Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Rychlostni trenink po ranu

Rychlostni trenink po ranu

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Okemos, Michigan

Celkem 918 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:24 (2007)
maraton: 3:31:03 (2007)

Shadow muž 27.03.2007 17:55:16

Zatim se mi dari tocit dalsi a dalsi kilometry a brzy za sebou budu mit tri mesice poctive vytrvalostni baze. Zacinam proto uvazovat o zarazeni useku 1 krat tydne, nejlepe nekdy behem tydne (kvuli nedelnimu dlouhemu behu). Jenze jsem zvykly vstavat a vybihat rano kolem seste, bez snidane, jen se napiju vody, zadne jidlo bych v podstate nesnesl. Metabolismus mam samozrejme pomalejsi a trva mi dele se rozebehnout nez kdyz beham za dne o vikendu, to plati ale i o celkove rychlosti, ktera je po ranu znatelne nizsi. Proto by mne zajimalo, jestli by mely vubec nejaky vetsi prinos useky behane po ranu na lacno. Predstava nejakych 10×400 hned v sest rano s celovkou mi sice prijde dost brutalni, ale menit si kvuli usekum zabehnuty ( ;-) ) behaci rezim mi prijde snad jeste horsi. Diky za kazdou radu, nazor nebo podnet.

Motto: Shadow
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 28.03.2007 09:22:00

V podstate preco by si nemohol. Jedine, co treba vziat do uvahy je, ze sa musis dlhsie rozklusat, aby sa Ti nastartoval krvny obeh a zahriali dobre svaly. Takze namiesto 10–20min rozklusu, si daj 30min, rovinky a mozes zacat :) Ludske telo je velmi adaptabilne a na (skoro) vsetko si zvykne. Neviem sice preco to musia byt zrovna 400vky (behas miliarske trate?) a nie tempovy beh, ci opakovane 2km useky, ale kazdemu podla chuti. Ak sa chces zlepsovat a behat rychlejsie, tak musis okrem suvislych pokojnych behov zaradit aspon 2× do tyzdna aj nejaku (moderovanu) intenzitu. A je jedno ci behas o 5 rano, ci o 22.h vecer.

avatar

Okemos, Michigan

Celkem 918 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:24 (2007)
maraton: 3:31:03 (2007)

Shadow muž 28.03.2007 16:02:43

Diky za odpoved obema … zatim zadne rychle useky nebeham, ale tak 2–3 krat tydne beham trochu tempove. Jinak ani nemam jeste presne rozmysleno jak dlouhe useky a v jakem opakovani budu behat. Na ty ctyrstovky jsem si vzpomnel neb jsem pred 12 lety kratce behal za nasi stredni skolu prespolni beh 5K a pozdeji 400m a 800m na draze. 10×400 byl nejvetsi brutus a nedovedl bych si to predstavit po ranu. Hlavni smysl otazky bylo, jestli takove rychlostni cviceni ma treninkovy efekt i se snizenou hladinou cukru v krvi (na lacno po ranu), nebo jestli by bylo lepsi nejdrive nejake „rychle palivo“ doplnit. ten delsi rozklus je asi velmi rozumny napad, sam na sobe pozoruji, ze kdyz se rano vystracham ven, prvni pul hodinu to za moc nestoji a teprve potom se to rozebehne, ze se mi vetsinou ani nechce domu.

Motto: Shadow
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 29.03.2007 08:15:35

Po ranu jde vsechno, telo si zvykne, kdyz jsem byl predloni na soustredku v Italii, tak tam jsme behali useky na draze (zrovna ty ctvrtky) rano pred snidani, protoze pres den to kvuli vedru neslo. Taky jsem se toho bal, protoze obvykle jsem rano bezecky nepouzitelny, ale tam to bylo v pohode, dulezite je dobre se rozcvicit.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.03.2007 09:01:03

Otazka: Preco chodite v teple na sustredenia do tepla? :) Viem to pochopit v marci, ked u nas je este zima a tam stravis 3 tyzdne, a potom sa vratis uz do priatelneho pocasia, ale preco v teple chodit do este vacsieho tepla? Samozrejme, ze sa to da odbehat aj rano pred ranajkami, ale vacsi tren. efekt by to malo az po 9.-10.h, alebo v podvecernych hodinach. Preteky tiez najcastejsie byvaju v doobednajsich hodinach, alebo az vecer… Mne sa najviac osvedcila metoda, kt. sme pouzivali na sustredeniach: o 7.rano rozklus 20–70 minut, podla planu a kolko sme chceli nabehat, ranajky a o 10.h-10:30 hlavny trening, poobede o 16. dlasia faza, zvycajne uz lahsia, pripadne nejake kratke useky. Pri najdolezitejsich treningoch sme behali az poobede, pricom prvu fazu sme posunuli na 10. rano. Treba totiz rozlisit medzi ‚vnutornym zatazenim‘ (internal load) a ‚vonkajsim zatazenim‘ (external load). Pri obecnej a hrubej priprave sa treba riadit vnutornym zatazenim- teda pocitmi a bezat na usilie (je jedno ci behas kilaky za 3min alebo za 3:20, ked sa pritom rovnako namahas). Pri specialnej priprave, blizsie k hlavnej sezone, sa treba riadit pravidlom external load (vonkajsim, objektivnym zatazenim), lebo pracujes na cielovom tempe a na planovanom zlepseni (nie je jedno ako behas kilaky, lebo ak mas cielovy cas napr. 15min na 5ku, tak musis zvladnut kilaky pod 3minuty, nie za 3:20). Z toho vyplyva, ze pri specialnej priprave si treba trening naplanovat tak, aby si bol schopny dodrzat planovane tempo- teda nepojdes asi behat v noci, alebo skoro rano. Tato specioalna priprava vsak trva mozno 2 mesiace, pocas ostatnej casti roku, mozes behat kedy Ti to vyhovuje…

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 29.03.2007 13:30:03

Mato: No, ja chtel na hory, ostatni k mori, tak se jelo az skoro na Sicilii, treninkovy smysl to samozrejme nemelo. V 10:30 se tam v lete fakt uz behat nedalo, draha byla az na jeden pripad vzdycky rano, dokud nezacalo prazit slunko, pres den valeni u more, vecer druha volnejsi faze, pak vecere, v jiny cas to neslo. Ale bylo to v pulce srpna, to uz se busila rychlost. Jinak to soustredko mi dalo hodne, nemyslim fyzicky, samozrejme, ze jsem se zranil, ale to leto jsem si konecne uvedomil, ze musim z te treninkove skupiny vypadnout.

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.