Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Běh za tmy s čelovkou

Běh za tmy s čelovkou

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 38899 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:28 (2009)
půlmaraton: 1:24:28 (2009)
maraton: 3:03:03 (2009)

Mildan muž 07.09.2007 22:07:51

Koupil jse si čelovku na zimní období, protože nebudu stíhat tréninky za světla. Zaměstnání na ráno mi neumožňuje běhání dopoledne. Když běhám po silnici, tak běžím v protisměru abych viděl přijíždějící vozidlo. Za tmy nevím jestli běžet proti nebo po směru jízdy abych nemátl světlem přijíjíždějící auta a běžet vpravo mám špatný pocit, jestli mě něco nepřejede. Napište mi jaké máte skušenosti. Dík

avatar

Třinec

Celkem 13521 km
Minulý měsíc 0 km

romank muž 07.09.2007 22:43:29

Asi 2 roky běhávám v zimním období s čelovkou, po silnici běhám vlevo. Sice tím matu protijedoucí řidiče, ti však velmi zpomalují a obloukem se vyhýbají, což je pro běžce fajn :)

avatar

Mladá Boleslav

Celkem 38899 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:28 (2009)
půlmaraton: 1:24:28 (2009)
maraton: 3:03:03 (2009)

Mildan muž 07.09.2007 22:53:31

Dík za radu. Určitě je lepší zmást řidiče, ale vidí, než mít auto v zádech a trnout, jestli tě nepřejede.

avatar

Celkem 8176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:34 (2008)
půlmaraton: 1:27:42 (2007)
maraton: 3:23:51 (2007)

lastboyscout muž 08.09.2007 20:16:36

[quote=Mildan]Dík za radu. Určitě je lepší zmást řidiče, ale vidí, než mít auto v zádech a trnout, jestli tě nepřejede.[/quote] Určitě běhat vlevo v protisměru…Ne­jenom, že je to podle pravidel silničního provozu, ale má to i logiku :)

Motto: The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck? السماء زرقاء, ماء مبلّلة, نساء ي
avatar

Líšnice

maraton: 2:52:51 (2002)

Láďa Tarant 08.09.2007 20:48:56

Sice vlevo je podle pravidel, ale má zkušenost je taková, že je lepší běžet vpravo a mít vzadu pořádnou blikačku. Důvodem je to, že jsem míň oslňován buď neohleduplnými řidiči jedoucími pořád na dálková nebo i špatně seřízenými tlumenými světly. A pro řidiče je snažší odhadnout vzdálenost, musí-li přibrzdit kvůli protijedoucímu vozidlu, když se pohybuji v jeho směru a ne naproti jemu. Je pravda, že nevidím co se děje za mnou, ale to bych pak nemohl jezdit ani na kole.

avatar

Celkem 8176 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:34 (2008)
půlmaraton: 1:27:42 (2007)
maraton: 3:23:51 (2007)

lastboyscout muž 08.09.2007 21:53:44

[quote=Láďa Tarant]Sice vlevo je podle pravidel, ale má zkušenost je taková, že je lepší běžet vpravo a mít vzadu pořádnou blikačku. Důvodem je to, že jsem míň oslňován buď neohleduplnými řidiči jedoucími pořád na dálková nebo i špatně seřízenými tlumenými světly. A pro řidiče je snažší odhadnout vzdálenost, musí-li přibrzdit kvůli protijedoucímu vozidlu, když se pohybuji v jeho směru a ne naproti jemu. Je pravda, že nevidím co se děje za mnou, ale to bych pak nemohl jezdit ani na kole.[/quote] Nesouhlasím. Souhlasím s tím, že pořádná blikačka je potřeba, ať už vpředu jako vzadu, ale vždycky běhat vlevo v protisměru. Jako řidič totiž vůbec nečekám, že by se nějaké opěšalé individuum pohybovalo stejným směrem.

Motto: The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck? السماء زرقاء, ماء مبلّلة, نساء ي
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 09.09.2007 15:37:03

taky běhám vlevo, stejně jako za světla. Jako zásadní výhodu vidím (kromě dodržení předpisů) i to, že auto, které se mi očividně nevyhne vidím a můžu uskočit (zatím se mi stalo jednou), ktežto je člověk sestřelen a nemůže dělat nic, páč nic nevidí. Myslím, že je taky fajn přidat i další reflexní prvky kromě čelovky. Mám celoplošně reflexívní bundu illuminite a reflexní pásky na kalhotech (teda některých), na druhé bundě mám x reflexních prvků. Z pohledu řidiče mi příjdou ty reflexní prvky pro odhad vzdálenosti lepší, než čelovka.

avatar

Břeclav

Celkem 14142,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:38 (2007)
půlmaraton: 1:38:05 (2007)
maraton: 3:37:32 (2012)

Adamas muž 09.09.2007 15:51:53

Já jsem taky pro běhání vlevo. Aspoň já tak běhám vždycky, tedy skoro vždycky. Kromě případů, kdy běžím již kolem nebo po půlnoci a vím, že nic nejede a když náhodou jede, tak vidím světla již z dálky. Tehdy běžím po prostředku, protože nemám rád šikmý sklon krajnic na cestě, po které běhám dost často. Např. do práce běhám po silnici a pak je to deset km tam a deset zpátky, vždy vlevo, tedy pravá noha je při obou cestách pořád o něco výš než levá a to samozřejmě nedělá dobrotu. To si pak rád popolezu do středu silnice, nebo dokonce, abych to vykompenzoval i vpravo. Jinak na sobě nosím reflexní vextu za 50,–Kč z tržnice a „jsem viděn“. :)

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 09.09.2007 16:27:54

Také běhám skoro vždy vlevo. Vyjímkou jsou málo přehledné zatáčky doleva, kde by mě řidič uviděl až na poslední chvíli. Kde je to možné, snažím se kompenzovat sklon krajnice, např. chodník skloněný naopak vpravo. Svítící bundy jsou určitě lepší než pouhá blikačka, která je vidět jen z určitého malého úhlu. Podobnou službu mně udělá i dříve zmíněná bezpečnostní vesta za 50 Kč, mírně zúžená, ale nasazuji si ji jen na kritické úseky, protože v zimě nehřeje a v létě nevětrá:-), ale vidět je opravdu hodně ze všech stran. Pokud je trošku vidět a znám terén, sám nesvítím, abych viděl širší okolí než jen kužel světla. Proti oslnění auty pomůže kšilt, nebo alespoň koukat spíše pod nohy, ne na světla auta.

avatar

Břeclav

Celkem 14142,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:38 (2007)
půlmaraton: 1:38:05 (2007)
maraton: 3:37:32 (2012)

Adamas muž 09.09.2007 17:02:39

Když já chci vždycky vidět, co je to za de..la, který mi to pere do ksichtu a tak se na něho furt dívám a ža mě objede, tak samozřejmě nevidím nic. No ale abych jen nepomlouval. Na obranu řidičů musím říct, že svítí tím víc, čím míň je člověk vidět. Sám na sobě pozoruju, že když jedu autem a vidím, jak se tam motá nějaká černý stín a slabě světélkuje jak polírní záře, tak si chtě nechtě musím zapnout dálkové, abch vůbec viděl, co to tam je. Jinak čelovku jsem do těď nepoužíval, ale moje drahá si teď koupila jednu pro sebe na kolo, tak si ji asi půjčím, abych to vyzkoušel.

avatar

Stará Ves

Celkem 3373 km
Minulý měsíc 0 km

ramzes muž 09.09.2007 21:43:25

[quote=Mildan]Kou­pil jse si čelovku na zimní období, protože nebudu stíhat tréninky za světla. Zaměstnání na ráno mi neumožňuje běhání dopoledne. Když běhám po silnici, tak běžím v protisměru abych viděl přijíždějící vozidlo. Za tmy nevím jestli běžet proti nebo po směru jízdy abych nemátl světlem přijíjíždějící auta a běžet vpravo mám špatný pocit, jestli mě něco nepřejede. Napište mi jaké máte skušenosti. Dík[/quote] Mám natrénováno asi 70% za tmy. Zkušenosti jsou všelijaké. Používám reflexní vestu, vzadu blikačku a na hlavě čelovku. Spousty řidičů nevěří, že se po cestě může pohybovat ještě někdo jiný než on sám a svítí a svítí. Kamiónisti zas vyhnou co se dá.

Motto: Běhám proto, že jsem rád mezi Vámi !!!
avatar

Písek

Celkem 4399 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:49 (2006)

koloděj muž 10.09.2007 21:02:36

Běhám v zimě tak 60% tréninků za tmy. Po silnici běhám za světla vlevo, za tmy vpravo. To mám jen čelovku a na jejím pásku vzadu blikačku s jednou diodou. Když musím běžet za většího provozu, vezmu ještě blikačku do ruky a blikám dozadu dle potřeby. Podle informací řidičů (známých a kamarádů), kteří mě předjížděli, jsem vidět parádně (i díky reflexním pruhům na kalhotách), takže žádný problém. Pokud je mlha, tak na silnici nelezu a běžím raději terénem. Z pohledu řidiče není nic horšího než bílé světlo v potisměru. To pak neví jaká je situace, tak svítí dálkovýma a oslňuje. Pokud běžím vpravo tak stačí mírně zvednout hlavu, posvítit světlem víc dopředu a řidiči už světlo sklopí. Přeju všem bezpečný běh po obou stranách silnice :-)

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.