Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Běžet podle tepu?

Běžet podle tepu?

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

skace23 muž 22.05.2014 17:41:34

Docela jsem to hledal ale nenašel.

Je mi 25, běhám rekreačně s přestávkami asi 4. rok. Začal jsem běhat na 5:00/km a stlačil jsem to až na 4:10/km pak přišla roční pauza a teď se rozběhávám někde na 5:20 na vzdálenosti cca 6km. (Před půlrokem jsem přestal kouřit po 7mi letech)

Je dobrý se řídit při běhu tepovou frekvencí? Začal jsem teď frčet s hrudním pásem a optimum které se dá na téhle vzdálenosti snášet je 180 tepů za minutu. Když překročím a vyleze na 183+ a už se zadejchávám. 185 a víc už nevydržím a musím zastavit.

Nevadí mi běhat s takovým tepem, ale docela by mě zajímalo co v takové zátěži tělo dělá. Našel jsem spoustu popisků k heart rate zonám, ale nikde jasně napsáno, co se při takovýchto hodnotách děje a třeba jestli je lepší spalovat tuky v téhle zóně a nebo v té pomalejší…

Tady grafy http://www.endomondo.com/…26136/288956 Normální běh včera večer http://www.endomondo.com/…69105/288956 Běh včera v horku http://www.endomondo.com/…26136/288956 Druhej dnes v horku

Vím že mám zpomalit, ale 6:00/km je na moje dlouhý nohy moc pomalý ;)

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.05.2014 23:03:20

>> skace23, 22. 05. 2014 17:41:34

ak chces naozaj rozvijat tukovy metabolizmus, musis zostat na tepoch 120, striktne

ano mas slabe nohy a pri pomalom behu nevedia udrzovat rovnovahu

aj decko co sa nevie biciglovat ide radsej rychlo.

najvaic energie spalis ked bezis co najrychlejsie, ale to je zvacsa cukor ktory sa hned doplni jedlom a pitim.

ak chces trenovat solidne, tak sa beha podla casov na ueky a podla bezeckej rychlosti odvodenej z vysledkov zavodov, behat na nejake tepove zony je nezmysel a vedie k uplne chaotickcym uzaverom teoriam a treninkovym systemom.

Good Luck Mr Gorski

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

skace23 muž 23.05.2014 00:23:08

Teď jsem četl něco o tom, že při vyšším tempu sice pálíš víc cukrů… Ale relativně. Při vyšším tepu spálíš třeba o 10% víc tukovejch kalorií ale 4× víc kalorií v cukru. Proto se pálí víc cukru, ale tuku je také víc.

A navíc pokud jedu ve vyšším tempu, tělo spaluje dál klidně i 20–30 minut po doběhnutí a celej organismus je mnohem víc nabuzenej po celej den a spaluje víc… naproti tomu situace, kdy bych se za dvě minutky uklidnil po pomalém běhu a nespálím za celej den nic ;)

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.05.2014 01:10:38

>> skace23, 23. 05. 2014 00:23:08

ano

ale spaleny cukor ta donuti sa najest a napit sladkeho a tak doplnis vaic kalorii ako si spalil

na aktivaciu metabolizmu na palenie po cvicenie je nejlepsie zopar sprinov, silovo exlozivncyh cviceni

behas koli chudnutiu alebo koli zlepseniu vykonnosti

trenink tukoveho metabolizmu nema za ciel chudnut ale ma za ciel naucit telo behat na tuk cim rychlsjie bez toho aby siahlo na cukor a to sa zjednodusene povedane najlepsie uci pri tepoch 120

ak sa v tom ale dostatocne vyznas, tak naco sa pytas ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

skace23 muž 23.05.2014 01:48:32

Nevím všechno :D Jen chci další názory :)

Běhám teď aktuálně kvůli hubnutí a jinak zlepšení výkonosti :)

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.