Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Křeče v lýtku

Křeče v lýtku

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

PavelKos muž 03.02.2014 13:26:08

Zdravim vsechny bezce a prosim o radu, pokud se nekdo z vas s necim podobnym setkal. Cely zivot sportuji a behani, resp. triatlonu se venuji s mensi pauzou cca 7 let. Asi pred tremi lety jsem si precetl knizku o tzv. natural running a rozhodl se to zkusit. Zakoupil jsem si boty znacky Inov-8 se sklonem 6 mm, vhodne pro prechod z klasickych bezeckych bot k nizkoprofilovym, a postupne v nich zacal navysovat objemy. Velmi opatrne, cca 1 km tydne. Bohuzel po nekolika tydnech, kdyz jsem byl na cca 9 km v novych botech me zacaly trapit silne krece do lytek, kvuli nimz jsem musel nekolikrat prerusit a vynechat trenink. Po tydennim odpocinku a plnem navratu ke starym botam (Adidas) problemy ustaly. Nechci se uplne vzdat myslenky na „zdravejsi“ beh. Nesetkal jste se nekdo s necim podobnym, pripadne nemate radu jak to resit? Pro shrnuti reknu, ze u maseara a fyzioterapeuta jsem byl, magnesium beru a piju vice nez dost a s krecema obecne jsem nikdy v zivote nemel problem. Predem diky za nazory a rady. P.

avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 03.02.2014 17:41:23

*>> PavelKos, 03. 02. 2014 13:26:08*tohle téma už tady na fóru někde existuje zkus pročíst, já myslím, že jsi začal běhat víc přes špičky a tím přetěžuješ lýtka.

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Praha - Vršovice

Celkem 4740 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:04 (2014)
půlmaraton: 1:39:02 (2014)
maraton: 3:43:22 (2014)

Chrosel muž 03.02.2014 17:47:45

>> PavelKos, 03. 02. 2014 13:26:08

Řeším úplně totéž, jako přes kopírák. Minimuse jsem dočasně musel zamknout do skříně, aby se mi po nich nestýskalo, pokusím se shodit 8 kilo a doufám, že se k nim vrátím.

Ovšem taky připouštím možnost, že to prostě není pro každého, myslím minimalistické boty, a že se dá běhat zdravě i v odpružených botách, když na to člověk myslí.

Motto: V pomalém hrnci se prána chová jako žába. Při pozvolném růstu teploty si to neuvědomí a z hrnce neuteče. ( Pam65 )
avatar

jeffino muž 03.02.2014 18:16:36

>> PavelKos, 03. 02. 2014 13:26:08

běhám boty 6mm a méně, bolesti v lýtku jsem pořešil kompresními návleky, s tím že v nich běhám a pak je mám ještě min.3h po laufu na sobě, tohle je důležitý stejně tak jako volba správné intenzity komprese návleků, u mě to funguje, netvrdím, že to bude fungovat u tebe takže možná vyhodíš pár stovek:-) minimalistickýho běhání se odříkat nehodlám:-)

Motto: život je vcelku nevyléčitelná nemoc
avatar

Zvolen

tiborw muž 03.02.2014 20:16:43

>> PavelKos, 03. 02. 2014 13:26:08

Pri prechode na minimalisticku obuv su vyrazne zatazovane lytka. To pozna kazdy kto to vyskusa. Z toho dovodu je potrebne venovat zvysenu pozornost regeneracii. Ja som maval obdobne problemy a v mojom pripade pomohlo nasledovne:

  1. beham v dvoch typoch topanok Merrell 4mm a Merrell 8mm ktore striedam.
  2. vzdy po behu si davam staticky strecing
  3. potom sa osprchujem a na lytka si dam horucu a potom studenu vodu a toto 3× zopakujem
  4. po osprchovani si este premasirujem lytka s chladivou emulziou
  5. doplnim si mineraly hlavne magnezium

Ak citim ze lytka maju svalovku tak vynecham trening

MOzes tiez vyskusat kopresne podkolienky i ked ja osobne s nimi nemam ziadne skusenosti.

avatar

Celkem 10672,18 km
Minulý měsíc 12,4 km
10 km: 0:45:02 (2014)
půlmaraton: 1:41:12 (2014)
maraton: 3:56:52 (2012)

RoobertG muž 03.02.2014 20:35:18

Vse podstatne uvedeno, doplnim jen, ze pomaha i mekci povrch idealne louka lesni stezky apod.

Motto: spěchej pomalu
avatar

Sloviensko

rudo muž 03.02.2014 20:53:54

je vela technik ako behat, na jednej strane moze byt chi-pose, kde sa snazime nepouzivat ziadne svaly bezecky a na druhej strane moze byt sparvny atlerticky beh, kde aktivne pracuju vsetky mozne svaly na plny vykon. Len totalny atleticky beh, so vsetkymi svalmi umozni bezat 800m po 1:45 alebo 3k okolo 8 minut, alebo 10km pod 30 idealne pod 28 atd atd

ako sa bezci snazia nepouzivat svaly tak sa rychlost samozrjme znizuje a pouzivaju roznu techniku

od vynalezu makkych perovanych hrubych bot, ktore maju navyse rozne zabudovane rozne ANTI funkcie, si bezci nasli rozne techniky behu, ktore su sice vyrazne pomaslie ako beh atleticky ale umoznuju behat aj velke objemy a ajj hobicky slusne tempa, kde sa praca svalov nahradza botami.

Lytka su len 1 priklad ako v zlych botach bezec beha a sval nepouziva.

pri prechode na boso alebo na mini bezec vyzaduje os nefunkcncyh svalov beh a kedze miniboty ponukaju atleticky styl a ponukaju aj beh ruychlostne neobmedzeny, tak bezec do toho ide hoci dodrzuje objem velmi a navysuje len pomaly

ale sval ktory nepracoval dlhe roky alebo niekolko 5 rocnic, v podstate odkedy napsoledy ako decko nma zakladke bezalo nejaky telocvik v tenkych teniskach, tak ten svalk sa nedokaze zrazu premenit na silny vytrvaly ale aj dlhy a najme schopny pracovat silovo do faze natahovacej aj do faze skracovacej a to v plnom natiahnuti.

Toto predstavuju pre sval prislis nezvcykle zatazenie nervovyni impulzami a cela sustava riadiacej elektroniky – mozog, nervy svaly, vsetky tie elektrochemicke procesy na bunkovej urovni, nezvykle pracovat s tak rychlimi sledmi impulzov a s a takou intenzitou impulzov a tiez s impulzami natraz do vsetkcyh vlakien a snopcocv daneho svalu – elejktricka sustava sa proste zahlti zblbne a dostane sa do stavu ked je trvala elejktricka aktivacia svalu a neschopnost uvolnenia === svalovy krc

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 2422 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:12:00 (2012)

pms muž 03.02.2014 21:12:07

Začal jsem s nadšením se stejnýma botama. Lýtka byla vždy limitující faktor mých výkonů. I když jsem se snažil na ně brát ohled, došlo k natržení vláken lýtkového svalu, což člověka odstaví od běhu na dlouhé měsíce. Nyní už zase běhám, ale nejen v Inov-8. A velmi opatrně pokud jde o navyšování. Začínám mít tušení, že v mém případě bude rozumné navyšování ne 1K týdně, ale možná 1K za rok. Což zní tragicky, ale vůbec to tak tragické není, protože jsem pomalu ve věku, kdy začíná být úspěch uběhnout tolik, co loni :-) a hlavně uběhnout to tak, abych z toho pohybu měl radost a dobrý pocit.

avatar

Celkem 777 km
Minulý měsíc 0 km

davidof muž 03.02.2014 21:32:03

>> pms, 03. 02. 2014 21:12:07

a neni to jen behani jako takove (myslim treba stravu)- kdyz se rozhodneme napravit co na nas napachala civilizace tak se bohuzel musime pripravit na urcite obtize

Motto: Dobrý běžec nebrzdí zbytečně zeměkouli v jejím otáčení.
avatar

Praha - Velká Ohrada

Celkem 4337,97 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:23 (2014)
půlmaraton: 1:51:50 (2015)

34Regulus muž 04.02.2014 07:41:34

Já mám v poslední době také problémy s lýtkovými svaly. Přitom běhám ve stejných botách ale jediné co je jiné je počasí. Může ochlazení souviset s vyšším rizikem vzniku křečí nebo to je změnou charateru povrchu ( náledí, sníh a kluzko)?

Motto: Než abych si srazil vaz na Olympu Mons, tak radši vylezu na židli , s tím že zítra vylezu na stůl a pozítří.....
avatar

Sloviensko

rudo muž 04.02.2014 11:35:11

>> 34Regulus, 04. 02. 2014 07:41:34

okrem povrchu ktory moze skodit smyklavostou atd a tvrdostou – lad

aj boty v chlade mozu strvdnut, ta guma a vsetky tie materialy menia vlastnosti s teplotou

bezci to poznaju na sysntetickej drahe, ktora je makka v horucave a velmi tvrda v zime. pocas 24H ultra na drahe maju nikeotri chodci aj bezci rozdielne boty na noc ked draha stvrdne a na den ked svieti slnko.

nie vsetky strdu v zime rovnako, zrejme zalezi od materialov ale aj od veku (topanok).

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 7913,03 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:52 (2014)
maraton: 2:59:53 (2014)

mačus muž 04.02.2014 18:59:02

Já jsem při běhu nikdy křeč nedostal , ale měl jsem období kdy jsem je dostával v noci ve spánku . Poprvé když jsem vloni v létě začal běhat v minimuskách a podruhé letos v lednu , když jsem začal dvakrát v týdnu zařazovat rychlé výběhy kopců . Musel jsem ubrat na intenzitě .Křeče jsem dostal vždycky do lýtek.

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.