Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » beh a čistota vzduchu v Ostravě

beh a čistota vzduchu v Ostravě

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

martas muž 14.02.2008 19:59:53

Ahoj, měl bych dotaz jak je to s během v Ostravě. Měl bych tam pobýt 5–6 měsíců na stavbě a mam z toho celkem vítr. Byli jsme tam už týden před vánoci (čtvrť Huláky) a musím říct, že to byl šok. Jsem zvyklej běhat ráno před prací, ale tam sem teda svoji dávku neuběhl ani jednou. To, že jsou kolem továrny bych zvlád, ale ten vzduch je šílený. Takže dotaz na znalé poměru: je možnost někde běhat v Ostravě v pohodě? Prostě, kde tam běháte vy? Koukal jsem na stránky o znečištění a je tam nonstop napsáno že nedoporučují venkovní aktivity. To tam jako běháte v maskách nebo co? Nic ve zlým, jen mě to překvapilo.

avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 14.02.2008 20:30:50

:):):):):) Teda Marťas, teď jsi mě fakt rozesmál. :) Já jsem taky v Ostravě na stavbě, jen né 5 měsíců, ale 4 roky a běhám tady poměrně bez problémů. Myslím, že můžeš být naprosto v klidu, Ostrava už dávno není to, co prý kdysi bývala, je tady daleko lepší vzduch než v mnoha jiných městech v ČR. Jo, konkrétně v těchto dnech je to jiná, teď tady zrovna už asi týden sedí pěkná inverze a to je fakt humus. Byl jsem včera běhat úseky a pak mě pěkně nepříjemně škrábalo v krku a nachlazení to nebylo. :( Dnes jsem byl raději ve fitku zaběhat na pásu. Za pár dní už se to má ale rozpustit, tak snad bude líp.

Závěr: buď v poho! ;)

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Předboj

Celkem 23888,2 km
Minulý měsíc 39 km
10 km: 0:40:30 (2006)
půlmaraton: 1:35:54 (2006)
maraton: 3:21:02 (2006)

MirO muž 15.02.2008 10:01:45

Já bych tak optimistický nebyl. Zlepšení ovzduší ke kterému došlo v devadesátých letech už dávno není pravdou. Průmysl v Ostravě už zase dáva přírodě a ovzduší pěkně na frak. Stačí zabrousit po internetu na stav ovzduší. Největším znečišťovatelem v regionu je bývalá NHKG (dnes tuším Steel), chemička skolo v centru tomu také nepřídá a o průmyslových podnicích v Ostravě-Vitkovicích to platí také. Celková koncentrace znečišťovatelů je obrovská, takže logicky i znečištění je veliké.

avatar

regioRUN.cz

Celkem 16870 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:16 (2006)
půlmaraton: 1:17:31 (2005)
maraton: 2:42:59 (2008)

-W- muž 15.02.2008 10:29:56

Zase na druhou stranu jsme my místni Ropáci ve své Ostravě při závodech neporazitelní a nějaký ten polétavý prach CO2 a olovo nás nerozhází .............. :)

Ne vážně. I Ostrava má své dny. A v zimě je jich docela dost. Většinou to řešíme tak, že trénujeme trochu mimo ohrožené oblasti. Já třeba v Petřvaldských lesích. Seitlovci v Bělském lese a X-Airáci na Lysé hoře. Jenom Karviňáci jsou kabrňáci – ti běhají i za náklaďáky a v uších s kazeťáky. A to bez dychacího přístroje ! Já to vím ! Já tam byl a vyzkoušel :)

Motto: Není důležité zvítězit, ale jak při tom vypadáš ! :)
avatar

regioRUN.cz

Celkem 16870 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:16 (2006)
půlmaraton: 1:17:31 (2005)
maraton: 2:42:59 (2008)

-W- muž 15.02.2008 10:33:05

Mimochodem. Jak to řeší Pražáci ? Tam se prý i s odpadky do popelnice jezdí autem rychlostí 5 km za hodinu ;)

Motto: Není důležité zvítězit, ale jak při tom vypadáš ! :)
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 15.02.2008 10:39:48

Martas, tos mne vyděsil. Já tedy neběhám v Ostravě, ale ve Frýdku-Místku Nepoznám bohužel kdy je inverze a kdy ne podle dýchání. Asi jsem jako rodilý Ostravak na ty jedy tak zvyklý, že mi nic nedělají. Mimochodem, kde jsi ubytovaný? jestli v těch Hulvákách, tak to je v pytli. To musíš přetrpět do Třebovic a pak hurá na Děhylov kolem řeky. Jestli někde jinde tak napiš. Saitlovci jistě poradí kde se kupuje kyslík

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Předboj

Celkem 23888,2 km
Minulý měsíc 39 km
10 km: 0:40:30 (2006)
půlmaraton: 1:35:54 (2006)
maraton: 3:21:02 (2006)

MirO muž 15.02.2008 15:16:41

V Praze je opravdu největší problém doprava, když je inverze je to se škodlivinami stejné jako v Ostravě. Jde to trochu řešit běháním v lesoparcích (Kunratice, Čimice, Ďáblice, Stromovka a pod.), nebo na okrajích Prahy. Přes zimu to ale asi není ideální v žádném větším městě.

avatar

martas muž 15.02.2008 18:41:49

No po příspěvku „obrika“ jsem si řek, že bych neměl věřit všemu, co kde píšou. A třebas uřadu Ostravy, kam jsem poslal taky dotaz mi přišlo pár odpovědí a tohle je jedna z těch lepších: Dobry den, ovzdusi v Ostrave a okoli je nejhorsi z cele EU, pokud jde o koncentrace nejruznejsich skodlivin a poletavy prach. Je to objektivne zmerena pravda. Povolene limity jsou zde nekolikanasobne prekracovany, v huste mlze vecer v tomto obdobi se moc dychat neda… Takze pokud chcete denne intenzivne behat, doporucuji Vam uprimne vyber jine lokality… atd. A když už běhat, tak prý v okolí Odry a Bělského lesa. Takže jsem se rozhodl a měním Ostravu za Brno. Jdu se kouknout na mapu, kde tam v tom Brně pobíháte. Jinak klobouk dolů, tohle fórum je hodně dobré a člověk se i něco dozví – třeba výraz „mezinoží“ jsem doposavad neznal :-)

avatar

Vsetín

Celkem 3112 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:32 (2011)
maraton: 3:36:41 (2007)

Plyšák muž 15.02.2008 21:09:52

Martas – klíííííd. Bydlel jsem v Ostravě od narození – 67 – do roku 91, tedy celou svou sportovní kariéru. Naběhal jsem mnoho kilometrů (v Porubě, ve Svinově), objemy právě v zimě a venku. Nikdy jsem nebyl nemocen a první problémy s opakovaným nachlazením jsem zažil až v čistém vzduchu na Vsetíně. Jestli se tam chystáš teď, čeká tě jaro a léto a to nejsou špatná období. Běhej v okrajových částech Poruba, Bělský Les. Prostě ne v centru a jsou taky oblasti po větru od velkých fabrik a tam bych to taky nedoporučoval (J a JV – fouká od severu a SZ). Jinak, jsi tam dočasně a to organismus vydrží. Kouření je horší. =)

Motto: Velcí trpaslíci to mohou dotáhnout až na malé obry.
avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 15.02.2008 21:50:43

A co běhání v Pardubicích, Rybitví, Lázně Bohdaneč…? Už tam nějakou chvíli běhám (také dočasně). Má někdo informace o různých limitech a kvalitě ovzduší tam ? Asi moc čistý ten Semtín tam nebude. Je pravda, že hlavně při inverzi, ale to je všude.

avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 17.02.2008 14:07:41

[quote=Plyšák]Mar­tas – klíííííd. Bydlel jsem v Ostravě od narození – 67 – do roku 91, tedy celou svou sportovní kariéru. Naběhal jsem mnoho kilometrů (v Porubě, ve Svinově), objemy právě v zimě a venku. Nikdy jsem nebyl nemocen a první problémy s opakovaným nachlazením jsem zažil až v čistém vzduchu na Vsetíně. Jestli se tam chystáš teď, čeká tě jaro a léto a to nejsou špatná období. Běhej v okrajových částech Poruba, Bělský Les.[/quote] Ahoj Plyšáku,

já zrovna v Porubě bydlím (U Oblouku) a rád bych se tě zeptal, kde jsi tady chodil běhat? Ono moc na výběr není, jediný rozumný co jsem našel je podběhnout Rudnou a vydat se po polních cestách směr Klimkovice, Vřesina, lázně Hýlov… A večer za tmy běhám po chodníku směrem na VŠB koleje a tam pak křížem krážem… Máš leplší radu, jako porubský rodák? Díky předem!

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Vsetín

Celkem 3112 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:32 (2011)
maraton: 3:36:41 (2007)

Plyšák muž 17.02.2008 20:37:08

To Obrik – pravda je, že jsem v Porubě od roku 1992 neběhal a většinu toho, co jsem absolvoval předtím jsem naběhal v areálu zdraví vedle kolejí VŠB. Byly tam dva okruhy v lesíku 2 a 5km po lesních pěšinách v krásně zvlněném terénu. Chvíli tam byl i okruh 10km, ale fakt jen chvíli. Po cestě jsem jinak běhal do Krásného pole nebo směrem na Děhylov. Ale to mě moc nebavilo a tehdy jsem taky šel málokdy přes 10–12km, takže v tom lesíku to bylo v pohodě. Koukám na mapy.cz a ten lesík mezi Pustkovcem, VŠB a Krpolem tam je furt. Ale na štreky to opravdu asi není.

Motto: Velcí trpaslíci to mohou dotáhnout až na malé obry.
avatar

Ostrava a okolí

Celkem 23899,03 km
Minulý měsíc 56,89 km
10 km: 0:36:14 (2006)
půlmaraton: 1:21:13 (2008)
maraton: 3:04:39 (2007)

Beet muž 18.02.2008 12:39:23

[quote=obrik]já zrovna v Porubě bydlím (U Oblouku) a rád bych se tě zeptal, kde jsi tady chodil běhat? Ono moc na výběr není, jediný rozumný co jsem našel je podběhnout Rudnou a vydat se po polních cestách směr Klimkovice, Vřesina, lázně Hýlov… A večer za tmy běhám po chodníku směrem na VŠB koleje a tam pak křížem krážem… Máš leplší radu, jako porubský rodák? Díky předem![/quote] Tak to jsme sousedi. ;-) Já běhávám dost často okruh Smyčka-Skalka-Mexiko-lázně Hýlov-a přes Vřesinu a Myslivnu zpátky domů. Nebo se dá dojet tramvají na konečnou Zátiší a po modré se vrátit do Poruby – běžíš skoro pořád lesem. Teď většinou běhávám v polední pauze, takže na Myslivně. Těch 10–13 kiláků tam naběhám v pohodě.

avatar

Vsetín

Celkem 3112 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:32 (2011)
maraton: 3:36:41 (2007)

Plyšák muž 18.02.2008 19:12:28

Na běhání v Ostravě vzpomínám se slzou v oku. Asi to zní divně (Ostrava a běh), ale je to tak. Zdálo by se, že ve Vsetíně, uprostřed hor je to ideální, ale má to své mouchy. V podstatě mám dvě možnosti – buď běžím kolem Bečvy, což vypadá romanticky, ale je to po asfaltové cyklostezce, a nebo se chci proběhnout po kopcích, a to znamená překonat na začátek výškový rozdíl cca 300 – 500m, pak pár kiláků po hřebenu a následuje „krvavý“ (na kolena) seběh dolů. Návíc většina cest v blízkém okolí města je vyasfaltovaná, nebo hůř posypaná šotolinou s kameny o velikosti pěsti. Proto ta slza v oku a vzpomínka na lesní pěšinky v areálu pod VŠB.

Motto: Velcí trpaslíci to mohou dotáhnout až na malé obry.
avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 18.02.2008 20:42:09

To Beet:

Teda sednout na tramvaj, dojet na konečnou a pak se pustit zpátky, to mě nikdy nenapadlo! Ale zní to parádně, hlavně ten běh lesem. Ten mi tady v Ostravě chybí jako sůl, v Chocni odkud jsem mám les 150 m od baráku. To budu muset někdy zkusit, díky za tip Beete! :)

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Stará Ves

Celkem 3373 km
Minulý měsíc 0 km

ramzes muž 18.02.2008 23:10:16

No že bych i já se zákeřně čisté oblasti něco přidal. Musíte si vybrat, buď budete mít kde dělat, supermarkety a superbotomarkety na dosah a nebo tak jako já všude daleko, ale les bez jakéhokoli znečištění na dosah. V dědině když zatopí, tak to mám kousek ,abych s tama utekl. Inverze mě taky vyhovují, to je u nás tepleji a krásný rozhled – vy však trpíte. Co stím?? Nastěhujte se na dědiny a nebude tu tak vylidněno v obchodech bude komu co prodávat a bude nás tu víc na společné tréninky.

Motto: Běhám proto, že jsem rád mezi Vámi !!!
avatar

Celkem 10 km
Minulý měsíc 0 km

Hrabuvka muž 19.02.2008 10:48:57

srovnávat okraj ovy a centrum nejde, ona poruba a OV-jih sou nejčistější. dělal sem v porubě kousek od všb a běhal ráno před prací. Prostě jsem přijel do práce na šestou, prevlek se a za chvilu sem byl v lese. Tam sem si řekl kam poběžím, jestli kolem vodojemu na mexiko a klimkovice, nebo i čavisov a krpol /modré šipky/. nebo naopak s tím krásným stoupákem k lázním… nebo jsem si dal jenom kolečko za všb. ale teď sem v centru a je to na hovn.., na jednu stranu vitkovice s ocelarnou a podobným svinstvem, na druhou marianky s koksovnou a chemičkou, koho napadne přivoz tak tam je teplárna dalkia a další koksovna. prostě dokud nebude jaro tak to bude stat v centru za prdlajz, kdo říká něco jiného toho bych nechal koukat na 10-imetrové plameny z ocelarny /na které se rady divaj děti/, oblaka kouře a pak hoďku proběhnout. o nove huti a daších raděj nevědět. no a ještě muj tip kde jsem rad běhal: z poruby na smyčku – vodojem – polanka – zábřeh a bělakem do hrabuvky a hurá do chylka na 12 :-D

avatar

Ostrava a okolí

Celkem 23899,03 km
Minulý měsíc 56,89 km
10 km: 0:36:14 (2006)
půlmaraton: 1:21:13 (2008)
maraton: 3:04:39 (2007)

Beet muž 19.02.2008 22:08:59

[quote=Hrabuv­ka]z poruby na smyčku – vodojem – polanka – zábřeh a bělakem do hrabuvky a hurá do chylka na 12 :-D[/quote] Od vodojemu do Polanky? A kudy? Mě napadá přes Janovou. Do Hrabůvky jsem občas účelově běhával po cyklostezce kolem Odry a pře Bělák.

avatar

Celkem 10 km
Minulý měsíc 0 km

Hrabuvka muž 20.02.2008 08:23:47

[quote=Beet][qu­ote=Hrabuvka]z po­ruby na smyčku – vodojem – polanka – zábřeh a bělakem do hrabuvky a hurá do chylka na 12 :-D[/quote] Od vodojemu do Polanky? A kudy? Mě napadá přes Janovou. Do Hrabůvky jsem občas účelově běhával po cyklostezce kolem Odry a pře Bělák.[/quote] od vodojemu tou kamenitou cestou dolu, pak přes silnici a zase po polních cestách až k obalovně, kovošrotu a štěrkovnám. u štěrkoven přeběhnout koleje a za chvíli jsem v zábřehu. hlavní pro mě bylo, že sem běžel, až na to přebíhání silnic, celou dobu bez auta a po polních cestách. s mou váhou to bylo přímo pohlazení pro nohy a navíc nemám rád běh po silnici.

avatar

Pardubice

Celkem 5962 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:49 (2007)
půlmaraton: 1:57:27 (2009)

zdenda75 muž 20.02.2008 19:21:26

[quote=alfun]A co běhání v Pardubicích, Rybitví, Lázně Bohdaneč…? Už tam nějakou chvíli běhám (také dočasně). Má někdo informace o různých limitech a kvalitě ovzduší tam ? Asi moc čistý ten Semtín tam nebude. Je pravda, že hlavně při inverzi, ale to je všude.[/quote] Zkus se podívat na tyto stránky http://www.zupu.cz/index.php?… tam výsledky měření za loňský rok,ale myslím,že se to letos ty hodnoty moc lišit nebudou.

avatar

cal3b muž 02.01.2014 20:51:29

Ahoj, jak to vypadá aktuálně s běháním v Komenského sadech? Chodí tam někdo, nebo je lepší jít někam na okraj?

Přestěhoval jsem se nedávno do Ostravy a bydlím momentálně kousek od nich a nemám auto, tak mi moc přejíždění do jiných částí nevyhovuje. A nerad bych s tím běháním čekal až na jaro :-)

Díky moc

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.