Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Vysoká klidová tepová frekvence

Vysoká klidová tepová frekvence

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 11549,3 km
Minulý měsíc 124,23 km

Domča.L. žena 26.12.2013 10:25:29

Ahoj, omlouvám se, ale podobné vlákno jsem tu nenašla. Asi měsíc u sebe pozoruji vysokou tepovou frekvenci. Dřive jsem si po ránu naměřila kolem 55 t/min, Teď mám problém dostat to některé dny pod 80. Sanžím se 3×-5× týdně aktivně hýbat. Běh, kolo, běžky + k tomu pěší výlety, ale nepřijde mi, že bych to zase tak přeháněla, aby šlo o přetrénování. Dost i teď spím 8–9 hodin a ráno se mi moc nechce vstávat. Při běhu, nebo i pomalé chůzi do kopce mi tep vylítne dost rychle a nestačím lidem, co se jinak moc nehýbou, nebo se hýbou méňe. Po Novém roce zajdu k lékaři na vyšetření, ale nechce se mi nic nedělat do té doby. Myslíte, že je vhodné pokoušet se aspoň joggovat na 70%TFMax? Bez pohybu a endorfinů nevydržím. Pomohlo by i větší zařazení zeleniny a ovoce do stravy? Předem díky za rady.

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 26.12.2013 15:46:46

>> Domča.L., 26. 12. 2013 10:25:29

Pokud rozumím, ranní klidová tepovka se ti zvedla z 55 tepů na 80? Stejné podmínky měření? Pak bych byl opatrný, něco je blbě…

Motto: ...kam až?
avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 26.12.2013 17:53:29

Může jít o nástup nějaké virové infekce, nebo o nedostatečnou regeneraci po předchozí zátěži. Každopádně bych dala určitě odpočinek.

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 26.12.2013 19:04:07

chci se zeptat, mám tlak 145/80, nicméně to první číslo jsem měl vždy nižší, kolem 120, měřil jsem jen jednou pro zábavu. Asi o nic nejde…

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Celkem 14748,98 km
Minulý měsíc 0 km

pavlicek muž 26.12.2013 19:13:03

>> Domča.L., 26. 12. 2013 10:25:29

Ahoj. Jestli je vše tak jak píšeš a v listopadu jsi měla klidovou tepovku 55 t/min a nyní min. 80 t/min. tak se s tělem opravdu něco událo. Zodpověz si, jestli jsi poslední měsíc nepřibrala (omlouvám se, dámě se to nehodí připomínat, ale může to být i podstata problému), nebyla jsi stresována,necítíš se „blbě“, popř. jestli jsi nesportovala na příliš vysoké TF. Vzhledem k tomu, že máš na profilu tento měsíc 45 km a min. měsíc 87, tak to nepředpokládám (ale nevylučuje se to). Pokud je vše negativní a pokud nemáš žádné potíže s nachlazením, popř. jiné (zdravotní i psychické), tak si nech změřit krevní tlak (a nemusíš čekat po Novém roce). Pokud i ten bude v pořádku a lékař nezjistí problém (nejenom s tlakem, ale i se srdíčkem), tak bych klidně běhal do 70TFmax. a možná bych trochu zvýšil kilometráž a hlavně pomaloučku. Pokud přesáhneš tepovku, tak jdi. Samozřejmě jíst zeleninu a další „zdravé potraviny“. Ale neber to jako radu. Tu by měl dát lékař. Věřím, že bude vše v pořádku.

avatar

Celkem 14748,98 km
Minulý měsíc 0 km

pavlicek muž 26.12.2013 19:24:13

>> filipoinzagi, 26. 12. 2013 19:04:07

Hodnoty krevního tlaku (kopírováno z Wikipedie)

Vysoký krevní tlak

vyšší než 140 mm Hg

vyšší než 90 mm Hg

Normální krevní tlak

90–119 mm Hg

60–79 mm Hg

Nízký krevní tlak

< 90 mm Hg

< 60 mm Hg

Nicméně je třeba dodat, že na velikost krevního tlaku působí mnoho vlivů: věk, aktuální mentální a fyzické rozpoložení, okolní teplota a jiné. Například u starších lidí je vysoký systolický a nízký diastolický tlak normální z důvodu opotřebení a menší pružnosti krevního řečiště. Obecně je nebezpečnější vysoký spodní tlak, protože se jedná o nejnižší tlak v krevním řečišti, tedy tlak, který jej namáhá neustále.

Konec citace. Myslím, že u Tebe bude chyba v měření. Zkus to ještě víckrát.

avatar

Sloviensko

rudo muž 26.12.2013 21:25:56

>> Domča.L., 26. 12. 2013 10:25:29

ked to trva cely mesiac, tak to nebude nastupujuca infekcia, ta by sa uz davno prejaviila a z popisu to nebude nai pretrenovanie.

kludovy tep je parameter dosiahnuteho stupna kludu. Teda stupna fyzickej necinnosti v case merania,, stupna IS necinnosti – teda neexistencia virusov a bakterii, stupna chemickej cistoty a stupna psychickej-emocnej necinnosti.

predpikadam ze vies ako sa pri tom fyzicky nehybat a tiez ze sa nejedna o skrytu infekciu, takze zostavaju faktor c 3 a 4.

Jednak moze isto chemicke ovplyvnenie – lieky drogy a skryte chemikalie v potravinach, rozne tie farbiva atd z processed foods, ale naprikald aj kafein a ine drazdive drogy, kakao cokolada atd.

bolo by zaujimave sa sutredit niekolko tyzdnov na absolutne cistu stravu ked si vsetko jedlo sama uvaris z cistych zakladncyh surovin, snad najlepsie by bolo len jest varenu hnedu ryzu a varenu zeleninu a sledovat

dalsia otazka je psychika-emocie, nejaky trvaly skyty stress, trvale napatie, podrazdenost zurivost strach.

kto triochu ovlada relaxacie a meditacie, tak si vlastne nemoze merat kludovy tep ako ukazovatel fyzickeho stavu, pretoze postupnym skludnovanim nervoveho systemu sa nauci spomalovat tep az pod hodnoty zopovedajuce fyziologickej situcii a naopak opacny psycho-emocny stav ukazuje hodnoty ovela vyssie ako by zodpovedali fyzickej situacii

takze si prehodnot ake bereis lieky ake beries nejake ine doplnky ake vselijake vyrobky pojedas a popijas o ktorych nemozes vediet co sa tam tajne pridava atd a potom si prehodnot svoj psycho-emocny stav.

behaj kludne dalej pokial ta beh nevycerpava

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 26.12.2013 21:28:12

>> filipoinzagi, 26. 12. 2013 19:04:07

telo si same nastavuje taky krvny tak aky potrebuje , aby dostalo ziviny a kyslik do vsetkcyh tkaniv. trvalo zvyseny tlak ukazuje na ciastocne blokady niekde vo vlasocniciach a vynutene natlakovanie, umele znizovanie liekmi sposubuje odumieranie slabo zasoboveho tkaniva kam sa to uz znizenym tlakom nepretlaci.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 6058 km
Minulý měsíc 0 km

Dwarf muž 26.12.2013 22:39:14

>> Domča.L., 26. 12. 2013 9

Před pár lety jsem měl stejný problém. Diagnóza – borelióza. Přeji Ti, ať je to něco jiného.

Dwarf

Motto: Vlka živí nohy.
Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.