Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Náhrada běžeckého tréninku...

Náhrada běžeckého tréninku...

Nalezené položky: 18 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Cruelty muž 18.03.2008 11:34:26

Ahoj všichni, chtěl bych se tu svámi poradit. Aspoň dle mého tady v ČR převažuje počasí ve kterém se moc pěkně neběhá (nebo jsem asi moc rozmazlenej :lol: ). Já se věnuji boj. sportům a k těm patří neodmyslitelně běh. Pár lidí okolo fitness mi doporučily, abych si koupil eliptickej trenažér který by měl dost dobře nahradit běh ve dnech kdy venku prší,sněží atd… Běžecký pás jsme rovnou vyloučily poněvadž mi to přijde jako drahá sranda a hlavně to chce dost místa. Co myslíte vy? Podle mého by to stálo za to poněvadž běhat potřebuji a na počasí se spoléhat fakt nejde. Běhám každé ráno 5–7 km…díky moc za radu…

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 18.03.2008 12:03:53

Můžeš skákat přes švihadlo. Je to ta nejlevnější a nejefektivnější alternativa běhu. Ale mě by to zabilo. :-)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 18.03.2008 12:23:18

Osobně si myslím, že počasí není překážka, ale výzva. (I když je pravda, že taky někdy váhám, zda se vydat do vydatného deště. :/) Prostě běh je nejlépe nahradit během. :) Jedno snad tisíckrát obehrané (myslím, že severské) říká: Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení… …a když sněží, můžeš zkusit běžky.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Cruelty muž 18.03.2008 12:58:26

Švihadlo běh nenahradí. Toho si užívám dost v tréninku. To jste mi tedy moc nepomohly. Zjištoval jsem vše kolem a elipticaly jsou dobrá a celkem přesná náhrada běhu a šetří klouby. Já to skusím. Hodně lidí na tom běhá, jsou toho plný fitka, tak to tak špatný asi nebude… Nejsem blázen abych běhal v lyjáku a silným větru…

avatar

Cruelty muž 18.03.2008 13:05:21

Myslím že tohle už je trochu od tématu… Kup si rotoped,elipti­cal,pás nebo něco ale ne švihadlo. Na tom chcípneš a nevypotíš toho tolik jako na jmenovaných strojích které jsou na aerobní činnost výborné. Pokud ti jde teda jen o to udržení váhy. Já potřebuji běh pro tu nejlepší kondici a vytrvalost. Pokud někdy někdo zkusil thaibox tak pochopí že více fyzicky náročnější sport neexistuje…

avatar

Beroun

Alena žena 18.03.2008 13:41:25

Tak se omlouvám za špatný příspěvek, mažu to.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 18.03.2008 13:53:56

Cruelty- nahrada za beh neexistuje, ani za plavanie, ci za thai box, bezkovanie… Kazda aktivita je jedinecna a ak sa chces v nej zlepsit, tak ju musis robit- bez nahrady. Ak Ti ide iba o kondicku, tak elipticky trenazer je OK, ale musis na nom fakt makat, aby si dosiahol kyzeny efekt. Ziadne pohupovanie bokmi. Trvanie- asi to iste ako pri behu, len vyssou intenzitou. Poznamka: akykolvek sport robis na vyssej az najvyssej urovni, tak sa Ti zda najtazsi. Vrcholovi bezci by Ti vedeli povedat, ako strasne beh dokaze boliet. Ver mi, ze niekedy by som dostal radsej nakladacku a mal to za sebou za par minut, ako si odtrpiet tvrdy intervalovy trening v hustom lejaku (!!- haha, tak az tak tvrdy nie si, co? :)) , ci pri 40 stupnoch a vlhkom vzduchu. Ak nieco robis poriadne, tak to aj casto boli. Takze, ako bojovnik by si si mal dat siltovku, sustacku, teplaky a hor sa von do lejaku. Trosku zocelenia neuskodi. Po dobehnuti aj tak pojdes do teplej sprchy, tak Ti choroby nehrozia. (P.S.: ked chces zazit nieco naozaj pekelne nechutne a tvrde v sporte, tak si vyraz na 6 hodinovy svizny vyslap na bicykli v mrznucom dazdi pri 0 az 1 stupni. Myslim, ze zmenis nazor na to, co je to bolest a ako dlho sa da vydrzat).

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 18.03.2008 13:58:42

Tvrzení: „Pokud někdy někdo zkusil thaibox tak pochopí že více fyzicky náročnější sport neexistuje…“, to je hozená rukavice. Co takle vzpírání, veslování, sportovní gymnastika, silniční cyklistika, nebo běh na 400m, maraton? Myslím si, že běhat 5 km lze v jakémkoliv počasí mimo náledí. Ani těch 20–30minut běhu v lijáku není na zápal plic, jde jen o zvyk a pohodlí. Běhání v dešti nijak nemiluju, ale v porovnání třeba s cyklistikou je vliv počasí mnohem menší. Zasviní se oblečení, ale to na jakémkoliv trenažeru pod střechou taky. I nebezpečí nachlazení je na domácích trenažérech větší než běh venku. Pokud by byl ranní běh každodenní, vůbec bys tuto otázku neřešil.

avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 18.03.2008 14:16:28

nevim, ale me elypticky trenazery nijak nenadchli, mozna sem zkusil jen nejaky horsi, ale me to proste pripadlo ze to neni ani beh ani kolo, leda tak trochu by se to mohlo prirovnat ke jezdeni na kole ze sedla, akorat muzes mavat vic rukama.. Co mi vadilo nejvic je ten hrozne siroky rozslap, resp. to jak proste nohy musis mit daleko od sebe. Ja sem jeden z tech co kdyz bezi venku tak davam nohy jakoby jen do jedny stopy. Kdyz uz cvicit uvnitr, tak bych chodil do fitka na pas.. Ale jak uz psali ostatni neboj se behat venku.. Husty lijaky nejsou povetsinou dlouhodoby a v mirnym destiku se da vybehnout v pohode, staci se jen vhodne obleknout ;)

avatar

Cruelty muž 18.03.2008 14:44:01

[quote=rk]Tvrzení: „Pokud někdy někdo zkusil thaibox tak pochopí že více fyzicky náročnější sport neexistuje…“, to je hozená rukavice. Co takle vzpírání, veslování, sportovní gymnastika, silniční cyklistika, nebo běh na 400m, maraton? Myslím si, že běhat 5 km lze v jakémkoliv počasí mimo náledí. Ani těch 20–30minut běhu v lijáku není na zápal plic, jde jen o zvyk a pohodlí. Běhání v dešti nijak nemiluju, ale v porovnání třeba s cyklistikou je vliv počasí mnohem menší. Zasviní se oblečení, ale to na jakémkoliv trenažeru pod střechou taky. I nebezpečí nachlazení je na domácích trenažérech větší než běh venku. Pokud by byl ranní běh každodenní, vůbec bys tuto otázku neřešil.[/quote] Zkus Thaibox a uvidíme jo??? Potom změníš názor… Zápas vypadá lehce ale pochop že člověk musí mít tvrdost,vytrva­lost,dynamiku a sílu toho nejvetsího kalibru přes celý zápas aby vubec vydržel jedno kolo… Kdo nevyzkouší jeden trénink tak nepochopí…

avatar

Kralupy n.Vlt.

Celkem 49 km
Minulý měsíc 0 km

Gino muž 18.03.2008 14:45:02

Cruelty… pokud delas MT na vyssi urovni, tak jsi v telocvicne minimalne 4× tydne… podle meho by se ten beh dal nahradit prave tam, at uz ve fitku (pokud je soucasti treba jako u nas v BBC) primo na tom pasu, nebo uvnitr kolem dokola, jasne, je nuda udelat v telocvicne 150 kolecek, ale bez problemu tech 5km ubehnes :o) Ja sam taky boxuji a na treninku behame vzdy (teda pokud nemame kruhac) a tak si myslim, ze to zas takovy problem neni krouzit v telocvicne 30min misto 15ti :o) Jinak spousta znamych, kteri cvici napriklad ten box, nebo MT, tak prave v zime nahrazuji behani rotopedem a vyhovuje jim to.

avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 18.03.2008 16:10:18

Už to tady bylo a jen se k tomu přidávám. Když zvládáš nejnáročnější sport na světě, tak by Ti nemělo trochu deště nebo zimy vadit. S pár vrcholovejma sportovcema se celkem znám a jsou to solidní drsňáci. Zkus se kousnout, ono to půjde. Běhání je zdravější než eliptickej trenažér.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

10 km: 0:45:22 (2004)

KaatjaK žena 18.03.2008 16:14:06

Plně souhlasím s rk. Cruelty, poukazuješ na to „všechno“, co je nutné aby „boxer“ měl. Tušíš, jaké složky tréninku obsahuje příprava řekněme čtvrtkaře? Pokud si myslíš, že „jen“ běhají, tak se dost mílíš. Co se týče dynamiky a síly, asi jsi neviděl čtvrtkaře v posilce. Mnozí jen lehce nadprůměrní dají k 80 kg na trh – a to už chce nějakou sílu a dynamiku!!! :) Na druhou stranu jsou schopni točit na dráze třeba šestikila s krátkou pauzou a ve velmi slušném tempu. K tomu přidej tréninky na rozvoj odrazové síly, rychlosti a samozřejmě proslulé tréninky specky (speciální rychlost a speciální vytrvalost) a to ještě pořád není zdaleka všechno. Mám nějaké kámoše, co dělají kick-box a thaibox, takže mám jakous – takous představu o vaší přípravě (a ta je samozřejmě velmi náročná), ale tvrdit, že ten, či onen sport je „fyzicky nejnáročnější“, to bych si teda netroufla. Sporty jako třeba rychlostní kanoistika musejí být taky strašná dřina. Příprava na různé sporty se liší a ty nejen, že hodnotíš něco, o čem toho tolik nevíš (nepředpokládám, že bys byl výkonností boxér, atlet, cyklista, veslař, vzpěrač atd v jedné osobě), ale především porovnáváš neporovantelné!!!

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 18.03.2008 17:02:54

Cruelty, můžu, myslím zodpovědně prohlásit, že Muay Thai je opravdu náročný sport a jeho trénink je skutečná dřina. Taky jsem ho zkoušel. Můžu klidně i říct, že jeho trénink je jeden z nejnáročnějších v tréninku bojových sportů (pár jsem jich vyzkoušel). Ale rozhodně nemůžeš tvrdit, že neexistuje náročnější sport. Souhlasím s KaatjouK, že náročnost sportovních výkonů nelze porovnávat. Něco, co tobě přijde hodně náročné, může jiný slušně snášet a naopak. Upřímně, při 5–7km běhu, byť třeba i svižného, nepoznáš, jak může běh bolet. To jsou intervaly, sprinty, kopce, objemy, všechno může bolet. Mně osobně nikdy nebolely nohy (a nejen ty)víc, než po patnáctistovce při 1. desetiboji. Ani po maratónu ne.

A ještě poznámka k tvému tématu: Neboj se vyběhnout do deště. Déšť nebolí, je jen kapku nepohodlný.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 19.03.2008 08:41:12

Este som zabudol doplnit, ze sporty, ktore nevypadaju na prvy pohlad ako tvrde su prave jedny z najtazsich. Mal som niekolko velmi dobrych kamaratov/kama­ratky, ktori robili gymnastiku a krasokorculovanie na vrcholovej urovni. Poviem Vam, ze ani v momentoch najtazsieho zufalstva pri najhorsich treningoch na sustredeniach by som s nimi nemenil. Denne 4–6 hodin tvrdej driny a drilu a este sa ani poriadne nemohli najest, lebo vecne museli pasovat do nejakych estetickych liniek. To povazujem za uplne najtazsie mucenie. (BTW, kto videl krasokorculiara chvilku po sutaznej jazde, tak pochopi, co to je sa usmievat, ked sa ide na kyslikovy dlh. A to su prosim borci, co pri „suchej priprave“ so mnou odbehali 20–25km v slusnom tempe. Ten konkretny borec mal 12minutovku iba o 150m horsiu ako ja- t.j. 3700+ m). O plavani na vrcholovej urovni ani nehovorim- kto by chcel stravit 5hodin denne pozeranim sa na vykachlickovane dno bazena v lahko pridusenom stave a zakyselenych svaloch? Iba masochista. Na zaver- vrcholovy sport boli, velmi, velmi a je jedno v akom podani. Mozem vsak povedat, ze cim je ten ktory sport rozsirenejsi, tym je tazsie sa dostat k spicke. Mrzi ma to tu povedat nahlas, ale mui thai je velmi okrajovy sport a neda sa porovnat s olympijskymi sportami. Tazky vsak bezpochyby je, nie vsak najtazsi- zdaleka nie.

avatar

Plzeň

Celkem 200 km
Minulý měsíc 0 km

zaki muž 19.03.2008 08:48:22

Já si myslím, že není problém běhat v jakémkoli počasí. V dorosteneckém věku jsem dělal orientační běh a běhalo se v jakémkoli počasí, v jakémkoli terénu a měli jsme k dispozici jen bavlnu a silon. Nikdy jsem neonemocněl z toho, že jsem dělal nějakou sportovní činnost v nevlídném počasí, to prostě ke sportům, které se provozují venku tak nějak patří a myslím si, že to člověka spíše posílí. Jinak, když se tu mluví o náročnosti jednotlivých sportů, tak nejnáročnější sport který jsem trochu provozoval byl motokros.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 19.03.2008 10:08:58

[quote=Cruelty]Zkus Thaibox a uvidíme jo??? Potom změníš názor… Zápas vypadá lehce ale pochop že člověk musí mít tvrdost,vytrva­lost,dynamiku a sílu toho nejvetsího kalibru přes celý zápas aby vubec vydržel jedno kolo… Kdo nevyzkouší jeden trénink tak nepochopí…[/quote] Uf. Tvrďák bojící se … počasí :) a takovýto pevný názor. Raději skoro mlčím :)

avatar

maraton: 2:58:09 (2013)

ZTTK muž 19.03.2008 18:59:40

Osobně si myslím že eliptický trenažer je rozumný kompromis pokud není možné zařadit normální běh (ať už je důvodem spící mimino, jež je potřeba hlídat, pro někoho třeba počasí, nebo televize :-) Dalším slušným faktorem jsou klouby, které tak netrpí dopady… Příbuznost pohybu a tím i efektivita bude zřejmě lepší u běžeckého pásu, ale… Za sebe říkám že elipťák jsem vyhodnotil jako nejvhodnější domácí náhradu (ale když prší, nebo je jinak nehezky a já můžu ven, tak jdu ven)

Nalezené položky: 18 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.