Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest holene a otok

Bolest holene a otok

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

mynn žena 16.05.2014 22:07:16

Dobrý deń. Už asi mesiac ma trápi bolesť zboku holennej kosti. Myslela som, že ide o zápal okostice, dala som si pár dní pauzu od behu, kúpila kompresné návleky a miesto mazala protizápalovým gélom. Na začiatku mja som ale bežala polmaratón. Keď som sa rozbehala, bežalo sa mi celkom dobre, ale zhruba od 15–16. km som začala cítiť bolesť a horko ťažko dobehla. Asi som urobila hlúposť, ďalší deň som nemohla takmer vôbec chodiť. Postupne sa to mierne zlepšilo, ale už dva týždne krívam, na beh nemôžem ani pomyslieť. Včera som pobehla na autobus a automaticky sa mi to zhoršilo. Moja lekárka mi predpísala Fastum gel a poslala ma k ortopédovi. Ten sa mi ale na nohu ani nepozrel, len skonštatoval, že nosím zlé topánky (balerínky) a mám ploché nohy a predpísal mi ortopedické vložky. Aj keby som ploché nohy mala (to mi ale doteraz nikto pri žiadnom vyšetrení nezistil), nemyslím si, že táto bolesť by s tým súvisela. Večer mávam nohy navyše mierne opuchnutú a opuch je aj okolo členka. Už som z toho dosť nešťasná, obmedzuje ma to v športovom aj normálnom živote a neviem, či nemôže ísť o niečo iné, ako zápal okostice. Pár dní po polmaratóne som mala aj mierne zvýšenú teplotu, ale to s tým možno nesúvisí. Navštívila by som aj lekára, ale neviem vôbec akého (bývam v Prahe). Nemáte s tým prosím niekto skúsenosti?

avatar

mynn žena 16.05.2014 22:18:54

Dobrý deń. Už asi mesiac ma trápi bolesť zboku holennej kosti. Myslela som, že ide o zápal okostice, dala som si pár dní pauzu od behu, kúpila kompresné návleky a miesto mazala protizápalovým gélom. Na začiatku mja som ale bežala polmaratón. Keď som sa rozbehala, bežalo sa mi celkom dobre, ale zhruba od 15–16. km som začala cítiť bolesť a horko ťažko dobehla. Asi som urobila hlúposť, ďalší deň som nemohla takmer vôbec chodiť. Postupne sa to mierne zlepšilo, ale už dva týždne krívam, na beh nemôžem ani pomyslieť. Včera som pobehla na autobus a automaticky sa mi to zhoršilo. Moja lekárka mi predpísala Fastum gel a poslala ma k ortopédovi. Ten sa mi ale na nohu ani nepozrel, len skonštatoval, že nosím zlé topánky (balerínky) a mám ploché nohy a predpísal mi ortopedické vložky. Aj keby som ploché nohy mala (to mi ale doteraz nikto pri žiadnom vyšetrení nezistil), nemyslím si, že táto bolesť by s tým súvisela. Večer mávam nohy navyše mierne opuchnutú a opuch je aj okolo členka. Už som z toho dosť nešťasná, obmedzuje ma to v športovom aj normálnom živote a neviem, či nemôže ísť o niečo iné, ako zápal okostice. Pár dní po polmaratóne som mala aj mierne zvýšenú teplotu, ale to s tým možno nesúvisí. Navštívila by som aj lekára, ale neviem vôbec akého (bývam v Prahe). Nemáte s tým prosím niekto skúsenosti?

avatar

Desert muž 17.05.2014 07:51:57

>> mynn, 16. 05. 2014 22:07:16

" …únavová zlomenina",

z přetížením je vyklepán vápník z dlouhých kostí, způsobuje bolest díky změně inervace, sekundárně i otok, je to varování, než ti opravdu něco rupne, takže klid,

avatar

mynn žena 17.05.2014 09:22:05

>> Desert, 17. 05. 2014 07:51:57

Únavová zlomenina? A dá sa s tým ešte niečo robiť, teda okrem kľudového režimu?

avatar

Desert muž 17.05.2014 09:56:43

>> mynn, 17. 05. 2014 09:22:05

přebytečný vápník ti může odplavit kyselina citronová, zátěž mírná postupně zvyšovat,

avatar

mynn žena 17.05.2014 10:32:02

>> Desert, 17. 05. 2014 09:56:43

No tak dík. A ešte posledná otázka. Keď ma to napríklad pri plávaní alebo bicykli nebolí, tak můžem opatrne robiť aspoň tieto športy?

avatar

Desert muž 17.05.2014 10:45:37

>> mynn, 17. 05. 2014 10:32:02

bez problému, časem třeba i běh,

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.