Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Příprava na 1500m

Příprava na 1500m

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Miki Mek muž 05.12.2011 13:02:40

Zdravíčko, rád bych si nechal poradit. Připravuju se na příjmací zkoužky na vysokou a jednou z disciplín je běh na 1500m. Požadovaný rozsah času je 7:00–5:35. Rád bych dosáhl času 5:35 a myslím si že na to určitě mám, spíše si nejsem jistý jak k tomu efektivně dojít. Čas na to mám do půlky dubna. Je mi 21 let. Ještě před 2,5 roky jsem závodně sportoval (judo), ale nikdy jsem se samotnému běhu moc nevěnoval. Poslední dva roky se pouze rekreačně věnuji cyklistice, turistice a posilovně. Nevím jak efektivně trénovat. Pouze předpokládám, že bych měl běhat i delší tratě, ale nejsem si tím jistý a taky nedokážu odhadnout jestli se stihnu posunout do dubna na požadovaný čas. Další problém je, že mě čekají i další disciplíny (plavání, shyby na hrazdě) a nemůžu se věnovat jen běhu a někdy musím regenerovat. Myslím si že dlouhodobě snesu max. 2–3 intenzivnější běžecké tréninky týdně. Také nevím jak správně skloubit běh s dřepováním. Rád dřepuju s těžkou váhou kvůli budování síly a většinou mám ještě dobré dva dny totálně mrtvé nohy. Je vhodné to vyběhat? Pokud ano pouze v nízkém tempu nebo se nemusím bát plnohodnotného tréninku? A nejlépe ihned, nebo druhý den? Vůbec si nevím rady a mám strach, že když budu hodně experimentovat ztratím drahocenný čas, nebo se i zraním. Dnes jsem byl běhat podruhé za poslední rok a běžel jsem 4km za 23min = 1km za 5,75min a potřebuju zhruba 1km za 3,66min (na trati 1,5km). Nemyslím si, že bych momentálně při délce běhu na 1500m vydržel běžet o moc vyšší tempo (proto si to dovoluju srovnat). Děkuju za Vaše názory.

avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 05.12.2011 15:40:47

Nejprve si tu patnáctistovku zaběhni zkušebně, ale naplno. Můžeš zjistit, že požadovaný čas zaběhneš už teď a je zbytečné „intenzívně trénovat“. Pro netrénovaného je velký rozdíl v tempu na 1.5 km a 4km. Kratšími výklusy o délce kolem 5 kilometrů nebo 30 minut rozhodně nic nezkazíš.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

půlmaraton: 1:34:26 (2010)

Stch muž 05.12.2011 20:51:21

za měsíc to chci s desetiletou dcerou běžet za 5m : 30–35 s tak co mu poradíte dám jí přečíst.

avatar

Kolín

Celkem 354,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:15 (2012)

Vojtěch muž 05.12.2011 23:52:07

>> Miki Mek, 05. 12. 2011 13:02:40

POkud chceš v krátké době zrychlit na 1500m 2–3 měsíce naběhávej kilometry, aby si svaly, šlachy zvykli na zátěž. Pak přejdi na intervaly cca 300m 7–8úseků o trošku rychlejei než-li jak to chcěš běžet. Otázkou je že musíš celekm správně určit jaké tempo je to rozumné, které jsi schopen potom zaběhnout i v testu na 1500m.

Mě to kdysy celkem fungovalo,když jsem se dostal na trénink 10×300m (49/50sec.) pauza 1min. pak jsem si zaběhl v závodě 4:12 na 1500m

JInak pod 7min. to musíš po 4 měsících tréninku dát i s prstem v nose. Pak stačí jen chodit aspoň ob-den běhat. POkud dřepuješ opravdu na max. Tak to určitě nevyběháš a míchat běh a posilovnu pokud chceš dělat oboje na plno nejde. Holt si člověk musí trošku vybrat, které vlastnosti chce rozvýjet více a na tu se soustředit a ostatní mít jako doplňěk.

Motto: 1500m 4:12 3000m 9:14 na delší tratě se chystám ;)
Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.