Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Kotník - váš názor? Rady?

Kotník - váš názor? Rady?

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

jsobotka muž 03.12.2013 22:12:07

Čaute,

Chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně pár věcí s kotníky.

Začnu od začátku.

Jsem 18-letý sportovec, děláme parkour a freerun kolem půl roku. Za tuto dobu jsem měl opakovaně problémy s kotníky, různá poranění, distorze a tak dále.. (zhruba 5 – 6)

  • Co dělat abych se vyvaroval poranění?
  • Existují cviky na posilnění kotníků?
  • Jakou rychlostí pokračovat aneb jak poznám, že můj kotník je zcela zdráv?
  • Je potřeba upravit stravu?

Vážně netuším co mám již dělat, vždy jsem zranění léčil 10 – 16 dnů klidem. Poté pomalé rozcvičení v podobě běhu, balanční plošiny a různé skokové cvičení. A i přes veškerou prevenci se mi zranění vrací. (požívám na sport poslední dobou ortézu na stažení kotníku, ale bez efektu).

Budu strašně vděčený za každou radu, názor nebo tip, kterým mě obohatíte a pomůžete vyřešit tento problém!

Díky za Váš čas. Kuba

avatar

Sloviensko

rudo muž 04.12.2013 01:32:43

>> jsobotka, 03. 12. 2013 22:12:07

toto je prilis zlozite takto na dialku a hlavane ked sa jedna o tak odlisny sport

ale snad takato otazka – mas dost silne stehna a zadok a dokazes vsetko odperovat v kolenach ?

teda ak zoskocis na zem napriklad zo stolicky tak vsetko odperujes do hlbokeho podrepu alebo je to ako naraz do zeme ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

jsobotka muž 04.12.2013 08:02:23

Je to složitá technika, ale úraz kotníku se nestal přímo u skoků snožmo (precisů), ale mojí nepozorností! A problém přetrvává asi 2.5 měsíce, vždy si ho obnovím stejným pádem. Např.: u běhu zakopnu o svoji druhou nohu a spadnu na vnitřní stranu kotníku celou vahou.

Jde my spíše o možnosti regenerace, posílení a jestli má vliv na tyto věcí i strava (jak ji vylepšit). Na internetu jsem na toto téma nenašel moc věcí a proto píši zde.

Ale to co myslíš ty, jsem nejdříve taky zjišťoval a nastudoval jsem si hodně věcí o technice skoku, aby se váha těla rozložila a nebyl to nápor na kotníky.

avatar

jsobotka muž 04.12.2013 08:03:43

>> rudo, 04. 12. 2013 01:32:43

Ano mám dost silné stehna, nevím jak zadek. Ale řekl bych, že ano. V technice problém nebude.

avatar

Sloviensko

rudo muž 04.12.2013 10:03:57

>> jsobotka, 04. 12. 2013 08:02:23

strava moze mat velky vplyv na liecenie zranenia, zalezi od toho co je naozaj to zranenie, je nieco natrhnute, nalomene a je tam zapal alebo nie.

strava moze byt zapaly podporujuca a zapaly potlacajuca

ina otazka je vyziva klbov atd

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

jsobotka muž 04.12.2013 12:24:30

Na výživu kloubů nic nepoužívám, co bys doporučil?

avatar

Prachatice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:01 (2011)

wagi muž 04.12.2013 21:21:13

>> rudo, 04. 12. 2013 10:03:57 Rudo ve zkratce k té stravě dík.

avatar

Sloviensko

rudo muž 04.12.2013 21:24:11

>> jsobotka, 04. 12. 2013 12:24:30

zapaly su tvorene zo starvy : lepok, cukry nadmerne sacharidy a znicene tuly ako margariny a tepelne znicene vsetky tuky, vacsina ratslinnych olejov a andmerne mnozstvo omega 6

zapaly su potlacane najme omega 3 a vynechanim cukrov lepku a znizenim sahcaridov co najviac, nutne je najme vynechat cukry v napojoch a to vratane cukru zvaneho alkohol.

klby vyziva – nejdem riesit doplnky v tabletkach ale zo stravy napriklad mineral kremik a potraviny kde sa tvori akysi rosol

teda nieco ako huspenina a zelatina (ale nie chemicka ale vyvar z kosti klbov a koze, z ratslin najme uhorky a cukina

ked prekrojis uhorku surovu tak sa vyzraza taka rosolova hmota – to jeta zlucenian kremiku ktoru potrebujeme

sksu si dat niekolko dni ked budes jest len surove uhorky ochureen napriklad cesnakom atd.

zo specialnych rastlin je to IRISH MOSS kotry treba ale perfektne vyumyvat dat prec vsetok piesok atd a potom sa to da jest jednak nasurovo – recepty nema a neskusal som alebo to hodis do varneia do polievky a zjes to teple alebo ked to schaldne tak to vytvori tu huspeninu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Prachatice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:01 (2011)

wagi muž 04.12.2013 21:29:46

>> rudo, 04. 12. 2013 21:24:11

Díky ty máš snad rychlokurz v psaní.

avatar

Sloviensko

rudo muž 04.12.2013 22:09:02

>> wagi, 04. 12. 2013 21:29:46

pisal som to bez toho aby sm videl tvoju vyzvu ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

jsobotka muž 05.12.2013 11:27:28

Díky,

ještě bych se rád zeptal. Máš zkušenost s cviky přímo na posilnění vazů a šlach v kotníku?

Popřípadě jak posílit kotník aby pevnější, odolnější vůči zranění.

avatar

Sloviensko

rudo muž 05.12.2013 11:38:08

>> jsobotka, 05. 12. 2013 11:27:28

je mnoho veci co sa da robit na suchu a mnoho pozicii z jogy aj ked nie su priamo urcne na kotniky tak ich dobre preveria posilnia a ponatahuju, uz len zakladna verzia Vinyasa alebo z toho pozzicia up-dog co sme kedysi nazyvali MtEverest.

ovsem v pripade zranenie je zaujimave plavanie ked kotnik muzi vydrzat prenos sily vo vode, staci ked s drzis dosky a robiz len noznu kopaciu abecedu vo vode daksti stupen je nasadit plutvy

a beh v hlbokej vode kde nodociahnes dno tiez vyrazne posiluje a zariven prekrvuje a pritom nepsokodzuje narazmi. najdes pod skratkou DWR – deep water running

tiez je moznu sksuit cyklo trenazer, kde pocas otacky aktivne pracuje aj clenok teda ide od vystretia do pokrcenia cize aktivne sa lytko natahuje a skracuje najprv s lahkym odporom neskor zvysovat zataz

mozes tiez dat gumovy pas cez chodidlo v sede a hybat chidlom voci odporu gumy

skus tiez chodit po dmoe bosy len na spickach a potom zas len na patach, pripadne len na vonkajsich a zase len na vnutornych hranach chodidiel

ale bacha je to riskantne takze nie kazdu poziciu mozes so zranenim

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

jsobotka muž 05.12.2013 15:32:09

Wau, velmi díky!

Rozhodně vyzkouším deep water running.

Napadla mě balanční plošina, stát na jedné noze, popřípadě jít dolů, nebo zdvihat druhou nohu – pro zpevnění kotníku.

Moc děkuji za rady! Určitě vyzkouším :)

avatar

Praha - Velká Ohrada

Celkem 4337,97 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:23 (2014)
půlmaraton: 1:51:50 (2015)

34Regulus muž 05.12.2013 19:58:54

našel jsem tenhle odkaz: http://www.bezeckaskola.cz/…vylecit.html

Motto: Než abych si srazil vaz na Olympu Mons, tak radši vylezu na židli , s tím že zítra vylezu na stůl a pozítří.....
avatar

jsobotka muž 05.12.2013 20:48:39

Zajímavý článek

avatar

sikytator muž 14.12.2013 21:57:39

>> jsobotka, 05. 12. 2013 15:32:09

Ahoj, co se balancni plosiny tyka, ja jsem ted par mesicu po operaci kotniku, behat stale nesmim (a ani nemuzu), nicmene na rehabilitaci cvicim na tzv. BOSU – gumovy pulmic, nevim jak lepe to nazvat :-) Musim rict, ze me to dost nadchlo, krom posileni prave kotniku clovek posiluje i CORE a co jsem se bavil s fyzioterapeutem, s moji rehabilitacni sestrou, ale i s ortopedem, tak se vsichni shoduji na tom, ze vetsina problemu s kotniky, koleny atd. prameni z dysbalanci, potazmo spatneho drzeni tela atd. No a vsichni doporucuji prave tyhle pomucky + pilates.

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.