Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » 2km za 6 minut PORADTE

2km za 6 minut PORADTE

Nalezené položky: 141 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
avatar

Barcelona muž 03.10.2006 14:02:16

Ahoj, kvůli fotbalu potřebuju zaběhnout 2km za 6 minut a nevím jak na to. Doted je zaběhnu za 8 minut,
1600m za 6 minut,
1200m za 4:30 minut

Nevím vůbec jak na to trénovat poradte prosím

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 03.10.2006 15:53:30

[quote=Barcelo­na]Ahoj, kvůli fotbalu potřebuju zaběhnout 2km za 6 minut a nevím jak na to. Doted je zaběhnu za 8 minut,
1600m za 6 minut,
1200m za 4:30 minut

Nevím vůbec jak na to trénovat poradte prosím[/quote] omluv můj off-topic! Tohle potřebuješ kvůli fotbalu? Jestli jo, tak musíš hrát minimálně v televizi… Vzdyť „kopálisti“ běhaj v podstatě výbušné úseky a mezitím klusají (i když to ani občas klusáním nejde nazvat). I takový záložník, který se naběhá za zápas asi nejvíc, by takové tempo nepotřeboval…

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 66568 km
Minulý měsíc 177 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 03.10.2006 15:56:39

Tak tak, pro fotbalistu je to kontraproduktivní umět 2km pod 6minut, to spíš umět 20×100m pod 12" ne?

Motto: Never give up!!!
avatar

Brno

10 km: 0:42:29 (2007)
půlmaraton: 1:30:54 (2007)
maraton: 3:41:49 (2007)

Pavel muž 03.10.2006 16:18:27

Zrovna dneska vyšel na idnesu zajímavej článek o sledování fotbalistů na Sparta vs. Slavia moderní technikou, za těch 90 minut naběhají nejvíc 10–11 km, ale nárazově vyvíjí rychlost i přes 30km/h. Každopádně 2 km za 6 minut mi přijde už jako HODNĚ slušný výkon (na rozdíl od těch 8 minut) a přiznám se, že nevím, jak na to natrénovat, mé zkušenosti se středními tratěmi jsou omezeny na hodně pomalou patnáctistovku kdysi dávno na základce. Bude to asi trvat pěkně dlouho, postupně 7:40, 7:20, 7:00, 6:50… Snad taky nějaký kratší úseky v tom cílovém tempu 3min/km, to je na 400 m 1:12.

avatar

Barcelona muž 03.10.2006 21:24:56

Věřte mi že byste byli překvapení kolik toho divizní fotbalisti uběhnou a jak rychle…já to zkrátka potřebuju, už jsem kontaktoval Miloše Škorpila at mi sepíše plán za 500 tak uvidíme…

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Barcelona muž 03.10.2006 21:26:20

když jdou divizní hráči běhat tak to vyjde na 6 – 8 km a to třeba tak že 2km – 1500 – 1500 – 2km…a rychle!!fakt síla

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Barcelona muž 03.10.2006 21:34:59

Navíc Marcel Mácha, dlouholetý ligový fotbalista řekl že fotbalisti musej zvládnout takové dávky že by to skolilo i některé běžce…věřte mi že pro fotbalistu jsou důležité časy 1 – 3 km, dál už asi ne, ale tyto vážně jsou…já jsem doted se i zkoušel zaměřovat na sprinty ale to se zlepšíte možná tak o půl sekundy na 50 metrů za několik měsíců no a úplně ta snaha jde do háje, sprinty nemá smysl dělat jako hlavní věc, i u fotbalistů je nejdůležitější vý­drž

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Barcelona muž 03.10.2006 21:36:09

PS: jeden fotbalista z dorostu sigmy olomouc dal 4km za 12 minut

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 04.10.2006 08:28:28

V tom pripade by mozna mel uvazovat o zmene sportu. Neznam nikoho kdo by zabehl tohle v dorostu..

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Barcelona muž 04.10.2006 09:09:25

Ta diskuse se stočila úplně jinam než jsem chtěl. Nechme úvahy jestli je to nebo není potřeba být

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 04.10.2006 10:35:15

teď trošku zpátky k tématu – taky se klidně může stát, že těch 6 minut nikdy nedáš, ani za optimálních podmínek (zdraví, výkonnost, počasí + na dráze v tretrách). Teď dám příklad, i kdybych se snažil sebevíc, tak při současném osobáku na 1500 m to prostě nikdy (a to jsem na to v 20 letech už starej – na střední tratě mi ujel vlak) nesklepu pod 4:30. Jen chci říct, že měl by ses posuzovat podle výkonnosti, která je v té lize (nebo divizi; ve fotbalu se moc nevyznám), ve které hraješ. Musíš odstranit ty talenty (jak jsi psal o tom dorestenci) ale i odpad (takový brankář nejde brát jako měřítko pro běhání). Špičkové maratony se běhají takovým tempem, že jen pár jedinců z fóra by s těma klukama udrželi tempo jen jediný kilometr. To platí všude – člověk si musí nalít čistého vína a mít nějakou sebereflexi, aby si nestanovil naprosto nedosáhnutelné cí­le.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.10.2006 11:27:11

[quote=forest]teď trošku zpátky k tématu – taky se klidně může stát, že těch 6 minut nikdy nedáš, ani za optimálních podmínek (zdraví, výkonnost, počasí + na dráze v tretrách). Teď dám příklad, i kdybych se snažil sebevíc, tak při současném osobáku na 1500 m to prostě nikdy (a to jsem na to v 20 letech už starej – na střední tratě mi ujel vlak) nesklepu pod 4:30. Jen chci říct, že měl by ses posuzovat podle výkonnosti, která je v té lize (nebo divizi; ve fotbalu se moc nevyznám), ve které hraješ. Musíš odstranit ty talenty (jak jsi psal o tom dorestenci) ale i odpad (takový brankář nejde brát jako měřítko pro běhání). Špičkové maratony se běhají takovým tempem, že jen pár jedinců z fóra by s těma klukama udrželi tempo jen jediný kilometr. To platí všude – člověk si musí nalít čistého vína a mít nějakou sebereflexi, aby si nestanovil naprosto nedosáhnutelné cíle.[/quote]

  1. vlak Ti neujel, v 20 rokoch sa stale mozes vyrazne zlepsit aj na stredne trate. Az budes mat 35, potom uz bude asi neskoro
  2. Mas pravdu, mnoho ludi NIKDY nezabehne 2km pod 6min, vyzaduje si to okrem velmi dobreho treningu aj znacne danosti. Priemerny mlady muz ubehne v takomto tempe asi 100–200m (18s, resp. 36s), dobre trenovany a menej talentovany bezec asi 500–1000m.
  3. aj ja som poznal futbalistov, co to vedeli, ale ti mali skor bezecky ako futbalovy talent (ja som vedel 1km vyrazne pod 3min ako 15 rocny futbalista, 2km rozhodne nie a byval som 2.najlepsi bezec na str. a dlhe trate v nasom futbalovom klube, teraz to uz viem, ale som tvrdo trenujuci bezec). Najlepsi futbalista-bezec, co som poznal bol moj divizny spoluhrac, ktory s lahkostou pobil mojich neskorsich bezeckych klubovych kolegov (mnohonasobni majstri republiky). Jeho cas na 800m bol 1:54 a na 3km 8:22, bez akehokolvek pravidelneho bezeckeho treningu. Na behanie sa odmietol dat aj po dlhom prehovarani a ako futbalista to dalej ako divizny hobik nedotiahol.

Takze- trenuj ale nedavaj si ciele, ktore mozno nikdy nedosiahnes. Najprv sa zameraj na pokorenie hranice 7:30 a potom 7min. Potom to uz pojde pomalsie a pokial nemas aspon aky-taky talent, tak sa asi pod 6:20 nedostanes iba narazovym treningom. Na casy pod 6min/2km by si asi musel prejst iba na behanie, ked nemas dost slusny bezecky talent.

avatar

Barcelona muž 04.10.2006 15:47:18

Já to taky považuju za blbost že by ve 20 letech ujel vlak , to je volovina. Dále… Mám půl roku na to abych se to naučil zaběhnout, nemusí to třeba být úplně přesně 6 minut ale prostě to co nejvíc srazit k 6 minutám..Jinak se na běh koncentrovat budu akorát si obden dám vždy 1,5 hodiny střelbu na bránu – to se prakticky nerozeběhnu, i když je fakt že ta střelba zatěžuje zadní stehenní svaly ale když se to rozloží na obě nohy, není v tom problém … Třeba mi Miloš Škorpil něco poradí, pro něho nic není nemožné;)..:)…ne­eeeeee????:))

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Barcelona muž 04.10.2006 15:49:52

Podle mě – pokud se tréninku oddáš (tím nemyslím se ztrhat, ale oddat se mu) tak nic není nepřekonatelné a nemožné!..Navíc já studuju dálkově a celý den mám volno, v klidu si regeneruju, nemusím lítat někde v práci…taky nezanedbatelné plus…

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 157415,06 km
Minulý měsíc 843 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 04.10.2006 15:56:38

[quote=Barcelona]Já to taky považuju za blbost že by ve 20 letech ujel vlak , to je volovina. Dále… Mám půl roku na to abych se to naučil zaběhnout, nemusí to třeba být úplně přesně 6 minut ale prostě to co nejvíc srazit k 6 minutám..Jinak se na běh koncentrovat budu akorát si obden dám vždy 1,5 hodiny střelbu na bránu – to se prakticky nerozeběhnu, i když je fakt že ta střelba zatěžuje zadní stehenní svaly ale když se to rozloží na obě nohy, není v tom problém … Třeba mi Miloš Škorpil něco poradí, pro něho nic není nemožné;)..:)…ne­eeeeee????:))[/qu­ote] Nedělej si s tím starosti. Já před 35-ti až 40-ti lety byl určitě při fotbale pomalejší než Honza Berger, s kterým jsem v Břevnově hrál. V nejhorším se dáš ve stáří jako já na marathon, tam už rychlost potřebovat nebudeš :). Jinak ti přeju, ať to za těch 6 minut brzo dáš.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Barcelona muž 04.10.2006 15:58:34

Děkuji, opravdu se najednou cítím pln ambicí:D

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 05.10.2006 09:21:58

Já nemám taky rychlost nic moc, ale nijak to neřeším. Prostě jsem v 15 začal běhat, díky jistým představám místního sportovního klubu jsem už začínal na tratích okolo 10 km a tak můžu běhat jen delší tratě, kde to nějak neběží nějak extra rychle nikdo… :-) A fotbalisti? Taky je v zimě potkávám… Před trenérem se můžou přetrhnouta jak zaběhnou za první roh, tak přejdou do chůze. Nekdy teda běží první 3, který to asi myslí vážně a pak další skupinky. A v Příbrami je to údajně to samý – holt fotbalisti… Nic ve zlým, myslím jen ty, co chtějí balit holky na to, že hrajou fotbal. Známe je, ne? :-)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Barcelona muž 05.10.2006 09:39:39

No hele to je možný tak v 1.A třídě aby tohle většina dělala ale v divizi už všeci běžej naplno , teda aspon v Třebíči…věř mi…

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 05.10.2006 10:15:25

No ziju v meste kde se hraje divize. Zdar nad Sazavou. Znam par fotbalistu. Jeden je dokonce muj byvaly spoluhrac. A ze by nejak behali, nedejboze chteli behat ty tvoje 2 km nekde kolem 6 minut, to by se musel stat zazrak. Jedine co vim, jak se poradne pripravuji je chlastani. Samozrejme ze musi v priprave a i na trenincich delat fyzicku, ale nebude to nic horkyho. Obecnou vytrvalost mam dovoluji si tvrdit mnohem lepsi nez oni a to nejsem nejaky moc aktivni bezec (beham do 150 km za mesic). Nerikam ze mam stejnej start na balon jako oni a ze by me na sprintovacich rovinkach neutahali, nekteri asi jo zvlast ti mladsi, ale myslim ze se spoustou bych krok drzel. Mozna ze v trebici jsou jini divizni fotbaliste nez ja znam :).

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Barcelona muž 05.10.2006 10:54:29

víš o co jde??že já to chci někam dotáhnout a ty 2km za 6 minut mi k tomu pomůžou, říkám, kdyby to třeba bylo 6:20, nic se neděje

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 05.10.2006 11:19:07

[quote=Barcelo­na]víš o co jde??že já to chci někam dotáhnout a ty 2km za 6 minut mi k tomu pomůžou, říkám, kdyby to třeba bylo 6:20, nic se neděje[/quote] No tak to je jasný. Kdbys byl jako oni, tak by tě vůbec nazajímal čas na 2 km, jen to, jak ti to na hřišti sluší, jestli nemáš trochu nakřivo dres a jestli na tebe kouká dost holek. U tebe je vidět, že to bereš dost vážně…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Barcelona muž 05.10.2006 12:05:41

To jo, beru, páč holky se mi spíš smějou…Mám nejkrásnější ženskou na světě doma ale ostatním jsem pro smích kvůli vzhledu takže na to vůůůůbec nekoukám na baby v hledišti…Ale chci být nejlepší hráč, ne nejhezčí…

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Barcelona muž 05.10.2006 12:11:56

Mám hodinky RS 200 a normálně mi tu ukazuje že 172 je 88% mojí max. TF…problém je v tom že jsem tu žádnou maximální tepovou frekvenci nezadal, jak může vědět kolik ji mám??

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 157415,06 km
Minulý měsíc 843 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 05.10.2006 12:17:00

[quote=Barcelo­na]Mám hodinky RS 200 a normálně mi tu ukazuje že 172 je 88% mojí max. TF…problém je v tom že jsem tu žádnou maximální tepovou frekvenci nezadal, jak může vědět kolik ji mám??[/quote] Třeba si zadal svůj věk, tak to provádí potom přepočet na max. TF.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Barcelona muž 05.10.2006 12:34:00

jenže ta moje není jen pro mě ona je strašně krásná, nevím někdy co na mě vidí ale vážně mě má ráda, jde to poznat…pokud chceš vidět její fotku, tak si najed na lide.cz a tam si vyhledej nick ..pusinka a uvidíš fakt nejkrásnější ženskou co jde…

PS: taky jsem si dřív naivně myslel že se usmívají:D

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 05.10.2006 12:40:37

Aneb Bravo, rubrika „Láska, sex a něžnosti.“ :P

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Barcelona muž 05.10.2006 12:48:07

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=Barcelona]Mám hodinky RS 200 a normálně mi tu ukazuje že 172 je 88% mojí max. TF…problém je v tom že jsem tu žádnou maximální tepovou frekvenci nezadal, jak může vědět kolik ji mám??[/quote] Třeba si zadal svůj věk, tak to provádí potom přepočet na max. TF.[/quote] Nooo, to je možný…

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Barcelona muž 05.10.2006 12:51:17

[quote=Advid]Aneb Bravo, rubrika „Láska, sex a něžnosti.“ :P[/quote] Jen se tu zabýváme psychikou běžců když neběží což je rovněž běžecké

Motto: No pain = no gain (bez bolesti nejsou výsledky)...Chytří lidé vědí o své nedokonalosti a snaží se je odstraňovat. Jen blbci vždy všemu rozumněli a vše uměli...
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

administrator 05.10.2006 15:25:41

[quote=Mirek Kostlivý]Nedělej si s tím starosti. Já před 35-ti až 40-ti lety byl určitě při fotbale pomalejší než Honza Berger, s kterým jsem v Břevnově hrál. V nejhorším se dáš ve stáří jako já na marathon, tam už rychlost potřebovat nebudeš :). Jinak ti přeju, ať to za těch 6 minut brzo dáš.[/quote] Ehm ehm ehm..to ze na maraton neni potrebna rychlost muze prohlasit pouze diletant ktery nema o behani ani tuk paru…

Motto: můj podpis
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 05.10.2006 15:28:23

[quote=Bezecek][qu­ote=Mirek Kostlivý]Nedělej si s tím starosti. Já před 35-ti až 40-ti lety byl určitě při fotbale pomalejší než Honza Berger, s kterým jsem v Břevnově hrál. V nejhorším se dáš ve stáří jako já na marathon, tam už rychlost potřebovat nebudeš :). Jinak ti přeju, ať to za těch 6 minut brzo dáš.[/quote] Ehm ehm ehm..to ze na maraton neni potrebna rychlost muze prohlasit pouze diletant ktery nema o behani ani tuk paru…[/quote] Více smyslu pro humor…

Nalezené položky: 141 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.