Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Zánět oka (očního bělma)

Zánět oka (očního bělma)

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 3190 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:30 (2012)
maraton: 3:53:08 (2012)

mskolak muž 12.01.2012 13:18:56

Dovolil bych si požádat o radu ohledně běhání při právě prodělávaném zánětu. Dle své oční lékařky mám zánět bělma (znám zánět spojivek, o tomhle jsem slyšel prvně).

A jako při mnoha jiných onemocněních jsem se setkal se dvěma názory:

– rozhodně žádná námaha, neběhat, odpočívat, max vycházky
a nebo
- žádná extrémní námaha, ale můžete sportovat jako obvykle, maximálně jestli normálně běháte 10km, dejte si 8–9km lehčím tempem

A teď jsem z toho poněkud rozpačitý, neb netuším, co si mohu potencionálně způsobit za komplikace, pokud budu pokračovat ve stejném běžeckém nasazení jako doposud (tj. cca 9km výběh denně).

Díky za všechny názory!

Motto: Nobody can go back and start a new beginning, but anyone can start today and make a new ending.
avatar

Praha

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

zmatloj muž 12.01.2012 22:06:16

>> mskolak, 12. 01. 2012 13:18:56

Na jaře jsem měl zánět (nevím přesně jaký) obou očí (v jednom slabý, v druhém silnější). Dostal jsem na to kapání přes den a na noc mazání. Běhal jsem dál, jen jsem to neprotahoval na víc něž hodinu a vše v pohodovém a volném tempu. Jediný co mi dělalo problém, bylo ostré sluníčko – hlavně přechody ze stínu na plné světlo. Ale doktor nejsem, je to jen má zkušenost :-) Vše zlé je pro něco dobré: za ten týden a půl, co jsem běžecky fungoval v tomhle režimu, odezněly všechny drobnější bolístky, nohy zregenerovaly, zmizela únava z těžších tréninků a formu to nijak nepoznamenalo.

avatar

Celkem 3190 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:30 (2012)
maraton: 3:53:08 (2012)

mskolak muž 13.01.2012 09:29:59

Díky za optimistický názor ;-)

Dostal jsem silnější kapky a běhěm 24hodin to dost ustoupilo, takže dnes jsem dal pohodovějších 8km.

Pokud jde o regeneraci, u mě nemá co regenerovat; během prosince jsem měl párkrát virozu, takže jsem spíš pauzíroval než běhal, a jsem zregenerovanej až až :-D.


Motto: Nobody can go back and start a new beginning, but anyone can start today and make a new ending.
Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.