Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Správné cardio

Správné cardio

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Phantom muž 11.09.2014 21:05:43

Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu. Potřebuji shodit nějaká přebytečná kila a tak jsem začal běhat (již 14 dní). Problém je že nevím zdali správně.. :-/ A netu pořád čtu hlídat tepovku! A běhejte tak aby jste se nezadýchali a mohli komunikovat, tak se nejlépe spalují tuky! Jsem z toho dost zblblý. Prostě a jednoduše se při každém výběhu zadýchám tak, že po 45 minutách běhu mě konverzace spíše rozptyluje a ubírá síly a dech. Přitom ale když se dostanu do tempa jsem pak schopný uběhnout třeba i o nějaký km delší trasu než jsem měl naplánovanou. Tempo je to sice pomalé ale držím ho stabilně a jak říkám v km délce je rezerva a dalo by se dál. Běhám 10 Km za 1 hodinu a 5 minut (rovina, asfalt)… Více zpomalovat a zvolňovat nemá smysl ne? Osobně si myslím, že teď si vylepším fyzičku a pak se již tak moc nebudu zadýchávat. Btw. má pro mě vůbec smysl, řešit tepovku? Nestačí to, že mám velký výdej a že se hýbu? Díky za reakce! ;-)

avatar

Celkem 2021,2 km
Minulý měsíc 0 km

Eulenspiegel muž 11.09.2014 21:26:49

>> Phantom, 11. 09. 2014 21:05:43

Jestli běháš teprve 2 týdny a předtím jsi nikdy neběhal, pak bych doporučoval o něco zpomalit a o dost zkrátit trasu. Začít po dvou týdnech běhat desetikilometrovky na asfaltu zavání maléry, jako jsou záněty okostic, běžecká kolena, záněty achilovek atd.

Mluvím z vlastní zkušenosti. Mimochodem, kolikrát týdně to běháš?

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 11.09.2014 21:35:20

>> Phantom, 11. 09. 2014 21:05:43

Nejde o to, abys celý běh konverzoval, ale abys vyzkoušel, zda jsi schopen konverzovat, kdybys chtěl (je to prostě test, jak moc jsi zadýchaný). Běhat 10 km za 65 minut je pro začátečníka celkem svižné – občas běžím pomaleji než Ty, i když jsem na hobíkovské poměry na slušné výkonnostní úrovni, viz profil.

Problém z hlediska hubnutí je, že pokud běžíš moc rychle, tak můžeš mít po doběhu silnou potřebu doplnění energie, zejména sacharidů, neboť tělo spíše spaluje cukry než tuky, a tak sice energii spálíš, ale o to více pak sníš jídla, takže se to vynuluje. Pokud ale po doběhu nemáš potřebu jezení a za den sníš podobné množství, jako když neběháš, tak je tempo pravděpodobně v pořádku, i když plně souhlasím s´výše uvedeným, že příliš rychlý růst kilometráže může vést ke zraněním, zejména pak tehdy, máš-li nadváhu.

Pro lidi s nadváhou se doporučují zpočátku vesměs méně intenzivní sporty s delší dobou aktivity, například turistika, či jízda na kole.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Phantom muž 11.09.2014 22:06:40

Díky za reakce!

Běhám minulý týden 4× tento zatím 3× :-)

Potřebu jídla právě ani moc nemám.. Jím méně než normálně, hlídám se a vyhýbám se tučným jídlům a sladkému. Před během beru 1,46 g L-carnitinu, tak nevím jestli to pomáhá a má na to vliv. Pravda je, že se více potím, když si ho vezmu. Jinak nadváhu snad moc velkou nemám, pro představu tak max 8–9 kg.. :/

A musím říct, že je to běhání fakt docela návykové.. :-) Snad zítra nebude pršet :-D

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.