Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » beh vs vsestrannost

beh vs vsestrannost

Nalezené položky: 73 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 19.09.2013 09:13:48

>> PALOsvk, 19. 09. 2013 09:06:16 akykolvek sport

Co třeba šachy? :-)

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 19.09.2013 09:19:38

>> Qulck, 18. 09. 2013 16:21:53

Je to pekny pohled na vsestrannost. Jenomze omezeny na sportovani. Vsechny ty sporty delat alespon obcas si vyzaduje bud studetsky spolocensky zivot, nebo “profika” jako je trener fitness ci telocvikar, nebo aktivniho duchodce.

Ja umim myslim docela obstojne behat, ale s micem jsem malo platnej v jakemkoliv sportu. Presto nemusim sedet doma. Ziju spis introvertni rodinny zivot. A vis co je pro me vsestrannost?

Umet delat to co me bavi. Jestli nekoho bavi kazdy vikend jit s kamarady si zahrat …bal, OK. Me treba bavil vikend kdy jsem si jeden den odbehl maraton a dalsi den sel na rodinnou turistiku. S dvouletym synem na ramenou pobihal od stromu ke stromu a smali jsme se z pitomin. A kdyz pak unaveny usnul tak jsem ho pres pul hodinu nesl spiciho na rukou. Mimochodem ani jsme se nestihli najist, takze den po maratonu jsem mel jenom tvarohovy kolac k snidani a pak nekdy v 6 odpoledne cestou domu Bigmeka.

Jindy zase kdyz je potreba kolem domu udelat travnik tak po vikendech rano odbeham trenink a pak klidne 12hodin vykopavam plevel, koleckuji hlinu. Kdyz potrebuji udelam si vypinac nebo zasuvku v garazi… a million jinych veci.

Pro me je tohle dulezity a v tomhle rozvijim “svoji vsestrannost”. Je mi vcelku jedno, ze kdybych nahodou sel hrat basket, tak me kazdej druhej “nouma” s desitkou sotva pod hodinu, co neumi namontovat pohybove cidlo obere o mic. ;-) Co me mrzi spis je ze neumim cizi jazyky a kdybych si nasel cas a vuli tak se radsi venuji studiu nejakeho jazyka nez abych se ucil treba jezdit na bruslich, co taky neumim.

A vite co? Umim si predstavit gaucakoveho pivare, ktery bude vsestranny v oblasti rozenavani tisic druhu piva a v ktere hospode jak capuji a bude znat vsechny novinky a drby o prestupu fotbalistu a v tech svojich vsestrannostech na gauci a u piva nas vsechny strci do kapsy. :-D

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 19.09.2013 09:31:12

>> PALOsvk, 19. 09. 2013 09:06:16

>> kanovsky, 19. 09. 2013 09:13:48

A ako si na tom so silovym trojbojom, lukostrelbou, bojovymi umeniami a jachtingom. ;-)

To je samozrejme s humorom, inak odo mna obdiv Palo. Ja som v mladosti akurat obstojne vycvicil jedneho psa, precital stovky kniziek a na co som najmenej hrdy ale bohuzial mi to zabralo velku cast mladosti – bol som dost dobry v realtime strategickych pocitacovych hrach. :-( Teraz uz ako som napisal vyssie sa venujem inej vsestrannosti.

Mimochodom poznam useky na hrebeni Nizkych tatier, ktore by si mal problem prejst aj v case ktori je na tabulkach. A to mam osobak Sumiac – Kralova hola za 65minut aj ked na tabulke je 4hod.

avatar

Bratislava, Ruzinov

Celkem 6727,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2012)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)

PALOsvk muž 19.09.2013 09:32:23

>> kanovsky, 19. 09. 2013 09:13:48

Ked som bol maly, tak sme hravali s ocom a bratmi. Obcas som si v novinach skusil vyriesit dokoncenie sachovej partie, na skole sme mlai viacnasobneho majstra SR. Ovladam pravidla, dokazem si zahrat,ale urcite by si ma rychlo „sfukol“ :-)

Motto: http://connect.garmin.com/profile/palosvk
avatar

Bratislava, Ruzinov

Celkem 6727,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2012)
půlmaraton: 1:17:34 (2014)

PALOsvk muž 19.09.2013 09:35:37

>> SlavoK, 19. 09. 2013 09:31:12

Silovy trojboj – neviem co presne je, ale obcas som chodil do posilky (teraz to zanedbavam), lukostrelbu som skusal, snad by som to zvladol, jachting som neskusal, ale sledoval v TV na OH. Bojove sporty som nikdy neskusal, moj celozivotny plan – vyhybat sa krizovym situaciam zatial funguje. A ak som sa do nejakej dostal, moje sportove a atleticke zdatonsti mi jednoduch pomohli utiect a vyhnut sa vacsej konfrontacii. Knizky som nikdy necital :-) nebavilo a nebavi ma to, od detstva sme drtili s bratmi PC hry. Som majster SR v PC hre NHL05, vicemajster CR v PC hre NHL06, 7-nasobny vitaz CR+SR online ligy v PC hre NHL :-) (na vsetko mam oficialne diplomy, nieco malo penazi som na tom aj zarobil)

Motto: http://connect.garmin.com/profile/palosvk
avatar

Sloviensko

rudo muž 19.09.2013 09:46:27

silovy trojboj je : drep, bench, mrtvy tah hodnotia sa discipliny aj zvlast ale aj celkovy sucet

z rozmyslacich sportov ovladam Clovece Nezlob se v Dame som bol majster pionierskeho tabora ked som porazil aj o 5 rokov starsie kategorie a vo finale aj hlavnu veducu, sachy som hraval tiez a dokonca som sa mnohe partie o mnajstra sveta naucil „naizust“ etse ked to hrali taki hraci ako Spassky alebo tusim ten stary (asi kubanec ? ) Capablanca ? a potom aj novopriselci ako Karpov, Fischer… a tiez som mal prestudovane partie co proti sebe hrali rusky a americky pocitac, to bolo niekedy v 70-tych rokoch ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Prachatice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:01 (2011)

wagi muž 19.09.2013 12:43:13

>> SlavoK, 19. 09. 2013 09:31:12

Všestrannost je dobrá ale i ten pivař je spokojený takže je všechno relativní.PC hry mě minuly vždy jsem nadával těm mladším že to by jim šlo ale šachy a mariáš skoro nikdo z nich neuměl.Zajímali by mě ty úseky v NT já jsem taky ještě neviděl časový údaj který by byl pro turistu nedostupný.To by pro některé mohlo být i dost nebezpečné nebo ne.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 19.09.2013 13:02:41

>> wagi, 19. 09. 2013 12:43:13

No ty NT useky byli tak 15let zpatky, tak to uz mozna prepsali a bylo to ve smeru Kralova hola → Certovica spis v druhe pulce

nebezpecny to ani nebylo, jednalo se spis o nejake 10–15minutovky

avatar

10 km: 0:41:44 (2014)

Qulck muž 19.09.2013 13:35:52

>> SlavoK, 19. 09. 2013 09:19:38

Samozřejmě, vyjmenoval jsem jen sport, protože tenhle web je o sportu :-) Sám se snažím umět i něco jiného, proto kromě různých sportů hraju na několik hudebních nástrojů, fotím, snažím se o ty cizí jazyky atd. Pokud se neomezujeme teda na sport, tak k všestrannosti patří i všeobecný přehled z různých oborů, aby si člověk mohl s každým o něčem pokecat, nějaká základní řemeslnou zručnost (o tom jsi už psal) a další věci. Takže samozřejmě, že všestrannost beru i jinak než jen sportovní :-)

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 19.09.2013 16:05:54

>> PALOsvk, 19. 09. 2013 09:06:16

no, moc bilych mist jsi tam nenechal, ale zkusim: co treba kanoe / kajak? jizda na koni? windsurfing / kiting? (horo)lezeni? …kulecnik? :o)

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 19.09.2013 17:03:30

Koukám že se to rozjelo i mimo sport tak se taky trochu pochlubím. Po většinu života jsem toho příliš nenasportoval (nesportovní rodina, nepříjmený tělocvikář na ZŠ), zato jsem měl řadu intelektuálních zájmů. Pořád jsem ležel v knížkách (později též u PC) a studoval všechno možné. Především přírodní vědy, ale nevyhýbal se ani společenským (historie). Mám i tvůrčí zájmy, konkrétně se od dětství věnuju modelařině (nejprve papírové a plastikové, později RC). Během studentských let na VŠ jsem hrál PC hry (válečné strategie). Od té doby co pracuju a mám lepší příjmy auto, tak zas rád cestuju a poznávám krásy naší země. V dětství jsem nějaký čas chodil do hudební školy (ovšem spíš z donucení), později mně docela bavilo tancování (kurzy pro mládež a s odstupem času i pro dospělé). Ve škole jsem se účastnil různých vědomostních soutěží a získal pár titulů. Asi by se toho našlo ještě víc, různých aktivit jsem měl a mám spoustu a vždycky u mně byly na předním místě na úkor hlavních povinností a kariéry (dříve škola, nyní zaměstnání). Považuju se tedy za vysoce všestranného člověka s nadprůměrným rozhledem, ovšem dobře vím že mám i výrazné slabiny (např. jazyky).

Podobně to mám i ve sportu. V mládí jsem žádný aktivně neprovozoval a tělocvik ve škole nemiloval. Přesto jsem však díky venkovskému bydlišti měl pohybu relativně dost (hry s bráchama v přírodě, práce na hospodářství). Pravidelně jsem začal sportovat až před několika roky (po třicítce). Tím že to pro mně bylo něco nového dosud nepoznaného, dodalo mi to nový životní impuls a elán ke studiu teoretických informací, k trénování, chuť vyzkoušet si závodit atd. V souladu se svým založením ani zde nesázím na jediný druh sportu, ale vyhovuje mi věnovat se více odvětvím. Zdaleka však nemám tak všeobecný záběr, ale vyhovují mi vesměs samé individuální vytrvalostní disciplíny, zatímco sporty vyžadující rychlost, výbušnost, sílu mi příliš nesedí. Ani kolektivní hry mně příliš netáhnou.

Svým širokým záběrem bohužel narážím na staré známé problémy, zhoršené ještě od té doby co sportuju. Nedokážu se soustředit na jednu věc, dělám všechno možné ale nic pořádně. Trpím neustálým nedostatkem času a když se víc věnuju určité oblasti, tak zas zanedbávám jiné. Poslední dobou u mně zrovna ve volném čase vede sport, což mně baví a uspokojuje, ale přeci jen mně občas mrzí, že se kvůli tomu nezvládám věnovat jiným koníčkům které u mně byly dominantní v jiných životních etapách. Ale to je život, nějak se s tím musím srovnat a jsem zvědavý, jak to se mnou bude vypadat zas za pár dalších let.

avatar

Sloviensko

rudo muž 19.09.2013 20:16:21

>> Petr_P, 19. 09. 2013 17:03:30

tiez som modelarcil, rakety, lahke lietadielka, a experimentalne lodicky, s raketami aj zavodil, to bolo pocas gympla, ale som si uvedimil ze naozaj ide o zdravie, ked som stale dychal tie jemne piliny z balzy a acetonove vypary – kanagon, ridiedla farby tak som s tym sekol, este si obcas spomeniem a je mi trochu luto, ale proste som skodlive veci vylucil

cudzie jazyky – to je hakliva tema, v podstate sa drzim zasady ze DNA si nevymienam a teda si nevymienam ani sliny. Vynimku len vo velmi velmi specialnych pripadoch ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha

10 km: 0:43:58 (2014)
půlmaraton: 1:46:26 (2017)

Petr_P muž 19.09.2013 23:00:28

>> rudo, 19. 09. 2013 20:16:21

Balza ještě jde, nejhorší asi laminát, jak při výrobě, tak při broušení. Zdravotní rizika jistě jsou, ale pokud se to bere rozumně a dodržují nějaká elementární BOZP pravidla, tak bych to nedramatizoval, běžný modelář se k takové práci dostane jen občas a na chvíli. Horší to mají lidi co s takovýma svinstvama zachází denně v práci. Větší riziko asi představuje nezvládnutý model, takové rozměrnější letadlo dokáže při havárii natropit pěknou paseku. To je tak se vším, Každá činnost má svá negativa a rizika. Sport také nemusí být vždy jen zdraví prospěšný, ale za určitých okolností může naopak uškodit.

Nalezené položky: 73 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.