Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Tepová frekvence

Tepová frekvence

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

greenfish29 muž 08.12.2013 15:44:31

Ahoj,

na začátku léta jsem se rozhodl začít zase běhat. Těch pár měsíců jsem se snažil do toho dostat a celkem jsem si i myslel, že se mi to daří. Minulý týden jsem si pořídil sporttester s měřením srdečního tepu a zjistil jsem, že tak úplně nerozumím naměřeným údajům. Např. jsem měl tréninkovou jednotku v pásmu 60–70% MHR, sotva jsem se ale rozběhl, tep byl za hranicí tohoto pásma. A to jsem se snažil běžet opravdu pomalu. V podstatě jediná šance, jak udržet tep v tomto pásmu pro mě byla rychlá chůze.

Zkoušel jsem podle různých návodů odhadnout svou maximální tf, ale vždy jsem se vešel mezi 190 – 200 tepů za minutu. Dělám něco špatně?

Další věc, co sporttester odhalil je, že mám nižší frekvenci kroků, než bych měl mít. Pokud ji ale zvýším, zase se zvedne tf a jsem opět u prvního problému.

Začínám přemýšlet o zátěžovém testu u lékaře, máte nějakou zkušenost?

Díky za názory, Tomáš

avatar

Sloviensko

rudo muž 08.12.2013 21:45:22

>> greenfish29, 08. 12. 2013 15:44:31

skus cupitat malymi krockami rychlostou 12 min/km, zvykni si na to a napis aky bol tep v absolutnej hodnote, nie v % ani v zonach.

a ano pojdes takymto behom pomalsie ako je pomala chodza, pokial nemienis zavodit v chodzi tak ten druh sportu do toho neplet a nevsimaj si ze baka povlece z obchodu nakup a prednehne ta pri tvojom bezeckom treninku na nizkej tepovke, babka robi iny sport neporovnavaj sa.

ale ak by si bol cital forum takytchto tem je spusta a vsetko uz bolo povedane 69×, tvoj pripad nie je vobec specialny aby si musel zacat nove vlakno a vsetci sme to museli zase preklapavat odznova pre jeho velicenstvo

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

greenfish29 muž 09.12.2013 00:02:39

>> rudo, 08. 12. 2013 21:45:22

Vyzkouším, díky i přest to „veličenstvo“, pokud ti dělá tak obrovský problém poradit, nemusíš se příště namáhat.

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.12.2013 00:09:27

>> greenfish29, 09. 12. 2013 00:02:39

problem nedela radim denne a s tepakom som radil uz milionkrat.

ja sa skor cudujem ze ti robi problem si to najst v kniznici a precitat a chces aby tebe napisali knihu odznova

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

greenfish29 muž 09.12.2013 00:39:33

>> rudo, 09. 12. 2013 00:09:27

Máš pravdu, příště budu víc hledat …

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.