Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » všechny tréninky se sporttesterem?

všechny tréninky se sporttesterem?

Nalezené položky: 60 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 01.07.2007 18:56:50

Možná je to hloupost, ale mě by docela zajímalo, jestli běháte VŠECHNY tréninky se sporttesterem. Na radu Maťa, že sporttester je tréninková pomůcka už běhám závody bez pásu a je to docela v pohodě, teda když zrovna hodinky nechytnou tepovku někoho jinýho :) Jde mi o to, že já běhám s pásem všechny tréninky, nějak to občas zlobí a napdalo mě, že bych to mohl víc stáhnout. Udělal jsem tak a včera mě napadlo, jestli mi to nějak nemůže škodit, třeba deformovat hrudník (samozřejmě za předpokladu, že to neodhadnu a utáhnu to moc)… Taky mě už napadlo určit si, že Vk poběžím v tempu 6 min/km a jít to bez pásu na čas…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 01.07.2007 19:35:23

Ne, na všechny tréningy neberu. Neberu na plavání. Neberu na některé části plavání při triatlonu. Neseleduju, nebo vypínám při ABC, rovinkách, krátkých intervalech (200 a kratší) – tady není důvod, tepovka není ten nejsměrodatnější parametr. Jinak z 99% beru. Pokud je ta možnost využít zpětné analýzy, tak proč ji nevyužít?

Deformace hrudníku? Doufám, že si zase děláš srandu a já ten vtip nepochopil.

Sorry, ale ty máš takové tréningové rezervy a nevyzávoděnost, že si myslím, že odložit tester si „jen tak“ nemůžeš dovolit. Takový výklus si nemůžeš říct, že půjdeš 6/km. Co budeš dělat, když to bude v kopcích? To budeš furt držet to šestkové tempo? To potom se z výklusu klidně může stát hlavní fáze TJ…

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 01.07.2007 19:58:33

Díky za názor, já ho beru i na rovinky, ale tady sleduju jen čas, jestli nezpomaluji… Jasně, zapomněl jsem připsat, že jsem myslel VK na rovinatém okruhu, kde mám změřené km… na kopce bych si ho pochopitleně bral, ale tam mám i při volném tempu tepovku vyšší, protože do kopce běžím i volně tak na TF 140 – 150, ale seběh musí být hodně dlouhý, abych se dostal pod 120… Jj, psal jsem, že je to možná hloupost, s tím hrudníkem – tak je to hloupost určitě… A k závodům s pásem – od závodu, kdy mi to blbě měřilo a já se podle toho orientoval (a pak si druhou polovinu docela " užil") jsem se na tu tepovku stejně moc často nedíval… O trénikových rezervách vím a snažím se je odstraňovat, ale nemůžu přece z týdne ne týden zařadit několik dvoufázovek, ne?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 01.07.2007 21:19:14

kromě plavání beru beru sporttester na všechno a kdybych měl vodotěsný stroj, tahám ho i na plavání. Beru ho ze stejných důvodů jako Forest, tzn. nejen řízení tréninku ale i zpětné vyhodnocení, které je zajímavé zejména třeba na stejných tratích. BTW o problémech se svých sporttesterem a nepřesnými údaji jsi tady, Oslíku, psal tolikrát, že já bych ho na Tvém místě už dávno vyhodil velkým obloukem a pořídil si aspoň RS100.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 01.07.2007 21:52:54

Já právě, Ječmínku, nevím. Já s ním mám problémy, ale v Polaru mi řekli, že je na skoro 100% vše v pohodě. A já tu o tom sice psal, ale ona na to asi není univerzální odpověď. Já nevím – vždycky se mi to týden (i výklusy) zdá v pořádku, ale pak přijde jeden výklus a ta tepovka se mi prostě nezdá. Možná se musí před během na pár minut zapnout, což dělám jen někdy… Ale uvažuji o něčem jiném, pomalu mi dochází trpělivost…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 02.07.2007 09:07:01

Podla mna (a asi som to tu uz spominal) je v dnesnej dobe prilis vela ludi, co sa stalo otrokmi sporttesterov a zabudli na jednoduchost tohto sportu. Ak to niekto vyuziva ako vyhodnocovaciu pomocku, ktoru si prezriem pri natahovani dat do PC, tak potom ok. Mam vsak take skusenosti, ze bezci neustale cumia do monitoru, div, ze si nohy neprezrazia, ked zakopavaju o korene stromov, stale sa stresuju, ze tep je prilis nizky/vysoky, nepravidelny, su pod , nad zonou… Chapem pri tempovych, intervalovych, alebo inych specialnych treningoch, ale na bezne behy v aerobnom pasme? To MUSI vediet bezec odhadnut behom roka od zaciatku sportovej kariery, ci bezi v pohode, alebo to tlaci uz niekam inam, ci sa prilis flaka. Ak to nevie, tak asi cely cas cumel do monitoru a nevenoval pozornost SVOJMU TELU. Este viac ma vedia dozrat borci, ktori pocas drahovych (!!) pretekov cumia do monitoru, brzdia sa, „poklusavaju“ polovicu preteku, nechaju si utiect skupinu a po zavode povedia, ze mali vtedy prilis vysoko tep a museli na chvilu zvolnit. S kym potom pretekaju, so sporttesterom, alebo so supermi? Minuly vikend boli drahove majstrovstva a zopar takych som videl na drahe na dlhsich tratiach, jeden (inak vyborny bezec, ale tiez otrok elektroniky) zabalil zavod cca 2 kola pred koncom „pre vysoky tep“… Toto su samozrejme extremy, ale chcem poukazat na to, ze aj semi-skluseny bezec moze nechat na zavod pas doma a skratka pretekat, co to da. Rovnako tak ked ide na bezny beh a povie si, ze pojde volne az stredne, tak pojde volne az stredne, tempom ake je prirodzene pre ten den, nie ze bude 2h cumiet do monitoru a neustale menit tempo, len podla toho, co mu budu hodinky ukazovat. Zapni ich pri rozbehnuti a vypni pri dobehnuti, ak potrebujes data do dennicka, ale naco si kazit odburavac stresu dalsou obmedzujucou „pomockou“? Pouzi sporttester tam, kde ho treba" pri urceni ANP, AEP a na intervalovy trening, inak ho nechaj odpocivat, ak nutne nemusis zaznamenavat vsetko do PC.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 02.07.2007 15:42:26

2 Mato: Díky, takže Tvá rada zní: na výklusy po rovině a na závody nebrat? Já teda když ho mám, tak jen občas mrknu, jestli je vše v pořádku, ale fakt je, že když je TF moc nízká/vysoká, tak mě to znervózní a začnu vymýšlet, jestli to špatně měří nebo běžím špatně já – tím pádem už se tolik nesoustřdím na běh…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Dobřichov

Celkem 7103 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:16:31 (2012)
maraton: 2:50:29 (2016)

honzaherda muž 02.07.2007 18:38:14

já od doby co jsem na Mamutovi utopil svůj budík HAC 4+, tak mám nyní jen tachák sigma s tepákem a nyní jsem už v menu nastavil Heart Rate OFF-prostě mi pás spíš vadí a že jsem v pr* poznám i bez něj :) Tepovku neberu jako směrodatný ukazatel a když jsem měl v závodě 180 nebo jen 150 mi je šumák – běžím dle sebe a když jsem zatavenej, tak třeba jedu na kole na 115 tepech a nad 140 to ani nejde. Pro systematické trénování tepák efekt má za předpokladu určení prahů a sestavení plánu, jináč to beru za zbytečnou fajnůstku.

avatar

Celkem 8176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:34 (2008)
půlmaraton: 1:27:42 (2007)
maraton: 3:23:51 (2007)

lastboyscout muž 02.07.2007 19:09:08

[quote=honzaher­da]já od doby co jsem na Mamutovi utopil svůj budík HAC 4+, tak mám nyní jen tachák sigma s tepákem a nyní jsem už v menu nastavil Heart Rate OFF-prostě mi pás spíš vadí a že jsem v pr* poznám i bez něj :) Tepovku neberu jako směrodatný ukazatel a když jsem měl v závodě 180 nebo jen 150 mi je šumák – běžím dle sebe a když jsem zatavenej, tak třeba jedu na kole na 115 tepech a nad 140 to ani nejde. Pro systematické trénování tepák efekt má za předpokladu určení prahů a sestavení plánu, jináč to beru za zbytečnou fajnůstku.[/quote] Vidím to úplně stejně, díky za rozumný názor.

Motto: The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck? السماء زرقاء, ماء مبلّلة, نساء ي
avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 02.07.2007 19:59:39

Přídám taky názor, ale je mi vážně líto, že zde již byl označen hodně konzervativní názor na sporttestery za ten rozumný. Mé začátky jasně ukazují, že bez sporttesteru to nejde. A nedám na něj dopustit i teď. Z mého pohledu sporttester plní dvě základní funkce – řízení tréninku a sběr dat.

Mám vypnuté pípání při překročení tepu, jako řízení ho používám na úseky a intervaly. Právě proto abych se mohl soustředit na běh a nemusel počítat a tak stačí mrknout, že ještě 800m do konce úseku. Taky se rád podívám v jaké nadmořské výšce jsem na nějakém kopci a nebo jakou rychlostí si to zrovna šinu do kopce a nebo po rovince, když si připadám, že to běží samo. Po stažení dat do počítače se rád mrknu na závislost křivky tepu a stoupání popř. rychlosti. Navím mi to napočítá celkově uběhnuté kilometry, spálenou energii a taky takzvaný Running Index, jak bych dopadl v podobném terénu na závodech.

Já myslím, že ta otázka je spíš jak moc je běžec otrokem svého sporttesteru, ale v něm samotném žádná chyba není. Používám ho vždy.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Celkem 66693 km
Minulý měsíc 80 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 02.07.2007 21:05:34

Jako trener, mimo jine i nekolika zde znamych borcu musim rict, ze pro zacinajiciho a nebo po zraneni se vracejiciho bezce je podle me testr nezbytny. Osobne na jeho pouzivani u svych sverencu trvam. Vyjimkou jsou zavody, kde naopak doporucuji jeho nepouzivani (a zase vyjimkou jsou prvni ironmany, ktere je snadne prekopnout, takze na nich ano). Sam ho pouzivam jiz vice nez 10let a mnohdy diagnostikuje zcela jine ukazatele stavu organismu, nez na jake se citim.

Motto: Never give up!!!
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 02.07.2007 21:45:33

2 Toro: To by se mi taky líbilo, mít takové funkce, já mám jen tep, denní čas a stopky. Ale zase bych to pořád jen přepínal a nesoustředil se na běh.

2 ironman: Takže někdy můžu mít výklus třeba na TF 120 nebo naopak na 140 (extrémy) a přitom si běžet svoje vyklusávací tempo? Tak nějak jsem pochopil poslední větu… Nebrat na závody z důvodu, aby se člověk zbytečně nerizptyloval?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 03.07.2007 08:03:38

Sporttester je treningova POMOCKA. Niekto to bez nej nezvladne, mnohi to bez nej zvladali dlhe roky a behali vyborne. Podla mna je to dobre na overenie si niektorych parametrov a vacsinou na skosenie hrebienku (objektivne ukazatele vratia jedinca spat do reality). Mat vsak pas pripnuty na kazde „prdnutie“ si mi pripada ako uplne zbytocne a zvazujuce. Telo je strasne komplexna masina a cisla na monitore su iba jednym z vystupov. Omnoho komplexnejsim vystupom su pocity, ked ich bezec vie spravne interpretovat. Pocity nie su len poznamka dobry-zly-neutralny beh, ale popisanie frekvencie dychu, lahkost noh (alebo ich tazoba), pocit plavania nad povrchom, alebo borenia sa s kazdym krokom… Po case uz bezec musi vediet v skratke ohodnotit, aky bol preve prebehnuty trening. Mam taku skusenost, ze skusenejsi bezc dokaze odhadnut na ±5 uderov presne aky ma prave tep aj bez merania. To iste plati aj pre odhad tempa v akom prave bezi. Sporttester JE dobra pomocka a oplati sa ho pouzivat- nie vsak byt jeho otrokom. Treba sa naucit prepojit subjektivne vnimanie pocitov s objektivnymi vystupmi. Potom sa stavaju elektronicke pomocky skor zabavkou, ako nutnostou.

avatar

Celkem 66693 km
Minulý měsíc 80 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 04.07.2007 20:02:41

to Oslik: ano tak, pokud jsi unaveny treba po tezkem zavode, tak je bezne ze mas pri beznem vyklusovem tempu mas o 10 tepu vice.

Motto: Never give up!!!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 04.07.2007 22:29:38

2Mato: na to, aby borec bez sporttesteru odhadl svůj tep v rozmezí, které uvádíš, ale musí mít za sebou dost tréninků se sporttesterem;-)

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 05.07.2007 08:05:43

2 ironman: a pokud si tedy běžím svoje tampo výklusu, tak se tepovkou řídit nemusím? Nebo mám zpomalit? Vzpomínám si, že je to klasika při trénincích 2 – 9 km naplno na dráze – RK v tempu 5:50 mám TF 130, VK v tempu 6:40/km mám tep 135–140…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Celkem 66693 km
Minulý měsíc 80 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 05.07.2007 15:21:32

to bude asi tim, ze jsi ale absolvoval trenink. Ja to myslim hlavne tak, ze se treba po maratonu projevi cca 4–6 den zvyseny tep. A pri klusu jsem najednou o 10tepu vys. Po tom treninku jak uvadis ty, je to normalni, prave jsem absolvoval zatez a telo se s tim musi srovnat. Naopak, pri vyklusu se ridi tepama, ale useky chodi na cas a tep je pouze informativni doplnkova zalezitost po treninku. Pri usekach je to pak na me, abych odhadl tempo tak, ze se budou rozvijet a ne ze se zatavi.

Motto: Never give up!!!
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 05.07.2007 18:54:46

rozvíje se úseky? jako každý další rychlejší, chápu to dobře? ale já dneska ráno, když jsem si vyhodnocoval úterní trénink, zjistil, že jsem šel VK na 10 km za víc jak hodinu a to jsem měl průměrnou tepovku 138… Kdybych to šel podle tepovky, tak bych to fakt jen šel… Taky Maťo mi v jiném vlákně psal, že bych měl vyklusávat v rychlejším tempu, ale mě tam prostě „nepustí“ tepovka… :(

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Dobřichov

Celkem 7103 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:16:31 (2012)
maraton: 2:50:29 (2016)

honzaherda muž 05.07.2007 19:26:16

včera jsem si dal výklus 17,7km za 1:27h a viděl bych to na tep 145–160. Max někde u 190, ale běželo se mi v poho. Jindy bych si musel víc „dávat“. Nevím co by mi na souvislém běhu v nezměněné intenzitě budík řekl. Možná trochu vyšší tepy v kopci a jinak nic.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 05.07.2007 19:58:56

2 honzaherda: VK a tepovka 145–160? A cítil ses po tom v pohdoě? já bych to taky zkusil, ale nevím, jestli to není moc rychlé. A 1:27 na 18 km? Za 1:27 jsem v úterý uběhl 15 km a to jsme na stejné výkonnstní úrovni… Fakt to byl jen výklus?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Lomnice nad Popelkou

Celkem 14657 km
Minulý měsíc 0 km

Dooma muž 05.07.2007 20:37:14

[quote=Oslík]roz­víje se úseky? jako každý další rychlejší, chápu to dobře? ale já dneska ráno, když jsem si vyhodnocoval úterní trénink, zjistil, že jsem šel VK na 10 km za víc jak hodinu a to jsem měl průměrnou tepovku 138… Kdybych to šel podle tepovky, tak bych to fakt jen šel… Taky Maťo mi v jiném vlákně psal, že bych měl vyklusávat v rychlejším tempu, ale mě tam prostě „nepustí“ tepovka… :([/quote] A ty sis dělal nějaké testy, že říkáš že Tě tam tepy nepustí? Třeba máš prostě tepy víš. Znám běžce, co mají ANP nad 180tf/min. To znamená, že i regenerační běh mají na vyšších tepech. Podle toho, co tu čtu mi přijde, že největší tabu dnešního běhání je běhat rychle. Aby náhodou tepovka nebyla moc nahoře. Další tabu je abych se náhodou rychlejšími tréninky nepřetrénoval. Samozřejmě trochu přeháním, ale někdy mám takový pocit.:-(

Motto: V každém závodě přijde chvíle, kdy se závodník setká se skutečným soupeřem a překvapeně zjistí, že je to on sám. http://www.atletika-behy.cz
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 05.07.2007 22:17:06

2 Dooma: Máš pravdu, zkusím to a při nejhorším zvolním… Já bych rád běhal rychle, ale nějak nevím, jak na to :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 06.07.2007 08:04:59

Tak sa tolko nepozoruj a behaj. Ked chces behat rychlo, musis aj trenovat rychlejsie- nie kazdy den, ale casto. Ako tak pises, tak cely tvoj trening je bud vyklus, alebo nejake useky. Kedy behas normalne aerobne behy (t.j. aspon na 75% TF max)? Tieto behy by mali byt od 1h do 2:30h dlhe, a caste.

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 06.07.2007 10:01:27

trochu se vetru mezi zkusene bezecke poradce. Osliku, spocitej si cas, ktery travis u fora a misto toho casu behej. to je moje prvni rada. druha rada je vyhod sporttestr a behej jenom se stopkama. treti rada, nechod na drahu (jestli tam chodis) a chod behat do kopcu.

no a pokud mas pri pomalem vyklusu vysokou tepovku, tak trenujes kvalitu den pred tim moc intenzivne = na takovy trenink nemas dost vytrvalosti aby se s nim telo regeneracne vyrovnalo (pokud teda nebrzdis regeneraci spatnou zivotospravou a nedostatkem spanku).

nevim, proc z toho behani delas takovou vedu. tohle se ti tu snazi rict par lidi uz hodne dlouho, ale jaksi bud neumis cist nebo pomalu chapes :P. dam priklad u sebe. na beh nijak zvlast talentovany nejsem. za rok popobihani (naprosto neorganizovaneho a podle pocitu) jsem se z niceho dostal na desitku pod 40. a pulku na 1:28:33. muj trenink vypada tak ze jdu kazdy den behat. jedinou treninkovou pomucku, kterou pouzivam jsou stopky, kalkulacka a www.amapy.cz

z fora mi pripada, ze chces co se behani tyka vsechno a hned. ono to takle ve sportu jaksi nefunguje. nevim jake mas nabehane kilometry, ale bez nich to nejde. muzes ted pilovat tempo, rychlost a podobne, ale to bude mit jenom kratkodobejsi efekt, protoze bez nabehanych kilometru te nebude brzdit ani tak rychlost jako vytrvalost.

snad si z toho co jsem napsal neco vyberes a k necemu ti to bude…

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 06.07.2007 10:55:16

to Oslík: Ve většině věcech bych souhlasil s Luckyboyem. Musíš si rady, které jsi tady na fóru dostal, vyzkoušet. A teprve po nějakém čase, když fungovat nebudou se ptát znovu. Taky jsem se tu před časem ptal, jak zvýšit rychlost do desetiboje. Teď ty rady v rámci možností aplikuju a až bude po desetiboji dám vědět. U tebe mi to zatím připadá, že chystáš podklady pro novou knihu. Jestli ano, tak to je super, už se na ní těším. :D Vytrvalostní běhání je hlavně o vytrvalosti. Musíš nějaký ten měsíc, spíš rok vydržet a budeš se zlepšovat. A to, co tady Mato donekonečna opakuje. Tedy nabíhání objemů (ne VK) je holou pravdou. Před pár lety jsem běhal desítky okolo 44–45 minut. Postupně vteřinku po vteřince jsem se zlepšoval až na cca 42:30. Pak jsem ale začal trénovat na maratón. Dlouhé běhy, běhy v tempu maratónu a půlmaratónu, hodně se mi zvedla kilometráž. Postupně se více méně zdvojnásobila. Na a po maratónu jsem se skokově zlepšil na desítku o více než 3,5 minuty (na 38:52). Takže hlavně běhej, to je ten nejlepší trénink. :)

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Dobřichov

Celkem 7103 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:16:31 (2012)
maraton: 2:50:29 (2016)

honzaherda muž 06.07.2007 13:38:33

2 Oslík – promiň, já nerozlišuju termíny – výklus = jdu běhat a běžím po celou dobu tak, abych byl v poho. Jelikož běh mám jen jako doplněk, tak poslední rychlejší úsek jsem šel asi v květnu na 15tce v Pardubkách :) Sám nemám náladu ani motivaci trénovat intenzivně. Navíc po 100m rychle jsem grogy. Já netrpím tím, že by mi došla energie, spíš skončí klouby (cyklista). Tepy jsem odhad – maximálku ani změřenou nemám. Pro dokreslení – dnes kolo 103km – tepy 131prům / 171max. Ve sjezdu taky 69:) Ale že bych se tepákem řídil to se říci nedá – prostě jsem si vzal pás a tak tachák měřil taky něco navíc :)

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 06.07.2007 14:27:27

Já bych rád běhal víc, ale mám trénikový plán, který se snažím dodržovat. Běh na 75 % TF max tu vůbec není, kpce tu vůbec nemám, to se pak těžko člověk zlepší, když tu má jen někdy 12 km na 65 % TF max, ale asi se na ten plán vykašlu. Myslel jsem, že Miloš Škorpil ví, co dělá, ale asi to tak není… :( Nechci všechno a hned, ale když se sanžím, dodržuji tréninnkový plán a nakonec se na desítce meziročně zlepším z 40:10 na 39: 40 (a to jen protp, že mám lepší boty), tak mi dojde, že něco není v pořádku. štve mě to – trénink dodržuju, ale je špatně, takže moje výkonnost stagnuje. A zrovna teď, když mám spoustu času na trénink! Tak se snažím zjistit, co je špatně, ale na to bohužel neexistuje univerzální odpověd… :(

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 06.07.2007 15:44:20

a kde se daji boty ktery me zrychli o pulminutu na desitku poridit? ze bych si je taky sehnal…

ted uz bez ironie. pokud ti nevyhovuje trener, tak ho zmen a nebo se trenuj sam. to pak ale bude znamenat jeste dramatictejsi narust dotazu na foru, coz mozna uz spousta lidi a databazovy server neunese…

to ze treninkovy plan nesplnuje ucel muze znamenat samozrejme pouze dve veci, chyba trenera a nebo chyba sverence (spatna vstupni data, neplneni treninku bud co se rozvrhu tyka a nebo spatna napln, nebehaci veci – zivotosprava, regenerace, odpocinek). to prvni se da napravit pomerne lehce, vymena trenera nebo lepsi komunikace. to druhe se napravuje mnohem hur, obzvlaste pokud si toho neni jedinec vedom.

to bylo tak nejak vseobecne. celkove nechapu proc pri casech 39 – 40 min resis nejake useky, drahu a podobne. tohle je cas, ktery ve svem veku musis byt schopny zabehnout jenom z pouheho popobihani a behani jen tak pro radost (bez sportestru). az budes behat desitku kolem 36 min tak si chod na drahu klidne blbnout. pocitej ale ze bez objemu nekde minimalne kolem 70km tydne se podle me na vzdalenostech jako je 10km nezlepsis (o pulce nemluve). takle to vidi amater a clovek ktery beha pouhy rok. mozna nemam pravdu a sem mimo, ale proste se mi zda ze delas vicemene z hobby behani strasnou vedu.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 06.07.2007 17:15:53

2 Luckyboy: loni jsem myslel, že tam bude horší terén, tak jsem běžel v tréninkových adidasech, letos jsem běžel v rámci „test 28 dní“ maratonky adistar comp4 – myslím, že ten rozdíl byl fakt v botech. Ano, právě to mě na tom štve nejvíc – že já tu plním nějaké trénikové plány, na dráze se snažím plnit běhy na 90 % TF max, a pak přijedu na závody a porazí mě tam člověk, který evidentně nijak více neběhá… Přitom týdně běhám kolem 60 km… Takže rada by byla zvýšit objem, neběhat tréninky na 90 % TF max a radši trénoat tempo? A nejdelší běh – 17 km jednou týdně? Nebo víc?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 06.07.2007 18:06:20

no radit si moc netroufam. jenom vychazim z toho co a jak funguje na me. a timhle si musi podle me projit kazdy bezec sam. nekomu vyhovuje behat podle cisel a pipani hodinek. nekomu vyhovuje se oblict a jit behat a koukat se kolem sebe a beh si uzivat. beham protoze me to bavi. to ze zabehnu na takovy a takovy cas takovou a takovou vzdalenost beru jako vedlejsi efekt… nekdo muze byt vice ambicioznejsi a soutezivejsi a tak chce lepsi vysledek rychleji, nez to staci me.

behat/nebehat treninky na 90% TFmax – bavi te to nebo ne? podle toho se rid.

ohledne nejdelsich behu jsou jista pravidla. aby to melo smysl mel by byt dlouhy 25% z tydenni kilometraze. proc to tak je nevim :). k tomu muzu akorat zase rict ze to delam tak ze si sbalim camel bag, nacpu ho bananama a musli tycinkama a jdu se probehnout na „vylet“. jestli to je 15 20 30 nebo kolik procent kilometraze mi je jedno. beham protoze me to bavi a ne kvuli cislum. je mi jasne ze jednou prijde doba, kdy se pouhym behanim pro srandu prestanu zlepsovat. pak vyvstane otazka jestli budu mit zapotrebi behat tempa, useky a ridit trenink efektivneji. ale zatim vim ze vytrvalost mam dost zalostnou a nebrzdi me rychlost ale prave vytrvalost, a to je i tvuj pripad.

promluv si s trenerem o treninku. to je moje predposledni rada. a posledni rada – zkus na par tydnu sporttestr schovat, schovat treninkovej denik, behej podle toho na co mas chut a kdy mas chut a hlavne zacni s behanim experimentovat a premyslet o nem… na foru se nikdy behat nenaucis… timhle koncim, protoze bych stejne opakoval asi uz po desate co bylo nejakym zpusobem receno a napsano… chytrymu staci napovedet jednou, blbymu pomuze uz jenom kopanec…

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
Nalezené položky: 60 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.