Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Vnější strana kolene, vršek lýtkové kosti

Vnější strana kolene, vršek lýtkové kosti

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Mijagi muž 03.11.2014 09:43:03

Zdravím, před 24 dny jsem měl běžecký závod 100 km (mívám je tak 10 x za rok), v jehož závěru mě začala bolet vnější strana kolene, jakoby mírně pod kolenem, vršek lýtkové kosti. Vzhledem k tomu, že bolest v následujících dnech postupně odeznívala, řešil jsem to pouze odpočinkem. Dnes jsem ve fázi, kdy při chůzí již bolest vůbec necítím (např. při venčení psa 7 km), ale jakmile vyběhnu, tak se po cca 300 m ozve. Podotýkám, že jsem opravdu 20 dní měl jako jediný denní pohyb kratší chůzi do práce. Nesetkal jste se někdo se stejným problémem a pokud ano, jak jste jej řešili? Případně můžete doporučit nějakého fyziotereapeuta v Praze? Děkuji.

avatar

Celkem 121,5 km
Minulý měsíc 0 km

MirekCek muž 03.11.2014 10:20:35

Myslis tu cast, kdy ti z pod kolena vystupuje, lehce vystupuje, kost? Kdyz v te oblasti zatlacis, tak citis tlak a bolest?

Jak bys popsal tu bolest?

Mam to stejne, v klidu je to vse ok, mam od ortopeda doporuceny klid s tim, ze se jedna o natazene upony, s cimz silne nesouhlasim, muze to byt meniskus… Me tam dokonce pri podreou vrze silneji nez u druheho kolene, ake neboli to.. Nevim, jak u Tebe, ale muze to byt ceska, patela, meniskus, vazy ci upony. Tezko rict. Me se to stalo poprve v srpnu, bolest jako prase, pak klid. Pak ultra zavod a tam to bylo Ok, pote, za tydn, beh na pase z a znovu, pak klid pote za dva tydny pulmaraton a ten jsem odkulhal, od te doby jsem v klidu, ale desim se, ze kdyz po naordinovanem klidu( polovina listopadu) vybehnu, bude to zase bolet. Taky potrebuji help :)

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 03.11.2014 10:20:52

>> Mijagi, 03. 11. 2014 09:43:03

Občas se mi stáhne sval na vnější straně bérce (peroneus longus? http://www.hpssandiego.com/VB18b2.jpg ). Bolí to kolem hlavice lýtkové kosti a dole vnější strana kotníku (jakoby prošlápnutý). Pomáhá EMS, jedna elektroda na hlavici lýtkové kosti a druhá v úrovni bříška lýtkových svalů – rychlá úleba (A cvičení na balanční podložce … – trvalejší náprava).

Motto: No toto!
avatar

Mijagi muž 03.11.2014 10:40:52

>> MirekCek, 03. 11. 2014 10:20:35

U mě je to kostní část někde v oblasti mezi kolenem a lýtkovou kostí na levé straně levé nohy, řekl bych, že to bude hlavice lýtkové kosti, jak píše v příspěvku pam65. Taky se právě obávám, aby se to po klidu hned nevrátilo, proto bych to chtěl řešit s fyzioterapeutem. K ortopedovi se mi moc nechce, mám s nimi zkušenost, že když u nich v ordinaci člověk vyřkne „100 km“ nebo „ultramaraton“, vyděšeně ho odepíšou :-)

avatar

Mijagi muž 03.11.2014 10:41:10

>> pam65, 03. 11. 2014 10:20:52

Ok, díky za radu, řekl bych, že hlavice lýtkové kosti je přesně to místo, se kterým mám problém.

avatar

Celkem 121,5 km
Minulý měsíc 0 km

MirekCek muž 03.11.2014 11:01:16

Na základě čeho usuzujete, že to nemůže být meniskus? Přesně to místo, o kterém hovoříte, je v oblasti menisku, ne? Kdybyste někde našli obrázek toho místa, o kterém hovoříte, pošlete mi odkaz. Hlavice je jedna věc a meniskus je druhá věc, což je jsou si místa, která na sebe navazují ne? Na hlavici se nachází menisku. Ortoped mi ale tvrdil s přesvědčením, že se nejedná o meniskus, protože ten by mě prý bolel pořád a když mi prohmatával místa, kde se má nacházet, tak tam zrovna, ten den, bolest nebyla, ale v období, kdy to bolí, bych řval bolestí…

avatar

Mijagi muž 03.11.2014 11:29:52

>> MirekCek, 03. 11. 2014 11:01:16

Být to může samozřejmě něco jiného, než se domnívám (musel by se na to podívat odborník), ale zase to není taková bolest, kterou bych laicky diagnostikoval jako meniskus. Nedoprovázel ji žádný otok, žádné lupání v koleni ani okolo, necítím ji hmatem, už ani při chůzi, v podstatě mi opravdu vadí jen ten běh.

avatar

Celkem 121,5 km
Minulý měsíc 0 km

MirekCek muž 03.11.2014 11:39:15

To je taky vec, jak poznat meniskus? Otok nebyl, prasknuti take ne, lupani je v obou kolenech, takze si nemyslim, ze to je tim, ale bolest pri behani je silena, tu nohu neslo ani ohnout a ze schodu to bylo to stejne… Musel jsem ji mit bud natazenou nebo mirne pokrcenou, to muze byt meniskus? Ortoped tvrdil, ze ne

avatar

svbezec muž 03.11.2014 11:59:34

>> Mijagi, 03. 11. 2014 09:43:03

Poriadne zacni strecovat oblast bedrovych klbov, predklony na vystretych nohach a dalsie cviky na rozcvicenie a potom bocny rozstep so slapami na zemi a celny rozstep. Neries az tak miesto, kde to boli, to je az druhotny problem a poriadne poroztahuj bedra a vsetky tie veci v brusnej dutine. Nie nasilne, ale pritom dostatocne dorazne.

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 03.11.2014 12:37:50

Pokud máš od koho, nech si mobilizovat kloub https://www.youtube.com/watch?…

Je to jednoduché a uleví se.

Motto: No toto!
avatar

Celkem 121,5 km
Minulý měsíc 0 km

MirekCek muž 03.11.2014 13:48:33

>> pam65, 03. 11. 2014 12:37:50

Provadi asi erudivany fyzioterapeut, ze? Pokud by byl poranen nebo pretizen meniskus, je toto mozne?

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 03.11.2014 13:53:46

>> MirekCek, 03. 11. 2014 13:48:33

Podle videa to může provádět každý. Chce to pořádně opřít palec a zakývat. Učili nás to v masérském kurzu. Ten meniskus bych zatím nebral vážně. Běžecká zranění jsou zpravidla z přetížení, nerovnováhy svalů.

Motto: No toto!
avatar

Celkem 121,5 km
Minulý měsíc 0 km

MirekCek muž 03.11.2014 13:57:25

Doufam, ze to tak bude. Me bylo, jak jsem psal, diagnostikovano pretizeni uponu… Od poloviny listopadu zacinam lehce behat, ale nevim, co delat, kdyz bude ta bolest opet znovu, pro me je to na smrt cekat, v lete mam velky zavod, na ktery treba trenovat,!ale toto… Je rozumne chodit plavat a jezdit na kole?

avatar

Celkem 121,5 km
Minulý měsíc 0 km

MirekCek muž 03.11.2014 14:20:01

Nebo me napadlo itbs?

avatar

Zary muž 03.11.2014 15:17:49

>> MirekCek, 03. 11. 2014 14:20:01 Tak přesně takovou bolest mám taky. A po prostudování netu a různých diskuzí jsem si „diagnostikoval“ ITBS :-). Podle toho co jsem se dočetl, je ITBS přetížení konkrétního úponu. To se dá napravit posilováním a protahováním. Proto jsem si koupil i BOSU a snažím se tím posílit mikro úpony a svaly, které se během moc neposílí. Takže posiluju CORE a nohy. Nedávno mě to opět chytlo tak jsem týden neběhal, jen byl 2× na kole a hodně jsem chodil 5 dní po 5 km. Po týdnu jsem to chtěl zkusit a jít se večer proběhnout. Proto jsem se přes den protáhl podle těchto videí: http://www.youtube.com/watch?… http://www.youtube.com/watch?…

a večer si šel zaběhat a nic mě nebolelo. Zatím jsem byl 2× a v pohodě. Sice to trochu cítím, ale běhání to nebrání.

avatar

Celkem 121,5 km
Minulý měsíc 0 km

MirekCek muž 03.11.2014 19:14:36

>> Zary, 03. 11. 2014 15:17:49

díky za typ, snad to bude ono :)

avatar

snoopy2 muž 05.11.2014 11:27:09

Ahoj, chtel bych se zeptat na svuj problem.Mam take bolesti ne vnejsi strane kolene.Ale me bolesti jsou jine v tom,ze je necitim pri sportu ani pri normalnim pohybu,ale mam klidove bolesti.A to tak ze nemuzu ani moc spat.Jakmile postizenou nohu skrcim(noha lezi vnejsi stranou na posteli a ploska se dotyka druhe nohy),treba v leze na zadech na posteli,tak po chvilce prijde bodava vyrazna bolest a nemuzu s nohou hnout. Na noze nemam zadny otok a zadnou patrnou zmenu. Myslim,ze se mi to stalo pri treninku behu do schodu.Myslel,jsem na ITBS,ale nejake priznaky mi chybi.

avatar

Celkem 121,5 km
Minulý měsíc 0 km

MirekCek muž 07.11.2014 18:51:25

>> snoopy2, 05. 11. 2014 11:27:09

No tak to je zajímavé, při pohybu nic a v klidu ano? To raději zajdi za ortopedem nebo za fyzioterapeutem, není to legrace. Já za pár dní začínám běhat, po naordinované pauze a děsím se toho..

avatar

Mijagi muž 13.11.2014 09:43:59

Zakládal jsem toto téma s tím, že mě bolí vnější strana levého kolene (jakoby vršek lýtkové kosti). Zašel jsem k fyzioterapeutce, kde jsme rozebrali podrobně závod, na kterém začal tento problém a dostali jsme se k bezvýznamnému pádu na loket, jenž jsem měl chvilku po startu. Nic vážného, pád na rovince, vstal jsem a běžel dál. Jenže jsem si nevědomě lehce hnul s ramenem a to se projevilo cca za 10 h v oblasti vnějšího kolene. Zní to zvláštně, ale prý jsou tato místa propojená nervovými nebo svalovými svazky (přesně si již nepamatuji). Narovnání zabralo pár vteřin a večer jsem vyběhl. Úplně ono to nebylo, ale 5 km jsem dal bez bolesti a ani pak to místo nebolelo, spíš jsem ho jen začal cítit. Pro mě velký pokrok, protože před tím nezabraly ani 3 týdny odpočinku, bolest se naplno vracela už po 300 m běhu. Menší bolest je teď způsobená tím, že to místo delší dobu nefungovalo tak, jak mělo a chce to pozvolný návrat do tréninku, ne to rozjet hned naplno. Tak to jen pro zajímavost, že mnohdy člověk řeší bolest, která ve skutečnosti vůbec nemusí souviset s místem, kde ji cítí.

avatar

České Budějovice

Celkem 12147,12 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:57 (2014)
půlmaraton: 1:35:02 (2018)
maraton: 3:34:26 (2016)

PaKo muž 13.11.2014 13:16:37

>> Mijagi, 13. 11. 2014 09:43:59

A to je vono. Proto já při problémech s pohybovým aparátem dávám přednost fyzio (komplexní pohled) před MUDr (zpravidla specializace).

Neplatí to paušálně, ale ve většině případů ano.

Tak snad už to bude ok, držím palce.

avatar

takere žena 16.11.2014 13:01:13

>> Mijagi, 03. 11. 2014 09:43:03

Bolest na úplně stejném místě mě letos vyřadila skoro na půl roku. Bolest jsme cítila POUZE při běhu. Nebudu popisovat všechny „odborné rady od profesionálů“, které mi nepomohly, ale stály mě tisíce.. Pomohla mi návštěva u fyzioterap.v Čes­ké Lípě (když můžu já do Prahy, mohl bys ty do Lípy) pana Jiřího Knespla. Akupunktrura ve spojení s přístrojem Vitafon, který zintenzivŇuje prokrvení a následnou regeneraci zcela odstranila bolesti. Podotýkám, že stačila jedna návštěva za 200.- Tereza

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.