Pohár behej.com: traťové rekordy v Dolanech

Ivo Domanský | 28.07.2007 | přečteno: 6843×

Druhý ročník Dolanského přespolního běhu vyhráli v nových traťových rekordech veteráni Ivana Sekyrová (AK Sokolov) a Miloš Smrčka (BK Říčany). Počet startujících překonal loňský ročník o téměř polovinu, když na Klatovsko dorazila řada závodníků Poháru behej.com.

Druhá místa obsadili Eva Štroblová (PSK Klatovy) a Tomáš Havel (PSK Olymp Praha) a na t?etí stupn? vystoupili Vendula Fronková (AWT DT Hluboká) a Vlastimil Šroubek (SC Marathon Plze?).

Startovní listiny byly uzav?eny p?i po?tu 65 b?žc? (15 žen), proti lo?skuIvana Sekyrová (foto: archív behej.com, Andrea Ungrová) to byl vzr?st tém?? o 50%.

Krátce po startu se ujal vedení nejv?tší favorit, 53letý Miloš Smr?ka, který probíhal polovinou závodu již se stometrovým náskokem p?ed dvojicí Tomáš Havel – Vlastimil Šroubek, ?tvrtý se držel klatovský Luboš K?ra. Záhy po pr?b?hu první desítky muž? do druhého kola se objevila v cílové rovince první žena – mistryn? republiky v p?lmaratonu Ivana Sekyrová. Sv?j start v Dolanech ozdobila tra?ovým rekordem, který nebude snadné p?ekonat. Totéž platí o rekordu mužském, vytvo?eném Milošem Smr?kou.

Po?así p?álo, vedra posledních dn? pominula, bylo skoro zataženo, teplota kolem 22°C. Pestrá a náro?ná tra? vede st?ídav? po asfaltu, lesních a polních cestách, místy kamenitých. Okruh (4050m) za?íná a kon?í u koupalist?, ženy a muži nad 70 let (ti však letos bohužel chyb?li) jej b?ží jednou, ostatní mužské kategorie dvakrát (celkem 8130m).

Perfektní zázemí poskytlo místní koupališt? se sprchami, p?evlékárnami a restaurací, na organizaci se podíleli ?lenové TJ Sokol Dolany (hlavní po?adatel Karel Vorá?ek zapojil celou rodinu), partnerem byl obecní ú?ad i regionální podnikatelé.

Málokdy se stane, aby pozornost od po?adatel? (chcete-li, cenu) získala v?tšina startujících. Na start v Dolanech si odnesly upomínku všechny ženy a prvních p?t závodník? ve všech ?ty?ech oMiloš Smr?ka (foto: archív behej.com, Andrea Ungrová)bsazených mužských kategoriích.

Všichni startující zasluhují pochvalu nejen za p?edvedené výkony, ale i za to, jak do jednoho vydrželi a zú?astnili se záv?re?ného vyhodnocení. Krom? Poháru behej.com byl Dolanský p?espolní b?h za?azen i do okresní sout?že vytrvalc? Klatovska. O body zde bojovala prakticky celá okresní b?žecká komunita – poh?íchu nep?íliš po?etná. ?ada závodník? p?ijela také z Plzn?, Domažlicka a Rokycanska.

Z pravidelných ú?astník? b?h? Poháru behej.com v Dolanech nechyb?li líd?i – Marcel Ungr a Jaroslava Pokorová, ale i ?ada dalších (Luboš Pokorný, Lubor Motejlek, Jitka Wohlrabová ?i Hanka Breburdová).

Boj o pohárové body tak pokra?uje v nezten?ené mí?e. Pr?b?žné po?adí po Dolanech p?ineseme v pond?lí. Další kolo je na programu 21. srpna ve Strakonicích. Registrace do Poháru jsou stále otev?ené, nyní je na soupisce 173 závodník? (135 muž? a 38 žen). S vyšším po?tem start? roste i pravd?podobnost úsp?chu v záv?re?né tombole, do které vložili ceny zajímaví sponzo?i.