Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | Další Poslední
avatar

Sloviensko

rudo muž 17.01.2015 21:44:33

>> max39, 17. 01. 2015 21:08:39

pocas spanku telo premiena aj tuky alebo hocico ine na glykogen

urcite mnzostvo glykogenu sa teda vytvpri kazdu noc alebo aj pocas pasivne straveneho dna

pokial si zjedol slaninu, premeni to zo zjedeneho pokial si nezjedol nic, premeni to z telesneho tuku

aj pri haldovke len na vode, pokial telo ma nadzasoby, premeni vzdy nejaky telesny tul na glykogen, takze clovek je schopny urcity cas sportovat alebo fyzicky pracovat aj v cukrovom rezime

zalezi od stupna spomalenia metabolismu celkoveho stavu atd

kolko glykogenu sa vytvori a ako dlhy a intenzivny sport je mozny v cukrovom rezime bez jedenia nicoho, ale aj bez nejedenia cukru a jedenia tukov

myslim ze ten jednoduchy vyrok : bielkoviny sa premenia na cukry treba brat s velkou rezervou, mozno by bolo lepsie povedat : nadbytocne bielkoviny

telo vie kolko aminos potrebuje na regeneraciu a rast novych svcalov na tvorenie roznych suciastok hormonov atd a kolko je schopne pocas 1 dna a 1 noci takto spracovat a pouzit

a len ten zvysok sa nam potom javi ako zbytocna a prazdna energia (ale s velkym odpadom, bielkoviny su jak velmi spinavy benzin)

preto v spanku sa pali tuk a chudne sa lebo telo, ak sa vecer nejedlo ale slo sa skoro spat, si siahne na telesny tuk aj na vyrobu glykogenu a aj na zohrievanie tela atd

rano potom intezivna rozcvicka ten glykogen spali a pecen moze zasa premeineat telesny tuk

NSS ktora je zalozena na vysokom prijme tukov roznej kvality akosi nedovoluje siahat na telesny tuk ked brucho je plne tukov prave zjedenych

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 17.01.2015 21:51:04

>> max39, 17. 01. 2015 21:44:11

jasne ej to problem, niekto to riesi cez coke zero atd a niekto proste akceptuje ten cukor v kole ako jedinyt denny cukor a zaroven to vysportuje

niekolkrat som si pocas vyzvy ked som siel na dlhsie do 1.5 litrovej flase nalial asi pol plechovky koly, teda snad 187 ml do 1500ml objemu

nejaky citron par zrniek morskej soli, na 3–4H chodenie v kopcoch ta trocha cukru len pomohla peceni palit telesny tuk, vsetko bolo samozrejme nahladno bez jedla predtym

elitny zovodny chodci pocas 50km riedia coke s vodou 1:1, tam je intenzita ovela vyssia takze aj ten cukor je fajn

ale cukor je tam len ako vedlasji produkt casto nezelany

osobne nechcem propagovat coke a bol som velmi velmi skepticky ale naozaj to parkrat pomohlo s nervami a s krcmi, tak to obcas hodim na forum koli „nezatajovaniu inforomacii“

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 17.01.2015 22:16:22

>> rudo, 17. 01. 2015 21:44:33

""pokial si zjedol slaninu, premeni to zo zjedeneho pokial si nezjedol nic, premeni to z telesneho tuku""

""NSS ktora je zalozena na vysokom prijme tukov roznej kvality akosi nedovoluje siahat na telesny tuk ked brucho je plne tukov prave zjedenych""

To je to co ma zaujimalo.Myslel som,ze telo siahne po vlastnom tuku a jedlo(v zaludku) ci som spominal vyluci bez nejakeho velkeho travenia.Tak potom telo si dokaze prepinat stiepenie tuku na cukry z vlastneho tuku alebo na to co je v zaludku,zau­jimave.

A ano dobre si na opravil s tymi nadbytocnymi bielkovinami.

MAX

avatar

max39 muž 17.01.2015 22:21:30

Tak je to stale aj tak o prime a vydaji.

Nedami to ale preco potom niekomu funguje NSS na chudnutie lepsie ako bezna strava pri rovnakom prijime a vydaji.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.01.2015 22:26:22

>> max39, 17. 01. 2015 22:16:22

ano telo bverie energiu zo zjedenho tuku a ked je toho zjedneho viac ako sa minie na pohyb a zakaldnu aktivitu tak to nadbuytocne sa tiez ulozi

ale asi nas pletie to, ze rychlejsie sa tucne z cukru

pretoze tam okrem kalorickej rovnice pristupuje neico zakernejise – rozregulovanie hormonov cukor a sacharidy premenia hormonovu balanciu do stavu : priberaj a tlstni!!!

takze z cukru sa pribera rychlo a lahko

a ked mas v strave cukor ktory priakze hormonov aby s a tlstlo a mas tam aj tuky s mnzostvo energie takl sa pribera super rychlo

to je to co varujem = kombo jedla tuk+cukor : zmrzlina, zakusky torty cokolada

alebo tukove jedlo (barsake maso atd a po jdela sa zje este ten sladky zakusok alebo zapije sladkym napojom pivom vinom

snad by sa dalo povedat ze Darwinova opica bol tak nadizajnovana tam vyssie aby sa mohla vyvinut na opicu pracujucu v 4 rocnych obdobiach a ked dozrelo sladke ovocie na jesen tak sa cez cukro prepli hormony a opica sa obalila tukom kedze este vtedy nefungovalo ustredne kurenie a atk tuk chranil pred zimou a zaroven telo z neho cerpalo ked nebolo co jest, lebo sa este potraviny nesjkaldovali cez rozne procesy a neexistovali priemyslene otraviny

a toto cukrove prestavenie hormonov nam zostalo aj v dobe modernej

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 17.01.2015 22:34:32

>> max39, 17. 01. 2015 22:21:30

uz som napisal vusie o hormonich a cukry

niekomu to funguje vselijako

NSS neznamena automatciky vysokotukova a vyskoklaoricka to si len niektory chlapci tak vysvetlili o tom som pred dnami pisal na NSS

a dalej niekto ma schopnost stavit a vyuzit az 90% zivin a anergie zo zjedenho jedla a niekto len 20% zivin a energie zo zjedeneho a vacsina je niekde medzitym a to % sa navyse meni kazdy den a s kazdym druhom jedla

kaloricka rovnica by mala spravne vyzerat:

(kalorie zjedene) – (kalorie splachnute v hajzli) == kalorie minute sportom a bazalne

pre rovnovahu

pricom to palenie a vstrebavanie zalezi aj od nastavnei hormonov

takze nie je jedno ci kalorie tukove alebo cukrove ak dlhodobo

ak nie je cukor na NSS tak hormony kazu nepriberat ale pouzivat telesny tuk.....

uz siom to viackrat spominal , AUS expedicia co presla krizom Antarktidu cez juzny pol a sli dalej… tak 90% stravy co tahali na saniach bol olivovy olej koli maximu kalorii na jednotku vahy… ovsem ten kaloricky vydaj denne bol obrovsky takze prisli do ciela doslova jak z koncentraku… ale hormony nastavene len na vydaj bez cukru…

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 17.01.2015 22:53:08

>> rudo, 17. 01. 2015 22:34:32

RUDO dobre si mi to vysvetlil.Takze je to aj o tych hormonoch.

Teda pri NSS môzem mat o nieco vyssi prijem kalorii ako pri klasickej strave a pri rovnakom vydaji budem chudnut rovnako a lebo rychlejsie.

""ak nie je cukor na NSS tak hormony kazu nepriberat ale pouzivat telesny tuk.....""

Ale tiez len do urcitej miery,nie?Ak je aj minimum cukrov a tukov vela tak pribereme,ze.To sme uz hovorili.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.01.2015 23:05:13

>> max39, 17. 01. 2015 22:53:08

prikazu pouzivat telesny tuk ale ak sa napas viac tuku ako spalis tak potom uz nie

ja preto mam vyskovlakninovu stravu a zbytiocny tuk som obmedzil

schudol som najme preto ze som vylucil ciokoladu a podbne veci a vylucil vsetky mliecaky najme syry lebo to boli zbytocne nekvalitne tuky…

(ina vec je klvalitny tvarih a bryndza koli bielkovinam alebo ako priobiotocs)

ale nejedol by som to koli ladovaniu sa tukmi najme tie tucne tvarohy

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 17.01.2015 23:42:59

>> rudo, 17. 01. 2015 23:05:13

Tak ale pri NSS musim prijmat vacsie mnozstvo tukov, dokonca som cital, ze je to priam nevyhnutne. Hlavne pri sportovani.

Dalsie otazky sa budu tykat stravovania na zvacsovanie zataze treningu, zvysovanie vykonu,zlepsenie regeneracie, ked uz mi nepojde prioritne o chudnutie ( co bude za chvilu ). Ale nepojde mi o jeden nejaky pretekovy den s nadstavovanim sacharidov-o to mi fakt nejde.

Zatial sa citim pri NSS dost unaveny a malo z rege do druheho dna.Asi nejdem este na tukovy metabolizmus.Sak by to bolo aj priskoro po tolkych rokoch zleho stravovania.

MAX

EDIT:Ide mi o behanie do 1-hodiny.To asi pôjdem aj tak na cukry.Tam si asi s tukovym rezimom aj tak nepomôzem.

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.01.2015 00:03:31

>> max39, 17. 01. 2015 23:42:59

1. ak mas 50kg aj s topankami a prejdes na NSS tak ano konzumacia vacsieho mnozstva tukov je nevyhnutna na sportovania

ty mas na sebe este stale asi 40–50 kg tukov, uz si si ich davno predjedol takze s jedenim dalsich sa netrap

to bolo mozno uvodna faza pachat sa zeleninou a tukmi aby sa prestavili hormony a aby si stratil chutove bunky na sladkosti

preto smazit sa ist na male jedneie a mat stale sladke chutovky priste nefunguje nejaky ten cukor sa totzozto vzdy vszade najde…

2. sport do 1H sa ide v zmiesanej zone, cize aj tuk aj cukor a kazda zona sa treninkom rozvija zvlast preo aj bezci na 5–10km (15–30 minut) trenuju aj cisty tukovy metabolizmsus aspon raz do tyzdna a v zime maju na to cele obdobie
a specilisti na 21km = 58 minut a trochu dlshie si bez specialneho tukoveho treninku proste nemozu system predstavit

ovsem to nie je ta ista myslienka akoze bezme na tuk co najviac aby sme neminuli cukor a nepadli do priekopy ci nennarazili do akejsi maratonskej steny

do 1H by pri normalnej starve nemalo hrozit minutie cukru

ide aj o tie splodiny co sa tvoria, ako rastie laktat atd

lebo beh na tuk – ta zlozka akosi diost uzko koreluje s behom na kyslik a teda aerobne a beh na cukor akosi uzko koreluje s behom bez kyslika teda anaerobne

kedysi sme to s Petrom podorbne rozoberali a je to asi tak ze ked bezos hodinovku ciste aerobne tak das urcitu vzdialenost a ked to ides naplno teda aj s anaerobnou zlokou tak pridas k vysledku 2km az 4km co je asi horna hranica navysenia

cize ak niekto chce mat vykon 20km/h potrebuje aerobne dat aspon tych 17km/h

ak niekomu staci 12km/h tak mu moze stacit tych 9km/h aerobne ak si nadre anaerobny rezim a prida tie asi 3 km navrch anaerobne

ciste koli komplikacii ale aj upresneniu

aj na cukor sa da bezat scasti aerobne takze je tam zlozka aeorbna ktora siaha aj po cukre

ale model by sa moc komlikoval takze je lepsie ako zaklad pochopenia vychadzat ze aerobne=tuk, anaerobne=cukor hoci to nie je uplne tak

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 18.01.2015 00:09:59

>> jm1, 17. 01. 2015 23:49:23

Pravda.

A idem regenerovat a palit tuky:-).Zajtra(vlastne uz dnes) ma zas caka ten 891m kopec a 10km chôdze.

MAX

avatar

max39 muž 18.01.2015 00:30:51

>> rudo, 18. 01. 2015 00:03:31

Vsak ano a mas pravdu.Len vzdy to vysvetlenie nejako spadne na sutazny vykon.Mne pôjde o trening a hobby beh.A stale citam,ze po treningu je nejake sacharidove okno a mali by sa co najrychlejsie doplnit sacharidy na lepsiu rege a lepsi trening na druhy den.(prirodzeny inzulinovy anabolicky efekt-tak nejak)Dnes som to cital a na strankach M.Skorpila ale aj inde.A tykalo sa to aj hobby bezcov.Mna sa to zatial ale netyka.Len som chcel pocut nazor do buducnosti(dufam,ze blizkej).

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.01.2015 01:02:16

>> max39, 18. 01. 2015 00:30:51

ach jaj Skorpil…no comment

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 18.01.2015 01:20:33

>> jm1, 18. 01. 2015 01:09:10

To sme zas pri zavode.Ja hovorim o kazdodennom behani a jedle po nom.Aby sa telo lepsie zotavilo a mohlo druhy den lepsie odpocinute trenovat a zlepsovat sa.

Uz som to pisal pri mojej strave sa mi zda,ze idem do treningu unaveny.Tak neviem ,vela ludi pise:sacharidy doplnit hned po treningu.

MAX

avatar

max39 muž 18.01.2015 01:26:41

>> rudo, 18. 01. 2015 01:02:16

On ale tukovy metabolizmus dost obhajoval.Urcite bol za znizenie cukrov.To len ze nieco po treningu spominal s tymi sacharidmi,

MAX

avatar

Steven 07 muž 18.01.2015 01:29:26

Maxi, to s tím tukovým metabolismem je asi určitě správné. Drobný problém nastává, že se nepřeonačíš z cukrového na tukový za půl roku.

A utahaný jsme oba jako kráva, prostě proto, protože zítra se nemusí vstávat, tak kašpárkujem v půl druhý ráno.

Všetko dobré Steven

avatar

max39 muž 18.01.2015 01:48:53

>> Steven 07, 18. 01. 2015 01:29:26

Ja viem.Len preco nemôze byt aspon nieco jednoznacne.Ci mam cakat az na 100 percentny tukovy m.(a ci sa ho vôbec dockam a ci je pre kratke trate lepsi na rege a zlepsovanie sa???) alebo po treningu doplnat sachridy ako vacsina kaze.Ach-ach…

Som rad,ze ta vidim.Aj ked viem,ze by sme mali spat.Mna si nevsimajte.Ja som iny:-(.

MAX

avatar

max39 muž 18.01.2015 13:38:22

>> jm1, 18. 01. 2015 13:01:44

Uprimne a v dobrom Ti zavidim tvoj vykon a cas.Pekne Ti to beha.A gratulu­jem.Na to,ze som o 10-rokov mladsi mam velmi vela toho co dobiehat(hamba mi).Ale nie je to az prilis neskoro jest po zavode?(6-hodin)Ja som priam dosiel z 4-hod turistiky a vzdy sa snazim nejest tie(RUDO poradil) 2-hodiny.

Ale uz som radsej ticho.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.01.2015 21:56:03

>> max39, 18. 01. 2015 13:38:22

Mato to raz napisal dost jasne

vsetko co sa ma udiat so zivinami : napriklad dostat aminos do svalovych vlakien na reparaciu, vsetky zlizotejsie procesy ajk delenie buniek obnova atd

sa deju pocas spanku a vtedu su tie ziviny potrebne

takze ked ides spat, hned po vecernicku 7:50, tak idealne by malo byt uz stravene, teda bilekoviny rozlozene na aminos atd atd

cize vecera tak o 4 poobede a to je v podstate vsetko jedlo co potrebvujes

niet nejak dovod jest rano na obed atd a ani nie je dovod jest po treninku po zavode atd

aj ked je zavod o 8 rano, staco sa kvalitne najest o 4 poobede a ist oblapat duchny okolo 8 vecer

jedine ak sa sportuje nieco vynimocne ako napriklad ultra (intezita cez 3H alebo mensia intenzita cez 4H

tak je mozno vhodne zjest nejake proteiny koli prevencii dusikovou otravou a nejaku zeleninu ku tomu

ak mas tak rozhadzane denne hodiny ze ides na trenink az vecer, dojdes domov ked je 20:00 a cakas 2 hod do 22:00 s jedlom tak si automaticky v prdeli so spankom

to by som si radsej dal bielkoviny so zeleninou pred treninkom aspon pri chodzi lepsie vytravi a rovno z terninku uz bez jedla duchny

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 19.01.2015 11:54:15

Maxi, přečti se tento článek.

A uvědom si, že nedostatek či špatná kvalita spánku je hodně silným stresem a vyvoláva stejné reakce. Nějakou dobu nazpátek tady pam65 kvalitně radil, že si můžeš pomoci relaxací, když už ti nejde spát.

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Zvolen

tiborw muž 19.01.2015 12:38:19

Max,

este pridam jeden navod ako sa da zlepsit kvalita spanku. Ja som bol pred asi pol rokom v situacii kedy som si z roboty tahal starosti v coho dosledku som mal problem zaspat. V hlave sa mi rojili myslienky a ked som si lahol do postele trvalo aj hodinu kym som zaspal. kedze som nechcel brat ziadne lieky vyskusal som nasledovne:

  1. Do postele som siel o 22:00h s tym ze si budem citat knihu
  2. Spalnu som riadne zatemnil aby co najmenej svetla prenikalo z ulice dnu
  3. na citanie som pouzil okuliare so zltymi sklami. Sice sa mi rehotala cela rodina ale bral som to sportovo, lebo som bol zvedavy na vysledok
  4. pri citani som prisiel na ine myslienky takze hlava si mohla oddychut od stresu z roboty
  5. hned ako sa mi zacalo driemat som vypol lampu a lahol spat
  6. Budik som si nastavil na 5:00h rano a po zobudeni som si siel zabehat

Takymto sposobom sa mi asi po tyzdni podarilo dosiahnut to ze som zaspal rychlejsie a spanok bol kvalitnejsi.

avatar

Steven 07 muž 21.01.2015 23:15:12

Maxi, přešel jsem radši na Tvoje vlákno, abych nebyl OT na běhu. Máš pravdu, s tím smyslem pro humor, to mne tady trošku překvapilo. Pokud si z někoho uděláš srandu, hned je tady ohýnek u pr… .

No nic, stejně nejlepší štípák měl Rudo, byciklovanie hore nohami, to se směju ještě tedka.

Snad někde uvnitř Rudo smysl pro humor má, pořád si ho beru do huby, a přitom pro nás oba opravdu hodně udělal.

Jinak Maxi, jakýkoliv vtípek na svoji adresu KDYKOLIV PŘIVÍTÁM.

Měj se Steven

avatar

max39 muž 21.01.2015 23:44:21

>> Steven 07, 21. 01. 2015 23:15:12

No ,chvilu som od smiechu ani pisat nemohol:-).Inak presnejsie to bolo ciciglovanie hore nohami:-).RUDO prepac.

RUDO taky tajny humorista ale je.Malo kto to hned pochopi ale ked pochopi tak to stoji za to.

A naozaj pomaha.A moc.Za co zas dakujem.

Inak najradsej mam u seba(aj druhych) humor ak je sam zo mna.Vidim,ze na druhom vlakne sa tiez uz peknu chvilu bavia:-).

Prajem pekny a vesely vecer(Ja idem skusit palit tuky.Potom prestanem jest uplne.Alebo ma napada,ze by som prijal Tommovu vyzvu a dal sa zavriet do jeho bytu.Schudnem a este mi da 50-tis.S mojimi tukovymi zasobami by som to mozno zvladol :-D ).

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.01.2015 00:02:24

>> max39, 21. 01. 2015 23:44:21

chlapci pozor s bretaharianstvom

s tym sa nechudnem

pretoze energiu z jedla netreba tak uz nemoze len tak vziknut energeticky defocit a telo prestane palit vastne tuky

preto clovek musi najprv schudnut a az potom ked vyzera ako chce zacal hospodarit s pranou

lebo to moze dopadnut jak s tym budhom a jeho nasledovnikmi

sedit so zkrizenymi a vyklbenymi kolenami na zadku bez pohybu cely den a prijimat energiu v nadbytku a nepouzuit ju

urite casom vytrvori 200kg meditujucu svinku.. aj ked tunajsi mudrcovia zas vedia ze ti budhovi naslednici maju v zadu za chramom pobocku McD a su na programe SIZE ME UP

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 22.01.2015 00:04:28

>> rudo, 22. 01. 2015 00:02:24

:-)
avatar

max39 muž 22.01.2015 00:09:08

RUDO je náš :-D .

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.01.2015 00:14:07

>> max39, 22. 01. 2015 00:09:08

ziadne vlastnictvo

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 22.01.2015 05:12:52

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 22.01.2015 08:29:27

Maly postreh:

Vcera som mal volny den pricom stravu som udrzal(maly nocny prehresok,syr+za­kysanka) a zas(ako vzdy ked mam volny den) sa to na vahe vyrazne prejavilo(+0,7kg)­.Musim dodat,ze som dnes velmi zle spal(3,5hod).

Tak trosku vzdy cakam,ze budem chudnut aj pocas volnehu dna.Ale asi nesplnam vsetky podmienky prirodzeneho chudnutia.Sko­da.Len tolko.

MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 22.01.2015 08:45:54

>> max39, 22. 01. 2015 08:29:27

Max len taka bocna otazka

kolkrat ides na zachod na velku ked sportujes a ked nesportujes?

niekomu to moc nejde kym sa dost nevyskace pri pohybe, takze vaha…

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.