váhou často skvělého umístění, jako tomu bude od letoška.
Podobně jako v průběžném tenisovém žebříčku, budou se i v žebříčku běžeckém hodnotit výsledky za posledních 12 měsíců. Body starší jednoho roku budeme průběžně odmazávat.
Protože vítězství nad tisícovkou soupeřů na velkém závodě má vyšší hodnotu než prvenství na malém závodě s padesáti účastníky, zohledňuje bodování i velikost závodu a dosažené umístění.
VSTUPTE NA STRÁNKY ŽEBŘÍČKU BĚŽCŮ
NAJDĚTE SVÉ POŘADÍ V ŽEBŘÍČKU A JEDNOTLIVÉ VÝKONY
Žebříček je další ze služeb postavených na rozsáhlé databázi výsledků běžeckých závodů, které si můžete „připojit“ ke svému registračnímu účtu na behej.com a behy.cz (poslední záložka TABULKY). Z tabulek pak budete moci sledovat tréninková data svá i ostatních.
Věříme, že se žebříček postupně stane uznávaným měřítkem aktuální formy českých a slovenských závodníků a bude je v rozumné míře motivovat ke startům na běžeckých závodech. Jelikož je systém výpočtu bodů do pořadí poměrně složitý, jsme připraveni zodpovědět jakékoliv otázky v komentářích pod článkem.
Velmi přivítáme nápady na jeho popularizaci, a to nejen mezi stávajícími závodníky, ale i mezi rekreačními běžci. Těm je také určen, protože by je měl hrou přivést na start některého z domácích či zahraničních klání. Pokud se tak stane a svůj čas nenaleznete v našich tabulkách, upozorněte nás přes email tabulky@behej.com.
PRAVIDLA BĚŽECKÉHO ŽEBŘÍČKU:
Závodníkovi jsou započteny nejvýše dvě maximální bodové hodnoty v kalendářním měsíci a nejvýše šestnáct maximálních bodových hodnot za posledních dvanáct kalendářních měsíců. Od jednoho typu (maraton, půlmaraton, desítka, ostatní) je započteno nejvýš osm hodnot.
Do bodování jsou zahrnuti čeští a slovenští občané a občanky a závodníci a závodnice trvale žijící na území obou republik.
Závodník se k účasti v žebříčku nepřihlašuje. Je zahrnut do bodování automaticky, jakmile dokončí některý z bodovaných závodů.
Žebříček bude možné sledovat na závodním webu www.behy.cz a rovněž v časopise Běhej. Reklamace bodových hodnot je možné podávat na mailové adrese zebricek@behej.com .
NA JAKÝCH LETOŠNÍCH ZÁVODECH V ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLICE LZE BODOVAT DO ŽEBŘÍČKU?
Běh Partyzánskou stezkou
Zimní běh přes Kosíř
Mercury Indoor marathon
Běh kolem Kanic
Ráječkovská desítka
Rohálovská desítka
Palestra Kbelská desítka
Modřický pohár
Úpická desítka
Pečecká desítka – MJK
Mořkovský zajíc
Běh kolem Myslivny
Českobrodská pečeť
Hervis 1/2Maraton Praha
Běh městem Jarmily Kratochvílové
Běh lipovou alejí – Nymburská desítka
Rožmitál – Březnice
Velká Morava
Hranická dvacítka
Bakovský půlmaraton
CKP Cena Nasavrk
Pardubický vinařský půlmaraton
Veřovská desítka
Hanácký půlmaraton
Těšínský Fortuna běh
Plzeňský půlmaraton
Pardubická 9
Memoriál Karla Raise Počerady – Louny
Brněnský půlmaraton
Běh města Nýřany
Rohatecká desítka
Volkswagen Maraton Praha
Běh Lapákem
251. Malá cena Monaka (Janderovská „10“)
Beh k srdcu SNP
Pelhřimovský půlmaraton
Kysucký maratón
Půlmaraton Kietrz – Rohov
Bratislavský polmaratón
Silva Nortica Run (půlmaraton)
Silva Nortica Run (maraton)
Běh krále Jiřího
Záhorácky polmaratón Senica – Šastín Stráže
Běh olympijského dne Praha
Olomoucký 1/2Maraton
Beh cez hornoorešanské vŕšky
Olomoucký 1/2Maraton (10 km)
Půlmaraton okolo Nového Veselí
Konopišťská desítka
Městský běh Karvinou
Horský beh Krasňanskou Kúriou
Miřejovický půlmaraton
Rajecký 1/2maraton
Rajecký maraton
Vnorovská desítka
Žebrácká 25
Malý svratecký maraton
Dolní Morava – Králický Sněžník
Jesenický maraton
Čachtický polmaratón
Kolínská desítka
Slopenská desítka
Ostravský půlmaraton
Ostravský maraton
Tesco Grand Prix Praha
Kladenský maratón
Brdský terénní 1/2maraton
Běchovice – Praha
Svatováclavský běh, Blažovice
Medzinárodný maratón mieru (půlmaraton)
Medzinárodný maratón mieru
Vokolo Príglu
Velešínský půlmaraton
Týnišťská desítka
Hornická desítka
Ádrkros
Liptovský 1/2maraton
Liptovský maraton
Velká kunratická
Českobrodská vánoční desítka
O zařazení závodu rozhoduje organizátor žebříčku.
Anketa
Kolik závodů ročně navrhujete zařadit do "bodování žebříčku běžců":http://www.behej.com/clanek/6891-sbirejte-body-v-novem-zebricku-vytrvalcu?
Komentáře (Celkem 71)
behy.cz 12.01.2011 17:27:32
Představujeme zbrusu nový a unikátní žebříček českých a slovenských
vytrvalostních běžců. Snažili jsme se, aby byl spravedlivý k těm
nejlepším, ale současně i motivační pro ty závodníky, kteří na sobě
trpělivě a soustavně pracují. Nový žebříček je opřen o data
z několika desítek nejpopulárnějších závodů doma, ale eviduje
i výsledky dosažené v zahraničí.
Odkaz
na článek
Prostějov
Fosaman 12.01.2011 18:47:10
Pěkné.. Chápu to správně že do výpočtu bodů vstupují tato 3 kriteria: Pořadí, Poměr času k průměru prvních 10 závodníků, Počet závodníků v závodě ? Ty se dají do nějakého vzorce ze kterého vyjde počet bodů. Bude možné někde zjistit za jaký závod mám kolik bodů? počítat 16 závodů z výběru mi přijde hodně..
Praha 5
mirekk 12.01.2011 19:19:48
>> Fosaman, 12. 01. 2011 18:47:10
Ahoj, podrobně odpovím v samostatném mailu. Výpočet je poměrně komplikovaný, požadavky se nabalovaly postupně. Omezení na 2 závody měsíčně a 16 za rok jsme brali jako kompromis. Jsou borci, kteří odběhají více než 40 závodů za rok. Chystáme se zpřístupnit tabulku, kde bude závodník vidět body za jednotlivé závody.
Brno
Petr Kaňovský 12.01.2011 19:32:52
Je k dispozici odkaz „přeskočit na Tvé pořadí“? Já jsem ho nějak nenašel a při pokusu načíst všech více než 12 tisíc běžců mi prohlížeč zatuhnul. Děkuji předem a omlouvám se, pokud jsem toto přehlédl.
Prostějov
Fosaman 12.01.2011 19:44:10
Na profilu běžce je pořadí taky uvedeno (nalezení závodníka dle příjmení): http://www.behy.cz/…vodnici/3165
Praha
Radek Narovec 12.01.2011 19:52:02
>> kanovsky, 12. 01. 2011 19:32:52
nic není dokonalé, takže na navigaci ještě zapracujeme. ale mrkni na lištu nad žebříčkem, je tam tlačítko ZÁVODNÍCI, podobně jako v tabulkách. To ti přes našeptávač jmen pomůže dostat se do tvých individuálních výkonů (v záhlaví přehledu výkonů evidovaných tabulkami).
Využiji tímto prostor pro poděkování Mirkovi Kratochvílovi, který žebříček po několik měsíců chystal, a programátorovi Honzovi Liškovi za skvělý výkon v šibeničních termínech. O tabulkářích Mirkovi Hasalovi a Petrovi Římanovi ani nemluvě, ty si necháme pozlatit a dáme do vitrínky…
Brno
Petr Kaňovský 12.01.2011 20:04:50
>> Fosaman, 12. 01. 2011 19:44:10 >> Radek Narovec, 12. 01. 2011 19:52:02
Už to vidím, děkuji. Vytvoření žebříčku chválím!
>> mirekk, 12. 01. 2011 19:19:48
Také bych poprosil o zaslání přesného vzorce mailem. Děkuji předem.
ozogan 12.01.2011 21:01:22
Jako člověk co běhá jen krátce a většinou na posledních místech uvedený žebříček vítám. Dává mo to možnost sledovat, jestli se mé výkony budou zlepšovat. Na druhou stranu ale jako programátor jsem narazil na pár podivných věcí:
- V žebříčku jsem uvedený na 6148 místě, v běžeckých tabulkách mi to ale píše že jsem na 6137 místě
- Pokud to chápu, je žebříček samostatný pro muže a ženy. V mužském žebříčku je ale uvedeno dosti žen. Například jsem tam viděl jména Ivana, Hana, Božena, Jana, … Možná to i vysvětluje ten rozdíl v mém pořadí (dolů mě posunulo 10 ženských?).
Je mo jasné, není snadné něco takového vytvořit, proto jsou mé připomínky míněny ne jako stížnost, ale spíše upozornění na co se ještě podívat.
p30etr 12.01.2011 21:23:57
>> ozogan, 12. 01. 2011 21:01:22
Ahoj, na ty ženský se podívám, ty se tam zřejmě dostaly mezi chlapy překlepnutím při zadávání do tabulek.
OndrejB 13.01.2011 09:08:48
Takovýto žebříček je určitě výborná věc, něco podobného funguje už delší dobu u orientačních běžců. Napadají mě tato vylepšení:
- 16 počítaných závodů za rok ze mi zdá příliš moc, tím spíš, že se body dají získávat pouze na vybraných závodech. Vychází to na jeden závod za tři týdny, což je hodně. Podle mě by byl optimální počet 6 – 8 závodů. Ostatně i na současné verzi žebříčku je vidět, že na předních příčkách nejsou ti nejlepší běžci, ale spíše běžci druhé až třetí úrovně, kteří ale velmi často závodí.
- Nechápu úplně omezení na dva započítávané závody za měsíc. Na delších tratích se stejně nedají běžet kvalitně víc jak dva až tři závody za měsíc
3.jako nutnost vidím to, aby každý běžec na stránkách viděl, které závody přispěly k jeho skóre a jaké body za daný závod dostal
4. stálo by také za to uveřejnit přesné znění toho vzorce na počítání bodů
Postrizin
SlavoK 13.01.2011 09:36:54
>> OndrejB, 13. 01. 2011 09:08:48
Soulasim s Ondrejovym nazorem ve vsech bodech, akurat si nejsem jistej tim poctem hodnocenych zavodu. Ja se ucasnil minuly rok 12zavodu. Bohuzel nevim, ktere z nich byli zapocitany do rebricku, takze to by me urcite zaujimalo. No a taky jsem hodne zvedavy, za co mam tolik bodu, protoze s ne az tak velkym poctem zavodu a nijak vyraznou vykonnosti jsem se tak nejak dospracoval na 18pozicy, coz absolutne neodpovida. Podle vysledku v tabulkach bych se videl nekde kolem 200 – 300 nejlip.
moralne.vyhral 13.01.2011 10:36:31
>> OndrejB, 13. 01. 2011 09:08:48
Podle mne záleží na tom, k čemu má žebříček sloužit:
- Pokud to má být jakási náhrada za někdejší pohár behej.com, potom je to skvělé, úžasné a velkolepé a třikrát sláva tabulkářům. Ani tolik nevadí, že 16 závodů je opravdu hodně, aspoň to bude motivovat hobíky víc běhat (byť i já bych se přimlouval za snížení, potěšil by histogram rozdělení počtu závodů – můj tip je, že 16 bodovaných má méně než 5% lidí).
- Nicméně psát, že žebříček se stane – cituji – uznávaným měřítkem aktuální formy českých a slovenských závodníků, je úlet. Takový žebříček z principu nemůže být postaven na nějakém sčítání bodů z jednotlivých závodů. Je lehké najít dvojice běžců, kdy jeden je zjevně lepší než druhý a přitom jsou v žebříčku v opačném pořadí a dělí je stovka míst (Petr Šimeček a Vítěslav Plavec). Běhat víc závodů přece neznamená být lepší.
Troufnu si říct, že když se podívám v jakém percentilu jsem s nejlepším časem v loňských maratonských, půlmaratonských a desítkových tabulkách, dostanu věrohodnější srovnání. V jednoduchosti je krása
Perky.. 13.01.2011 11:48:43
Běžecký žebříček?Super nápad-bohužel Vaše kritéria hodnocení nejsou nastavena zrovna šťastně. 16závodů je strašně moc,možná by stálo za to udělat anketu, kolik závodů by se mělo počítat..když dáte omezení 2 započítané závody za měsíc, pak bych dal maximálně 6 závodů za rok(pokud tam chcete mít v popředí ty nejlepší)..jinak Vám fandím-jen tak dál
Trutnov/Praha
peca_p 13.01.2011 12:06:57
>> moralne.vyhral, 13. 01. 2011 10:36:31
Souhlasím s oběma body. Jako náhrada poháru běhej.com, to bude dobrá věc. Ale pro porovnání výkonosti závodníků, to podle mě není…
Bylo by dobré zveřejnění vzorce, jak se body počítají.
Praha 10
Datzan 13.01.2011 12:22:46
Mě se naopak líbí idea 16 závodů za rok – právě tento vysoký počet zvýhodňuje běžce – hobíky, kteří pilně objíždějí závody, ikdyž tak hvězdné časy nemají. Pokud se někdo chce srovnávat dle časů, nechť použije klasické „staré“ běžecké tabulky.
Praha
EvženGe 13.01.2011 12:30:16
Žebříček je super. Pochopitelně budou mít výhodu pilní závodníci. Ale to je např. i u běhů do kopce v Praze, kde třeba Igor Tausinger končí v pozadí, přestože ten jeden závod, na který se za rok vydá, vyhraje. Prostě je to jiný pohled na závody (a autoři mají, JAKO VŽDY, PRAVDU .
OndrejB 13.01.2011 13:30:01
>> moralne.vyhral, 13. 01. 2011 10:36:31
Možná, že jde v tomto případě pouze o nevhodně zvolený název. Pod pojmem „žebříček“ se ve všech individuálních sportech (tenis, šachy, golf,..) myslí co nejobjektivnější pohled na aktuální výkonnost daného sportovce ve vztahu k ostatním.
Pod pojmem „pohár“ se pak skrývá nějaká dlouhodobější soutěž s předem určenou termínovkou a bodováním. Pohárů již v Česku několik existuje ( Brněnský, v běhu do vrchu…)
Jelikož v Česku v této chvíli žádný žebříček pro vytrvalostní běžce neexistuje, přimlouval bych se proto, aby se behej.com snažil jít touto cestou, t.j. aby se snažil dopracovat výpočetní pravidla tak, aby žebříček opravdu odrážel výkonnost běžců všech úrovní.
Praha 5
mirekk 13.01.2011 13:48:29
Ahoj všem, děkujeme za připomínky a náměty. Uvítáme i další. Zatím jsme na začátku, chystáme pro vás několik pomůcek pro podrobnější zobrazení bodů a dalších drobných vylepšení. Počítáme s tím, že všechno se vyvíjí a ani žebříček nebude beze změn, jen mu ze začátku musíme pomoci v rozjezdu. Na stejnou věc můžeme pohlížet různými úhly pohledu. Většina z nás běhá, protože nás běh baví. Zkusme se bavit i žebříčkem. A třeba nám občas kromě zábavy dá i něco navíc.
Praha
Radek Narovec 13.01.2011 14:57:44
Ahoj, zkusím reagovat na pár připomínek:
- možná to nebylo zcela jasně řečeno v úvodním článku, ale bodovat se dá nejen na vybraném seznamu českých a slovenských závodů, ale v podstatě na jakémkoliv aspoň trochu větším závodě v zahraničí
- současný žebříček je ovlivněn třemi faktory, které znevýhodňují elitu, zejména tu, která vyjíždí do zahraničí:
- neevidujeme dráhu (týká se to zejména desítek)
- řada z nich udělala skvělý čas v zahraničí, ale jelikož nemáme v databázi pořadí, je tím ovlivněno i bodování daného výkonu. Toto od 1.1.2011 bude odstraněno.
- Stejně tak nemáme za rok 2010 v databázi výsledky jiných závodů, než nedráhových desítek, půlmaratonů a maratonů. Například se to týká Velké kunratické ap. I toto bude od 1.1.2010 nové a s největší pravděpodobností to posune elitu výše.
- bez omezení na dva závody měsíčně by žebříčku zcela dominovali závodní „turisté“
Způsob výpočtu netajíme, je jen tak složitý, že jsme jím nechtěli unavovat. MirekK jej ale za chvíli přidá.
Všem díky za připomínky a tipy!
Praha 5
lp76 13.01.2011 15:40:50
Pro mě je taky nejslabším místem žebříčku 16 závodů za rok. Hlasuju za snížení na 8 až 10 závodů.
Běhám pro zábavu a mých letos plánovaných 5–6 závodů je i tak pod max. limitem (nemluvě o průměrně 2–3 v letech předchozích).
P.S.: ani v orientačním běhu, který je pro mě hlavním sportem, tolik závodů neodběhnu. Jsem obvykle rád za 10 započítaných závodů a to tam neplatí měsíční omezení – v létě se účastním i nějaké vícedenní akce.
Brno/Havířov
forest 13.01.2011 16:17:56
>> Radek Narovec, 13. 01. 2011 14:57:44
- Budou se evidovat desítky na dráze? Ono se jich na ligách i mimo neběhá zas tolik.
- „Trošku“ větší závod v zahraničí? Trošku podivně nastavené, olympijský maraton klidně může nepřekonat toto kritérium.
- Takže i velký závod (dejme tomu cokoli z Triexpert cupu) se nebude počítat (a to má více běžčů než ta olympiáda, což byl extrémní příklad, a je navíc doma), když není zaveden v seznamu? Sorry, jsem ale trochu z těch informací už zmatený…
- Počítání 16 nejlepších bodů, ale zároveň maximálně 2 v měsíci (za poslední kluzný? nebo kalendářní?) vede k jednoduchým počtům – plus mínus 8 závodních měsíců (kdo tohle dělá?)… myslím, že poměr se měl o hodně posunout. „2 za měsíc“ nic neovlivní (maximálně první rok), ale oběhat plný počet závodů? To je teprve záležitost cestování…
Žebříček by měl reflektovat dlouhodobou (1 rok) výkonnost ve spektru daných tratí. Ne to, jak jednotlivé závody rozložím do daného období…
Praha 5
mirekk 13.01.2011 16:24:59
Pro zájemce přidávám trochu podrobností o žebříčku, jaký je postup výpočtu a jaká jsou omezení. Co je třeba zdůraznit, v „testovacím“ roce 2010 jsme neměli k dispozici výsledky závodů jiných délek, než které jsou v tabulkách. Ty přidáváme v letošní sezóně.
- Omezení: 2 nejlepší výsledky (bodové hodnoty) za měsíc, 16 za rok, 8 za typ (maraton, půlmaraton, desítka, ostatní) – běžecká sezóna trvá prakticky 12 měsíců, ale 16 závodů nasbírá i ten, kdo si dá čtyřměsíční závodní pauzu.
- Hodnoty starší jednoho roku se odmazávají.
- Aktualizace (výpočet nových bodových hodnot) se provádí vždy po zadání výsledků bodovaného závodu do tabulek.
- Bodování tuzemských a zahraničních závodů se mírně liší, takže nejdříve popíšu tuzemské. Ty nevycházejí z celkových výsledků ale z redukovaných výsledků CZ a SK závodníků. Důvod je prostý: všude v tabulkách máme k dispozici jen výkony bez cizinců.
- Všichni se hodnotí podle jednoho bodování (muži i ženy) a veškeré pořadí je výsledkem filtrování (pohlaví + věk).
- Body za čas:
- vypočte se průměr časů prvních 10 v celkovém pořadí.
- vypočte se koeficient K_TIME = druhá mocnina poměru první desítky k času závodníka. Druhá mocnina zvýrazní rozdíly. Jinak by diference mezi body byly nepoužitelně nízké.
- Body za čas: B_TIME = K_TIME krát sto, zaokrouhlený dolů na celé číslo.
- Body za pořadí:
- Koeficient velikosti závodu = 1+(ROUNDDOWN(J2/50;0)*0,04) … J2.. počet startujících, pro méně než 50 závodníků je 1, pak roste, viz vzorec.
- Koeficient K_RANK = (1– pořadí/celkový počet) … bere se redukované pořadí (CZ,SK), redukovaný celkový počet (CZ, SK).
- Bonus: 10 až 1 bod prvním deseti v redukovaném pořadí.
- B_RANK … bodová hodnota za pořadí: = ROUNDDOWN(Q8*100;0)+Bonus … K_RANK krát sto, zaokrouhlený dolů na celé číslo plus bonus.
- Celkové body: B_TIME + B_RANK
- Pro zahraniční závody máme k dispozici méně informací. Navíc zde někdy třeba běží jen jeden Čech, ale i on si zaslouží body. Nepočítáme průměr prvních deseti, protože by často nebylo dost závodníků, ale vezmeme jen čas vítěze (bez ohledu na národnost) a zadáme celkový počet startujících (taky všech). Pak se do výše uvedených vzorců pro body za čas dosazuje podíl (čas vítěze / čas závodníka) a pro body za pořadí se zadává celkové pořadí závodníka.
Lemris 13.01.2011 16:38:47
Bohužel ale často neplatí předpoklad : Protože vítězství nad tisícovkou soupeřů na velkém závodě má vyšší hodnotu než prvenství na malém závodě s padesáti účastníky, zohledňuje bodování i velikost závodu a dosažené umístění. Úplně běžně se mi stává, že třeba při běhu na Radhošť jsem 30. z 50 a třeba při Jesenickém maratonu 10. ze 150. Prostě na některé závody jezdí jen špička, ale ne „normální“ běžci a někam zas přijede i spousta těch „normálních“ běžců, i když trochu se to dá ovlivnit vybranými závody. O tabulkách zde zhruba před půlrokem nějaká diskuze již proběhla a byl navržen vcelku spravedlivý a zajímavý systém sledování, kdo koho kolikrát předběhl. Zajímalo by mě, proč dostalo přednost přepočítávání časů na body, které nemůže být nikdy zcela spravedlivé.
Štěpánovice
VanaXXL 13.01.2011 17:03:39
>> listopad, 13. 01. 2011 16:44:56 Taky mě to překvapilo. Myslím, že by tam měli aspoň jeden z nich přidat. Ale do Víru se bude jezdit i bez poháru.
Prostějov
Fosaman 13.01.2011 17:13:19
Jak se budou body počítat u závodů kde různé kategorie běží různou vzdálenost? (Toto nastává u běhu na Kraličák – nevím jestli i u jiných ze seznamu)
Hodnocení příspěvků
Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.
Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.