Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Kdo poradi..?:o)

Kdo poradi..?:o)

Nalezené položky: 25 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Krnov/London

eerie žena 13.04.2007 22:40:12

Ahojky vsem.. Tak jsem se odhodlala sem napsat, po nejake te hodince cteni v poradne a foru a jedno s druhym..Jsem v behani naprosty zacatecnik a kdyz tady vidim vase nabehane kilometry a casy a vse mozne, trvalo mi hodne dlouho se odhodlat vubec napsat..:o) Cely zivot sportuji a v mladi jsem zavodne plavala a do 18 hrala profi tenis, ale behani, respektive vytrvalostni behani bylo pro me vzdy trapenim. Protoze pritel beha, rozhodla jsem se, ze to taky zkusim. Koupila jsem si nove botky, Adidas Lady Supernova Trial(Jsou to spise crossove boty,ale ja s nimi beham zatim jen ve fitku na trenazeru a noha jako v bavlnce, nevim jestli jsou to ,,univerzalni,, boty nebo spatna volba i presto, ze jsem s nimi spokojena..?) a zacala.. Rozhodla jsem se zacit behat 4× tydne.Prijde mi to umerne na zacatek..?Zacinam na 30 min.Protoze zacinam zatim ve fitku na pase, nastavuji si rychlost 8km/hod. Vim, vim, je to strasne pomale a stydim se..:o(Ubehnu to muzu rict v pohode.Ale jak jsem se tady docetla, po kazdem tydnu by se melo pridavat po 5minutach..?A tak nevim, jestli mam zustavat na stejne rychlosti, nebo si pomalu pridavat..?Z toho vseho, co jsem se tady docetla, jsem tak nejak zmatena..:o( K tomu stale aspon jednou tydne hraji tenis, dvakrat tydne chodim na skupinove classes body pump a body tone, a snazim se aspon 1 ci 2 krat plavat. Koupila jsem si pulsometr.hodinky, ale asi hodne spatne, hodne casto se mi stava, ze ani nemuzu chytit signal mezi hrudnim pasem a hodinkami a tak jsem to uz vzdala..Nekdo pise, ze je nepouziva, ze jde spise jen o pocit, nekdo ze bez nich neda zase ani ranu, tak nevim..:o(Jaky je vas nazor..? A prosim muze mi nekdo trosku ujasnit ten trenink s tep frekvenci..?(vim ze tady je spousta clanku, ale i tak, pokud si nekdo najde minutku, budu moc vdecna..). Taky nebudu tajit, ze bych rada i zhodila nejake to kilco..Po skonceni tenisu jsem trosku nabrala a pripadam si jako slonice..Moc bych ocenila nejake rady ohledne jidelnicku, ohledne pomeru cukru a tuku atd. Omlouvam se, pokud to vse nema hlavu ani patu.. Moc dekuji za cas straveny ctenim meho dotazu a budu se tesit na nejake odezvy.. Zdravi Ivca :o)

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 13.04.2007 22:51:58

Ahoj Ivčo! To je v pohodě, nikdo z nás nezačínal a neběhal nijak rychle. Je vidět, že to s běháním myslíš vážně, Adidas Supernova je určitě dobrá volba… :) Záleží na tom, proč běháš. Jestli jen pro pocit, tak běhej jak chceš – rychlost i délku přizpůsobuj pocitu a náladě. Pokud je hezky, slunečno a běží se Ti dobře, nevidím důvod končit po 30 minutách. Jestli jsi si jistá, že pokud uběhneš o třeba deset minut déle a budeš další den v pohodě, můžeš zkusit i víc… Hubnutí přijde samo. Sporttester jsem si koupil až po pár letech. Jestliže už ho máš, tak bych ho nosil. Optimálně ale začíná fungovat až po cca 10 minutách – musí se trochu navlhčit elektrody, zjednodušeně řečeno. Jídlo bych vůbec neřešil – většinou tady každý jí, na co si vzpomene. Snad jen víc gumových medvídků a různých výrobků pro pevné kosti, těstoviny, méně tučného, ale to je jedno… Zdá se mi, že z toho děláš trochu velkou vědu. (já jsem ale stejný:) ) Prostě obuješ botky a vyběhneš, počasí je nádherné, tak si to užívej! FUN & RUN!

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 13.04.2007 22:57:59

[quote=Oslík]Spor­ttester jsem si koupil až po pár letech. Jestliže už ho máš, tak bych ho nosil. Optimálně ale začíná fungovat až po cca 10 minutách – musí se trochu navlhčit elektrody, zjednodušeně řečeno.[/quote] Jen tak, mimo téma :-) Oslíku, sporttester funguje optimálně od prvního okamžiku, kdy si ho nasadíš na hrudník. Stačí hrudní pás před použitím navlhčit vodou a taky si trošku navhlčit kůži na hrudníku v místě, na které si obvykle nasazuješ pás. Pak není s funkcí sporttesteru nejmenší problém.

to eerie: Jakou značku a typ sporttesteru máš? Možná bude problém v něčem jiném než v tom, že by byl špatný.

avatar

Celkem 8176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:34 (2008)
půlmaraton: 1:27:42 (2007)
maraton: 3:23:51 (2007)

lastboyscout muž 13.04.2007 23:01:45

Oslík to napsal moc dobře – Zdá se mi, že z toho děláš trochu velkou vědu. (já jsem ale stejný ) Prostě obuješ botky a vyběhneš, počasí je nádherné, tak si to užívej! FUN & RUN!

Vyběhni ven a až pak, po pár uběhnutých „skutečných“ kilometrech napiš jak se cítíš, co tě bolí nebo co se Ti líbí. Běhání ve fitku teď, když je tak krásně, osobně považuji za zhůvěřilost

Motto: The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck? السماء زرقاء, ماء مبلّلة, نساء ي
avatar

Brno

10 km: 0:42:29 (2007)
půlmaraton: 1:30:54 (2007)
maraton: 3:41:49 (2007)

Pavel muž 13.04.2007 23:02:27

Tož gratuluju. Rychlost neřeš, rozhodně se za to nestyď, každý začátky jsou těžký…ty dávky mi přijdou ideální. Pulsmetr přesně jak říkáš – jak kdo. Já osobně jsem ho použil snad dvakrát. Stačí, když budeš v pohodlně aerobní zóně – takový tempo, že se nebudeš moc zadýchávat. Rychlost nezvyšuj násilím, jak za pár týdnů natrénuješ, sama poznáš, že můžeš rychleji. To spíš pomalu přidávat na délce běhu. A někdy zkus vyběhnout ven, je to jinej pocit než na běhátku, když můžeš běžet kam chceš do okolí. Jo a ty moje doporučení zas neber jako zákon, je tu dost zkušenějších, to já jenom aby byla první reakce :) EDIT a stejně je až čtvrtá

avatar

Krnov/London

eerie žena 13.04.2007 23:05:42

No, asi to zni tak nejak vselijak, ale rada bych se chtela dostat na nejakou tu uroven a az se vratim do ceska(protoze ted jsem momentalne v UK uz delsi dobu), treba si zkusila nejaky ten zavod..?Na desitku nebo tak neco..? V tenise jsem vzdy byla takovy puntickar na vsechno a to me drzi ve vsem..Bohuzel nebo bohudik..?:o) Je spravne si tedy po peti minutach pridavat kazdy tyden, az se treba dostanu na hodinu a ctvr, hodku a pul..? Takze na zacatku, na rychlosti nezalezi…? Taky by me zajimalo, jestli a jak bych mela do treninku zapojit useky..?Ale nemam ani nejmensi predstavu jak se s nimi pracuje..? Omlouvam se za bombardovani..:o( Ty hodinku mym uplne obycejny z Tchiba shopu, neni tam ani nejak uvedeny typ myslim..:o(Zkratka me zaraizlo, kdyz jsem je mela na pase ve fitku, tep. frekvence se jakz takz jeste shodovala, ale ten zbytek..?Velke vykyvy..:o/

avatar

Krnov/London

eerie žena 13.04.2007 23:10:39

No jde o to, ze s praci a skolou a s tim, ze chodim do fitka, uz moc nezbyva casu na to jit behat do prirody.. Coz by me samozrejme lakalo vic..Zase jsem nemozny puntickar na to, abych mela prehled o ubehnutych km.. Ale uvazovala jsem zkusit chodit behat rano na lacno..? Z tenisu jsem byla zvykla trenovat dvoufazoave, ale v behu je to asi jine..? VIm, ze jsem na zacatku, ale po tom vsem co tady ctu, si pripadam, ze delam porad malo.. Jeste jednou omluva, pokud se to profikum bude zdat postavene na hlavu ty moje otazky..:o(

avatar

Celkem 8176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:34 (2008)
půlmaraton: 1:27:42 (2007)
maraton: 3:23:51 (2007)

lastboyscout muž 13.04.2007 23:48:42

[quote=eerie]No jde o to, ze s praci a skolou a s tim, ze chodim do fitka, uz moc nezbyva casu na to jit behat do prirody.. Coz by me samozrejme lakalo vic..Zase jsem nemozny puntickar na to, abych mela prehled o ubehnutych km.. Ale uvazovala jsem zkusit chodit behat rano na lacno..? Z tenisu jsem byla zvykla trenovat dvoufazoave, ale v behu je to asi jine..? VIm, ze jsem na zacatku, ale po tom vsem co tady ctu, si pripadam, ze delam porad malo.. Jeste jednou omluva, pokud se to profikum bude zdat postavene na hlavu ty moje otazky..:o([/quote] Taky jsem hrál tenis (a pořád hraju a myslím, že docela dobře), ale teď zapomeň na tenis, Běhání je o něčem úplně jiném. Píšeš, že se chceš dostat na „určitou úroveň“, ale vůbec nepíšeš na jakou. Uběhnout 10km pod 45, pod 40? Uběhnout půlmaraton vůbec nebo pod dvě hodiny? Nebo pod 1:30? Uběhnout maraton nebo uběhnout maraton pod čtyři hodiny (nedo 3:30, 3:00) Botky máš dobrý, napiš víc co jsi schopná zaběhnout teď a v začátku a jak se při tom cítíš a – mnozí mě asi za můj názor ukřižují- zapomeň ma stopky, sporttester, pásy ve fitku a další blbosti, Prostě vyběhni ven. Uběhni deset kiláků a napiš jak se cítíš. Běh je , narozdíl od tenisu, člověku přirozený pohyb.

Motto: The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck? السماء زرقاء, ماء مبلّلة, نساء ي
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 14.04.2007 08:34:32

2 VlastaK: Říká se, že to stačí a já to tak dělám, ale jak mi potom vysvětlíš, že mám po vyběhnutí TF třeba 217? Jindy zase první minuty bliká, že měří, ale nezobrazuje to… Mám ten nejlevnější Polar a většinou funguje od začátku, ale někdy (asi když to navlhčení nedělám důsledně nebo když je velká zima) se to zvpamatuje až po chvíli… To eerie: Nevím, ale já osobně bych údajům ve fitlku nevěžil, nevím jak v zahraničí, ale pásy v Čechách moc neodpovídají skutečnosti. To už bych radši běhal nkěde po lesní cetě a pak bych si to změřil na netu. Dvoufázově jde taky trénovat, ale je to v začátcích nebezpečné, aby ses nepřetížila. A úseky? Rozklusáš, pak si změříš 100 až 3000m úseky (běžně 100, 400 nebo 800) a bežíš – naplno zpět volně, počet opakování záleží na Tobě. Pak se protáhneš a vyklusáš… A jak psal lastboyscoult: záleží na tom, jaké máš cíle…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Krnov/London

eerie žena 14.04.2007 09:10:17

Bre ranko..Hned na zacatek dekuji vsem co napsali neco, co se hodi do pytle..:o) To lastboyscout : tak si nekdy zaplacame, co ty na to..?:o) Ted si zatim bezim tou osmicou 30min v kuse, bez jakychkoli problemu s dychanim, nic neboli, respektive kdyz jdu domu mam dobrou naladu a rikam si, jak lehce to slo..Na druhou stranu, ac uz tady bylo receno nepouzivat nic a jen tak vyrazit, zajimalo by me, jakou mam tepovku.. No, rada bych treba tu desitku kolem tech 45min, no a kdyby to slo lepe, tak jenom dobre.. Jsem s tim asi otravna, ale prsto.. Vim ze zalezi na jedinci, na tom, co si samo telo rekne a momentalni pohode atd. , takze se asi neda jednoznacne rict, co je spravne. Jen bych rada sla nejakym tim smerem ala,,zlata stredni cesta,, kdy budu citit, ze me to nezabije, ale zaroven ze pracuju tvrde, a ze je to tak i nejak spravne..?

avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 14.04.2007 09:11:20

to Oslík: Taky záleží na prostředí, ve kterém se se sporttesterem pohybuješ. Může ho rušit tramvajové vedení, traťové vedení na železnici a různá další silná elektromagnetická pole, např. transformátory, sloupy vysokého napětí apod. Možností je mnoho.

avatar

Hostěradice

Celkem 701 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:57:58 (2007)

Nyo muž 14.04.2007 09:31:39

eerie:No já třeba osobně běhám v poslední době neustále se sporttestrem a všechno zapisuju. Ale to je asi tím, že běhám závodně biatlon tak trénuju asi o dost víc, ale čím dál víc mě baví i čistě běžecké závody, tam si člověk teprve ukáže na co má.to v treninku nikdy nemůže vyvinout takové úsilí jako v závodě. Ale určitě ten začátek nepřepal, aby se ti něco nestalo, zatím běhej podle svýho a pak uvidíš až budeš mít nějakou obecnou vytrvalost můžeš najet na nějaký tréninkový plán, kterých je tady plno.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 14.04.2007 13:06:00

[quote=Oslík]jak mi potom vysvětlíš, že mám po vyběhnutí TF třeba 217? Jindy zase první minuty bliká, že měří, ale nezobrazuje to… Mám ten nejlevnější Polar a většinou funguje od začátku, ale někdy (asi když to navlhčení nedělám důsledně nebo když je velká zima) se to zvpamatuje až po chvíli… To eerie: Nevím, ale já osobně bych údajům ve fitlku nevěžil, nevím jak v zahraničí, ale pásy v Čechách moc neodpovídají skutečnosti. To už bych radši běhal nkěde po lesní cetě a pak bych si to změřil na netu.[/quote] Možná Ti sporttester ukazuje Oslíku špatně, protože má nějaký problém. Pás nikterak nevlhčím, ani nic takového a přesto měří tester tep prakticky okamžitě. Podobné problémy mohou signalisovat i slabou baterku. Údajům ve fitku není důvod nevěřit, jenom je třeba pamatovat na to, že rychlost na páse je vždy vyšší, než v reále při stejné intenzitě, protože člověk nepřekonává odpor prostředí, vítr, ani případné nerovnost.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 16.04.2007 13:01:44

já nevím, Ječmínku, fakt je, e poseldní dobou to dělá častěji, tak to moýžná bude baterkou. Třeba na závodě v Krči (v lese) ale elektrika nevedla, já běžel podle TF, pořád mi to ukazovalo něco kolem 168, zdálo se mi to rychlé,ale budiž, pak jsem si ho urovnal a skočilo to nad 180. V sobotu to zase zlobilo uprostřed tréninku, tak už to na závody ani brát nebudu… Já byl u nás ve fitku a nezdálo se mi, že bych za hodinu uběhl jen 7 km (teď možhná kecám, ale bylo to akt málo), tak jsem se ptal majitele a on říkal, že to jsou míle, přepočítali jsme to, ale pořád to nějak nesedělo, tak se přiznal, že to je jen orientačně… A když jsem zkušel TF (jak tam držíš ten palec) tak taky byly nějak nižší. Ale záleží na kvalitě toho stroje… 2 eerie: Tak si najdi nějaký okruh, tak 2km, který si zkusíš tak 1× za 2 měsíce naplno – zjistíš, jestli se zlepšuješ nebo ne… Ale víceméně jsou jen dvě možnosti – buď se zlepšuješ, nebo stagnuješ a to poznáš sama, až se budeš „plácat“ od nikud nikam…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha

Celkem 255 km
Minulý měsíc 0 km

Jana žena 16.04.2007 16:48:29

Oslik: musim rict, ze mam se sporttesterem ten samy problem, proste obcas (hlavne na zacatku, ale nekdy se stane, ze treba i po velkou cast behani) ukazuje nesmyslne hodnoty jako treba 180 pri vyklusavani. Baterkou to ale neni, protoze tu jsem dala zkontrolovat, dokonce i elektrody v pasu byly vycisteny a stejne se to stava. Mam Polar S710. Mozna, ze by pomohlo navlhcit elektrody nejakym slanym roztokem, aby se snizil odpor, jinak nevim.

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 16.04.2007 20:00:49

to jana: občas se mi se sporttesterem stává něco podobného. Většinou je to, když podbíhám elektrický vedení. Pak jsem z ničehonic dosáhl neuvěřitelných hodnot TF i hodně přes 220. Prostě zralej' na ARO:-)

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Stříbro

saki muž 16.04.2007 22:35:27

Já jsem někde četl, že na snímací elektrody je dobrý nanést takovej ten gel, co používají třeba na ultrazvuku nebo EKG. Zvlášť když je chlap chlupatej na hrudi, může sportester trochu blbnout. Nevím teda kde to sehnat, ale zejtra se zkusím zeptat u nás v lékárně a dám vědět.

Motto: SAKI
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 16.04.2007 23:23:31

ad sporttester: Tak ono je to víceméně jedno, když vím, že mám běžet 400m za 1:15, tak vlastně ani není čas sledovat sporttester a když vyklusávám, tak se tím taky moc nezabývám a spíše se dívám po kraji. Je to jen taková „hračka“, na kterou si ale člověk rychle zvykne. Zpočátku jsem se trochu obával, jestli mě nebude tlačit a nebude bránit v rozvoji kapacity plic, ale to bylo asi zbytečný… 2 koyama: Mě naopak polar buď zlobí jen tak z dlouhý chvíle nebo jde v pohodě dráty nedráty, ale tady je to možná jen slabé napětí, nevím…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 17.04.2007 11:17:47

nechci se s Tebou Oslíku pouštět do polemiky, jenom přihodím svůj názor: myslím, že sporttester má hlavně pro začátečníky a nadšence nezastupitelnou roli v tom, že pomáhá v „mírnění se“ v tréninku. Pomalu se začínám dostávat do stavu, kdy při tréninku tipuju, jakou mám TF a pak ji pohledem kontroluji. Celkem často se už trefím, ale trvalo to přes půl roku používání testeru při každém tréninku. Dlouho mi taky trvalo, než jsem se propracoval k trénování na trochu nižších frekvencích, protože jsem měl tendence podléhat nadšení, když to šlo a pak být druhý den hotový. Zejména každodenní cyklistické tréninky zvládám díky nižším tepům daleko lépe (sice trochu na úkor rychlosti, ale i ta se pomalu zlepšuje). A to vůbec pomíjím fakt, že se vyloženě těším, jak si každý večer importnu data z testeru do PC do tréninkového deníku a sleduji vývoj ;-).

avatar

Stříbro

saki muž 20.04.2007 15:07:36

Tak jsem si dneska koupil v lékárně gel, co se používá na sonografii, jmenuje se to přímo SONO – indiferentní gel, je toho 1/2 litru a stojí necelých 50 Kč. Myslím že to bude dobrá věc na hrudní pás sporttesteru, aby dobře fungoval hned po nasazení.

Motto: SAKI
avatar

Praha

Celkem 255 km
Minulý měsíc 0 km

Jana žena 20.04.2007 16:36:14

diky za radu, taky to vyzkousim.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 20.04.2007 22:22:11

Dneska se mi, Ječmínku, úplně nohou stala zajímavá věc. taky se s Tebou nechci pouštět do polemiky, ale byl jsem výjimečně na kole a ve sjezdu, kde jsem dřív na silničce jezdil vždy nad 60 (teď nevím, jestli jsem tam nejvíc jel 64 nebo 74 km/h), se mi při docela svižné jízdě kolem 50 km/h dostala TF na 200, pak na 217 a po chvíli spadla zpět na cca 130. V dalším kole to „skočilo“ rovnou na 22O… Nevíš čím to bude?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Rosice

Celkem 18182 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:18 (2011)
půlmaraton: 1:21:40 (2011)

Ajif muž 27.04.2007 12:29:23

Oslík: není tam v tom místě náhodou elektrické vedení VN? Další možností je nedokonalý kontakt s tělem – pás je příliš volný. Taky s tím občas zápasím, a to mám pás WearLink, ne ten starší s plastovým kusem …

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 27.04.2007 13:51:08

[quote=Oslík]Dneska se mi, Ječmínku, úplně nohou stala zajímavá věc. taky se s Tebou nechci pouštět do polemiky, ale byl jsem výjimečně na kole a ve sjezdu, kde jsem dřív na silničce jezdil vždy nad 60 (teď nevím, jestli jsem tam nejvíc jel 64 nebo 74 km/h), se mi při docela svižné jízdě kolem 50 km/h dostala TF na 200, pak na 217 a po chvíli spadla zpět na cca 130. V dalším kole to „skočilo“ rovnou na 22O… Nevíš čím to bude?[/quote] tak tohle si tipnu tvrdit, že je způsobeno předklonem na kole a tím volnějším pásem. Občas, zejména na začátku výkonu se mi to na kole stávalo taky, nejčastěji, když hned po vyjetí z města zalehnu do hrazdy, kdy pás povolí opravdu dost a ještě se možná sám trošku prověsí vlastní vahou. Teď dělám to, že před kolem hrudní pás zkracuji a před během prodlužuji, čímž jsem podobné záležitosti eliminoval.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 27.04.2007 15:42:16

2 Ajif: nevím, ale volné mi to moc není, resp. na těle to drží, kdyby to bylo volné, tak by mi padal, nebo ne? Když si to zase stáhnu, tak mě to nepříjmně tlačí… Včera měl můj stroječek zase „Svůj den“ – celou dobu i ukazoval co chtěl, až když jsem si dal kousek svižnější rovinku a na jejím konci jsem měl TF 127, tak jsem ho jen malinko narovnal a pak už o.k. Ale díky, zkusím ho trochu zkrátit, mohlo by to být tím…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
Nalezené položky: 25 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.