Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » bolest v kyčli při běhu

bolest v kyčli při běhu

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

pepa001 muž 09.12.2012 12:28:33

Ahoj,mám problém, před 2 měsíci jsem to přepálil s téninkem a asi podcenil strečink, 4 dny po sobě jsem běžel kros 15km (před tím jen kolo a kraul, neběhal jsem prakt. vůbec), ten 4. den mě píchalo z boku kyčle, zezadu a zboku nad kyčlí se mi udělal celkem velký nebolestivej otok, bezbarvý, jako by vyplněnej rosolem, za týden splaskl. Pak jsem si dal od běhání pohov, jezdil jsem poměrně dost na kole, plaval kraula, ale když teď sem tam zkusím jít běhat tak mě to po cca 2–3 km dost rozbolí – zboku pravá kyčel; kromě běhání vůbec, např. ani při chůzi s batohem, plavání,na kole. Byl jsem u ortopeda, ten mě RTG kyčel a bederní páteř a říkal že zcela OK, chce mě poslat na MR s plotýnkama, ale pochybuju o tom, navíc podle mě pokud máš plotýnky tak hlavně bolí záda, a až sekundárně se přidá bolest třeba nohy apod. Potřebuju poradit co s tím, jestli stačí klid a jak dlouho, něčím to mazat nebo nějaká rehabilitace, jestli můžu plavat, posilovat a protahovat se, nebo jestli musím vysadit úplně všechno. Díky

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 09.12.2012 13:12:52

Někdy můžou napovědět obrázky „trigger point“-ů (vygoogli). Dá se na nich najít podle místa samotný zdroj přenesené bolesti. Pak lze na zdroj bolesti hledat „release …“, „stretching …“ – nejlépe na YouTube.

P.S. Dole jsou odkazy na jednotlivé patterny http://www.triggerpoints.net/…igh-knee.htm

Motto: No toto!
Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.