Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Hubnutí s běháním

Hubnutí s běháním

Nalezené položky: 41 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 21479,05 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:37 (2005)
půlmaraton: 2:18:45 (2009)

navi muž 09.03.2009 15:15:45

Ahoj mam 165/74 letos poprve beham zimu,docela jsem zvedl objem cca 1krat tolik nabehanych km ale kila dolu moc nejdou .Od listopadu jsem dal dolu 6kg na nynejsi vahu.Nevim jestli moc žeru neprijde mi to,tak potrbuju poradit.Je mi jasne že potom budu behat rychleji ,stacili by mi aspon 4kg.Vysledek se musi projevit kdyz nepolevim nebo??

Motto: zbav se svých mantinelů
avatar

Praha

Celkem 21479,05 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:37 (2005)
půlmaraton: 2:18:45 (2009)

navi muž 09.03.2009 19:19:11

Ted tak 80km tydne mam maximalku 174,beham vetsinou do 140 kdyz bezim min tak mi to neprijde jako beh.Jim tak 4krat denne omezil jsem chleba piju issostar nebo power bar.vetsinou pred vykonem pak po dobehu domu voda plus neco,po dobehu jim tak za hodinu.Kdyz jdu kolem dvou hodin tak si beru piti sebou.

Motto: zbav se svých mantinelů
avatar

Břeclav

Celkem 14142,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:38 (2007)
půlmaraton: 1:38:05 (2007)
maraton: 3:37:32 (2012)

Adamas muž 12.03.2009 21:02:16

Z vlastní zkušenosti můžu poradit, že hodně, opravdu hodně velkou roli hraje taky alkohol. To je tolik nevyužitelných kaloriií, že i když jsem běhal týdně kolem 80 km, tak jsem za měsíc nezhubl ani deko. Akorát jsem se unavil a po měsíci takového běhání jsem musel vysadit a omezit objemy tak na 14 dní, takže jsem na konci „odpočinkové fáze“ spíš 2 kg přibral. A pak zase znova motivován hubnutím a zase znova přetrénován a takto jsem za celý rok přibral 10 kg. Alkohol totiž taky zpomaluje regeneraci, alespoň jsem to někde četl a věřím tomu. Takže jsem nestíhal regenerovat. Od nového roku jsem alkohol vypustil, kromě zaručených příležitostí cca 1× měsíčně, jidlo jsem vůbec neomezil a běhám tak 70 km týdně a v pohodě jsem shodil za 2 měsíce 6 kg. V podstatě to šlo dolů samo. Současně taky nepociťuji žádné přetrénování a tělo to v pohodě zvládá. Nikomu tento názor nevnucuju, ani nemůžu zaručit, že je správný, ale já jsem o tom přesvědčen. Jo, abych nezapoměl, v té době jsem pil cca 0,5 litru vína skoro denně. A to se pak kalorie nasčítají.

avatar

Pardubice

Celkem 2176 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:51:38 (2009)

plochá noha muž 15.03.2009 23:48:35

Trochu mimo téma, když se tu chlubíte, že běháte 80 km týdně, kde na to berete čas. Snažím se běhat ob den po cca. 10 km občas to práce, rodina, nebo počasí neumožní, tak když dám 100 km za měsíc, tak jsem rád. A k váze – potěším ty co se jim nedaří, mám dva roky co s přestávkama běhám furt stejnou váhu. Není to můj problém, ale 5 kilo bych klidně někomu přenechal. Ale pocit hladu nesnesu a navyšovat kilometry je pro mě časově už skoro nemožný, takže vlastně můžu být rád za tu plichtu.

avatar

Liberec

Celkem 11210 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:28 (2016)
půlmaraton: 1:16:15 (2011)
maraton: 2:47:01 (2010)

bedrich muž 16.03.2009 05:45:20

[quote=plochá noha]Trochu mimo téma, když se tu chlubíte, že běháte 80 km týdně, kde na to berete čas. Snažím se běhat ob den po cca. 10 km občas to práce, rodina, nebo počasí neumožní, tak když dám 100 km za měsíc, tak jsem rád. A k váze – potěším ty co se jim nedaří, mám dva roky co s přestávkama běhám furt stejnou váhu. Není to můj problém, ale 5 kilo bych klidně někomu přenechal. Ale pocit hladu nesnesu a navyšovat kilometry je pro mě časově už skoro nemožný, takže vlastně můžu být rád za tu plichtu.[/quote] Najit si na to cas, je otazka priorit.

avatar

Břeclav

Celkem 14142,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:38 (2007)
půlmaraton: 1:38:05 (2007)
maraton: 3:37:32 (2012)

Adamas muž 16.03.2009 18:11:48

Hodně kilometrů se snadno nažene jedním dlouhým během o víkendu, ale o počet kilometrů až tak nejde. Takový dlouhý běh je ale taky nejlepším žroutem tukových zásob. Jinak soulasím s Bedrichem.

avatar

Praha 4

Celkem 25634 km
Minulý měsíc 90 km
10 km: 0:57:31 (2014)
půlmaraton: 2:11:15 (2013)
maraton: 4:44:49 (2013)

hanice žena 18.03.2009 10:45:59

dlouhy beh = velky hlad :-(

Motto: Over and over again.
avatar

žádnádáma žena 18.03.2009 11:38:56

Dáš-li dotaz na zhubnutí během na tento server, celkem logicky budeš zavalen spoustou rozdílných názorů, ve kterých lze jen těžko nalézt odpověď. Už jsi ji našel?Abys v tom měl ještě větší zmatek, jeden vlastní názor si taky přidám.Podle mého když někdo chce zhubnout, prvním předpokladem úspěchu nejsou vůbec žádné tabulky se stovkami všelijakých hodnot, nýbrž silná vůle chtít to změnit. Dispozice každého jednotlivce jsou sice rozdílné, ale některé aspekty fungují u zdravého jedince pokaždé stejně a u těch bych začala. Já jsem nedávno řešila 15 kg nabraných: po dvou dětech značnou lenivostí s přibývajícím věkem a s tím související změnou metabolismu.

Vůbec jsem prvotně neplánovala vyhnat těch 15 kg během, při vyřčení tohoto slova se mi dělalo špatně. Nejdřív jsem se tedy snažila narovnat evidentně nesprávný poměr energetického příjmu a výdeje(jinak by ta kila přece nenaskakovala)tím, že jsem ozdravila jídelníček, lehce snížila porce (od narození hrozně ráda jím-a ne málo!), od 7:00 si zakázala cokoli pozřít, KAŽDÉ RÁNO jsem si dala nenáročnou 30minutovou rozcvičku(leh­sedy,kliky,an­gličany…,s pos­tupným přidáváním dávek). Základ mého úspěchu tkvěl v TRPĚLIVOSTI. Kila opravdu šla velmi pomalu, ale jistě dolů! Za rok a půl bylo 15 kg pryč!!!známí mi nevěřili, podezřívali mne ze záliby v drastických dietách!!! Až poté jsem každodenní rozcvičku částečně zaměnila za běhání-dodnes pouze rekreační- a to už mi zůstalo. Běhám si cca 3× týdně kolem 10 km tempem kolem 6min/1Km. Tím ovšem nechci říct, že běhat můžou jen „chrti“, ale dle mého názoru 115 kg vážící tělo dát do rychlejšího pohybu fakt není moc dobrý nápad (viz velké riziko pro kloubní aparát). Hýbat se lze pro začátek šetrnějším způsobem. Hubnutí zdar!

avatar

žádnádáma žena 18.03.2009 11:42:21

Opravuji: ne od 7:00, nýbrž od 19:00 !!! jsem si zakázala jíst, to bych si věru nemohla udělat, na to se mám moc ráda :)

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 18.03.2009 12:18:19

Jo jo..člověk si musí najít ten správnej důvod proč chce shodit.Začala jsem běhat, abych zhubla..a nakonec je to přesně opačně-hubnu ,abych líp a rychlejc běhala..a najednou to jde.Je to pro mě větší motivace, než těsný kalhoty.

avatar

Celkem 115 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:16:19 (2008)

charibda žena 18.03.2009 17:40:40

Tak rad je dosti a myslím, že se všichni shodneme, že při Vaší váze a doposavadním sportovním zkušenostem bude nejlepší, když začnete rychlejší chůzí, která ovšem potrvá dobrou hodinku. Takže žádné dobíhání tramvaje, ale solidní procházka. Později to můžete prokládat „běžeckými“ úseky, předpokládám, že ze začátku to bude třeba 50 m. Nutné je, abyste při běhu nespritnoval, ale snažil se běžet spíše pomalu a déle, než uběhnout stovku a zhroutit se. A pokud chcete vážně zhubnout, pak tedy toto opakovat třikrát týdne, důležitá je pravidelnost. Dalším důležitým bodem je doplňkový „sport“, který Vám zajistí, že si nebudete namáhat jenom ty „běžecké“ svaly, ale že se Vám postava i dotvaruje – posilovna, pilates, powerjoga, plavání…A další vědou je strava. Pokud jste sledoval pořad s doktorkou Cajhamlovou, tak se můžete zařídit podobně jako její svěřenci. Vyhoďte z ledničky kečupy, dresinky, špek a podobné lahůdky. Dejte si tam jogurty, šunku, sýry atd. Ono totiž, z vlastní zkušenosti, chvíli běháte na to, co dostanete z tuků, ale pokud jíte vyloženě nezdravě, tak Vám náhle začnou chybět minerály a vitamíny. Nemyslím si, že byste si měl nutně počítat kalorie, ale chce se to naučit jíst pravidelně v menších dávkách a pokud Vás honí mlsná, tak jíst spíš ovoce a jogurty, než čokoládu. A ještě něco. Ze začátku se Vám bude hubnout báječně, kila poletí dolů, pak se to zastaví a možná přiberete. Ale je to tím, že nabíráte svaly, které jsou méně objemné, ale těžší než tuk. TAkže se na začátku změřte kolem pasu a na kila zapomeňte, pro každého jsou důležitější centimetry v pase a přes boky, než kila. :-) Držím pěsti a doufám, že se Vám podaří zhubnout :-)

Motto: Non omnia possumus omnes...ale můžeme to aspoň zkusit
Nalezené položky: 41 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.