Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » ženy+sport a postava

ženy+sport a postava

Nalezené položky: 104 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 03.01.2007 08:18:12

Ani ja sa nepriem s Tebou o tom, ako treba jazdit na bicykli- mam v tom menej skusenosti ako Ty. Obecne tiez radsej jazdim na lahsich prevodoch a vysokou frekvenciou. Koniec koncov to je pre bezcov nutnost inak si zhovadia styl. Snazil som sa iba poukazat, ze samo stanovenie si hodiny do kedy mozes jest „normalne“ jedlo je nicnehovoriace, pokial vyrazne neobmedzis mnozstvo potravy a nedas si pozor na jej zlozenie. Co sa tyka Mlynare- je to dost logicke, ze mu isla vykonnost hore, ked si udrzal silove parametre a isiel s vahou o par kil dolu (zober si len jednotky urcenia VO2 max= ml . kg-1 . min-1, inymi slovami, pri rovnakej trenovanosti a silovych parametroch Ti pri zhodeni 1kg stupne o dost schopnost max. spotreby kyslika). Pri jeho urovni aj 3–5% moze znamenat rozdiel medzi 43.miestom a prvou trojkou.

avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 03.01.2007 08:34:50

Je to take k tematu, tak trosku prihodim :-) Co treba L-Karnitin? Neverim praskum na hubnuti, ale tohle neni na hubnuti, melo by to zrychlit spalovani tuku., ktere je samo o sobe pomerne hodne neefektivni. Kdyz uz clovek pouziva sporttester, boty s odpruzenim, triko s odvodem potu, tak proc byt v tomto tak prehnane konzervativni a spolehat POUZE na ovoce, zeleninu, a sacharidova jidla bez tuku. Spravna zivotosprava je nutnost, ale nez se clovek dostane na svuj telesny ideal (nemusi asi byt i vysnenym idealem), tak bych v 21. stoleti vyuzil vseho. Bohuzel nemam prakticke zkusenosti, L-karnitin sice beru (taky si stale spravuju vahu), ale velmi lehce a tak nevim jestli je to stravovanim, nabehanym objemem, nebo L-karnitinem. Odpoved bude asi vsim, otazka by byla procentualni rozlozeni.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 03.01.2007 08:45:26

TO Jana Proc jis po veceri jeste 4–5 rohliku? To mas opravdu takovy hlad? Pises taky o tom, jak nektere jine slecny zadny sport nedelaji, ale presto jsou hubene. Je to urcite tim, ze si daji veceri a na noc se nedocpavaji zadnymi rohliky. 4–5 rohliku tesne pred spanim muze snist kluk, ktery je v puberte (v teto dobe chlapi obecne proste sni, na co prijdou a videt to na nich neni) a potrebuje pribrat, protoze je vychrtly jak lunt.

avatar

Praha

pug muž 03.01.2007 19:27:11

otázka L-karnitinu není k úplnému zodpovězení jednoduchá. Omezím se tedy pouze na výčet zjištěných skutečností: *L-K působí ochranně na srdeční sval nacházajecí se ve stavu intezivní zátěže. Tohoto faktu se běžně využívá v interní medicíně např. v poinfarktových stavech (zde však forma L-propionylkarnitin). Je některými odborníky doporučován jako běžný potraviný doplněk pro aerobní sporty pro délky zatížení přesahující 1 hodinu právě pro kardioprotektivní účinek (řádově 10-ky až 100-vky mg).

  • U L-K byl prokázán pozitivní vliv na regeneraci zatěžovaného kosterního svalstva. Omezuje katabolismus svalu.
  • U L-K nebyl prokázán vliv ve smyslu zvýšení sportovního výkonu
  • U L-K nebyl prokázán vliv na snížení obsahu tělesného tuku jak samostatně, tak ve spojení se sportovním výkonem
  • U L-K bylo pozorováno snížení hladiny cholesterolu a triglyceridů celkově, hladina HDL cholesterolu (ten hodný) byl vyšší. Efekt však nebyl dosud spolehlivě zpracován
  • U L-K byl pozorován pozitivní vliv na prokrvení okrajových částí těla. I zde je však nutno porvést další studie.
  • U dlouhodobě hladovějících osob (anorektiček) byl v souvislosti s podáváním L-K pozorován výrazný pozitivní vliv ve smyslu výrazného omezení destrukce svalové hmoty
  • U jaterních cirhoz způsobených alkoholismem byl zaznemenám pozitivní vliv ve smyslu zastavení dalšího ukládání tuků v jaterní tkáni
  • U Alzheimerovy choroby byl zaznamenán pozitivní vliv v ranných stádiích, v pokročilých stádiích byl však vliv výrazně negativní. Zde se jednalo o derivát L-K, tedy L-acetylkarnitin. Ten je narozdíl od L-K v mozkové tkáni přítomen.
  • Podávání L-K pomáhá při léčení ledvinových chorob a dializovaným pacientům. Ledvina je totiž hlavním orgánem kde docházi k produkci L-K v těle. Poškození tohoto orgánu zároveň vede ke stavům dlohodobého nedostatku L-K, což se v některých případech může zpětně projevovat výraznějším poškozením ledvin

L-K se přirozeně vyskytuje v červeném mase (obzvláště v hovězím) a mléčných výrobcích. Pro zdravého člověka s vyváženým jídelníčkem není při běžné zátěži nutno L-K podávat pomocí potravinových doplňků. U vegetariánů nebyla prokázána souvislost mezi absencí masa ve stravě a nižší hladinou L-K.

avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 03.01.2007 22:25:53

Omlouvám se, ale jsem v otázce potravních doplňků skeptik. Problémem jsou podmínky ověřování cílového efektu 1) Látka se musí nezměněná vstřebat (většina je rozštěpena před průchodem střevní stěnou – př. enzymoterapie) 2) Musí projít do cílové tkáně (např. skrz hematoencefalickou bariéru je to problém – př. prekurzory) 3) Musí pak být v cílové tkáni v dostatečném množství (až na výjimky je látka zároveň odbourávána, spotřebována jinde apod 4) Musí mít kde působit. To je problém tam, kde se jedná o poruchu receptoru nebo enzymu – problém např. většiny úbytku kloubní chrupavky. Můžeme sníst léků kolik chceme, ale prekurzor tu chrupavku v kloubu prostě neudělá. Většina potravinových doplňků by fungovala, kdyby toto výše bylo splněno, ale nejde to. Proto to nejsou léky, ale doplňky. Stejně tak u hubnutí se kloním k Matovi a ostatním. Kolik sním, mínus kolik spotřebuji, tolik nabydu. Žádná kouzla to nezmění.

avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 04.01.2007 08:20:35

[quote=Jana26]…a neni to vlastne logicky…kdyz je vic tuku ze pri vytrvalostnich sportech, kdy se bere energie hlavne z tuku clovek vic vydrzi nez kdyz ma toho tuku min? Presne tak mi to totiz pripada. kdyz zhubnu(byt jen 2kg a postupne-ne hladovkou) chybi mi energie,za chvilku nemuzu, jsem slaba jak moucha, toci se mi hlava a nemam vlastne na sport ani chut. Kdyz se pred spanim hodne najim, pripadam si rano jako silna kobyla…a ta prdel ty predstave zhruba odpovídá… :-)))[/quote] Není to, Jano, psychický – ta údajná slabost? Nějaká Tvoje závislost na jídle? Já osobně taky cítím každé kilo, ale přesně opačně. Když jsem o 2 kg lehčí, běhá se mi mnohem líp. Nejspíš proto, že nemusím tu váhu s sebou tahat. To, že člověk při dlouhém běhu přejde na spalování tuků, neznamená, že s sebou musí vláčet špeky a tlustá stehna.

avatar

Plzeň

Celkem 778 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2006)

KONY muž 07.01.2007 18:43:55

Ahoj Jani, asi bych tady souhlasil s milanem. Nejde o to kolik km jezdíš či běháš ale jakou intenzitou po jakou dobu. Nejsnadnější je si pořídit měřič tepové frekvence dle kterého bezpečně poznáš v jakém pásmu se pohybuješ. Ty se totiž pohybuješ v moc vysoké intenzitě kde se rapidně zvyšuje spotřeba cukrů. To že se pak cítíš slabá svědčí o přetrénování a poté nemáš na sport ani chuť a ani sílu. Proto tukové zásoby zůstávají nedotčeny. Doporučoval bych se vyhýbat špatným cukrům jako je čokoláda atd. a soustředit se na cukry dobré jako je ovoce, těstoviny atd. Věř že pokud budeš mít silnou vůly a nebudeš se nadměrně přepínat, sport a pohyb všeobecně ti bude způsobovat mnohem větší potěšení. Každé tělo je specifické a reaguje rozdílně na přísun cukrů, bílkoviny, množství cukru atd. sleduj bedlivě své tělo a reakce na různé změny, po nějaké době sama zjistíš co ti dělá dobře. Nezapomeň že živočišný tuk není takový prevít jako špatné cukry. Přeji mnoho zdaru.

avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 07.01.2007 22:09:53

KONY: Ja se ted taky citim slabe i po 20 minutovym vyklusu a jsem schopnej po nem prospat odpoledne. Rozhodne si nemyslim ze se pohybuju v moc vysoke intenzite, ani snad ze bych se nedej boze pretrenoval. Svou roli v tomto pripade hraje to ze telo neni zvykle na beh a musi si zvyknout. Pretrenovani bych se nebal, to da podstatne vic prace.
Pokud se nepletu, tak tuky se spaluji pri aerobnim procesu , se zvysujici se intenzitou smerem k anaerobnimu prahu se pouze meni pomer mezi spalovanim cukru a tuku. To ze zli jazykove tvrdi ze existuje nejaka "idealni " tf pri ktere se nejefektivne spaluje muze byt pravda. Porad ale plati stara znama pravda a to ta ze pokud energeticky prijem bude mensi nez vydej, tak budu hubnout, ze :) Von ten zakon zachovani energie by mel platit zejo.

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 07.01.2007 22:15:24

Zkus to , jiste se najdou borci co budou moci sofistikovane diskutovat

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Budějovice

Jana26 žena 08.01.2007 17:18:06

Tak jsem si to tady vsechno precetla… a musim uznat, ze mate vetsina z vas pravdu:-) (az na lastboyscout:-) Kdybych byla trochu disciplinovanejsi, tak tady nemusim plakat nad rozlitym mlikem. Dobre mi tak. Nemam zrat na noc. Strie a celutitida – s tim uz sem se smirila. To i kdyz jsem po operaci kolene zhubla o 10kg , tak se nic nezmenilo. Sporttester mam i kdyz mi pri behu pada a co mam kolik kalorii a tuku – z toho bych mohla maturovat. Takze skoncovala jsem s nocnim obzerstvim a taky s cokoladama a tatrankama........ a az se zase prezeru tak si sem zas prijdu stezovat :-)))

avatar

Soňa žena 08.01.2007 18:14:12

Ahoj

podobnou otázku jak se stravovat aby má mohutná sportovní postava vypadala pokud množno ladně řeším denodenně.; Informací a dobrých rad jsou tisíce – co člověk to jiná zkušenost, osobně mi nejvcíce pomohla kniha Sportovní výživa od Nancy Clark, vydavatelství Grada, mají i internet obchod. Kniha je komplexní, srozumitelná a autorka zvolila odborně-rozumný přístup. Doporučuji každému kdo sportuje a zajímá ho jak se efektivně stravovat. Obsahuje konkrétní odpovědi na celou tuto diskusi a hromadu dalších informací. Stojí kolem 300 Kč, což je asi 13 lepších čokolád :). Teď mám jasno proč cereálie, co a kdy před tréninkem, co po tréninku, před závodem a jak jsem na tom s váhou atd. Také už rozumím své diagnóze – „čokoholik“. Tam jsem se opravdu našla:). Zdravím a přeji dobré počteníčko. Soňa

avatar

České Budějovice

Celkem 2928 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:56 (1992)
půlmaraton: 1:26:14 (2007)
maraton: 3:14:55 (2010)

Muscul muž 08.01.2007 19:28:46

Dobré je Jano, že to bereš s humorem. Také mám občas pocit, že bych měl zhubnout a běhalo by mi to lépe, ale kdyz ma člověk depresi, těžko se s nadváhou bojuje. Dost jsem o tom četl, myslím že s postavou by Ti poradili v dobrém fitnescentru (ve Factory pro před časem vybrali 3 ženy, sestavili jim program a za nějaký čas uveřejnili v magazínu Ahoj výsledky s fotkami – výsledky byly u těch které vydrželi evidentní) , nebo ve welnes poradně (u nás v ČB třeba INFIGUR nabízí vstupní bezplatnou konzultaci a potom přímo na míru jídelníček a různé cvičební kůry-lymfodrenáž, myostimulátor atd.). To by mohlo být dobré jako doplněk k běhání a cyklistice. Mrkni na www.infigur.cz nebo www.rolleticstudio.info

Motto: Malý ten, kdo malé má cíle..
avatar

Budějovice

Jana26 žena 08.01.2007 19:51:01

Cau Sono, tu knihu se teda musim koupit! Uz mam doma knizku od Dr. Fořta – taky dobrá.

To Muscul: Lymfodrenaze apod. – to bych musela chodit na nocni na Dvořiště abych na to měla:-)

Ale vlastne jsme sklouzli k problemu „jak zhubnout“ … me spis zajimalo jak je mozne, ze uspokojujici vykony podavam jen s vahou 60kg (168cm) , kdy vypadam jak mamina a kdyz zhubnu na 57–58kg a zacinam se podobat sportovnimu tvorovi jsem jak chcíplá ryba a nemam absolutne energii a nekdy dokonce ani chut se hybat.

avatar

Celkem 4575,5 km
Minulý měsíc 0 km

evva žena 08.01.2007 20:25:06

Holky, nejste některá z Českého Krumlova?Ahoj

Motto: "Když běžíš po zemi a běžíš současně s ní, můžeš běžet donekonečna."
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 08.01.2007 20:25:14

[quote=Muscul]Dobré je Jano, že to bereš s humorem. Také mám občas pocit, že bych měl zhubnout a běhalo by mi to lépe, ale kdyz ma člověk depresi, těžko se s nadváhou bojuje. Dost jsem o tom četl, myslím že s postavou by Ti poradili v dobrém fitnescentru (ve Factory pro před časem vybrali 3 ženy, sestavili jim program a za nějaký čas uveřejnili v magazínu Ahoj výsledky s fotkami – výsledky byly u těch které vydrželi evidentní) , nebo ve welnes poradně (u nás v ČB třeba INFIGUR nabízí vstupní bezplatnou konzultaci a potom přímo na míru jídelníček a různé cvičební kůry-lymfodrenáž, myostimulátor atd.). To by mohlo být dobré jako doplněk k běhání a cyklistice. Mrkni na www.infigur.cz nebo www.rolleticstudio.info[/quote] Dobrých rad je kolem nás spousta.Potřebujeme hlavně vůli…

avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 10.01.2007 11:44:06

[quote=Xixao]Pokud se nepletu, tak tuky se spaluji pri aerobnim procesu , se zvysujici se intenzitou smerem k anaerobnimu prahu se pouze meni pomer mezi spalovanim cukru a tuku. To ze zli jazykove tvrdi ze existuje nejaka "idealni " tf pri ktere se nejefektivne spaluje muze byt pravda. Porad ale plati stara znama pravda a to ta ze pokud energeticky prijem bude mensi nez vydej, tak budu hubnout, ze :) Von ten zakon zachovani energie by mel platit zejo.[/quote] Dovolil bych si na jednu stranu podpořit že se mění ten poměr spalování tuků a glykogenu. Můj oblibený článek, který dobře shrnuje zhruba vše co jsem nalezl i jinde je [url=http://www.f-sport.cz/prin­t.php?id=69]t­ady[/url]. Na druhou stranu bych plně nesouhlasil s tím, že pokud pouze energetický výdej bude větší než příjem tak se dá hubnout. Protože tělo se nedokáže plně dozásobit z tuků, je nutné aby tento deficit byl maximálně 15% a výdejem byla zvýšená fyzická aktivita, nikoliv normální provoz těla.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 10.01.2007 13:40:01

[quote=Soňa]Ahoj

podobnou otázku jak se stravovat aby má mohutná sportovní postava vypadala pokud množno ladně řeším denodenně.; Informací a dobrých rad jsou tisíce – co člověk to jiná zkušenost, osobně mi nejvcíce pomohla kniha Sportovní výživa od Nancy Clark, vydavatelství Grada, mají i internet obchod. Kniha je komplexní, srozumitelná a autorka zvolila odborně-rozumný přístup. Doporučuji každému kdo sportuje a zajímá ho jak se efektivně stravovat. Obsahuje konkrétní odpovědi na celou tuto diskusi a hromadu dalších informací. Stojí kolem 300 Kč, což je asi 13 lepších čokolád :). Teď mám jasno proč cereálie, co a kdy před tréninkem, co po tréninku, před závodem a jak jsem na tom s váhou atd. Také už rozumím své diagnóze – „čokoholik“. Tam jsem se opravdu našla:). Zdravím a přeji dobré počteníčko. Soňa[/quote] Já bych si jen dovolil podotknout, že pokud máme na mysli stejnou knihu – ona řeší problémy sportovců na opravdu výkonové úrovni. Pokud by chtěl řešit nějaký Tragéd(ka) své problémy s vahou řešit pomocí zvýšeného přijmu uhlohydrátu (promiňte výraz, asi není správný), tak by se mohl dost divit. Ona ve své knize vysvětluje sportovcům, proč musí ve své stravě zvyšovat běžný podíl a množství cukrů, pokud chtějí mnoho a kvalitně trénovat s tím, že to povede ke zlepšení.

Každý je jiný, mně zabírá na snížení váhy: Vyhnout se potravinám s vysokým glyk. indexem. (Ale nejvíc ze všeho mi bohužel chutná pivo a buchty)

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Celkem 350 km
Minulý měsíc 0 km

simka muž 10.01.2007 14:50:13

[quote=Jarda koloběžka]… Vážně, Jano, Kdybys viděla, jak mi někdy jde huba vandrem a jak dokážu na posezení zbaštit 300gramovou sklenici tatarky helmans se třemi rohlíky. Joj, to je dobrota. Zapít se to musí pivem a mě to taky nejvíc chutná před spaním.[/quote] jenom si to představím a je mi zle :)

Motto: Naříkat není k ničemu, musí se znovu stavět!
avatar

Kladno

Celkem 1550 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:19 (2006)

Vrtulka žena 10.01.2007 19:32:21

Teoreticky to zvladam dobre nejist spatne cukry,ale v praxi mi to moc nejde :P ,nejhorsi kombinace -je hořká čokoláda a moje slabá vůle

avatar

Praha

pug muž 11.01.2007 08:20:29

hořká čokoláda není pro běžce zas až tak velký hřích. Spíš naopak, čokolády s vysokým obsahem kakaa (víc než 60%) považuju za vhodný potravinový doplněk. jen ji nesmí být dvě kila. Krátce: antioxidanty, hořčík a spousta jiných zajimavých nutrientů.

avatar

Kladno

Celkem 1550 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:19 (2006)

Vrtulka žena 11.01.2007 08:35:54

Tak to jsem rada,alspon jedna dobra sprava,ted uz jenom omezit ty davky a zvisit podil kakaa :rolleyes:

avatar

Praha

pug muž 11.01.2007 08:41:13

No cirou nahodou se dnes objevilo toto: http://hn.ihned.cz/…-krevni-tlak S vetsinou souhlasim. Ten clanek bude pristupny jen tyden, tak si ho kdyztak stahni.

avatar

Kladno

Celkem 1550 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:19 (2006)

Vrtulka žena 11.01.2007 08:53:16

[quote=pug]No cirou nahodou se dnes objevilo toto: http://hn.ihned.cz/…-krevni-tlak S vetsinou souhlasim. Ten clanek bude pristupny jen tyden, tak si ho kdyztak stahni.[/quote] Dik za info ,uz vim proc mi chutna zrovna hořká ;)

avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 11.01.2007 10:20:17

[quote=Jana26]Cau Sono, tu knihu se teda musim koupit! Uz mam doma knizku od Dr. Fořta – taky dobrá.

To Muscul: Lymfodrenaze apod. – to bych musela chodit na nocni na Dvořiště abych na to měla:-)

Ale vlastne jsme sklouzli k problemu „jak zhubnout“ … me spis zajimalo jak je mozne, ze uspokojujici vykony podavam jen s vahou 60kg (168cm) , kdy vypadam jak mamina a kdyz zhubnu na 57–58kg a zacinam se podobat sportovnimu tvorovi jsem jak chcíplá ryba a nemam absolutne energii a nekdy dokonce ani chut se hybat.[/quote] Ahoj Jano,

na tuhle otazku bych Ti odpopvedel zase otazkou. Co musis udelat pro to, abys ty zminene dve – tri kila shodila? Jak dlouho Ti to trva? + kdyz v tom pokracujes, hubnes linearne dal, nebo se to po tech dvouch kilech zastavi? Podle toho co popisujes odhaduji, ze zminene dve kila Tve snizene vahy nejsou na ukor tuku, ale spis lepsiho vyprazdneni, spotrebovaneho glykogenu a mirne dehydratace. Tomu odpovidaji i Tebou popisovane priznaky unavy a ubytku energie pro sportovani. Pro predstavu, „spaleni“ 2 kg telesneho tuku odpovida napriklad 280 ubehnutym kilometrum (hodne hrube cislo, uvadim pro orientaci, jaky je v takovych 2kg tuku energeticky potencial), idealne v jednom kuse:) – kdyz by sis scitala nabehane kilometry za nejake obdobi, je pochopitelne, ze vetsina z nich nebude energeticky pokryta z Tvych tukovych zasob a tudiz nedojde k ubytku 2 kg t.t. po dosazeni zminene kilometraze. Je celkem jedno, kolik podkozniho tuku nosis, protoze ubytek 2kg nemuze NIJAK ovlivnit Tvoji vykonnost, respektive energeticky potencial pro Tvoje bezne sportovni aktivity. Pokud nejsi extremni pripad, tukove zasoby vetsiny z nas postacuji na temer nekonecne dlouhou pohybovou aktivitu v nizke intenzite, jinymi slovy, nejsme schopni je prakticky vycerpat. Chtel jsem rict, ze kdyz zhubnes zminene 2 kg, s nejvetsi pravdepodobnosti to neni na ukor podkozniho tuku. To co jsem psal jsou jen udaje k orientaci, neber prosim jako dogma. Chtel jsem tim jen demonstrovat, k jakemu energetickemu deficitu* musi clovek dospet, aby se zbavil regulernich a poctivych 2 kg podkozniho tuku. Je to zkratka dlouhodoba, poctiva a systematicka prace sama na sobe, kterou nelze osidit, ale ktera kdyz se udela poctive a do konce, prinese vysledky s pravdepodobnosti rovnajici se jistote:-)

*Alfa a omega snizeni hmotnosti je i tady mnohokrat opakovana energeticka bilance = energeticky prijem – vydej. Kdyz je prijem vyssi nez vydej, prebytek se uklada, kdyz je prijem nizssi nez vydej, telo cerpa ze zasob = hubne. Tohle je jasna a neoblomna matematika. Jestli mas pocit, ze by Ti sluselo o pak kilo mene, je treba dlouhodobe, poctive ale i rozumne (zadny extrem, ktery by mohl ovlivnit docasne, nebo i trvale metabolizmus) tyhle zasady dodrzovat. Bohuzel, kazdy z nas neni stejny a nekdo musi vyvynout daleko vyssi usili nez jiny pro stejny vysledek. To uz je ale dano geneticky a s tim nic neudelame – proto nema cenu se tim trapit:-)

Sportu zdar! Ondra Uher

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Praha

pug muž 11.01.2007 13:42:52

No tak v nutele je zdravého teda pomálu.

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 12.01.2007 07:47:15

[quote=Jarda koloběžka][qu­ote=simka][qu­ote=Jarda koloběžka]… Vážně, Jano, Kdybys viděla, jak mi někdy jde huba vandrem a jak dokážu na posezení zbaštit 300gramovou sklenici tatarky helmans se třemi rohlíky. Joj, to je dobrota. Zapít se to musí pivem a mě to taky nejvíc chutná před spaním.[/quote] jenom si to představím a je mi zle :)[/quote] Jo, závidíš, že mi chutná, viď ? :-))) Možná, že to není extra zdravé, ale je to dobré. Další hříšky jsou čokolády a hlavně nutela apodobné krémy. Jak píšou jiní, ty snad mají v sobě i něco zdravého.[/quote] Teda já Ti vůbec nezávidím. Taky se mi dělá těžko, jen na to pomyslím. Jde o to, že jídlo do člověka tlačíme z důvodů dopnění nezbytných látek a energie. Největší hodnotu z Tvé pochoutky má ten syrový bílek (pokud ho vůbec ta majonéza obsahuje) a velice krátkodobě ty rychlé cukry z bílé mouky toho rohlíku. Cukry s bílé mouky během spaní nevyužiješ a přemýšlej o tom, jak dlouhou záruční dobu ten Helmans poskytuje a čím to tak asi bude. Já si myslím, že tu jistotu záruky dosahuje výrobce pomocí vysokého obsahu vitamínů, minerálů a prospěšných biokultur ve výrobku. Je to vyrobeno velice šetrnou technologií, aby byla potravina co nejbohatší na tělu prospěšné látky. Ještě jednou Dobrou chuť a nauč to jíst i své děti, babička je pochválí, jak zdravě vypadají.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 12.01.2007 11:01:09

hm, co na tom, že to není zdravé, když má Jarda z takového jídla potěšení a nezpůsobuje mu problémy? Myslím, že řada hubnoucích různými dietami se vrací zase zpět, protože jsou frustrování tím, jak dlouho neměli nic, co mají rádi a neukočírují konec diety kvůli pocitu, že se musí za protrpěné období odměnit. Co na tom, když si jednou za čas dám hromadu majonézy, když sportuji a převážně se stravuji rozumně? Cesta je v rozumném množství, nikoli ve striktním odmítání toho, co třeba není echt zdravé, ale zase mi chutná. Kolik máme smyslů, abychom si mohli dovolit rezignovat na potěšení, způsobované jedním z nich;-)

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 12.01.2007 12:32:27

To Ječmínek: Předem říkám, že mi do toho v podstatě nic není, co kdo jí, ale jen k tomu uspokojování chutového smyslu. Myslíš, že na chuť je třeba 300g majonézy ? Já tedy když si chci dát se ženou na chuť dobré a kvalitní víno, vystačím pro sebe s půlkou lahve. Nemusím vypít dvě sám :)

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 12.01.2007 19:29:53

[quote=sam]To Ječmínek: Předem říkám, že mi do toho v podstatě nic není, co kdo jí, ale jen k tomu uspokojování chutového smyslu. Myslíš, že na chuť je třeba 300g majonézy ? Já tedy když si chci dát se ženou na chuť dobré a kvalitní víno, vystačím pro sebe s půlkou lahve. Nemusím vypít dvě sám :)[/quote] o tom není sporu. Navíc každému k uspokojení stačí jiné množství. Taky si někdy otevřeme lahvičku, dáme každý dvojku, zavřeme ji vakuovou zátkou a necháme na druhý, třetí. No jindy (řidší případy) nám jedna nestačí, otevřeme druhou, příjde mlsná, nakrojíme sýreček apod. Nežiju proto, abych jedl, ale když už na mne příjde mlsná a mám potrénováno, tak si dám. Pak mě to mrzí, protože s váhou bojuju co si pamatuji, ale stejně si dopřeji. Asi by mi slušelo více střídmosti, ale peču na to;-)

avatar

Plzeň

Celkem 2993 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:21 (2013)
půlmaraton: 1:29:04 (2013)

Maty muž 12.01.2007 19:38:11

[quote=Jecminek­.Maselnik][qu­ote=sam]To Ječmínek: Předem říkám, že mi do toho v podstatě nic není, co kdo jí, ale jen k tomu uspokojování chutového smyslu. Myslíš, že na chuť je třeba 300g majonézy ? Já tedy když si chci dát se ženou na chuť dobré a kvalitní víno, vystačím pro sebe s půlkou lahve. Nemusím vypít dvě sám :)[/quote] o tom není sporu. Navíc každému k uspokojení stačí jiné množství. Taky si někdy otevřeme lahvičku, dáme každý dvojku, zavřeme ji vakuovou zátkou a necháme na druhý, třetí. No jindy (řidší případy) nám jedna nestačí, otevřeme druhou, příjde mlsná, nakrojíme sýreček apod. Nežiju proto, abych jedl, ale když už na mne příjde mlsná a mám potrénováno, tak si dám. Pak mě to mrzí, protože s váhou bojuju co si pamatuji, ale stejně si dopřeji. Asi by mi slušelo více střídmosti, ale peču na to;-)[/quote] Mám to podobné. Dřív jsem měl období, kdy jsem spořádál na posezení 750g nutely. Chuťovka. Dnes snad i díky běhu si ten přísun hlídá tělo samo. Nějak to nepotřebuju a automaticky se takovým věcem vyhýbám. Někdy mě to taky přepadne a spořádám co se dá.

Nalezené položky: 104 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.