Další díl Run Tour: vítězství pro Peckovou s Kocourkem a rekordní účast

behej.com | 22.09.2012 | přečteno: 4945×

Vítězná série Květy Peckové na závodech Run Tour pokračuje i po dnešním závodě v Hradci Králové. Plzeňská běžkyně vyhrála už popáté, tentokrát v čase 36:29. Mezi muži byl na desetikilometrové trati nejrychlejší Milan Kocourek (30:03). V cíli hlavního závodu bylo registrováno 315 běžců, dalších 189 účastníků absolvovalo pětikilometrovou trať, což je rekordní účast v rámci seriálu.

Zatímco Pecková působila na desetikilometrové trati neohroženě, Kocourek musel o své vítězství bojovat. V srpnu se v Olomouci sklonil před rychlým Keňanem Masaiem Ndiwou, v Hradci Králové se v prvním kole díval na záda Ruslanovi Pechnikovovi z Ukrajiny.

„Myslel jsem si, že jsem první,“ vyprávěl Kocourek, který běžel společně s tréninkovým parťákem Romanem Rudoleckým, jenž startoval na poloviční distanci a byl jasným favoritem. „Pak nás předběhl jiný závodník a křiknul jsem na Romana, ať jde s ním, protože jsem nevěděl, že taky běží desítku. To jsem zjistil až ve chvíli, kdy Roman zamířil do cíle a Ukrajinec nabíhal do druhého kola.“

Kocourek měl před druhým kolem ztrátu do deseti vteřin a pomalu ji stahoval. Do vedení se dostal dva kilometry před cílem. „Kousnul jsem se, zavřel jsem oči a závěr jsem běžel za 2:52 na kilometr. Běželo se mi výborně, mám rád podzimní počasí,“ dodal Kocourek, který za hranicí času pod třicet minut zaostal jen tři sekundy. Ukrajinci Pechnikovi nakonec utekl o 14 sekund, o dvě minuty zpět byl třetí Ivan Musijako (rovněž Ukrajina).

Květa Pecková letos RunTour dominuje a má prakticky jisté celkové vítězství ve Velké RunTour mezi ženami. Čas 36:29 z Hradce Králové a celkové jedenácté místo je pro ni navíc skvělou vizitku, i když závod chtěla pojmout před vrcholem sezony v Běchovicích tréninkově.

„Běháním se bavím, proto byl závod z mé strany bez stresu. Nemám moc ráda roli favoritky. Ráno jsem se trošku bála počasí, ale nakonec byly podmínky výborné. Jsem ráda, že jsem vyhrála i pátý závod v řadě,“ řekla Květa Pecková.

Na pětikilometrové trati byl mezi muži nejlepší již zmiňovaný Roman Rudolecký, který je stejně jako Kocourek členem tréninkové skupiny Jiřího Sequenta. Mezi ženami triumfovala triatlonistka Vendula Frintová, patnáctá z olympijského závodu v Londýně.

Na RunTour v Hradci Králové měli premiéru vodiči z Běžecké školy Miloše Škorpila, kteří hobíky vedli k časům na 45, 50, 55 a 60 minut, a o jejich služby byl velký zájem. „Měl jsem kolem sebe hezkou skupinku, i když se ve druhém kole trošku potrhala,“ hodnotil Škorpil. „Počasí bylo výborné, trať se mi líbila. Není to žádná rychlá trať, ale pro to, aby se lidi naučili běhat, je výborná.“

RunTour České pojišťovny pokračuje 7. října závodem v Českých Budějovicích a sezonu zakončí závod v Praze na Ladronce, který se však nezapočítává do celkového pořadí RunTour. Už za dva týdny tak bude jasné, kdo získá prize money ve výši 10 tisíc pro celkového vítěze. Zatímco mezi ženami má téměř stoprocentní jistotu Květa Pecková, v kategorii mužů rozhodnuto není ani zdaleka.