Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » všechny tréninky se sporttesterem?

všechny tréninky se sporttesterem?

Nalezené položky: 60 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 06.07.2007 20:15:34

2 Luckyboy: Já začal běhat proto, že mě to bavilo, pak jsem i vyhrál pár závodů v juniorech a začal to brát víc prestižně. Tak tréninky na 90 % TF max mě baví proto, že mě baví sledovat, jestli zvládnu třeba těch 5 km pod 19:30, nebo ne a poslední dvě kolečka, jak si sleduju mezičasy a tak… To mě baví, ale myslím si, že kdyby mě běhání jako záliba nebavilo, tak dělám něco jiného… To pravidlo „25 %“ jsem neznal – díky za něj. Vím, že mi chceš poradit, co by mi mohlo pomoci a chápu, že mám asi tendenci pořád něco řešit, ale budu se snažit se brzdit, díky všem! :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

makoshark muž 10.07.2007 00:39:45

Za mě v oddílu před 5 a více lety snad nikdo od nás ze skupiny tohle nepoužíval (já tenkrát o tom ani nevěděl), a přesto tam většina (no já byl spíš v té menšině:) patřila mezi nejlepší v republice. Ale nebyli to vytrvalci, ale středotraťaři, takže trénink byl trochu jiný. Já si sice chci teď sporttester koupit, ale po vystoupení z oddílu bez dohledu trenéra jsem 5 let běhal jen podle pocitů (a zkušeností z 5 let v oddílu) a běhám relativně dobře. Nikdy by mě nenapadlo brát si sporttester na klus nebo nějaké rychlejší úseky (čímž neříkám, že je to dobře).

avatar

Zlaté Hory

Celkem 3829 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:30 (2007)

Vašek muž 10.07.2007 15:03:53

líbí se mi luckybojův:) přístup, běhám tak nějak podobným stylem, i když zatím pomaleji. Oslíku, zkus běhat z radosti a uvidíš, že se začneš zlepšovat. Neboj. A běhej..

Motto: ...kam jsem šel,tam jsem utíkal
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.07.2007 15:38:48

Vasek, odporucil by som to kazdemu, nielen Oslikovi. Je dobre mat urcitu predstavu o tom, co kedy robit, ale pokial nebojujes o predne umiestnenia v absolutnom poradi, tak by jednoznacne mal prevazovat pohodovy pristup. Radost z behania musis mat vzdy- ci uz ako profik, alebo cisto hobik. Rozdiel je len v tom, ze tych rychlejsich nemusi kazdy beh 100% bavit. Celkovo vsak musia behanie mat velmi radi, inak by to nikto nerobil. Ako vravieval jeden moj kamarat, ked som zacal prilis filozofovat nad niektorym treningom: „just run baby, just run.“ Jumbo Elliot, trener mnohych vytrvaleckych rekorderov, zvykol uplatnovat filozofiu KISS- keep it simple stupid. Nie v zmysle, ze mas behat ako hlupak, ale v duchu, ze beh je jednoduchy sport a vyzaduje si predovsetkym beh a vela behu.

avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 10.07.2007 15:54:47

naprosto souhlasím s Matem a Luckyboyem..běhám jako Luckyboy..pro radost a neřeším čas, vím zhruba kolik km má dnešní trasa a nemám ani hodinky…běhám podle pocitu, když přijdu domu, hodím to do počítače a ono mi to vyplivne nějaké údaje..tímhle stylem sleduju, že se zlepšuju…ale je to jen druhořadá záležitost, hlavní je že se proběhnu a je mi při tom dobře. Zjistil jsem, že ke zlepšení u mě dochází když si dám „delší“ běh. Potom se mi zlepší o kousek pace.. taky je potřeba pochopit, že každý člověk je jiný a platí na něj něco trošku jiného, neosočoval bych pana Škorpila, že neví co dělá… já osobně bych na oválu uběhl v kuse tak tři kolečka (ok tak asi víc, ale nedokážu to pak už počítat). Ovál nesnáším i když jsem se na něm naběhal dost, ale podle mě na něm se člověk zlepšovat nemůže. chce to dlouhé výběhy a kopce a hlavně mít radost ze sebe a ne pípání sporttesteru.

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 10.07.2007 16:10:09

2 slv: Já nikoho neosočoval, v podstatě chápu, že Miloš Škorpil toho má hodně a nemůže se rozdělit na milion kousků… To bych sem ale teď vůbec nezatahoval. Ale asi máte všichni pravdu – počítal jsem si kilometry a mám jich tak polovinu, co jsem měl v lednu. Asi by měl být snížený objem, ale tohle bylo o hodně málo… Jak říkáte, začínám se tím víc bavit a míň řešit tepovku, třeba včera jsem si skvěle zaběhal v dešti… :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 10.07.2007 17:12:51

slv a co hážeš do computeru, když běháš bez sporttesteru i hodinek?

avatar

Zlaté Hory

Celkem 3829 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:30 (2007)

Vašek muž 10.07.2007 21:34:09

Mato, já vím že by to asi nikdo nedělal, kdyby běhání neměl moc rád. Vždyť běh..to je nádhera, třeba když letíš podzimními horami, lehce ale rychle, září slunce..jéé:) A kdo má talent, chuť a cílevědomost, tak se může radovat i z nádherných výkonů(časů)…ale za tím už je i dřina, někdy bolest a vela odříkání-ale o tom zatím moc nevím..

Ty jo, teď jak jsem tohle napsal, tak si říkám že bych měl začít víc běhat, třeba se ještě přidám k tréninku na jesenný maraton(v Jese­níkách se na to, už podle jména, bude trénovat dobře)

ajaj, je to trochu OT, co už

Motto: ...kam jsem šel,tam jsem utíkal
avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 11.07.2007 07:41:32

to J.M: podívám se na hodinky doma než vyběhnu a pak když se hned vrátím. trasa se dá změřit jednoduše no a tyhle dva údaje stačí. Jde o to, že nejsem po čas běhu nucenej regulovat se podle hodinek. Ok, nemám to nikdy přesně na sekundy, ale o to mi stejně nejde.

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 11.07.2007 10:28:32

2 slv: A nebylo by jednodušší vzít si hodinky a nedívat se na ně? :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 11.07.2007 11:56:35

Osliku,podle tvojí uváděné měsíční kilometráže (150–250km) a výkonů (5–21,1km) je zřejmé,že ti chybí OV.Kdybys běhu věnoval v průměru hodinu denně,tak máš 300km.Při správné týdenní skladbě běhů se musíš postatně zlepšovat (jen se neptej na tu správnou skladbu). Nemáš vytrvalost,protože jen sedíš u komplu na foru.Znám 17-ti leté děti s dobrou OV,téměř neběhající,co ti dají na 1/2M 8 minut.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 11.07.2007 16:54:09

2 Homer: díky, máš pravdu. 2 milan: jestli chceš, kvůli tobě si sepíšu, kolik hodin jsem běhu věnoval za červen a bude to víc než hodina denně, ale asi když máš psaný VK na 130 o dlélce 8 až 10 km, tak se moc nezlepšíš… A taky si neodpustím poznámku: u čeho že to sedím? A i když to zní neskutečně, sleduji výsledky běžeckých závodů a jedno 21-leté dítě vyhrálo letos Nasavrky i půlmaraton v Pardubicích, ale to jen tak mimochodem…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 11.07.2007 19:27:46

Oslík:kvůli mě to dělat nemusíš.Pokud máš měsíčně psaných 150km,tak snad neběháš hodinu denně.Příklad se 17 letým „dítětem“ byl pro porovnání OV.Pokud máš výhrady k rozpisu běhů od trenéra máš několik možností.Je to jen na tobě.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 11.07.2007 19:50:07

O.K. Já vím, že to bylo hodně málo, ale já do toho nepočítám kolo a tak. Navíc jsem byl pár dní nemocen… Beru, že mi chceš pomoci, ale záleží na tom, jak se to napíše. :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Dobřichov

Celkem 7103 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:16:31 (2012)
maraton: 2:50:29 (2016)

honzaherda muž 11.07.2007 21:13:11

když se podíváte na mé km, a pak na 6h běh ve Stromovce, tak to taky moc neštimuje :) Já mám zase obecnou vytrvalost z kola, takže běhám jen když mám náladu a když dovolí klouby atd. Úseky žádné – jen tempo furt něco mezi 4:40 a 6min, dle toho, jak mi to zrovna jde.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 12.07.2007 09:12:57

Uprimne? Existuje kopa vytrvalcov, co dokazu porazat cely svet uz v 18, takze vekom by som sa moc neohanal, lebo je to velmi individualne. Niekto fyzicky dospeje v 17, niekto to dohana az po 20ke. Nie je nic neobvykle, ked 17 rocny chalan dokaze vyhrat miestne preteky. Vo svojom okoli poznam viacerych, co to dokazali a mali casy na 10ku este v 17-tich, za ake by sa nemusli hanbit ani vytrvalci na vrchole kariery. Dokonca mozem povedat, ze vtedy ani prilis tvrdo netrenovali- zhruba 400km/mesiac, co je pre talentovaneho bezca uplny bagatel. Ak niekto chce hovorit o rozvinutej OV, tak musi tyzdenne trenovat aspon 7–8 hodin na urovni 70% a viac max TF (tzn., ze vyklusov by tam malo byt iba tolko, kolko je nutne pre regeneraciu, nie vacsina). Je jedno, ci behom, bicyklom, alebo lezenim po skalach. Ak vsak chces dobre behat, musis najma behat. Urcite % treningu sa da doplnit aj inymi sportami, ale tam by som celkovu zataz v uvedenej TF zvysil na 10–12h/tyzden, mozno aj viac. Spat k sporttesteru- na to aby si zistil, ci si v zone na 70% TF max nepotrebujes sporttester- to uz musis citit podla frekvencie dychu a pocitov po par treningoch.

avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 12.07.2007 12:50:43

já jsem se sporttesterem vyběhl asi dvakrát nebo třikrát a sledoval jsem jak se mi mění TF a jak se cítím jak dýchám. JAk říká Mato, bohatě mi to stačilo k tomu, abych dokázal odhadnout jestli mám TF 140 nebo 160. A to bych se označil jako amatér mezi amatérskými běžči, prostě začátečník. Ale jeden můj známý když vyběhne nebo jde na kolo, tak jedině se sporttesterem. Asi mu to dělá dobře, takže pokud ho to nějak motivuje, proč ne..prostě každej jsme jinej, hlavně že je radost z pohybu..

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Celkem 66693 km
Minulý měsíc 80 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 12.07.2007 13:21:06

Lehce se vmisim do debaty jednim postrehem, treba Petr Vabrousek je znamy tim, ze nekompromisne sleduje tepy a trenuje vzdy na urcene tepove hladine. Vzhledem k tomu, ze si za vice nez 10let, co ho znam, nepamatuji, ze by byl pretrenovany, tak bych rekl, ze na uzivani sportesteru neco bude. Hlavne ale podle me rozhodne nejde o vec, ktera by skodila, naopak spise pomaha a je tak na kazdem jakou zvoli variantu, ja volim sporttestr.

Motto: Never give up!!!
avatar

Zlaté Hory

Celkem 3829 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:30 (2007)

Vašek muž 12.07.2007 13:31:33

Mato, píšeš že na rozvinutí OV je třeba trénovat min 7–8hod na úrovni 70% TF max. K tomu jsem se chtěl zeptat jak pomáhá OV rozvíjet pohyb s nižší zátěží než 70%-např.turistika: Přijde mi, že vícedenní túra na horách je pro rozvoj OV to pravé, a při tom se přes těch 70% dostaneš jenom v těch strmějších kopcích. Ale zase jdeš 8–10hod denně.
Já osobně věnuji běhu asi 7–11hod(ale to už je max) týdně + kolo a turistika, tak snad už jsem vytrvalost trošku získal, ale té není nikdy dost, že..

Motto: ...kam jsem šel,tam jsem utíkal
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 12.07.2007 13:56:49

Samozrejme, ze vytrvalost rozvijas aj pri tepoch okolo 55–60% TF max (tych 100–110 tepov/min urcite pri normalnej turistickej chodzi s batohom dosiahnes), ale omnoho dlhsie ju musis stimulovat a nie je to casovo efektivny trening. Ked 8h denne chodis, tak je to riadny zaberak a dobry trening- chyba mu vsak specifita a netrenujes tie iste svalove skupiny ako pri behu a v mensom rozsahu pohybu + askoro vobec nezapajas rychle svalove vlakna. Vytrvalost trenujes aj pri 99% TF max, ale nevydrzis pri tejto zatazi dostatocne dlho, takze zas neefektivny sposob si volis. Treba spravit spravny mix, na ktory sa telo dobre adaptuje a cit je tu nenahraditelny.

Musim povedat, ze borci (aj velmi dobri) co pouzivaju sporttester maju castokrat vybudovanu psychicku zavislost na nom a nie su vo svojej kozi pokial na displeji nevidia aky maju tep pri akejkolvek aktivite. Naviac u triatlonistov je chronicky znama ich neschopnost trafit spravne tempo pri behu- najma u tych najlepsich! Tolkokrat som videl vypalit prvych 400–600m preteku tempom o 20–25s/km rychlejsim nez v ake mohli dufat pri najlepsej forme v zivote. A to boli borci co pravidelne chodili na ME v tri a duatlone :) Takze sporttester im aj vela vzal- cest vynimkam. Celkovo je doist tazke sa naozaj pretrenovat- t.j. privodit si dlhodoby a chronicky stav tazkej unavy z ktorej sa nedostanes behom 3–8 dni znizenej zataze a trva to niekolko mesiacov (niekedy aj rokov). Na to musis najst skutocne kompulzivneho jedinca s obrovskou motivaciou a vysokym prahom bolesti, naviac musi uplne ignorovat co mu jeho telo hovori po dost dlhu dobu. To co vacsina z nas povazuje ako pretrenovanie je len lokalna a relativne kratkodoba unava, ktoru sa da prekonat bez asistencie lekara. Na jej indikovanie nie je nutny sporttester, ale postaci zdravy rozum a aspon ake take znalosti o sporte a o vytvalostnych vykonoch. Ja osobne som sa skoro pretrenoval raz v zivote a uz sa mi to urcite nikdy nestane, lebo uz nedokazem dlhodobo znasat taku bolest (holt starnem), nebeham uz tolko intenzity v tak zahistenej podobe a asi som aj dost zmudrel. K tomu, aby som si taku jamu vykopal som musel behat ako sialenec (a mat zlu zivotospravu sucasne) 8 tyzdnov. Keby som sa aspon trochu pocuval a dal na vsetky signaly, tak sa do dalo este po 4–5 tyzdnoch v pohode zvratit 2 lahsimi tyzdnami po sebe. Po tychto 8 tyzdnoch som dosiahol slusnu vykonnost az po 1 a pol mesiaci, ale lekara som nepotreboval a okrem nadchy som ani neochorel.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 12.07.2007 15:46:10

[quote=slv]já jsem se sporttesterem vyběhl asi dvakrát nebo třikrát a sledoval jsem jak se mi mění TF a jak se cítím jak dýchám. JAk říká Mato, bohatě mi to stačilo k tomu, abych dokázal odhadnout jestli mám TF 140 nebo 160.[/quote] s tímto prostě NEMŮŽU souhlasit. Nezřídka se stane, že se cítím super, zdá se, že jdu velmi lehce a přitom tepu jako šílenec, jindy se trápím a tep nejde přes 140. Hrubě se mi to nevyplatilo třeba na Grafilit HIM, kde jsem přepálil kolo a těžce si to vyžral v běhu. Přitom jsem měl pocit že jedu na pohodu, nicméně průměrný tep 152 na 90-ti km říkal něco jiného. Nesnažím se tvrdit, že zkušený závodník nepozná, jak na tom plus mínus aktuálně je, nicméně tyto zkušenosti jistě získává výrazně déle než na dvou výbězích.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 12.07.2007 16:58:45

Souhlasím s Ječmínkem. Jsou situace, kdy to má člověk se sporttesterem podstatně jednodušší – viz. Beh olympijského dne v obrovském vedru – kdo měl sporttester, mohl běžet podstatně vyrovnaněji, než někdo, kdo běžel jen podle stopek…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 12.07.2007 17:27:50

[quote=Oslík]Sou­hlasím s Ječmínkem. Jsou situace, kdy to má člověk se sporttesterem podstatně jednodušší – viz. Beh olympijského dne v obrovském vedru – kdo měl sporttester, mohl běžet podstatně vyrovnaněji, než někdo, kdo běžel jen podle stopek…[/quote] A to proč? Vůbec nechápu souvislost s počasím…

avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 12.07.2007 19:01:06

To J.M: OK..jasně že jsou dny, kdy tělo reaguje jinak a může mít úplně jinou TF než obvykle a přitom se cítím jako vždycky..spor­ttester má určitě velkej přínos pro trénink a nezavrhuju jeho každodenní nošení..už jsem psal že každému podle svého.. jde mi asi o tohle..poběžím budu se cítit skvěle po nějaké době se podívám na sporttestr a ten mi bude ukazovat TF třeba 170 (normálně nebo průměrně by to bylo mezi 140–150), okamžitě zvolním a zařvu: proboha dyk jsem se mohl skoro zabít, mám před sebou ještě 10 km..to bych se po dalších 5 km mohl dostat na TF max a na 7 km mě čeká mírnej stoupák…ještě že jsem se podíval na ten sporttestr… to mi přijde jako psycho..radši dám na svoje pocity a poběžím furt tak abych se cítil dobře. jestli mi bude hodnota TF ten den lítat někde mimo, je mi to jedno.. já vidím nejlepší využití spíš při zaměřenějších účelových trénincích.. kratší tratě, rozvoj síly, rychlosti, výbušnosti… nikdy nebudu tak natrénovanej jako ty, takovej závod bych asi nikdy nezvlád, ale já mám trošku pocit, že při tomhle lpění na technice může docházet k psychickému problému a v tom důsledku snížení nebo nezlepšování výkonů, což se podle mě stalo Oslíkovi..nebo se tomu taky říká „forma“, to je vlastně psychická pohoda + natrénovanost. takže možná kdybych se měřil každej den, zjistil bych třeba, že 20% běhů mám TF jinde než si myslím, ale těch 80% je furt statisticky dost významnej medián, kdy jsem in. když nechceš bez sporttesteru běhat, tak s ním běhej, já zase furt běhám s mp3…vím že by to šlo i bez toho, ale každej jsme ňákej, ne?

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 12.07.2007 19:23:07

[quote=slv]…každej jsme ňákej, ne?[/quote] To je přesně ono – jak je kdo zvyklý. Já něříkám, že když mám TF 170 a běžím na pohodu, tak zvolním (to se mi ještě nestalo, spíš naopak – dávám si a mám TF 150), ale když běžím bez něj, tak jsem nějak nervózní, nebo jak po popsat, prostě se podle TF neřídím, spíše to jen kontroluji :)

To vl001: ve vedru a dusnu, jaké bylo tehdy na Strahově, je to na srdce větší zátěž, tudíž se zvyšuje TF a člověk musí toto vzít v potaz. Když si proto plánuje tempo, neví, jak moc ho tyto podmínky ovlivní. Pokud má při běhu sporttester, vidí, jak moc náročné podmínky jsou a zvolní, pokud jej nemá, běží dál plánovanm tempem – někdy na tom vydělá, ale většinou mu dojde a pak výrazně zpomalí… Ale to je podle mě dost jasné, nevím, jestli jsem pochopil Tvůj příspěvek…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 12.07.2007 19:51:44

[quote=Oslík][qu­ote=slv]…každej jsme ňákej, ne?[/quote] To vl001: ve vedru a dusnu, jaké bylo tehdy na Strahově, je to na srdce větší zátěž, tudíž se zvyšuje TF a člověk musí toto vzít v potaz. Když si proto plánuje tempo, neví, jak moc ho tyto podmínky ovlivní. Pokud má při běhu sporttester, vidí, jak moc náročné podmínky jsou a zvolní, pokud jej nemá, běží dál plánovanm tempem – někdy na tom vydělá, ale většinou mu dojde a pak výrazně zpomalí… Ale to je podle mě dost jasné, nevím, jestli jsem pochopil Tvůj příspěvek…[/quote] A pak jsou taky kopce. Vítr. A já nevím jaké mohou být další faktory. Ale to je přece vidět i bez sporttesteru. Nikdo neříkal, že má běžec běžet závod dle od stolu plánovaného tempa. Ale podle pocitů. Silně pochybuji, že by ti starší pánové, končící běh Olympijského dne kolem tebe, běželi podle sporttesteru. Určitě ne, obzvlášť ne 10km trať, kterou většina běžců běhá každou chvilku a své pocity velmi dobře zná. Tak za ně netvrď, že byl sporttester výhodou. Mato se ti snažil vysvětlit, proč na závody sporttester ne. Ale tobě se nechce naslouchat, což ti tady ostatně říká každou chvíli kde kdo. Vůbec nepoužíváš zpětnou vazbu. Já sporttester na závody beru. Vždy jen pro archivaci výsledků, tempo jsem podle něj korigoval jen na začátku prvních maratonů a IM, tam bylo napoprvé obtížnější se trefit. Na krátkých závodech ne. Btw. při letošním PIMu, kde jsem se tvrdohlavě pokoušel běžet na osobák, ač jsem na to momentálně neměl, mi průšvih daleko dříve hlásily pocity než sporttester…

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 12.07.2007 20:10:47

[quote=slv]To J.M: ...............jde mi asi o tohle..poběžím budu se cítit skvěle po nějaké době se podívám na sporttestr a ten mi bude ukazovat TF třeba 170 (normálně nebo průměrně by to bylo mezi 140–150), okamžitě zvolním a zařvu: proboha dyk jsem se mohl skoro zabít, mám před sebou ještě 10 km..to bych se po dalších 5 km mohl dostat na TF max a na 7 km mě čeká mírnej stoupák…ještě že jsem se podíval na ten sporttestr… to mi přijde jako psycho..radši dám na svoje pocity a poběžím furt tak abych se cítil dobře. jestli mi bude hodnota TF ten den lítat někde mimo, je mi to jedno.. já vidím nejlepší využití spíš při zaměřenějších účelových trénincích.. kratší tratě, rozvoj síly, rychlosti, výbušnosti… nikdy nebudu tak natrénovanej jako ty, takovej závod bych asi nikdy nezvlád, ale já mám trošku pocit, že při tomhle lpění na technice může docházet k psychickému problému a v tom důsledku snížení nebo nezlepšování výkonů, což se podle mě stalo Oslíkovi..nebo se tomu taky říká „forma“, to je vlastně psychická pohoda + natrénovanost. takže možná kdybych se měřil každej den, zjistil bych třeba, že 20% běhů mám TF jinde než si myslím, ale těch 80% je furt statisticky dost významnej medián, kdy jsem in. když nechceš bez sporttesteru běhat, tak s ním běhej, já zase furt běhám s mp3…vím že by to šlo i bez toho, ale každej jsme ňákej, ne?[/quote] Ty to prostě hrozně hrotíš do stavu: použití sporttesteru = ortodoxní lpění na tepu. Tak to přece není. Když se budu cítit fajn, nechám v tréninku tepy ať si dělají co chtěji, ale když budu druhý den ráno grogy, budu vědět z čeho to je např. Nebo v delším závodě hlídám horní tepovou hranici, protože prostě nemám dost zkušeností, abych odhadl, jak na tom jsem. Asi nemá cenu pokračovat v této diskusi, neboť opakujeme již napsané.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 12.07.2007 20:14:34

2 vl001: Netvrdím za nikoho, že sporttester byl výhodou. Sám jsem měl možnost ho použít a nechal jsem ho v autě. Příspěvků od všech si velmi vážím a beru je. Více jsem Ti napsal v e-mailu, nebudeme to řešit tady.

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Dobřichov

Celkem 7103 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:16:31 (2012)
maraton: 2:50:29 (2016)

honzaherda muž 12.07.2007 20:51:56

když jedu na kole 200km závod, tak jde tep logicky pořád dolů a začátek jsem OK i na 180 a konec si dávám na 150–160. Sám jsem dokázal třeba dojíždět extrémní 300km výjezd na 110tepech po rovině při rychlosti 30km/h – na začátku při stejné rychlosti tepalo srdce 130–145. A co jako? Přepálil jsem, jenže znám se natolik, že vím, že to zmáknu. Stejně tak běh. Na 6h ve Stromovce jsem tepák neměl a běžel konstantně +/- 10sec na km celých 67km. Já bych řekl, že když se tělu chce běžet na 170 tak se nic neděje. Když nemohu přelézt 150, tak to prostě nejde a měl bych si dát asi oraz. Momentálně neberu tepák na výběhy vůbec.

avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 12.07.2007 22:31:56

název vlákna je otázka. odpovídám tedy ne. není potřeba se neustále hlídat. někdy ale určitě bodne. to J.M: hrotím to schválně, z Oslíkovo přízpěvku jsem měl pocit, že právě tohle dělá. Máš ale pravdu že už se tu opakujeme všichni a toto téma si asi zaslouží konec.

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
Nalezené položky: 60 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.