Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » Velká kunratická 2008

Velká kunratická 2008

Nalezené položky: 28 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 10

10 km: 0:35:57 (1975)
půlmaraton: 1:51:35 (2008)
maraton: 3:26:06 (1987)

mirek koubek muž 31.08.2008 22:04:51

Vážení sportovní přátelé, jménem organizačního výboru bych Vás chtěl pozvat na letošní 75.ročník Velké kunratické. Na stránkách závodu www.velkakunraticka.cz jsou vyvěšeny propozice, internetové přihlášky budou probíhat v termínu 29.9. – 26.10. Počet startujících je omezen na 3400 celkem, z toho 1950 přes Hrádek. Vzhledem k tomu, že se podařilo zvýšit povolený limit běžců přes Hrádek, dochází k částečnému otevření této tratě pro ženy s níže uvedenými pravidly:

– hlavní tratí pro ženy zůstává stávající trať 1330 m
- nově se zřizuje kategorie ženy – Hrádek – ročníky narození 1990 a starší ( bez rozlišení věkových kategorií)
- v kategorii ženy – Hrádek budou vedeny traťové rekordy, budou vyhlašovány výsledky ( 1.-3.místo)
- starty nebudou započítávány do statistiky pro případné zařazení do veteránské kategorie – tam budou nadále započteny pouze starty na hlavních
tratích, to znamená muži a junioři trať 3100 m, ženy a juniorky 1330 m.
- start žactva a dorostu na trati přes Hrádek není povolen
- juniorky (1989–90) mohou v rámci jednoho ročníku startovat pouze na jedné trati

Dalšími změnami je vyhlášení vítězky kategorie ženy nad 60 let a vyhlašování 1.-3.místa v ktegoriích junioři a juniorky ( dosud se vyhlašovali pouze vítězové)

avatar

Praha

Celkem 2755 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:45 (1987)
půlmaraton: 2:16:09 (2008)
maraton: 4:48:45 (2004)

anajpo žena 02.09.2008 09:37:38

No konečně!!!Legálně a bez vousů!!!Udělalo mi to moc velkou radost a ráda si zaběhnu obojí. Snad mi neskolí zase žádná choroba jak se mi stalo loni! ;) ;) ;)

Motto: Proti narození a ani smrti není léku, v mezidobí užívej radost :)
avatar

Pavel Frček muž 11.09.2008 19:25:37

Vím, že strkám hlavu do oprátky a že se na mne může sesypat smršť odsuzující kritiky, možná nejen ze strany žen. Ale rozhodnutí o zřízení nové kategorie ženy-Hrádek nepovažuji za moudré, a to z jednoho jediného a prostého důvodu: kategorie žen je tak jediná, která by na VK měla dvě tratě a neexistuje pro to žádný rozumný důvod. Ani atraktivita Hrádku, ani délka, byť pro mnoho žen bezproblémově zvládnutelná, ani jakási umělá a zbytečná snaha po „rovnoprávnosti“ . Vytváří se tak totiž precedens pro možnost dalších budoucích požadavků: když, ženy, proč ne dorostenci, pusťe žáky na dnešní trať dorostenců, když rozsah závodění jim umožňuje běhat 1500 a 3000 m atd. A to nemluvím o „nápadu“ vypsat pro muže také druhou trať, VK na 3 kola – o této vážně míněném úmyslu už jsem opravdu před několika lety slyšel. Ženy běhají svou trať na VK více než 35 let a její délka se změnila jen nevýznamně. Snahy o účast na mužské trati zde v minulosti čas od času byly, ale vždycky šlo o jednotlivce. Myslím, že až na výjimky bych byl schopen vyjmenovat všechny současné běžkyně, které touží po Hrádku a snaze „porovnat se s muži“. Jistě se jich přihlásí více než těch 8–12, ale proč jim proboha nestačí jejich vypsaná trať ? Závěrem jen malá poznámka: na žádném jiné přespolním běhu jsem podobné snahy nezaznamenal, jen ta (chudinka) Velká kunratická je terčem nežádoucí pozornosti a snahám o bezdůvodnou výjimku. Jeden příklad za všechny -pravidelně týden po VK se v pražské oboře Hvězda koná Běh 17. listopadu, jeden z nejstarších krosů u nás (letos 56. ročník). Tam muži také běží více než dvojnásobně dlouhou trať než ženy a nikoho tam nikdy něco podobného nenapadlo… Pavel Frček, statistik a archivář Velké kunratické

avatar

Praha 4

karolína žena 12.09.2008 15:33:30

no nevím zda mě holky neukamenujou…ale nevidím důvod proč ženy tolik touží po mužské trati…a zrovna na Velké kunratické…vždyť na zítřejším Pimu jsou také dvě trasy,nevím kolik žen běží desítku…Velká kunratická je tradice,a s trochou nadsázky musím říct – napsat – že tradice ctím…nechci být škarohlíd ,ale s otevřením tratě Hrádku pro ženy budou postupně ubývat soupeřky na klasické ženské trati a nastane ztráta její „prestiže“ ,neboť rozhodně větší hrdinství bude zdolání té s Hrádkem…následek bude zánik původní ženské trasy.....pamatuju doby,kdy i moje maminka,ač vůbec neběhala,přemluvila kolegyně v práci a utíkaly všechny s radostí a za rok znova – nevím zda by, pokud by taková situace nastala, zdolaly ty 3km s 3 kopcema …proč nenecháme chlapům tu jejich trasu a neradujeme se z toho že máme vlastní? je to jen můj názor,možná jsem málo,cílevědomá či bojovná,ale cítím to prostě tak karolína

avatar

Praha-východ

Celkem 4388 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (1970)
půlmaraton: 1:31:16 (1970)
maraton: 3:22:27 (1970)

Vanda žena 18.09.2008 21:58:46

Stará trať rozhodně nezanikne ani na prestiži neubude. Jednoduše proto, že mnoha holkám vyhovuje spíše kratší trať, ale co my dálkoplazky? A pak, budeme-li chtít mít započítané starty, budeme muset (já si to zaběhnu ráda) jít stejně tratě obě. A vzhledem k tomu, že je nás na závodních tratích stále málo ve srovnání s muži, nijak závratné číslo „dvojnásobných“ startů rozhodně nehrozí. Takže, Mirkovi patří velký dík a na kuratické kopečky, konečně legálně, se těším!

Motto: We are the champions, my friendwe keep on fighting till the end...
avatar

Praha

Celkem 2755 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:45 (1987)
půlmaraton: 2:16:09 (2008)
maraton: 4:48:45 (2004)

anajpo žena 19.09.2008 10:03:25

Vando, plně s Tebou souhlasím, já si také ráda zaběhnu obě tratě(ale kolik nás takových bude? Tipuji maximálně 10 :rolleyes: ), ale tu na Hrádek prostě proto, že vlastně už v dávné minulosti jsem se chtěla poměřit se svými známými a kamarady(Alespoň uspokojili mužskou ješitnost-byli rychlejší) a pak taky, když jsem se někde ve společnosti zmínila,že jsem běžela Velkou kunratickou, tak se každý ptal, jak bylo na Hrádku a já musela říci – ženský na Hrádek nepustěj :/ mi běháme jen přes jeden potok, do jednoho kopce a něco přes kilák. ;) ;) ;)

Motto: Proti narození a ani smrti není léku, v mezidobí užívej radost :)
avatar

Neratovice

Celkem 1664 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:05 (1988)
maraton: 3:14:00 (2000)

Saaid muž 27.10.2008 09:11:11

Zdar a sílu, tak jak se kdo letos cítite, myslím že počasí bejt horší nemůže a tak hůř než loni snad nepoběžím, i když letos poslední 3 týdny nemůžu běhat (dneska už jdu do toho). Hlavně ne přes 15.

avatar

Celkem 1517 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:05 (2007)
půlmaraton: 1:46:06 (2006)
maraton: 3:49:59 (2006)

vlado muž 10.11.2008 15:00:30

http://zpravy.idnes.cz/…v-/krimi.asp?…

Včera som tam bol, toto som zistil až doma. Sám neviem, ale napadlo ma, či sa nemal závod zrušiť, alebo na pár minút prerušiť. Tak by ma zaujímalo čo si o tom myslíte. Na druhej strane ak by mali zružiť každý z vačších maratńov (nad 10000 účastníkov), kde niekto zomrie, tak by sa asi veľa maratónov nedobehlo.

Neviete neikto ako to bolo naozaj, ten článok je „voľajaký zmatený“ – veď v 10:51 bola trať plná bežcov – to len jeho telo odtiahli nabok a veselo sa behalo okolo? A čo znamená „později zjistili, že muž byl jedním z účastníků každoročního závodu“ – veď pod Hrádkom boli fotografi aj organizátori – to záchranku zavolal náhodný okoloidúci?

avatar

Ruderer muž 11.11.2008 08:59:42

Ten článek není zmatený, ale popisuje situaci tak jak nastala. Na záchrannou službu „šlo“ hlášení , že v Kunratickém lese leží mrtvola. Bohužel je to tak. Kdo konstatoval, že je mrtvý a kdo se zachoval tak jak se zachoval ví snad jenom on sám. V každém případě v cíli žádná pieta ani zmínka ze strany pořadatele. Možná uctil dotyčného minutou ticha či něčím podobným. Nevím. Běžel jsem až po obědě a o celé situaci se dozvěděl cestou domů v metru. Asi by nebyl problém závod na pár minut přerušit. Na druhé straně pokud se stane něco podobného při marathonu, je na trati několik sanitních vozů a dostupnost je po celé trati zajištěna. Stačí nahlásit na kterém km se něco stalo a sanitka je tam max. do 5'. Marathon přerušit nejde!

avatar

Alice Drábková žena 11.11.2008 09:17:14

Jsem ráda, že o tom píšete. Na závodě jsem nebyla. Když jsem si přečetla článek na idnes, kde jsou děsivé věty o tom, jak dostali hlášení, že v lese leží mrtvola a že později se zjistilo, že to byl závodník, měla jsem z toho opravdu divný pocit. A potom jsem se dívala, co k tomu kdo řekne na běhej.com – a našla jen veselé články, jak bylo na Velké Kunratické skvěle, jak se závod vydařil, počasí přálo – prostě nemůžu si pomoct, jde z toho na mě takový chlad. Nikoho asi nezajímalo, že při závodě někdo umřel, a nikomu to rozhodně nezkazilo náladu. Proto jsem ráda, že to komentujete, působí to víc lidsky. Ale přiznám se, že na každého běžce v Krčáku, kterého potkám, se dívám tak, že třeba taky strávil pěkné nedělní závodní dopoledne při běhu kolem umírajícího.

avatar

Ruderer muž 11.11.2008 09:52:11

Je úterý a oficiální stránky pořadatele mlčí. Nic mimořádného se nestalo, závod se vydařil … Očekával bych jedinnou větu. Ona tam vlastně je: „závodník xy DNF“… Není to třeba rozmazávat do nějakých velkých rozměrů. Na druhou stranu tvářit se ve smyslu –1 , není asi vhodné. Byl to soupeř, soupeři jsou kamarádi a kamarád si tohle nezasloužil.

avatar

Praha

Celkem 2755 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:45 (1987)
půlmaraton: 2:16:09 (2008)
maraton: 4:48:45 (2004)

anajpo žena 11.11.2008 11:57:31

Asi nejrozuměji je vše popsáno na této webové stránce http://aktualne.centrum.cz/…clanek.phtml?…

Motto: Proti narození a ani smrti není léku, v mezidobí užívej radost :)
avatar

Praha

10 km: 0:47:16 (2000)
půlmaraton: 1:42:12 (1999)
maraton: 3:57:20 (1998)

Ilona žena 11.11.2008 13:27:21

Vážení, jen velmi stručně, pořadatelé jsou touto smrtí dost otřeseni, ale pokud nevíme, jak to přesně bylo, tak nekritizujme.
Veterán zkolaboval těšně pod Hrádkem a byla mu okamžitě poskytnuta resuscitace lékařem – běžcem a zdravotníky z řad pořadatelů. Byla volána rychlá RZ.
Asi všichni moc dobře víme, že mnohdy noviny ve svých článcích upřednostní senzaci před skutečnou pravdou, ale všichni věřte, že pořadatelům to rozhodně jedno není, byl to veterán, běžec , jeden z nás.
Ilona

avatar

Ruderer muž 11.11.2008 13:50:59

Vážená paní Ilono, nikdo nechce dělat senzaci. Jak to skutečně bylo ví opravdu jenom ten kdo u toho byl přímo. Okamžitá resuscitace lékařem, který právě vyběhl hrádek, má trenýrky a dres. Chybí mu léky, defibrilátor apod. To samé zdravotníkům z řad pořadatelů. Můžeme se tedy dohadovat o účinnosti této pomoci. O tom ale není řeč. Řeč je co následovalo do příjezdu Záchranné služby? Jaké bylo hlášení na dispečink záchranné služby? Kdo o pacienta pečoval a za jak dlouho se k němu dostala sanitka? Tady pořadatel nemá asi moc čisté svědomí. To nemám z novin. Jsem zaměstnancem záchranné služby. A to že mu nevěnovali na svých stránkách ani řádku je taky pravda

avatar

Trutnov, Hradec Králové

Janca žena 11.11.2008 14:11:49

Jen bych se chtela zeptat,zda tam ta zachrana sluzba byla? Byla jsem na hradku a dostavali se ke me jen utrzky zprav. Nebyla jsem u toho,takze nevim. Prislo mi jen divny,ze jsem tam nikoho ze zachrane sluzby nevidela. Dokonce jsem si myslela,ze uz je vse v poradku. Az pozdeji jsem se dozvedela,ze nahore byli pohrebaci… Myslim,ze treba minuta ticha pri vyhlasovani mohla byt.

avatar

Trutnov/Praha

10 km: 0:31:01 (2009)
půlmaraton: 1:06:33 (2012)
maraton: 2:18:27 (2011)

peca_p muž 11.11.2008 14:33:29

[quote=Janca]Jen bych se chtela zeptat,zda tam ta zachrana sluzba byla? Byla jsem na hradku a dostavali se ke me jen utrzky zprav. Nebyla jsem u toho,takze nevim. Prislo mi jen divny,ze jsem tam nikoho ze zachrane sluzby nevidela. Dokonce jsem si myslela,ze uz je vse v poradku. Az pozdeji jsem se dozvedela,ze nahore byli pohrebaci… Myslim,ze treba minuta ticha pri vyhlasovani mohla byt.[/quote] Když jsem tam byl s taťkou tak tam záchranáři byli. Ale jak moc brzo přijeli po tom co se to stalo to nevim… Souhlasím s tím, že minuta ticha při vyhlašování být mohla…

avatar

Pavel Frček muž 11.11.2008 16:21:33

Začal jsem svůj příspěvek psát již včera večer jako odezvu pro „vlada“, ale pak jsem jeho psaní musel z vážných důvodů přerušit. Mezitím se zde vyskytlo několik komentářů, které mají jedno společné – čerpají z neúplných a nepřesných zdrojů, jimiž jsou jejich osobní pocity ovlivněny.Případná kritika (ruderer) míří trochu jiným směrem. Dovolte mi jako zástupci veteránů VK napsat to, oč se ve stručnosti pokusila Ilona, výkonná členka OV VK, a pod to, co zde napsala, se s plnou odpovědností podepisuji. Celou situaci mám v tuto chvíli zmapovánu velice podrobně, v podstatě minutu po minutě. Ad vlado – ten článek, o němž se zmiňuješ, je opravdu zmatený, máš pravdu a mýlí se spíš ruderer. Srovnejte „tělo leželo pod kopcem Hrádek " sdělila Miklíková proti "důchodce vyběhl na kopec…“ o dva řádky níže. Co vlastně mluvčí policistů věděla přesně ? Je to důležité pro záchranku – úpatí a vrchol Hrádku od sebe dělí 160 m se sklonem 45° a výškovým rozdílem kolem 40 metrů. Ale to je detail, důležité je to, co bylo dál. Karel vyběhl s č.185 a v místě, kde přerušil závod, což bylo asi 15–20 m pod vrcholem Hrádku, byl v 10:16–18 hod. V tu dobu ho míjející, spíš lezci než běžci, viděli ještě komunikovat a přičítali to spíš odpočinku nebo běžnému úrazu. Nejpozději v 10:19–20 ho však běžec, veterán VK a špičkový lékař z nemocnice na Homolce, startující 5 minut po něm (je rychlejší, proto tam byl dřív) shledal již v bezvědomí. Okamžitě přerušil závod a nepřetržitě 20 min. Karla resuscitoval. Po této době zkonstatoval neodvolatelný exitus. (Dvě, nejvýše tři minuty po něm byl na stejném místě i profesionální záchranář, který měl stanoviště dole pod Hrádkem, čili v tomto směru měl pořadatel vše naprosto perfektně zorganizováno). Jako předběžnou diagnózu mi uvedený zasahující lékař uvedl infarkt a jen jako určitou, byť nejistou možnost záchrany Karla připouštěl bezpostřední pomoc lékaře s defibrilátorem. Pokud by chtěl pořadatel takovou službu zajistit, pak by taková pohotovost musela být i na třetím kopci, v podstatě na kterémkoliv místě trati, což není reálné. Včera večer jsem se dozvěděl výsledek pitvy – těžký infarkt s minimální šancí na záchranu… To, že záchranka přijela podle razantních a nesmlouvavých kritiků pozdě, je velice relativní. Kdo zná terén, musí mu být jasné, že jediný možný příjezd ke Hrádku byl po hřebeni od „závory“. To je tak výjimečné místo, že pro řidiče to nutně muselo být obtížné správné místo najít a přijet v obvyklé době (Pořadatelé z toho mají jedno poučení, které příští rok použijí: všechna stanoviště zdravotní služby budou napojena na GPS).
Jedna z mála věcí, kterou neznám, je, kdy a od koho dostala záchranka oznámení o tomto případu. To, že se to policisté dozvěděli v 10,51, je totiž zcela vedlejší.(Spíš mě zaráží časově podivná souvislost s tím, že televize Nova, která za dobu své existence na VK nikdy nebyla, musela podobnou informaci obdržet jen nedlouho poté, protože se do Kunratic přiřítila někdy mezi 12 – 12,30. Hodnocení, čím to je, nechávám na vás). Pro kritika „ruderera“ (je škoda, že se v tak závažné záležitosti nedokáže představit občanským jménem…): informace, že v Kunratickém lese leží mrtvola šla na policii, ne na záchrannou službu. Nejde-li přerušit maraton, s čímž souhlasím, nejde to ani v případě VK, a snad ani není třeba vysvětlovat, proč. O celé záležitosti vědělo jen několik desítek lidí a podobné opatření by způsobilo víc zmatků než piety. Sám ses to dozvěděl až cestou domů. Jance a peca do Trutnova: pro onu minutu ticha by se asi našel stejný počet důvodů, proč ano, či proč ne. Sám bych se asi taky přikláněl k tomu ano (třeba při vyhlašování kategorie 70 a více), ale pořadatel mohl mít oprávněné důvody, proč tak neučinil, a to je třeba respektovat. Když to o dva řádky níže znovu vyhodnotím, tak to možná bylo lepší..... Závěrem osobní vzpomínka, která nic až dosud ode mne napsané neovlivnila: naše děti byly na gymnáziu spolužáky, takže jsme se 4 roky pravidelně setkávali na rodičovském sdružení, maturitním plesu ap. Že to byl celoživotní sportovec, už jistě z jiných médií víte. K některým médiím: kdo viděl pondělní Blesk, kde na titulní straně dole je VEDLE SEBE záběr pohřebáků s nosítky a Agáta Hanychová s odhaleným poprsím, tak se snad otřásl hnusem nad hyenismem a nevkusem tohoto plátku. (Uvnitř ještě celostránková fotografie s dovětkem " mrtvého závodníka nesli mezi běžci"). Prostě hotová žumpa. Pro ty, kterým to není lhostejné, sděluji, že rozloučení s Karlem se koná v úterý 18. listopadu od 15 hodin v kostele sv. Václava na nám. Svatopluka Čecha ve Vršovicích.

avatar

Zempa muž 11.11.2008 18:50:05

Bude povolen mužům běhat i ženskou trať ? Pokud ne , tak proč ?

avatar

Celkem 1517 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:05 (2007)
půlmaraton: 1:46:06 (2006)
maraton: 3:49:59 (2006)

vlado muž 11.11.2008 20:16:12

Pavel Frček: Ďakujem za vysvetlenie, takto to dáva väčší zmysel a na organizátorov vrhá omnoho lepšie svetlo. Snáď sa podobné nešťastia budú VK ďalších minimálne 75 rokov vyhýbať.

avatar

Pavel Frček muž 11.11.2008 20:51:59

Pro zempa: Opravdu si myslíš, že v tuto poněkud výjimečnou chvíli je tvá otázka vhodná ? Docela „obdivuji“ tvou nezúčastněnost nad tím, co většina běžců právě cítí, ať už Karla znali, či ne…

avatar

Praha-východ

Celkem 4388 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (1970)
půlmaraton: 1:31:16 (1970)
maraton: 3:22:27 (1970)

Vanda žena 11.11.2008 21:36:00

A co kdyby opravdu byly sanitky resp. aspon to, co lze přepravit terénem (jsem vystudovaná mudr, ne však záchranář a jejich technické možnosti neznám) – připravené a kompletně vybavené na Hrádku a třetím kopci, asi nejvíc infarktovým místům na trati? Asi by to nebyla levná záležitost, ale za tu vyšší jistotu si klidně připlatíme nklidně o 10–20 kč na startovném. Kunratickou běhá nejen hodně veteránů a také i mladších lidí, kteří příliš netrénují a jdou tento snad již lze říci kultovní závod z fleku, což je také riziková záležitost. Pravděpodobně se najdou i tací(to asi nebyl případ Karla), kteří nejsou zdravotně zcela fit, ale jdou sbírat starty za každou cenu do statistiky a v neposlední řadě se kolaps nevyhýbá ani dobře trénovaným vrcholovým sportovcům.

To Alice: Ale přiznám se, že na každého běžce v Krčáku, kterého potkám, se dívám tak, že třeba taky strávil pěkné nedělní závodní dopoledne při běhu kolem umírajícího jednak – 1)většina z nás běžců jsme se o všem dozvěděli až později
2)všichni z těch běžců,co běhají v Krčáku tam ani nebyli …a co byste dělala vy, kdyby se něco tskového stalo před vašima očima? (pominu-li, že první chvíle než Karel upadl do bezvědomí, mohly na okolojdoucí, lezoucí i běžící působit jako zranění třeba z uklouznutí, se kterým je třeba vzhledem k terénu také počíítat…) Nechci se někoho dotknout, ale řada lidí neumí ani správně poskytnout první pomoc!

Motto: We are the champions, my friendwe keep on fighting till the end...
avatar

Pavel Frček muž 11.11.2008 22:39:38

Vando, ale i ostatní, kteří z jednoho případu zevšeobecňujete. VK existuje 75 let. Aktualizoval jsem své záznamy o počtech účastníků VK a tímto sděluji, že za tuto dobu absolvovalo trať přes Hrádek celkem 81 066 běžců, a to bez nejmenší újmy na zdraví ! Kdyby Karel nebo kdokoliv jiný z účastníků VK skonal v neděli odpoledne na lavičce v parku, nevěnoval by tomu nikdo tu nejmenší pozornost. Nebo si myslíte, že po úmrtí běžce na maratonu v New Yorku (Aténách) se z hlediska zdravotního zabezpečení v New Yorku (Aténách) něco zásadního změní ? Znovu opakuji, že způsob pokrytí tratí VK zdravotníkyi byl ve srovnání s jinými (a náročnějšími závody, např. Běchovice) vysoce nadstandardní. Vydáváš se Vando za vystudovanou MUDr, tak jistě dobře víš, že ani podrobná lékařská prohlídka třeba v den závodu nedává žádnou záruku, že se nic podobného nemůže přihodit. Co je to „nejvíc infarktové místo na trati“ ? To je v principu celá trať (proč ne už první kopec, kdy dochází v podstatě k největšímu kyslíkovému dluhu?) A pokud jde o poznámku o sbírání startů za každou cenu, jsou zase jiní, kteří exhibují na trati, která pro ně není určena… Ale to by bylo povídání na jiné téma, které sem v tuo chvíli nepatří.

avatar

Praha-východ

Celkem 4388 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (1970)
půlmaraton: 1:31:16 (1970)
maraton: 3:22:27 (1970)

Vanda žena 12.11.2008 14:27:03

Pavle, za mudr se nevydávám, diplom opravdu mám, i když jsem z vlastní vůle z oboru tak trochu dezertovala – o tom, že ani prohlídka nemusí nic odhalit samozřejmě vím, s tím o lavičce v parku máš samozřejmě také pravdu a kolik lidí zdolalo za ta léta trat ve zdraví, víš taky jako nejpovolanější nejvíc. K příspěvku mne inspiroval můj drahá polovička (samotnému se mu nechtělo psát, ale možná, že se mimo forum ještě nějak na tohle téma ozve). Ač je o pouhé dva roky starší než já, pravidelně trénuje spíše pro kondici a radost, nezávodí, jen na VK na pohodu v časech přes 20, prostě rodinná tradice – se léčí s hypertenzí, kompenzovaný léky, vše jinak v pořádku – pochopitelně, když se začala šířit informace, co se stalo, dostal z toho trochu dost strach a nápad se sanitkami na kopcích je vlastně jeho nápadem, který mi tak ujetý rozhodně nepřijde – asi dost lidí by cítilo o něco větší jistotu. a každý (doufám) samozřejmě ví, že na kopcích vyletí TF do nejvyšších obrátek. A jinak, nezevšeobecňuji – jen mne fakt nadzvedli ti lidé, kteří vidí v nás běžcích necitlivé hyeny, myšlenky na přerušení závodu mi přijde taky absurdní – jak by to kdo chtěl asi udělat – a co by na to ti, kteří by stáli právě v potoce…ostatně se plně ztotožnuji s názorem, který tu zazněl v jiné debatě – že pro běžce je (musíme-li na druhý břeh jednou všichni, což je jediná životní jistota) nejlepší odchod ze světa právě takhle. Rychle, bez zdlouhavých bolestivých konců jako třeba rak. Někdo tu navrhoval také, aby se závod pojmenoval Memoriál…, to by rovněž stálo za úvahu…?

Motto: We are the champions, my friendwe keep on fighting till the end...
avatar

maraton: 2:27:54

chuck muž 12.11.2008 16:38:21

Ani nevím, jestli sem můžu něco podotknout, ale dovolím si. V podstatě souhlasím se vším, co zde nastínil Pavel F. A ještě si dovolím všem vylepšovatelům, aby si zkusili uspořádat podobný, nebo třeba i menší závod sami se vším organizačním zajištěním. Ono se to snadno předkládají návrhy, ale po důkladném rozboru pak se věci jeví úplně jinak. Taková zkušenost je pak daleko lepší než vysvětlování proč se věci dělají tak jak se dělají. Myslím, že zdravotní zajištění bylo na VK na velmi vysoké úrovni.

avatar

maraton: 2:27:54

chuck muž 12.11.2008 16:39:46

Pardon, zapoměl jsem se podepsat Miloš Smrčka

avatar

Zempa muž 12.11.2008 17:44:52

pro Pavel Frček = můj příspěvek byl jen reakce na Tvůj příspěvek ohledně dvou závodů pro jednu kategorii.

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 12.11.2008 19:08:18

dlouho jsem váhal, ale nakonec…

když někdo umře, je to vždycky průšvih. Trpí blízcí, trpí známí… to všichni známe. Ještě víc je smrt vidět, pokud k ní dojde na veřejnosti. Pak se strhnou dohady, co by kdyby a tak… Mě osobně je vždycky smutno. Bylo mi smutno, když umřel běžec v New Yorku, je mi smutno i tady. Blbý je, když někdo umře vinou druhého. To jsem kromě toho že smutnej hlavně nasranej… (jako dneska na D1, obecně na silnicích). Nejhorší je, když se nemůže člověk bránit. Tady nic takovýho nebylo… To co se stalo se může stát každýmu z nás… na ulici, v tramvaji… při běhání. Já osobně, kdykoliv vstupuju na sportovní kolbiště, počítám s tím, že to je moje poslední setkání se sportem. A pak jdu a poslouchám svoje tělo (ahoj Šneku…). A vždycky se mi daří to nějak ukorigovat. Naposled při Barokomaratonu jsem fakt musel cca 3 km jít. Ale vím, že přijde den, kdy se se svým tělem neshodnu… moc bych si přál, aby to bylo taky při běžeckym závodě.

ještě dovětek: vůbec bych neřešil Zampa… navenek nevypadá fakt jeho příspěvek citlivě, ale víte jak to chodí… spěch… nepřečtu… napíšu.

Navrhuji to uzavřít a těšit se na VK 2009.

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Zempa muž 12.11.2008 21:37:03

Kydy děkuji za pochopení,Pavlovi jsem to vysvětlil na jeho E-mail. Sám fakt,že to co se stalo jsem viděl mě zasáhlo poměrně silně,protože jsem běžel 5 měsíců po prodělaném infarktu /+ kýla/ a prolézal jsem tam v době,kdy lékař konstatoval,že to je špatný. V tu dobu jsem na moment rozmýšlel jestli pokračovat dál,ale jen chvilku,protože čím je jeden starší tím víc chápe,že to přijde,jen neví kdy a kde. Proto nevěřím,že je možné celý závod zajistit tak , aby se dalo takovým věcem zabránit ! A tak souhlasím,že lépe to uzavřít a těšit se na ročník 2009 s tím , že na Karla nezapomeneme.

Nalezené položky: 28 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.