Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Maraton z gauče pod 3°30' aneb jak se to nepovedlo

Maraton z gauče pod 3°30' aneb jak se to nepovedlo

Nalezené položky: 215 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další Poslední
avatar

Sloviensko

rudo muž 23.10.2012 21:41:06

>> mulisak, 23. 10. 2012 15:21:02

ta lyzovacka je dobry priklad. My tu mame sneh tak zo 3 mesiace a nasa svk komunita zvykne ist lyzovat obcas. Jedna kamaratka to berie vazne a cely rok daco aktivne robi a ako sa blizi sneh tak robi drepy a ine specialne lyziarske posilovacky, druha kamaratka na to zvysoka … vsak ked ako decko lyzovala doma, tak o co ide, kazdy rok sa ale na svahu zjebe a nieco si spravi a ma uz sa sebou rozne operacie, koleno chrbtica plecia a tak posledne 2 roky pre istotu uz lyzovat nechodi.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava, Ruzinov

Celkem 6727,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2012)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)

PALOsvk muž 23.10.2012 22:21:49

>> rudo, 23. 10. 2012 21:35:57

Tiez si myslim ze urobit speci kategoriu je blbost, presne tak isto ako rozne styly v plavackych disciplinach. To by potom aj Bolt mohol mat 10 zlatych ako ti plavci. Bola by 100m volny sposob, 100m vysoke kolena, 100m skipping, 100m beh dozadu. Tak isto blbosti a dokonca je to na OH a vsetci to beru. Proste kazdy nech si plave akym chce stylom, hlavne ze bude najrychlejsi.

Tak isto polmaraton/maraton, kazdy nech si bezi akym chce stylom, bez pridavnych pruzin, podla pravidiel atletiky a hotovo. To akoze budu kategorie aj ze trailova obuv, alebo stare klasicke Vibramky, Kanady? Alebo dajme kategoriu bez tricka, tak isto to bude nature run…

Na MTB maratonoch tiez jazdia „magori“ na cyklokroskach, cesnakoch, festkach a vlastna katogoria nie je. Jednoduch je to pre nich cest ze to dokazu aj na inom ako MTB biku.

Takze ano, kludne nech si ludia behaju naboso, ale preco speci kategoria, tomu tiez nerozumiem a aj podla mojho nazoru je to blbost…

Motto: http://connect.garmin.com/profile/palosvk
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 23.10.2012 22:26:42

>> PALOsvk, 23. 10. 2012 22:21:49

Též souhlasím, ostatně tato kategorie už není příliš daleko od kategorií v článku

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 23.10.2012 22:33:57

>> PALOsvk, 23. 10. 2012 22:21:49

bezci bezia aj cez prekazky

plavanie roznymi stylmi pouziva ine svaly je to iny druh pohybu

chces zakazat vsetky sporty okrem behu hladkeho na jednu vzdialenost ?

predpokladam ze nesuhlasis ani so zavodnou chodzou ?

mne osobne vadi na plavani nieco ine – je to pre sprinterov, vytrvalci nemaju v bazene nic a strednotratiary maju jednu disciplinu ale len v jednom style, sprinter ich aj s pomcou stafiet (zase len sprinterske) moze nazbierat plnu prdel a akoze aj niekedy na OH nazbiera )

aby bolo jazne nemyslim ze by na OH sa mali behat aj zvlast behy na boso, to nie, ale je smiesne ak je niekto tak alergicky na vsetkcyh co behaju obuti inak ako je schvalene Matom a o tom pisu a ak organoizator si na behu co nespada pod vybrate akcie IAAF vypise vselijake kategorie, je to ich osobna vec a tych co sa zucastnia, snaha o zavedenie totality, zakaz pretekov s bosou kategoriou je zaujimavy jav

a co takto kategoirie NW na pretekoch, myslim na bezeckcyh pretekoch kde sa zvlast NW vyhodnocuje, tiez by sa dalo povedat kto chce s palicami nech ide ale preco zvlast kategoria ?

a preco nik nie je alergicky na kategorie inline v ramci maratonov ?

trosku tolerancie – zi a nechaj zit

pokial mi bosobezec nestupi na pretekoch na nohu a svojou tvrdou bosou nohou nesposobi zranenie, tak co ma do toho ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Litoměřice

Celkem 413 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:09 (2012)
půlmaraton: 1:48:50 (2012)

kodys muž 23.10.2012 23:02:00

>> original, 22. 10. 2012 19:31:24

Naprosto s tebou souhlasím a nevěřím tomu ni slova. Jen ta pohádka o perníkové chaloupce mně nenapadla.:-)

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 23.10.2012 23:11:11

>> rudo, 23. 10. 2012 22:33:57

Rudo, samozřejmě i s tímto souhlasím, nicméně si dovolím otázky.

Je běžec naboso či ve VFF při půlmaratonu či maratonu pomalejší či rychlejší než kdyby běžel v klasické závodní obuvi, či na tom vůbec nezáleží?

Pokud je vypsána samostatná kategorie, tak to má inspirovat stávající bosoběžce, aby se zúčastnili, či to má motivovat běžce dosud běhající v botách, aby se vyzuli, protože i kdyby byli pomalejší než normálně, tak mají větší šanci na dobré umístění (a třeba i cenu) v kategorii?

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 23.10.2012 23:32:37

>> kanovsky, 23. 10. 2012 23:11:11

preco to bolo v BB presne neviem som presvedceny ze motiv nebol ten : nemozem vyhrat medzi topankovymi tak skusim vyhrat naboso, lebo tak strasne tuzim po nejakom diplome medaily alebo dakej vazicke ci co to davaju

myslim ze je velmi individualne kto je rychlejsi v akej obuvi a je spusta argumentov vsetkymi smermi.

ja to beriem skor ako akciu kde sa zide z celej rozdelenej federacie a snad aj cudziny ludia s rovnakym zvykom ci zmyslanim je to predsa len ine ako si pisat cez internet

tiez si myslim ze to mnohym otvori oci pretoze zaciatocnik co pride k behaniu je presvedceny ze musi jest kazdy km jeden gel a musi mat nejake super dopruzene hrube gymove kopyta lebo tak mu to povedal predavac a tak ho strasil aj doktor ked spomenul ze chce zacat behat atd atd

Tak ako ukazal iny pohlad na vec chlapik co bezal maraton po 40 dnovej hladovke a,le aj iny chlapik co hodinu pred startom vypil 1 liter cerveneho vina, oba pripady poznam nie su vymyslene, hoci dovody na to mali uplne odlisne

Ciste z pohladu atletiky – IAAF atd je jedno co mas obute pokial to nedava neprirodzennu vyhodu, ovsem tento bod je dobry chytak pretzoe kazda bota je ina takjze dava ine vyhody a ak nevies naboso zabehnut to iste co v botach tak mas vlastne vyhodu v obuti keby sa pravidla IAAF tvorili davno boty by boli zkazane kedze sa tvorili v casoch ked vsetci behali obuti tak sa aksoi povolene predsteirajuc ze to vyhodu nedava, podobne ako su na drahe povolene tretry, jasne ze to dava vyhodu podobne ako v krose su povolene tretry alebo stuple a vyhdou to dava v smyklavom terene

pravidlo IAAF je teda dost nelogicke,nepresne a nejasne

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava, Ruzinov

Celkem 6727,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2012)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)

PALOsvk muž 24.10.2012 07:12:15

>> rudo, 23. 10. 2012 22:33:57

Mas pravdu. Nie som expert na plavanie ale v tomto si stojim za nazorom. Ved aj beh dozadu zapaja ine svaly. U prekazok si nie som isty, ale kludne by som to vypustil, take 3km preky je plne umele tiez…este aj s tou vodnou priekopou (raz som to skusil nan MSR).

Nie, na jednu vzdialenost nie, a zakazat urcite nie, nech je disciplin a sportov kolko chcu, ale samotnemu sa mi to nepaci.

Pre mna je aj 100m v bazene uz vytrvalost :D – inac zacinam si vsimat ze tych dlhsich distancnych plavani je viac a snazia sa to presadit aj na OH.

Jasne, organizator si moze zvolit akukolvek kategoriu, aj miss mokre tricko, no ja osobne som proti speci kategoriam tak ako chcu napr pri MTB zavodoch kategorie podla hmotnosti- sialenost.

o NW kat. som nepocul, ale tiez to je konina :-) (teda ak NW znamena to co si myslm, znacka obuvi).

In-line zavody mi nevadia, kedze nebezia s nami a nie su v rovnakom maratone vyhodnocovani zvlast. Ani ich nevnimam, ze nieco pol hodinou pred nami odstartovalo. Ked daju speci kategoriu bosonohych a budu mat start o pol hodinu za nami, tak kludne (mozno to tak v BB bolo, neviem…ak ano tak sa ospravedlnujem).

Chcem tym vsetym povedat len to ze proti bosonohym ja vobec nie nemam a niesom alergicky, vlastne este par tyzdnov dozadu som ani nevedel, ze niekto takto behava (az ked so narazil na toto forum…)…som vsak proti kategoriam a speci vyhlasovaniu, ako keby niekto bol Lepsi ako ti ostatni. A ci uz je to kategoria, bezme spatocne, alebo kategria mame na sebe klobuk.

Sportovu chodzu nemusim od malicka, vzdy sa mi to zdalo nejake zdegenerovane…ale OK existuje take nieco a ludia su v tom borci(ved dokazu ist rychlejsi eako ja behom)… az neskor ked som zistil, ze vraj – ak normlany clovek by chcel ist na sutaz, tak ho hned disknu, lebo nechodi podla pravidiel :D tak som mpochopil ze je to dost umelost. Haha takze chodza, ale ked prirodzene chodis tak ta disknu. Vraj musis nejak prepinat spicku ci co…nevyznam sa v tom, asi budes vacsi expert, kazdopadne je to na zamyslenie a celkovo ten problem s DQ, rozhodovanim a v nepsolednom rade ked si nezaujaty clovek pozrie taky pretek, neroumie preco ti ujovia tak divne chodia…a preco toho uja 100m pred cielom diskli…po 49km.

Aby si ma nepochopil zle. Chodzu obcas sledujem, najma na OH a drzim nasim palce a nechapem co ti ludia dokazu, su to ozaj majstri svojho remesla. Nepaci sa mi ten koncept. Navrhujem, aby sa vypustili vsetky pravidla a vsetci (skoro) rozhodcovia a jednoducho nech je len pravidlo o tom ze jedna noha musi byt na zemi a kazdy dostane do topanok nejake sparovane zatazove cipy, ktore to budu zaznamenavat a online prenasat do PC. Ved dnes mame jastriabie oko a neviem co vsetko v sporte… A kazdy nech ma chodecky styl aky chce, moze si kludne zazavodit bez toho, aby ho DQ. Predide sa tym problemom a vsetkemu, bude to bez polemik…

Nechcem aby ste ma pochopili zle a nechcem tu tu rozbiehat nejaky FLAME, nechcem sa nikoho dotknut, ja beriem vsetko a kazdeho a ludi obdivujem za to co dokazu. Nemam problem s nicim a kazdy nech si chodi a beha ako chce. Kazdy nech si veri/neveri v co chce, hlavne aby sme boli vsetci stastni :-) Mam len veci, co sa mi nepacia a vrtaju mi v hlave…

PS: Do buducna si teda moje nazory odpustim, a budem sa vyjadrovat len k behaniu a atletike :-)

Motto: http://connect.garmin.com/profile/palosvk
avatar

Sloviensko

rudo muž 24.10.2012 07:51:11

>> PALOsvk, 24. 10. 2012 07:12:15

NW = nordic walking, je to chodza s palicami, zjednosene s lyziarskymi palicami. Jendak je to pozuivane na hroskych ultra niektore to maju dokonca ako povinnu vybavu inde je to dobrovolne, zaujimave ze nie su tam rozdelene kategorie pricom tie palice do kopca aj dolu kopcom dobre pomahaju ja s tym niekedy trenujem, okrem toho sa s palicami aj beha, ale eviduju sa chodecke NW rekordy kde su zase prisne pravidla o tom ako sa tie plaicky kladu na zem

ak si blizko Blavy – na jar bude beh z Baby na Kolibu a ma aj kratsiu ale na stupanie narocnejsiu verziu z Race na Kolibu 15km a v tej ktasej trati je aj zvalst kategoria NW, uz niekolko rokov najdi si vysledky a fotky.

Co sa tyka zavodnej chodze suhlasim s vacsinou co si napisal a mozem ta uistit ze uz dlho prebieha hnutie za zmenu pravidiel inicitaiva je aj z AUS aj USA a skusa sa to vselijako, lenze zmen nieco v IAAF a MOV, chceme aby nebolo pravidlo o vystretom kolene a aby pravidlo o stalom dotyku == nebezani sa aj naozaj kontrolovcalo a dodrzovalo a kedze rozhopdcom sa uz vobec neda verit tak sa pozaduje elektronicke a foto – video kontrolovanie

rychlobezne kamery (300 obrazkov za sekundu) sa pouzivaju napriklad na analyzu techniky ale aj na dokaz ako rozhodcovia rozhoduju zle, medzi nami uprimnymi volame disciplinu : „beh s vystretymi kolenami“ a beh s vystretymi kolenami je aj specialne cvicenie v treninku zavodnej chodze.

este doplnim k teme kolko medaily je za sprinty – pozri na drahovu cyklistiku postupne skratili aj stihacky a dnes sa vsetky medaily rozdaju za vykony kratsie ako 4 minuty, okrem toho saskralkseho sprintovania pocas dlhsej doby

niet sa cudovat ze neiktori drahovi cyklisti na OH zoberu taky isty velky pocet medaily ako niektori plavci, radsej by som bol keby mali 2 discipliny – jednu kde ukazu rychlost a jednu na vytrvalost stacila by ITT ako hodinovka na drahe ved v tom aj eviduje rekordy a zvysne medaily by som dal k dispozicii za kolobezkovanie na drahe a za jazdu na unicykly (1 koleso) a za jazdu na bicykly dozadu – vsede na riditkach

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava, Ruzinov

Celkem 6727,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2012)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)

PALOsvk muž 24.10.2012 08:08:11

>> rudo, 24. 10. 2012 07:51:11

Dik za info o chodzi.

Tak o Nordic Walking neico viem, kedze som teraz dost casto v Nemecku a tu je to obrovsky hit. Su na to specialne kurzy, kde ta naucia ako s nimi narabat…videl som „trening“ dedkov/babky 65+ na stadione.

Dost ma s tymi palickami „stvali“ na Beh na Slavkovsky stit tento rok. Akoze dost im to pomahalo do toho vrchu a ja som sa smykal… Ale kedze to bol happening, bral som to sportovo :-)

O tej drahe mas pravdu, ak to porovname s cestnou cyklistikou, kde je len jeden spolocny zavod a jedna casovka (teraz pridali opat timy), ta je to naozaj smiesnost, najma ten Kejrin ci ako sa to vola, co idu za tou babetou :-D Vidis a napriek tomu potom dost ludi preskoci na cestu a na TdF.

O tej Babe – Kamzik som uz pocul, brat to raz bezal. Ja sa vsak zatial takymto behom v lese vyhybam, odkedy som sa zranil na mojom jedinom MTB zavode, akosi lesu neverim a bojim sa ze sa mi nieco stane a pol sezony bude v..keli (jednoducho mam respekt). V zime mozno pojdem 10km popri Stupavskom MTB maratone (brat ma prehovara) Zatial beham len na drahe, ceste a kde nie je velke prevysenie + happening Beh na Slavkovsky stit → ODPORUCAM VSETKYM.

EDIT: Neviem, ja jednoducho nie som z tych, ktori pisu na „Muj posledny beh“ vety typu: " Krasny beh v lese, medzi stromami, listie, hmla, vtaciky, uzasne, uzival som si to…"

Ja aj ked idem na Zeleznu studnicku. bezim to normalne po ceste, mna les nebavi :( A momentalne ma nebavi ani ten „pomaly beh“ na naberanie zakladu o com sa tu vacisna bavi. Najradsej by sm stale behal jednoducho tak ako ma to bavi, tj. moje Tempo 1/2M, ked sa sustredim len na beh, dych a tep a jednoducho na sledovanie prirody nie je cas+energia. Idealne su zavody, ked sa sustredim len na pretekara predomnou-klapky na oci a drzim sa ho..

Ale ako so muz pisal inde, zacinam sa snazit, kedze podla diskusii tu na fore som sa naucil ze to je jednoducho nevyhnutnost a DAKUJEM za to vsetkym prispievatelom.

Motto: http://connect.garmin.com/profile/palosvk
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 24.10.2012 09:35:08

>> oblivion, 23. 10. 2012 14:55:25

Nefabuluj, kdybys umel zajet na bruslich 28km za hodinu tak nekoncis na zavodech posledni, v Kosicich na 20km trati by ti tato rychlost stacila na 20te misto z 270lidi. :)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 24.10.2012 09:50:53

>> rudo, 23. 10. 2012 21:35:57

Ale no tak, Rudo. Vobec ma nezaujima v com ludia behaju, ak na to nepotrebuju upozornovat. Sam zavodim v botach, co maju o dost menej ako 200g a ani treningove boty hadam nemam nad 280g ziadne a to ich mam kopu. Ale koho to sakra zaujima, v com kto beha? Botam venujem pozornost 20minut raz za dva-tri mesiace, ked si kupujem nove. Viem, co mi sedi, co maju mat a co nemaju mat.

No ale ked niekto pripisuje tomu, co mas na chodidlach (ci nemas) presprilisnu pozornost, tak mi to zacne vadit. Odputava sa tym pozornost od toho podstatneho – od behu.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 24.10.2012 09:58:35

>> SlavoK, 24. 10. 2012 09:35:08

Slavo, naprosto presne. Na in-line jezdim hodne a radu let. Kdyz je cyklostezka vice mene volna, tak jezdim pres 30km/h a sestra za mnou vlaje na kole. Ale na takovou rychlost (to jest kolem 30km) se uz na brusle musis umet postavit, clovek, co si na ne stoupne parkrat si to nelajzne (par znamych jsme ucila a vim, jak dlouho jim trvalo se dostat na slusne tempo). Navic v takove rychlosti, ci spise v rychlosti 20km/h a vice jsi kral stezky a nestaci skoro nikdo. Pri tempu 28–35km/h by ani v zavode posledni urcite nebyl.

Ale jinak je to vesele cteni pred spanim :-) Tedy to o gauci. Souhlasim plne s Rudovym nazorem, ze pri zdravem stylu zivota atd co Rudo vypsal, mne cas 3:31 u maldeho muze neprivadi v uzas.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 24.10.2012 10:14:27

Já nevím, proč se tady všichni rozčilujete, celé mi to připadá, jako masáž běžeckých eg, proč se kolem toho spustila taková vlna nevole, třeba má opravdu talent a může být lepší než vy, až čas ukáže, jestli si příběh vymyslel, nebo je to jinak. Do té doby si myslím, že ani jeden z nás neví, jak je to doopravdy. Vlastně jeden ano, oblivion :-)), ať nám to všem běhá a jsme zdraví !!!

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 24.10.2012 10:41:23

>> SlavoK, 24. 10. 2012 09:35:08

>> skritek Hugo, 24. 10. 2012 09:58:35

Podívejte se na výsledky z Běchovické korunky, jezdí se na okruhu 333 m – mé rychlosti:

  • 333 m: 31,3 km/h
  • 1000 m: 33,9 km/h
  • 3000 m: 31,8 km/h

A skončil jsem poslední.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 24.10.2012 10:46:37

>> skritek Hugo, 24. 10. 2012 09:58:35

Však já také plně souhlasím s názorem, který má rudo. A že 3°32' není důvod k úžasu, ale naopak by měl zbavit začátečníky zbytečného strachu (ne respektu). Proto jsem to celé psal.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 24.10.2012 10:53:03

>> Mato, 24. 10. 2012 09:50:53

Máš pravdu, sám jsem na zmínky o značkách bot alergický, o pětiprstých zvlášť. Velmi směšné mi připadají všechny ty „zero-drop“ a jiné „minimalistické“. Z úvodního příspěvku jsem tedy o botách odstranil, co šlo.

Jinak kupovat boty každé 2–3 měsíce mi přijde šílené, mě vydrží několik let, ale také jsem nenaběhal přes 100 000 km jako Ty.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Bratislava, Ruzinov

Celkem 6727,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2012)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)

PALOsvk muž 24.10.2012 10:55:34

>> oblivion, 24. 10. 2012 10:41:23

Ak toto dokazes, teda 3km priemerkou 32km/h + dalsie fakty o behoch a celkovo… tak potom nie si ziadny „gaucista“ a musel si mat relativne dobru sportovu pripravu za svoj zivot. A preto 3:31 je slaby vysledok a nemas sa cim chvalit, ani o tom pisat.

Ako sa tu uz niekto zmienil, uz vobec to, zacat hlboko pod 4min/km svedci o tom ze to pre teba nei je ziadne tempo. Poznam kopec ludi co zacali behavat naozja z NICOHO a pre nich aj 5min/km je sprint, pod 4km/km sa nedostanu len tak ale systematickym treningom.

Takze cele vlakno sa zaklada len na jednej pravde. To ze si siel maraton za 3:31 a naboso. Inak ziadny „gauc“ ani nic ine, presne ako vravia ostatni.

Nabuduce by bolo fajn sa podelit s vysledkom v „Pochlubme se“ a nie vytvarat speci vlakno tu. Koncim s tymto vlaknom.

HOWK

EDIT:

>> oblivion, 24. 10. 2012 10:46:37

Ja naprilad strach nemam, uz dnes by som mohol ist za povedzme 3:15. Ale naco by som to robil? Ked sa raz rozhodnem trenovat na maraton, chcem ho ist rovno za 2:55 a mozno lepsie, kedze podla PB na 10km a Petrovych tabuliek mam na to.

Testovacie zavody si mozem zabehnut sam na hradzi, zadarmo a bez problemov a diskusii…

Motto: http://connect.garmin.com/profile/palosvk
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 24.10.2012 10:58:09

>> oblivion, 24. 10. 2012 10:46:37

Spíš než zbytečný strach bych viděl převažující nedostatek respektu. Ale to je jen můj poznatek jako účastníka několika masových maratonů.

K tématu: souhlasím s názorem, že čas 3:32 h je dosažitelný pro každého pravidelně aerobně dlouhodobě sportujícího muže mladšího i středního věku.

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 24.10.2012 11:12:56

>> PALOsvk, 24. 10. 2012 10:55:34

Ano, 3°32' je slabý výsledek, to přeci tvrdím od začátku.

Ale nesouhlasím s tím, že na rychlost přes 30 km/h na bruslích je potřeba trénink. Stačí větší kolečka (100–110 mm). Jízda na bruslích 2 × 20 min do práce mi v týdnech s pěkným počasím nahrazovala běh, protože narozdíl od běhu je to na počasí zcela závislé. :o(

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 24.10.2012 11:27:28

>> oblivion, 24. 10. 2012 11:12:56

Jsi byl na Bechovickem kolecku 3ti ze 3, pricem ten co byl druhej vyhral in-line maraton v Stromovce a vsadim se, ze na to trenuje hodne.

Neresim tve priority, zivotni styl a pod. Jenom ti primo rikam a myslim, ze jsem to uz zminil po tvem BB pulmaratonu. Mas obrovsky potencial, ktery bys mohl pravidelnym treninkem naplnit a dosahovat uplne jine vysledky – treba zatapet tvemu kolegovi o dva stoly dal.

My, co se na trochu kvalitnejsi vysledky musime poradne pripravit, muzem byt akorad radi, ze treba ty svuj potencial nechavas lezet a tak mame mensi konkurenci.

avatar

Prachatice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:01 (2011)

wagi muž 24.10.2012 12:09:22

No tady se musím Obliviona zastat,rychlost určuje především povrch a tvar tratě a především průměr koleček.Závody se jezdí nejvíce na 110cm kde dosáhneš vyšší rychlosti než na obyčejných 90cm.Na Šumavě se jezdí časovka na 16 km kde uvádějících 28km/h splnilo určitě víc než 50 procent a to je ještě konec docela do kopečka.Já jsem měl v r.2010 průměr asi 24km/h na 90cm a to jsem fakt opravdu vstal z gauče.S tvou kondicí pokud nejsi rovnováhový antitalent by jsi měl rozhodně průměr přes 30km/h.

avatar

Praha

Celkem 14588,46 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:55 (2013)
půlmaraton: 1:17:41 (2013)
maraton: 2:56:52 (2012)

marek27 muž 24.10.2012 13:17:42

Krom těch jízd na bruslích máš ještě nějaké mimogaučové aktivity, které časem odhalíš?

Motto: www.marek27.cz
avatar

Prachatice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:01 (2011)

wagi muž 24.10.2012 13:33:51

>> marek27, 24. 10. 2012 13:17:42

To bylo na mě?

avatar

Bratislava

Celkem 4754 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:41 (2011)
maraton: 3:29:25 (2011)

Esteban muž 24.10.2012 13:50:44

>> wagi, 24. 10. 2012 13:33:51

Nem, oblivion sa tvari ze sa len na gauci povaluje a sportuje tak 0.5h tyzdenne, a len tak mimochodom z neho vyslo ze ked je pekne, tak jazdi z a do prace na kolieskovych korculiach (5?x2×20min tyzdenne).:-)

A asi robi aj dost inych fyzickych aktivit ktore do tych svojich 0.5h tyzdenne nezaratava, nech to nekazi rozpravku. :-)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 24.10.2012 13:50:57

>> oblivion, 24. 10. 2012 10:53:03

Vyborne, tak sa mi to paci viac. Momentalne je to pre mna len citavy pribeh, kde ma nevyrusuju zbytocnosti o obuvi. Aby som temu topanok za seba uzavrel – az budes behat 600 –700 km mesacne, asi si nevystacis s parom bot na niekolko rokov. Teda, iba ak by si behal vyhradne na boso. Uznavam, ze ich mam viac, nez je mozno nutne, dokonca aj pre nebezca pochopitelne, ale

  • mozem si to dovolit a nikoho tym neobmedzujem
  • niekedy ich aj dostavam ako vyhru alebo dar a nie vzdy mi sedia, aj pri najvacsej snahe darcu.

Odchadzam teda od obutia a mam otazku: hodlas do buducna aj skutocne trenovat? Ak ano, mohol by si nas informovat o progrese, lebo by to mohlo byt fajn poucenie pre mnohych a pre dalsich prijemne spestrenie. O Tvojom bezeckom talente sa nebudem vyjadrovat, lebo asi nejaky mas, ale videl som uz aj podstatne lepsie vykony z nuloveho treningu a neboli to materialy na majstra sveta. Len schopni sportovci. Skutocny talent sa pozna az podla reakcie organizmu na pravidelnu a dlhodobu zataz – ten s velkym talentom je najviac tvarny a ma najlepsiu odozvu (teda dlhodobe zlepsovanie sa). Ako klasik vravel: cim viac som trenoval, tym viac talentu som zistil, ze mam…

Zatial skor mas nevybruseny talent v pisani, tak v tom pokracuj, mozno z toho nieco bude. No a pravidelny beh je celkom fajn na vyvetranie hlavy po pisani, nie?

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 24.10.2012 13:52:08

>> marek27, 24. 10. 2012 13:17:42

>> wagi, 24. 10. 2012 13:33:51

Ne, to bylo na mne. Jenže to není žádné odhalení. O občasné jízdě na bruslích do práce (20 min) mluvím od samého začátku. Stejně jako o běhu do práce (40 min) a o plavání (20 min). V součtu to v průměru stále nedává víc než 1 h / týden. A jsem stále přesvědčen, že to na maraton stačí.

>> Esteban, 24. 10. 2012 13:50:44

Na bruslích jsem jezdil jen ráno do práce, zpět ne, v průměru ani ne 2× týdně. V takové týdny jsem do práce neběžel, z bruslí mne bolely nohy a záda. A jezdil jsem jen únor, duben, srpen. Březen jsem nejezdil kvůli počasí, ostatní měsíce jsem se kvůli zraněním nehýbal vůbec (např. květen + červen stehy na holeni).

Z práce odcházím někdy potmě i v létě, to už je taková programátorská úchylka (slušněji řečeno: specifikum). Takže opravdu prostor na pohyb je minimální, v podstatě jen ty cesty do práce.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Praha

Celkem 5280 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:17 (2013)
půlmaraton: 1:27:15 (2014)
maraton: 3:10:06 (2010)

Tommo muž 24.10.2012 18:31:18

jasně… někdo, kdo neběhá, nesportuje, ale přesně ví, kdy a kolikrát jel na bruslích, kdy běžel či neběžel, jaké z toho měl pocity, má kolečkové brusle, několik běžeckých bot, už šest let pětiprsťáky, několik sporttestrů a rozsáhlé zkušenosti s jejich používáním, odběry krve, znalost běžeckého metabolismu, přesná terminologie… nikoho takového ve svém okolí neznám a jsem si celkem jist, že nikdy ani nepoznám…

BTW, nesouhlasím s tím, že by takový výkon bylo možné podat jen na základě zdravého životního stylu. Je k tomu potřeba pohyb, a to v nezanedbatelné míře, byť se u nadanějších jedinců asi nemusí jednat o pravidelný trénink, příp. dokonce ani o běh (btw, tanec je taky dobrá pohybová průprava, o kolečkových bruslích ani nemluvě).

Motto: When the heart is ungoverned by reason, charlatans have powerful tools to deceive
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 24.10.2012 18:55:06

>> Francis1981, 24. 10. 2012 18:31:18

Ó ano, mohl bych si od teď až do dalšího maratonu vést podrobný deníček, abych si aspoň sám mohl být jistý, že jsem z tohou gauče neslezl víckrát, než tvrdím. Ale o mne přeci nejde. Jde o to, že když jsem to zvládl já, zvládne to každý, a lépe!

Že jsem spíš teoretik než praktik, tak mi nečiní příliš velké potíže si pamatovat ty výjimečné události, kdy se hýbu. Brusle považuji za dopravní prostředek, ne za sportovní náčiní. Boty nepovažuji za běžecké, prsťáky zvlášť, radši chodím bos. Sporttester jsem používal měsíc po zakoupení, od té doby leží ve skříni. Metabolismus? Terminologie? 8-O Jen co jsem pochytil tady na fóru a stále v tom řádně plavu…

Jak s tím souvisí životní styl, to netuším. Možná je to psychická příprava. Už měsíc mám doma 10°C a bude hůř. Každý večer tak musím překonat svůj odpor k zimě, svléct se a vlézt do ledového spacáku. Pomáhá tohle k výkonům? A je to vůbec zdravé?

BTW, už jsi někdy viděl Bulharský taneční folklor?

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 24.10.2012 19:00:12

>> SlavoK, 24. 10. 2012 11:27:28

Kdyby se daly dohromady všechny věkové kategorie, včetně dětí, tak budu tak 3. od konce. Ale díky za motivaci.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
Nalezené položky: 215 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.