Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Běh s cukrovkou

Běh s cukrovkou

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

varkaus žena 28.10.2008 12:35:44

Dobrý den, je mi 28 a mám cukrovku I. tupu (inzulínová pumpa). Snažím se chodit běhat, i když s velkými přestávkami, např. 4× týdně a pak měsíc nejdu vůbec, takže mi chybí pravidelnost zejména z důvodu náročné manažerské práce (i když se říká, že když člověk chce, čas si vždycky najde, že??:)). Bohužel období nicnedělání je spojeno i s příbýváním na váze (165 cm, 69 kg, doktorka mi naměřila pomocí Bodystatu optimální váhu 60 – 65 kg – mám 70 % aktivní tělesné hmoty). V kombinaci s cukrovkou je to někdy komplikované dodržovat, ale samozřejmě vím, že se cítím fyzicky velmi dobře, když mám „běhací“ období:). Můžete mi poradit, jakou zvolit intenzitu a pravidelnost běhání? Většinou jsem běhala 30 minut a poté 15 minut stepper + 15 minut posilování břicha apod, samozřejmě strečink na závěr. Ještě jeden dotaz: chci si koupit nové boty – poradíte jaké??? Při pročítání dotazů jsem se dozvěděla, že by měly být o číslo větší – poradíte mi kvalitní značku??? Děkuji Eliška

avatar

Varnsdorf

Celkem 28352 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:11 (2010)
půlmaraton: 1:54:16 (2011)
maraton: 4:13:29 (2011)

PaRi muž 28.10.2008 19:25:14

Ahojky, myslím, že problematika diabetu a sportovní aktivity je pro toto forum přeci jen trochu „těžká ráže“. Pokud máš insulinovou pumpu, jsi nepochybně sledována v odborné diabetologické ambulanci a tam bych se v tomto směru o radu obracel v první řadě- jen Tvůj ošetřující diabetolog přesně ví, jak máš cukrovku srovnanou a je nejlépe schopen posoudit míru rizika, která Ti v souvislosti s během hrozí. Určitě největším nebezpečím v tomto směru je náhlý pokles hladiny krevního cukru (hypoglykemie), který, pokud se nezasáhne včas, může skončit i fatálně (obzvláště, pokud člověka zastihne třeba osamělého někde v lese a nestačí včas požít cukr…) Určitě to chce obezřetnost a rozvahu. Rozhodně bych nedoporučoval tréninky v anaerobní zoně, spíše nižší intenzity, nestyděl bych se za 50–60% TF max, ze začátku bych to radši moc nepřekračoval nebo jen velmi opatrně, určitě bych si pečlivě sledoval energetickou bilanci a používal sporttester, terý Ti bude sledovat jak TF, tak energet. výdej. To jsou ale dost obecné rady, jak jsem napsal, první bych se v tomto případě začal radit v diabetologické ambulanci.

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.