Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest v lýtku

Bolest v lýtku

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 168 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:33
půlmaraton: 1:43:53

Kepha žena 27.11.2011 18:20:11

Ahoj, chtěla bych vás požádat o radu. Už víc jak rok řeším problém bolesti v pravém lýtku, ke které se občas přidává bolest na zevní straně pravého stehna případně, bolest u holeně. Bolest v lýtku se posunula – dřív začínala cca 10cm nad patou, dnes je lokalizována cca 10cm pod kolenem (zadní straně lýtka). Při chůzi necítím žádnou bolest, stejně tak na kole, při plavání je to ovšem stejně jako při běhu (kraulové nohy). Vloni na podzim jsem absolvovala řadu rehablitací, došlo ke zklidnění a v rámci přípravy na 1/2maraton mi odešlo pravé koleno (a i levé následně). Po dlouhé léčbě a absolutní neběháním (6měsíců) jsem znovu zkusila začít běhat a bolest v lýtku je zpět. Začne to bolet hned po výběhu bolest zesiluje, někdy (většinou) jsem nucena až bolestí zastavit, sval bolí de-facto na dotek, protážení vede k ještě intezivnější bolesti. Běhám jinak od roku 2008, nadváhu nemám, procházím řadou rehablitací, kdy mi rovnají páteř a postavení nohy, příčina bolestí kolen byla kromě Wiberg III infekce, kterou vyléčili omylem při podání antibiotik, momentálně mne kolena netrápí..ale z toho, že pořád nemůžu běhat kvůli tomu lýtku jsem zoufalá. Prosím o radu.

avatar

Praha

jaja7958 žena 28.11.2011 09:24:22

>> Kepha, 27. 11. 2011 18:20:11

Doporučila bych zkusit jiného fyzioterapeuta, který se specializuje na sportovce (pokud jsi z Prahy, měla bych na někoho tip). Co se týče kolen, tak mám stejnou diagnozu jako ty, chce to trpelivost, ale s lytkama problemy nemam ani s jinymi oblastmi. Co zkusit Dornovu metodu rovnání kloubů ? Mohlo by to s přetíženými svalovými řetězci souviset. Zkus se podívat do jiného vlákna, kde se řeší různé metody fyzioterapie a regenerace .. Na uvolnění svalů je třeba výborná sauna, ale je to jen taková berlička, problém to určitě nevyřeší .. Tak hlavně trpělivost …

avatar

Celkem 168 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:33
půlmaraton: 1:43:53

Kepha žena 28.11.2011 14:44:18

>> jaja7958, 28. 11. 2011 09:24:22

Děkuju, kouknu na to :-)

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.