Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » bolest pri rychlej chodzi a behani - tibialis anterior

bolest pri rychlej chodzi a behani - tibialis anterior

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

jupos23 muž 29.05.2013 09:44:35

Ahojte, som ty novy a potreboval by som radu. uz nejaku doby bludim po nete hladam nieco, co by mi pomohlo, ale zatial nic. dufam, ze sa tu pomoc pre mna najde. ide o bolest tibialis anterior, to je ten predny sval v prednej casti nohy. problem je ten, ze bolia svaly oboch noh. bolest (stuhnutie) zacina pri velmi rychej chodzi (srdcovy tep cca 130) a po prejdeni asi 300 metrov. svaly bolia (su stuhnute) tak, ze nemozem az zdvyhnut spicku hore. su uplne stuhnute, ako keby boli stale napnute a v nejakom krci alebo co. bolest neprestava ani pri behu (pomalom, ci rychlom). ak prestanme behat, tak svaly sa ukludnia a po cca 20 minutach su ok. nemam ziadnu svalovicu ani nic podobne. len mi to neuveritlene prekaza, lebo nemozem poriadne behat ani rychlo chodit. nikdy som take problemy nemal. mal som teraz asi 6 mesiacov pauzu od behania (behal som cca 95% casu na bezeckom pase). nemoze to byt zakrpatenim, alebo oslabenim tohto svalu za ten cas? alebo .....fakt neviem. pomoze niekto? dakujem velmi pekne

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 29.05.2013 10:43:01

>> jupos23, 29. 05. 2013 09:44:35

Niesom si isty cito bude dobra rada, ale uskodidt by nemala, ak nepride niekto s niecim lepsim tak vyskusaj. Na podobne bolesti tohto svalu to pomaha.

Cupni si do hlbokeho drepu a zostan tak nejaky cas, cele chodidla na zemi, vahu mozes skusat mierne prenasat dopredu a dozadu, pocitis vzdy trochu iny tah. Malo by to natahovat a posilnit ten sval. Radsej zacni opatrne, lebo podla popisu ta to boli pomerne skoro, nechod cez bolest. Radsej opakuj viackrat denne kratsie. Ak to bude dobre, skusaj postupne dobu vydrzi v drepe pretahovat, pripadne aj pridat viac „opakovani“ za sebou.

avatar

Sloviensko

rudo muž 29.05.2013 10:52:36

na natiahnutie tohto svalu s pouziva sed na patach ked si polozis nohy predkolenim na zem prave tymi svalmy na zem a sadnes si na paty pricom clenky su vystrete takze prsty noh smeruju dozadu, na zvysenie ucinku je potommozne sa nakalanat dozadu za istenia – podpory rukami

tieto ztuhnutia bolesti su dost caste v urcitej faze vyvoje zavadneho chodca avsak to prichadza az po narocncyh treninkoch. bolest pri behani nie je tak casta

osobne by som podozrieval nejaky problem od chrbtice pricviknutie specifickcyh nervov

pripadne nervve predrazdenie oblasti a neschopnost sval zrelaxovat moze to byt zalezitost menatalna ale aj rozvazenie mineralov

tiez treba podozrievat obuv – druh topanok

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

jupos23 muž 29.05.2013 11:00:17

vdaka za rady. urcite skusim, i ked strecing som nejako pred beh nezaradoval (az po), kedze je to „iba“ relaxacny beh, alebo velmi rychla chodza na cca 6 km. topanky mam bezne bezecke adidasy. co sa tyka stuhnutosti svalstva, tak to nie je nejake tragicke. pravda je ale ta, ze ked sa toto stane a pokucam sa bezat cez bolest a stuhnutie, tak kazdy jeden naraz nohy o zem citim az v hlave. ako keby prestala fungovat pruznost a vsetky narazy mi smetuju do celeho tela. nielen ze je to neprijemne, ale povedal by som ze ani velmi bezpecne. takze tam konci moja snaha.

avatar

jupos23 muž 29.05.2013 11:01:51

a co sa tyka uzivania mineralov, tak vzdy pred behom si dam magnezium (pol dennej davky) a vecer potom este zinok a druhu cast dennej davky magnezia

avatar

Sloviensko

rudo muž 29.05.2013 11:06:03

minerali – to je zlozitejso=ie ako len magnesium

tych mineralov je snad az 100 roznych druhov a nik nevie zratat aky pomer vzajomne potrebujeme ak sa berie len 1 druh tak to mzoe vyvolat nerovnovahu – relativny nedostatok tych ostatnych

boty – bezne adidasy to je sakra odborny popis

skusal si behat aj na boso- pomaly po tvrdom s pokrcenymi kolenami ?

cim mas hrubsie – meksie boty, tym horsie pre telo

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

jupos23 muž 29.05.2013 12:10:23

ok. s tymi minerlamy beriem. pravda. ten beh na boso s pokrcenymi kolenami som neskusal. ale vdaka za typ. odskusam. a boty mam tieto http://www.adidasrunningshoes.org/ a tieto http://www.adidasoutletstores.org/…d-p-102.html

viac k botaskam asi povedat neviem. premysalm, ze ak by to bolo od chrbtice, necitil by som aj nejake ine priznaky? je to divne, lebo tie svaly stuhnu a potom to boli. no ako keby boli v krci. je divne, ze su to ale iba tieto svaly. a k tomu na oboch nochach. lytka nebolia, iba tieto predne svaly. v kludovom stave su uplne v pohode. na dotyk nebolia, nie su napuchnute, ani teple. este ma napadlo, ze zle beham, ale to je uz take strielanie na slepo, lebo keby to tak bolo, tak by sa to prejavilo uz davno, ked som behaval a nie teraz. neviem. je to dost neprijemne, lebo nemozem robit to, co ma bavi. ..hmm…stale castejsie premyslam nad ochabnutim svalstva (ale zase by to bola iba tato jedna cast???)

avatar

Jülich, Německo

Celkem 79 km
Minulý měsíc 0 km

ewerex muž 29.05.2013 13:27:24

>> jupos23, 29. 05. 2013 09:44:35

nemoze to byt zakrpatenim, alebo oslabenim tohto svalu za ten cas?

klidně ano. Jak dlouho teď běháš? Nejspíš je máš jenom oslabené :)

Já nedávno vyběhl v pořádně odtlumených botách a první dva kilometry mě holeně taky bolely. Vím, že to je nepříjemná pakárna, ale nejlepší způsob jak si ty svaly posílit je zase jenom běháním a nebo tvou rychlou chůzí a časem se to zlepší. Jasně, stretching nic nezkazí a přední svaly holenní se dají jen blbě naposilovat. Další tipy na protahování https://www.google.de/search?…

avatar

Sloviensko

rudo muž 29.05.2013 19:47:20

>> jupos23, 29. 05. 2013 12:10:23

adizero vyzeraju pre mna ako strasidelne boty, je to akoby bota pre Frankeinsteina

fakt ze nemas problem so ziadnymi inymi svalmi iba s tymito a je to rovnake na oboch nohach ukazuje ze problem su boty a z nich vynutena snad aj nespravna technika behu

v tych botach su spatne signaly do mozgu take ze nervova sustava natrvalo aktivuje tie svaly a nevie ich uvolnist co je v podstate definicia krcu, aj keed casto krc vznika koli tomu ze su rozhadzane mineraly a sval sa nevie uvolnit.

skus behat doma na mieste na koberci naboso a uvidis ci sa tie krce budu opakovat, sustred sa pri tom na dvojitu pracu v clenku, nacvic si to najrv pri pomalej chodzi na mieste ako zdvihas nohu a kladies ju nazad ako sa pracuje s clenkom v plnom rozsahu a nauc sa uvolnit vsetky svaly ktore prave nie su nutne na vykonanie pohybu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 29.05.2013 21:01:52

pri pozerani na fotku tej boty a na obrovku hrcu gumy co nalepili pod patu som mal viziu :

ako pata slahne cez to gumove hrube kopyto na zem a ako vselijake tozrne a ohybacie a razove momenty utocia na holennu kost a chu ju prasknut zlomit a przdrvit a ako sa tela okamzite brani vytvoreni ochrannej vyztuze a takou ocelovou konstrukciu povedla kosti aby ju ocharnilo a kompletne ztuhne svaly holene aby schytali cast tych nicivych momentov a aby nedovolili kosti sa prehnut a zvrtnut.

adidas mi moze za reklamny scenar poslat peniaze na konto redakcie

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 26027 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:21 (2014)
půlmaraton: 1:51:40 (2011)
maraton: 3:57:32 (2011)

andyxx7 muž 29.05.2013 21:21:06

tento isty problem som mal aj ja, asi po 3 mesiacoch zaciatku behania. tiez som presiel cely net a jednoznacne pomohlo sed na patach, ako radi Rudo. Spociatku som nevydrzal ani 5 sek. Teraz kludne aj 10min. Isto ti to pomoze. Teraz robim aj sed na patach a zaklanam sa dozadu, ze kolena mam vo vzduchu a potom este jeden cvik, ze sedim na prstoch noh. A to co ti radi SlavoK, tiez pouzivam tak cca. 3× do tyzdna po asi 3minutach. Keby si nemohol vydrzat, daj si pod paty nejaku podlozku asi 3cm, moze byt uterak, ja pouzivam tvrde papuce. Odvtedy som tento problem nemal

avatar

jupos23 muž 30.05.2013 07:41:32

dobre rano. dakujem za rady. urcite budem pracovat na strecingu tych konkretnych svalov. pekny scenar rudo :) s tym, co mi radi SlavoK, s tym ziadny problem nemam. som celkovo dost ohybny, kedze som dlhe roky robil bojove sporty . kludne mam cele chodidla na zemi a ja si pomaly sadnem zadkom na zem a necitim nic extremne (odskusane vcera vecer). viem ze so sadanim si na paty s tym, ze prsty smeruju do zadu, to bude vacsia „sranda“ (odskusam dnes). nikdy som nemal s tymi teniskami problem. ocividne sa im nieco stalo :) mate teda nejaku radu (moze byt aj priamo link) na dobre running shoes?

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 30.05.2013 09:38:09

>> jupos23, 30. 05. 2013 07:41:32

Ja by som tie tvoje adizero neriesil. Obecne su do dobre botky. Samozrejme ak tebe konkretne nesiedia, to je ine, ale nikto ti nadialku neporadi ktore topanky ti sediet budu.

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.