Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Jak u běhání vydržet dlouhodobě, jak se motivovat?

Jak u běhání vydržet dlouhodobě, jak se motivovat?

Nalezené položky: 54 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

DavidCz muž 01.06.2014 18:45:18

Ahoj všem,

určitě tady na fóru toto téma bylo již víckrát, ale najít ho ve starších vláknech nemůžu.

Také se omlouvám za určitý negativismus, ale třeba mi ho pomůžete zlomit :-)

Běhat jsem začal a zase přestal několikrát, nejdál jsem to dotáhl myslím předloni v létě, kdy jsem běhal cca. dvakrát týdně 6 km a jednou 13. Vydržel jsem to zhruba do října, kdy začlo být zima a tma. Koupil jsem čelovku a teplé oblečení, ale při běhu lesem to opravdu nebyla žádná radost a spíš jsem přemýšlel, na kterou větev by se dal přivázat provaz ;-) Endorfinový závislák se ze mě také nestal, takže motivace jsem měl pomálu, přestal a když pak zas bylo jaro a já poprvé vyběhl, moje fyzička byla dole, já novou motivaci už nenašel.

Nepočítaje pár ojedinělých pokusů jsem se k běhání zase (snad) vrátil až teď, dostal se trochu do tempa a přemýšlím, jak to navléknout, abych u toho tentokrát opravdu zůstal dlouhodobě – i přes zimu.

Aby bylo jasno – běhám spíš proto, že vím, že je to dobré pro zdraví, že pohyb potřebuju atd. atd. než že by mi to přinášelo kdovíjakou radost. Jasně, že když je hezky, svítí slunce, zpívají ptáci atd., je vše fajn, často se na to i těším, když doběhnu, cítím se dobře. Ale že bych se vznášel v oblacích opojen endorfiny? Nikdy jsem nepoznal o čem je řeč, vždy mě spíš rozčiluje, jak jsem zpocený…

Když se počasí zhorší, teploty klesnou pod 10° někam blízko nule nebo pod ní, říkám si, co já tady vlastně dělám, když je tisíc jiných (neméně užitečných) věcí, kterým bych se věnoval radši. Říkal jsem si ve světlejších chvilkách už mockrát, že se zeptám tady, ale vždy jsem přišel domů tak otrávený a demotivovaný, že jsem se k tomu nedostal.

Párkrát jsem hledal na internetu, ale nic moc nenašel… Byl jsem jeden čas přihlášený do fitka, ale běhání na pásu nebo cross traineru na motivaci nepřidá, nehledě na to, že s realitou nemá moc společného.

Přihlásit se na závod nechci, nemám potřebu se v běhání s nikým měřit, nejsem soutěživý typ. Nechci se také s nikým domlouvat na společné běhání, protože mi vyhovuje časová flexibilita a nezávislost. Také mám nepravidelnou pracovní dobu.

Odhodil jsem sporttester i mobilní aplikaci – přišlo mi, že mě spíš zdržovaly než že by něco smysluplného přinesly. Vedl jsem si tréninkový deník, ale také to po nějaké době spíš obtěžovalo… Teď jsem to trochu přepracoval, dělám si jen tabulku, kdy jsem v měsíci běhat byl a kdy ne, aby to bylo co nejjednodušší, zdá se, že by to mohlo pomoct. Také jsem si říkal, že až se začne stmívat brzy, budu přeci jen běhat po asfaltu po městě, kde je osvětlení a není to tak depresivní.

Je mi jedno, za kolik uběhnu 10 km, jde mi spíš o to vydržet je běhat několikrát týdně desítky let…

Nehledám žádné „ready to use“ rady, ale zajímá mě – kde berete motivaci vy? Jak si ji udržujete? Co děláte, když ji začnete ztrácet? Jsou tady taky takoví, kterým jsou ukradené výkony a časy a přesto běhají dlouhodobě? Kdy se vypěstuje ta slavná endorfinová závislost? Je na to půl roku málo?

Snad vás trochu delší příspěvek neodradil a aspoň někdo dočetl až sem…

Děkuji předem za všechny podněty, rady, tipy…

David

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 01.06.2014 20:40:34

>> DavidCz, 01. 06. 2014 18:45:18

Nabízím běh jako způsob přesunu v každodenním životě. Přes den se potřebuji přesouvat, například na oběd, do obchodu, na poštu, k rodičům, na nádraží, do kostela apod. a zjistil jsem, že mi to pomalým během trvá často stejnou dobu či dokonce méně, než pokud bych měl jezdit MHD, avšak přitom se pak cítím mnohem lépe a třeba i náročnější jednání zvládám mnohem klidněji a lépe, než kdybych někam „jen“ dojel. Zatím to vnímám tak, že na závody možná budu jezdit už jen pár let, ale běh jako životní styl mohu praktikovat mnohem déle, protože mi pomáhá a zároveň mě naplňuje.

Zpocenosti se bráním tak, že přesunové běhy běhám opravdu velmi pomalu a navíc chodím velmi málo oblečený, třeba i v zimě mám jen tričko a lehkou bundu. To je zároveň i zpětnou motivací, proč běžet, protože kdybych v tomto měl stát třeba 10 minut na zastávce MHD, tak by mi byla poněkud zima, tak raději popoběhnu třeba 5 zastávek ve směru jízdy a pak nasednu bez čekání, či dokonce doběhnu až na cílové místo, pokud není vzdálené.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Celkem 33013,49 km
Minulý měsíc 268 km
10 km: 0:42:16 (2022)
půlmaraton: 1:36:05 (2015)
maraton: 5:04:06 (2014)

Berenique žena 01.06.2014 20:49:17

>> DavidCz, 01. 06. 2014 18:45:18

No, nevypadá to že bys byl ten koho to začne bavit po roce běhání, kdy si nuceně „odškrtáváš“ dny a splněné tréninky. Takže bych asi radila najít jiný sport (pokud takový nějaký existuje). Protože pokud tě nebaví ani ten samotný pohyb, tak to mě vůbec nenapadá žádná motivace. Ať se budeš motivovat závodem nebo řízkem a pivem…pořád to budeš dělat s nechutí a zimu „nepřežiješ“. :-D Mě to (zatím) baví a vím, že i když týden dva běhat nebudu, zase pak vyběhnu… asi už deformace, protože si to nedovedu představit z tvýho pohledu. :-) Takže se omluvuju jestli jsem ti vůbec nepomohla.

Motto: "Enjoy nature and live."
avatar

10 km: 0:39:36 (2014)

drmitau muž 01.06.2014 21:36:26

Osobně pro mě funguje jako motivace to, že po nějaké době si samo tělo říká o to, aby se zase hýbalo a běh je ta nejjednodušší varianta, jak tělo uspokojit. Někdy ve špatném počasí mám úplně chuť vyběhnout a užít si ten pocit, že přes nepřízeň počasí si jdu zaběhat a tiše se směju všem chodcům, kteří se snaží např. před deštěm někam schovávat atd. Navíc ve špatném počasí, kdy člověk za celou dobu potká jednoho, dva běžce mi přijde, že je mnohem intenzivnější pocit ze vzájemného pozdravu. Občas mi takový jeden pozdrav a pocit sounáležitosti zlepší náladu na hodně dlouho.

Závodů se prakticky neúčastním (těch masových vůbec), ale stejně mi dělá dobře pocit, že narozdíl od spousty svátečních běžců, kteří berou běh jako „módní doplněk“, vyběhnu i v zimě a v nečasu.

avatar

rejca muž 01.06.2014 22:29:20

Osobně si myslím, že upínat se je na jeden druh pohybu je chyba… Obzláště v tvém případě. Běh mě velmi baví, ale rád si vyjedu na horském kole, na koloběžce či si jdu zaplavat. Mám rád i turistiku či tenis. Běžky jsou také fajn.

Dle mého je to ideální a zabraňuje to pocitu vyhoření z jednoho sportu. Také se dají různé sporty dělat při různém počasí či v zimě.

Jinak co se týče výkonů a časů – ti mě jsou ukradeni. Mojí motivaci je pohoda, radost z pohybu. Na neustálé se zlepšování a ukájení ega z toho nevěřím – tím jsem se bavil v pubertálním věku… :-).

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Steven 07 muž 01.06.2014 23:24:27

>> DavidCz, 01. 06. 2014 18:45:18

Ahoj, je to o úhlu pohledu. Pokud by ses dostal do situace, ve které, jak jsem vyrozuměl, je zde opravdu hodně běžců, že se snaží vytěsnit čas, který by mohli věnovat běhu, a nezanedbali rodinu, práci, atd, vnímal bys to jinak. Možná by to chtělo zkusit běhat trošku víc, abys zjistil, zda je to pro Tebe vhodný sport či nikoliv. A trošku dýl. Jsem taky začátečník, ale po sedmi měsících jsem si včera pro sebe cvičně zaběhl půlmaraton, kdyby mi někdo řekl v prosinci, že to bude možné, tak ho pošlu na psychiatrii:-). Musíš mít jiný motiv, než že je to zdravé, asi mne dost lidí za tuto větu odsoudí, ale já si myslím, že Tě to musí především bavit. A to je třeba zkusit, začít trošku intenzivněji. A pokud zjistíš, že to není pro Tebe, že endorfiny nejsou, tak je tady, viz výše desítky jiných sportů, které jsou rovněž dobré pro zdraví. Proč se trápit během, když Tě to nebaví. Ale nejdřív bych zkusil něco naběhat...... tak dobrou volbu:-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 02.06.2014 00:09:18

ak ta niekto oklamal ze cez beh najdes zdravie a nesmrtelnost, tak sa na to vybodni

nutit sa do toho, lebo vraj niekedy neskor neochories…

motivacia je nieco co netreba hladat, ak je to pre zabavu tak to ide same od seba a ak ide o povinnost tak potom sa puzivaju motivacne techniky

ale preco si sam na seba vyrobit nejaku neprijemnu povinnost ?

vybodni sa na to.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Čelákovice

Celkem 22125,06 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:50 (2011)
půlmaraton: 1:32:39 (2011)
maraton: 3:23:50 (2011)

Láďa S. muž 02.06.2014 09:29:42

chceš motivaci? tak prosím

Motto: Teprve se zabíhám...
avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
02.06.2014 10:37:23

To je otázka, kterou by sis měl klást až na konec. Prvotní otázka je, co má v životě smysl.

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 02.06.2014 11:30:47

>> poohDA, 02. 06. 2014 10:37:23 ..jedna z poohoDovych-pohotových odpovedí:-)dávam 1.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Žilina

Celkem 3001,7 km
Minulý měsíc 0 km

domo muž 02.06.2014 12:59:56

Ujasni si čo chceš. ;-)

Píšeš, že beháš pre zdravie, ale beh ťa často nebaví. Tak si nájdi inú pohybovú aktivitu prospešnú pre zdravie, ktorá ťa bude baviť.

avatar

FrantaA žena 02.06.2014 13:12:54

Jestli musíš hledat motivaci, pak se na to rovnou vykašli a hledej něco jiného.

avatar

Kamenice nad Lipou

10 km: 0:38:01 (2016)
půlmaraton: 1:22:09 (2014)

pallo muž 02.06.2014 15:27:17

>> DavidCz, 01. 06. 2014 18:45:18 Souhlasím s Rudou. Proč se nutit do něčeho, co tě nebaví. My běháme, proto že nás to více či méně pohltilo, nabijí nás to, naplňuje, u mnohých z nás je to chronická forma závislosti, nicméně neškodná. Ale není to činnost jediná. Dělej, co tě baví.

Motto: Běh osvobozuje...
avatar

bjerndi muž 02.06.2014 16:01:36

když se Ti chce proběhni se, když nemáš náladu dej si něco jinýho. Pokud nemáš žádný ambice a ty které Tě nutí běhat nestačí, tak to asi nezlomíš. Běh určitě není jediná možnost jak se udržovat ve formě… Pokud na tom trváš, bizarních nápadů najdeš spousty. Vsaď se s někým o cokoliv ( něco co Ti bude líto nedodržet ), že každej měsíc uběhneš aspoň 100km. Dej za každej běh do kasičky 50kč a někam za rok vyraž nebo si udělej radost atd atd…ale osobně bych to neuměl hrotit na sílu, když Tě to nebere

avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 02.06.2014 16:07:22

>> DavidCz, 01. 06. 2014 18:45:18 jak u běhání zůstat i přes zimu ? :-)) zkus se předem přihlásit na nějaký závod na jaře, třeba to by mohla být pro tebe motivace…

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Celkem 33013,49 km
Minulý měsíc 268 km
10 km: 0:42:16 (2022)
půlmaraton: 1:36:05 (2015)
maraton: 5:04:06 (2014)

Berenique žena 02.06.2014 16:22:52

>> bjerndi, 02. 06. 2014 16:01:36

:-D dobrý tipy (aspoň nějaké, když už mu tady všichhni píšem ať to rovnou vzdá…asi se lekl) Akorát, že já bych to do tý kasičky musela házet max po desetikačce. :-)

Motto: "Enjoy nature and live."
avatar

Celkem 517 km
Minulý měsíc 0 km

Lazarus muž 02.06.2014 17:03:30

Jednou vyběhnu do sněhové bouře, zabloudím a zmrznu. Nebo na mě ve vichřici spadne strom. Nebo mi na namrzlé skále ujede noha a spadnu a zabiju se.

Jsou to daleko lepší vyhlídky, než umírat celý měsíce na rakovinu. Nebo skončit v LDN. Nebo umřít v práci(nic horšího už mě fakt nenapadá).

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 02.06.2014 17:05:53

>> bjerndi, 02. 06. 2014 16:01:36

Dobry napad. :-D

Na zaklade reakci nize jsem se rozhodla zeditovat svuj prispevek. Byl reakci na bjerndiho napad a nemyslim si, ze delam neco tak vyjimecneho, abych byla chvalena. Tak edituji. Tema je, ze kazdy z nas se muze rozhodnout a sve behani ci jine sportovani obohatit pridanou hodnotou. Treba tim, ze kilaky po roce secte a za kazdy da 1czk na nejaky ucel. Kdyz behame v prirode, muze to jit na konkretni projekt ochrany – ptactva, zvere, vysadba stromku… Nemusime byt jen u behu, jde to i u kola apod.

1czk je castka, co si muze dovolit dat skoro kazdy. Treba 10czk a vic uz muze rozpocet mnohych zatizit vice, zalezi na objemu i zivotni situaci.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 02.06.2014 17:14:04

>> skritek Hugo, 02. 06. 2014 17:05:53 to je perfektní nápad, tleskám !!

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

10 km: 0:39:36 (2014)

drmitau muž 02.06.2014 17:39:33

Skřítkova dobročinost mi připomněla podobný projekt Spojenci SKV , který propagoval René Kujan při obíhání Islandu.

avatar

bjerndi muž 02.06.2014 18:24:02

>> skritek Hugo, 02. 06. 2014 17:05:53

To je skvělý skřítku. Krásnej přístup a něco na tom bude ( s tou přírodou )…zapřemýšlím jak se inspirovat. Jinak to může být i návod jak si třeba ušetřit na novej bike, nebo únavu materiálu a další sportovní vybavení.

avatar

Jilemnice

10 km: 0:43:13 (2012)
půlmaraton: 1:43:13 (2012)
maraton: 5:22:26 (2013)

JacoB* muž 02.06.2014 19:13:59

*>> skritek Hugo, 02. 06. 2014 17:05

Opravdu SUPER nápad…každý si může vybrat ze široké palety, komu by peníze věnoval a nebo si tak, jak zmiňuje bjerndi může ušetřit za odměnu na nějakou věc, ať už na běhání či cokoliv jiného. Popřemýšlím nad tím…díky. ;-) Z Tvého příspěvku však bude mít dozajista nějvětší radost vrána Sára. :-D

Motto: "Anyone can run downhill, not many people can run up."
avatar

DavidCz muž 02.06.2014 21:13:51

Dekuju vsem za reakce, necekal jsem, ze jich bude tolik!

Prekvapilo me, ze tolik z vas rika, abych to rovnou zabalil. To aspon zatim v planu nemam, pres leto je to docela ok a co prinese zima uvidime.

Zatim jsem si stanovil nasledujici pravidla ci „treninkovy plan“:

  • kazdy den min. 2 km, nemusim nutne bezet, staci prochazka
  • muzu vynechat, ale nikdy dva dny za sebou
  • kdyz uz vybehnu, muzu se spontanne rozhodnout pro 2 – 6 – 8 (13 km) okruh
  • nelamu to pres koleno, kdyz se mi nechce bezet proste jdu

Beh (chuzi) v ramci presunu z mista na misto v ramci moznosti praktikuju, ale vzhledem k tomu, ze to mam z domova do prace asi 500 m a za domem hned les zas tak moc na to neprijde :-)

Na kole jezdim take, radsi nez beham, ale behani beru jako kazdodenni snadno dostupnou zalezitost, zatimco kolo jako „vikendovku“ na poradnou vyjizdku… Mozna bych to mohl prehodnotit a jezdit i ve vsedni dny. Misto behani, aspon nekdy, to je pravda ale to moc neresi tu zimu…

Jeste jednou diky za podnety, je jich tolik ze ani nemuzu odpovedet jednotlive, ale mam kazdopadne o cem premyslet.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 02.06.2014 21:28:29

>> DavidCz, 02. 06. 2014 21:13:51

Čeho se v zimě vlastně bojíš? Já jsem první dva roky v zimě též neběhal, hlavně kvůli obavě z nemocí, ale opak byl pravdou – od doby, co jsem začal běhat i v zimě, jsem nebyl nemocný. Samozřejmě, třeba na sněhu i ledu jsem velmi opatrný, ale jinak se mi běhání líbí celý rok, v zimě snad ještě více než v létě, kdy občas musím běhat v horku, což mi není úplně příjemné.

Však uvidíš, jak se Ti bude chtít – určitě má smysl to vyzkoušet a pak se rozhodnout.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

DavidCz muž 02.06.2014 22:21:45

Nebojim se, jen je to neprijemne az depresivni a tedy demotivujici – tma, para od pusy skrz kterou sviti kuzel celovky, zima, casto dest, asi nutnost behat mestem kde je osvetleni, tzn. asfalt, auta, semafory, prechody pro chodce… (ok, trasa uz se da nejak vymyslet ale stejne). Zkratka nic z toho co v lete dela radost – slunce, zpivajici ptaci, teplo, les, lesni cesta, sem tam jiny bezec.

Mozna jsem to nevzal za spravny konec, rad bych to zmenil a proto jsem tady, abych zjistil, co na tom vidite vy :-)

Ta myslenka potichu se smat chodcum choulicim se v kabate se mi libi, ale mel jsem spis zatim vzdy pocit, ze se chodci smeji mne ;-)

(Pisu ted bohuzel bez diakritiky, CZ klavesnici momentalne nemam k dispozici)

avatar

Steven 07 muž 02.06.2014 22:33:52

>> DavidCz, 02. 06. 2014 22:21:45

Davide, zkazím Ti náladu. Ne proto, abych si namasíroval ego, ale je mi přes pade a dost věcí mi bohužel došlo až posléze. To vůbec není o běhu. Tvé zásady jsou z mého pohledu strašné. 2 km ušla moje matka, když jí bylo sedmdesát. Vynechat můžeš, pokud máš třeba nemocné dítě či tak něco a musíš se postarat. Spontánně se rozhodni, ale hlavně a především si předtím ujasni co chceš vlastně dělat. Nevím jaké máš problémy, ale mám z Tebe pocit, že v životě jedeš tak na dvojku. Třikrát si prdneš a je Ti padesát. Žij naplno. Střílej třeba z luku, mám kamaráda, nechal bike a začal střílet z historickýho luku, je čtvrtej v republice. Je to jedno co. ALE HLAVNĚ NĚCO DĚLEJ, to co píšeš, fakt nemá koule. Steven

avatar

Jilemnice

10 km: 0:43:13 (2012)
půlmaraton: 1:43:13 (2012)
maraton: 5:22:26 (2013)

JacoB* muž 02.06.2014 22:34:21

>> DavidCz, 02. 06. 2014 22:21:45

Chápu tvé důvody…a podobně je na tom určitě spousta běžců. Možná bych i řekl, že přes zimu běhá menšina lidí. Někdo preferuje spíše ty lyže a jiným se jednoduše nechce právě z nějakých tebou uvedených důvodů. Vydržet běhat po celý rok, obzvláště pro začátečníka, jakými oba jsme je těžké. První těžká zkouška přichází již na podzim a v zimě to bývá opravdu kruté. Ale kdo má cíl, motivaci vydržet, běhá celý rok. Výkonnostním běžcům nic jiného nezbývá, ti jednoduše musejí. :-) Ale třeba to zvládneme… ;-)

Motto: "Anyone can run downhill, not many people can run up."
avatar

DavidCz muž 02.06.2014 22:50:25

>> Steven 07, 02. 06. 2014 22:33:52

Tento ton si vyprosuju. O mem zivote vis prd, ani me neznas, o mych aktivitach nevis nic. Tady jsem kvuli behani, ktere se snazim trvale zaradit programu a chci u toho vydrzet. Opakovane zacinam a tak jsem si rekl, ze mozna bude lepsi zvolna, hlavne u toho ze zacatku vubec vydrzet. Kolik ujde tvoje matka s tim nema nic spolecneho. V behu nepotrebuju byt ani ctvrty, ani desaty v republice ani na svete, to je mi naprosto ukradene, ani v tom nevidim smysl zivota. Chci jen byt trochu fit, coz beru jako nutny prostredek k dalsim, pro me treba zajimavejsim vecem. Nechapu, jak se odvazujes na zaklade 3 prispevku nekoho takhle soudit.

avatar

Celkem 18761 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:21 (2015)
půlmaraton: 1:29:52 (2014)
maraton: 3:10:54 (2015)

Ján Bellay muž 02.06.2014 22:56:08

Neviem prečo riešite beh v zime, keď je koniec jary. Ako motiváciu by som odporučil závody. Najlepšie začať behať nejakú ligu v okolí. Závody sú takmer každý týždeň. Po pár závodoch si nájdeš partiu, kde budete súperiť medzi sebou. A motivácia je na svete. Ja napríklad behám MSBP.

Motto: Nikdy nehovor - to sa nedá.
avatar

Sloviensko

rudo muž 02.06.2014 23:26:39

na skritkovi nie co menit, super od hlavy az po paty, ale predsa by som si dovolil skritkov napad trosku rozvinut inym smerom, a nie je to pre zakaldatela vlakna, ale pre zvysok fora: bezecky dochodkovy pilier, bezecke zdravotnee poistenie

za kazdy km dat do kasicky 1 KC alebo 0.1 evro ? a tvorit si tak fond na buduce platenie ortopeda fyzioterapeuta , operaciu achilovky, umely bedrovy klb, plastiku kolena, pripadne na dostavbu baraku o miestnost kde budu vystavene trofeje z pretekov

;-)
Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 54 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.