Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » TEP u začatečníka

TEP u začatečníka

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Liberec

Celkem 60 km
Minulý měsíc 0 km

ivanek muž 27.10.2011 13:18:55

Dobrý den. Jsem tu nový. Nejprvé, blahopřeju tymu stranky a všech běžci. Bych potřeboval nějakou rádu, co se týká zdraví. Jsem samouk začatečník. Mám dotaz, ohledem TEP u začatečnika. Je mi 34 let. Měřím 1,75 a važím 59 kg. Nejsem sportovní typ, nikdy v životě nejsem dělal pravidelně sport. Ano: eventualně kolo, plavání, chůze. Před rok jsem začal běhat, nepravidelně, do 25 minutů a líbilo se mi to. Přečetl jsem knihu „Běhání“ (Tvrzník et al.). Po dlouhou přestakvu, jsem s tím znovu začal v červnu, když jsem doběhl hodinu. Pak v červenci jsem se zařidil Polar FT7 a jsem se pustil do pravidelné běhání podle treninku popsaný v knize. Od konce srpna sleduju „5. tréninkový program pro rodící se běžce“. Řidím se podle tepové frekvence 2–3–2. Citím se s tím fyzicke pohodlně. Občas běham na měřěný okruh. Tak jsem oběvil, že mi to vůbec nejde. Abych dodržel TEP, musím zcela pomalu běhat, na frekvenci 2 skoro chodit. To znamená, že bych chtěl běhat větší vzdalenost se stejným TEP, anebo stejnou vzdalenost s menším TEP. Skončil jsem program docela zklamaný: můj nejlepší výkon byly 4150m v 35min (7,11 km/h): 10 min v intenzitě 2, 15 min v intenzitě 3, 10min v intezitě 2. Od té doby proběhl měsic, a už nikdy jsem takový výsledek neziskal. K tomu můžu dodat, že display Polaru mi ukazuje neustalé vstoupání TEPu. Hranice „kondice“, zatížení, začala na 127/159, aktualně je 130/159. 159 je určeno jako 85 pro cent předpokladanýho maximálního TEP (187). Stejně, ranní TEP je nepravidelný, když v červenci se pohyboval hned pod 50, teď je nad 50. Otázka je, vzhledem těch udajů, jestli bych musel se nechat vyšetřit u nějakého kardiologa, anebo jestli ty udaje jsou uplně normální. Děkuji.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 27.10.2011 14:33:36

>> ivanek, 27. 10. 2011 13:18:55

Nevim jestli se ti neozve nekdo vic fundovany v zacatecnikych tepech.

Jenom bych te chtel uklidnit, podle tech udaju, to na zadne zdravotni potize nevypada. Jestli jsi sklamany z vysledku podle treninkoveho programu, vykasli se na cas na programy, tepy a teorii. Behej tak jak dlouho a rychlo se ti chce pro radost a bez stresu.

avatar

Sloviensko

rudo muž 27.10.2011 21:17:34

>> ivanek, 27. 10. 2011 13:18:55

ak chceš behať podľa tepov, tak si to najprv sám naštuduj, naštuduj si rôzne tepové tréninkové modely aby si si vedel vybrať čo vyhovuje tvojej psychike

jedna možnost je Maffeton, ale nie je to pre každého

na tie zóny a percentá čo udáva výrobca sa vykašli, musiš si sám určiť tepy na rôzne tréninky a musíš vedieť prečo si si ich také určil

tie hodinky na ruke majú byť len poslušný sluha a nie pán ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.