Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Jak uběhnout maraton za 100 dní, doplňující dotazy

Jak uběhnout maraton za 100 dní, doplňující dotazy

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 10 - Petrovice

Celkem 368 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:24 (2009)
půlmaraton: 1:57:31 (2009)

smartus muž 19.05.2009 18:32:16

Ahoj všem,

začal jsem trénovat dle knihy Miloše Škorpila cca před dvěma měsíci. Jsem teď v sedmém týdnu (haha), před který jsem si vložil pauzu kvůli PIM štafetě a dalšímu závodu. V plánu na 7.týden mám následující:

Út: 80 minut St: 30 minut

Pá: 30 minut So: 120 minut Ne: 40 minut

Doteď jsem moc neřešil, jak běžím, prostě jsem vyběhl a běžel daný čas. Teď bych ale potřeboval poradit, jak mám který čas běžet. Dneska ráno jsem zkusil 80 minut na 75–85% maxTF (a chce se mi celý den spát ;)), takže co bych měl běžet zítra? Těch 120 minut v pátek je taky jasných, to poběžím pod 75%, jinak bych to nepřežil ;) Ale zase co s těmi 30 a 40 minut?

avatar

Praha 9

Zuza8 žena 19.05.2009 18:36:41

Ahoj, moc odborník nejsem, asi nemám co radit, ale běhám podle stejné knížky a pochopila jsem to tak, že těch 30 min. po delším běhu má být na regeneraci – takže pomaleji… kolem 65%TFmax…snad… :-)

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

Klára žena 19.05.2009 21:57:07

Zdravím všechny, jsem ráda za toto vlákno. Psala jsem do svého vlákna před pár dny, v podstatě totéž – http://forum.behej.com/…a-25km-cross -zatím bez odezvy. Naskočili jsme do 3 týdne pro S. Je to stejný problém, na který bych potřebovala nějakou radu. V jaké intenzitě běhat dané běhy při tréninku podle knížky Miloše na maraton. . Je důležitější pro začátek pomalu a objem, nebo už objem, ale i s nějakým tempem? děkuji všem za cokoli :-))) Jinak ještě malý dotaz – na jaký maraton se připravuješ? A s tím souvisí i možná ještě jedna otázka – je důležité dodržet tréninkové plány zhruba přesně časově? Určitě je v tom nějaký systém, takže pokud jede člověk podle nějakého plánu a pak mu zbývá do M. ještě např. 14 dní, je lépe dát těch 14 v počátku na objem, nebo někde uprostřed zopakovat týden, či co :-)))

avatar

Praha 10 - Petrovice

Celkem 368 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:24 (2009)
půlmaraton: 1:57:31 (2009)

smartus muž 19.05.2009 22:56:43

[quote=rebeka]Zdra­vím všechny, jsem ráda za toto vlákno. Psala jsem do svého vlákna před pár dny, v podstatě totéž – http://forum.behej.com/…a-25km-cross -zatím bez odezvy. Naskočili jsme do 3 týdne pro S. Je to stejný problém, na který bych potřebovala nějakou radu. V jaké intenzitě běhat dané běhy při tréninku podle knížky Miloše na maraton. . Je důležitější pro začátek pomalu a objem, nebo už objem, ale i s nějakým tempem? děkuji všem za cokoli :-))) Jinak ještě malý dotaz – na jaký maraton se připravuješ? A s tím souvisí i možná ještě jedna otázka – je důležité dodržet tréninkové plány zhruba přesně časově? Určitě je v tom nějaký systém, takže pokud jede člověk podle nějakého plánu a pak mu zbývá do M. ještě např. 14 dní, je lépe dát těch 14 v počátku na objem, nebo někde uprostřed zopakovat týden, či co :-)))[/quote] Ja si budu plan protahovat spis na zacatku, budu opakovat nektere tydny/vkladat zavody. Puvodne jsem se chtel pripravit na maraton na zacatku podzimu, ale v zari pojedu na mesic pryc, takze jsem si rekl, ze zkusim ten Atensky. Predpokladam, ze konec pripravy urcite nejakym zpusobem pocita s tim maratonem, takze se hlavne ke konci budu snazit drzet pripravy presne.

avatar

Praha 10 - Petrovice

Celkem 368 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:24 (2009)
půlmaraton: 1:57:31 (2009)

smartus muž 20.05.2009 16:41:10

[quote=Zuza8]Ahoj, moc odborník nejsem, asi nemám co radit, ale běhám podle stejné knížky a pochopila jsem to tak, že těch 30 min. po delším běhu má být na regeneraci – takže pomaleji… kolem 65%TFmax…snad… :-)[/quote] Kolikátý týden knižku používáš?

Takže dneska jsem si dal 30 minut výklusu, běžel jsem cca 65–75% maxTF. Ta neděle je asi taky regeneračních 40 minut po dvou hodinách běhu. Ale co s tím pátkem? Mám si dát něco ostřejšího? Ještě jsem nikdy nezkoušel fartlek, tak si to možná v pátek zkusím. Snad budu v sobotu schopný dát ty dvě hodiny ;)

avatar

Praha

Celkem 1684 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:40 (2009)
půlmaraton: 1:34:47 (1970)
maraton: 3:48:51 (2009)

Lovec muž 20.05.2009 18:02:21

Ostrejsiho bych nic nedaval, knizku neznam, ale ja mel v individualnim planu od Milose intenzitu pouze utery. Patek bych dal jen vyklus do 70% TF max, aby ses neznicil pred narocnejsi sobotou.

Motto: Smile, breathe and go slowly
avatar

Praha 9

Zuza8 žena 20.05.2009 20:50:09

[quote=smartus][qu­ote=Zuza8]Ahoj, moc odborník nejsem, asi nemám co radit, ale běhám podle stejné knížky a pochopila jsem to tak, že těch 30 min. po delším běhu má být na regeneraci – takže pomaleji… kolem 65%TFmax…snad… :-)[/quote] Kolikátý týden knižku používáš?

Takže dneska jsem si dal 30 minut výklusu, běžel jsem cca 65–75% maxTF. Ta neděle je asi taky regeneračních 40 minut po dvou hodinách běhu. Ale co s tím pátkem? Mám si dát něco ostřejšího? Ještě jsem nikdy nezkoušel fartlek, tak si to možná v pátek zkusím. Snad budu v sobotu schopný dát ty dvě hodiny ;)[/quote] bohužel, dotáhla jsem to těsně před půlmaraton (dva dny), pak mě zradilo zdraví a teď pořád lítám po doktorech… :-(

avatar

Praha 10 - Petrovice

Celkem 368 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:24 (2009)
půlmaraton: 1:57:31 (2009)

smartus muž 20.05.2009 21:49:59

Lovec: Ok, dam si jen vyklus. Pokud plan splnim, budu mit 40km za tyden, takze to asi je mineno jako mensi zatez.

Zuza8: Aj, to je vzdycky neprijemny. Tak se hlavne dej brzo dohromady!

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.