Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Zrychlení až po 60 min?

Zrychlení až po 60 min?

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

půlmaraton: 2:51:00 (2012)

Tanaki žena 31.07.2012 15:41:31

Ahoj, beham teprve tri mesice, pripravuju se na svuj prvni pulmaraton. Zajimalo by mne, jestli nekdo ma stejny „problem“. Prvni hodinu sice bezim, ale pocit nic moc, spis se musim hlidat abych neprepalila. Jak ale ubehne 60 min behu, najednou zacne vsechno fungovat presne jak ma, muzu najednou zrychlit, citim se vyborne, mam lehky nohy… Obvykle je to presne po te hodine, jen kdyz prepalim zacatek, tak to neprijde…

Nejdyl jsem bezela tri hodiny v kuse, schema bylo stejny, po hodine energie a vydrzelo mi to v zasade dalsi dve hodiny. Jeste podotykam ze zatim nebeham prilis rychle (prumer 8,5 km/h). Ze zacatku drzim tep mezi 128–138, po hodine si muzu zrychlit, dostanu se na nakych 150–155 a uz to frci. Nikdo ze znamych bezcu to tak nema, tak nevim jak to zlepsit, nerada bych se pred pulmaratonem hodinu rozbihala :-)

Motto: Když sovám rostou zuby, jsou celý den mrzuté a hodně kouří.
avatar

Sloviensko

rudo muž 31.07.2012 21:17:43

>> Tanaki, 31. 07. 2012 15:41:31

to je fyziologicky absolutne prirodzeny a vysvetlitelny stav

mnoho bezcov to nikdy nezazilo prave preto ze sa hned rozbehnu prilis rychlo.

Bud za ten stav vdacna dava ti to velku perspektivu do buducnosti

co sa tyka samoztneho zavodu tak sa rozklusavaj takych 30 minut a potom prvych 30 minut zavodu sa dzr vzdau a pockaj si na ten pocit.

Ani ten najeleitbejsi atlket nedokaze vsat z postele a rozbehnut sa svojim zavodnym tempom, elitni atleti sa typicky pred dolezitym pretekom rozsvocuju asi 2H (oreintacny cas) z voho samozrjeme nie cele 2H je beh je v tom vela inej cinnosti.

Mala by si byt vdacna ze si tie stavy a pocity prepnutia do pohody spoznala uz ako zaciatocnik a vies o co sa usilovat a o co sa snazit.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 31.07.2012 23:24:46

Já se do popisovaného stavu dostávám už po 20 – 40 minutách. Ale řekl bych, že se to týká převážně ranních běhů nalačno a také běhů, kdy naopak nedopatřením vybíhám jen pár hodin po jídle. Zato se rychle rozbíhám, když běžím z práce domů. Typicky obědvám ve 12h, pak už nic, odcházím v 16 – 18h a běžím svižně už po pár set metrech.

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

půlmaraton: 2:51:00 (2012)

Tanaki žena 31.07.2012 23:42:58

dekuju za informace a radu, moc mi to pomohlo .-)

Motto: Když sovám rostou zuby, jsou celý den mrzuté a hodně kouří.
Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.