Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » 1/2maraton později maraton s 98kg, má někdo zkušennost?:-)

1/2maraton později maraton s 98kg, má někdo zkušennost?:-)

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Crunch muž 30.07.2009 17:47:57

Zdravim všechny. Je mi 30let a tento věk mi také napověděl, že už mé někdy až přehnané ambice ve sportu mohu pomalu uložit k ledu a dát se na formu sportu z které budu mít jen radost. Abych se dostal k pudlu věci, celý život sportuji, nejsem rozhodně nějak extrémně zanedbaný, přesto jsem vždy měl k mým 189cm váhu přes 90kg (v dobách studia PedF-TV) ted osciluje okolo 98kg. Rád bych si zaběhl maraton jako řada mých kamarádů – cíl myslim tak 4:30. Jen se trochu bojím co tomu řeknou klouby, dosud když jdu běhat tak jen max 15km a většinou v lese po měkoučkém. Je tu někdo s kilíčkem kil co už má zkušennost? Díky

avatar

Chrudim

Celkem 2862 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:51 (2013)
půlmaraton: 1:33:44 (2013)
maraton: 3:45:17 (2013)

PetrCR muž 30.07.2009 20:49:30

Maraton bych chtěl příští nebo ten další rok zkusit, s tím neporadím. Ale měřím 192cm, vážím ±97kg a je mi čerstvě 31 let, takže podobné parametry jako ty, akorát jsem dřív nijak nesportoval. Trochu víc běhám asi tři roky (vloni něco málo přes 1000 km) a letos v Pardubicích jsem si dal první půlmaraton s cílem do dvou hodin a výsledkem 1:49 bez větších problémů (kromě strachu o nohu, která mně před tím začala trochu trápit). Poslední čtyři kilometry mně ztěžkly nohy, ale jinak se mi běželo dobře. Jinak běhám většinou kolem 10 km s průměrem lehce přes 5min/km. Takže pokud to zdraví dovolí, nebude to asi problém, i když samozřejmě lehčí běžec to bude mít doslova lehčí. Na druhou stranu, nejsem žádný svalovec, ale nedovedu si představit, jak bych vypadal vychrtle při 80 kg. Jo a většinu běhám po asfaltu/dlažbě.

Motto: Není důležité vyhrát, ale doběhnout ve zdraví do cíle.
avatar

Brno

Celkem 19190 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:32:28 (2008)
maraton: 3:23:45 (2008)

Pavel S. muž 30.07.2009 23:13:50

Tak s tím nějaké zkušenosti mám. Já začal s během o sedm let později než ty, s váhou těsně pod cent a výškou o 10 cm menší než ty. Po půl roce 79 kg ( při 300 km naběhaných za celý půlrok ) a klouby mi od té doby děkují, že už ten „batoh“ nemusejí nosit. I ten maraton nakonec přišel. Jak psal Leszczynski, chce to začít opatrně, pomalu snižovat váhu a až potom se do toho pořádně obout. Když budeš trpělivý a běh tě nepřestane bavit, svému původnímu cíli (4:30) se budeš smát…

avatar

_Marvin muž 31.07.2009 09:21:44

Běžel jsem s 97 kg maraton za 4:15 s rezervou a to jsem spíš antitalent a příprava nebyla optimální, takže 4:30 pro Tebe bude určitě reálných. Jestli nezačínáš z nuly a už teď pravidelně běháš 10+ km tak v řádu několika málo měsíců, samozřejmě záleží kolik tomu chceš věnovat času, jaké máš podmínky na regeneraci atd.

Klouby, to je jiná otázka, 42 km běhu při téhle váze Ti rozhodně neprospěje, zvlášť jesli půjde o městský běh po asfaltu, betonu a kostkách. Další problém je samozřejmě zvýšená kilometráž v přípravě, i když tam můžeš využívat měkčí povrch. Já osobně jsem si další maratony zakázal dokud nepůjde váha tak na 92–93 s tim, že v přípravě bych to pak srazil k 90, což rozhodně není ideální maratonská váha, ale pro vyššího člověka (mam 188)s těžšími kostmi a nějakou svalovou hmotou, o kterou nechce úpně přijít, řekněme určitý přijatelný kompromis.

avatar

Crunch muž 31.07.2009 10:49:57

Dík za rady, a díky za utvrzení mého odhadu. Jelikož plánuji tak jeden maraton ročně a k tomu pár hobby závodů od hodinovky do 25km, tak myslim že to opravdu nebude velký problém. Sportuji od 6ti let, 20let hraji stolní tenis na podvrcholové :-) úrovni, čekal jsem že zde budou rady něco shodit,ale já jsem opravdu celkem hubený, na škole mi při těch 90kg vycházelo okolo 7% tuku, ted to bude trošku víc, ale myslim, že váhu opravdu pod 90kg nedám, už jen proto, že musím trochu posilovat, abych si nezničil záda při pinci a nepřišel o přivýdělek :-) ale dlouhé běhy jsou boží, dneska půjdu na výklus před fotbálkem… už se těšim :-)

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)
avatar

Tomx muž 31.07.2009 22:51:29

Já jsem kdysi začínal běhat se 107 (198cm) a v 38. Ono to pak jde rychle dolu. Před prvnim IM jsem pak měl 86kg :-) Teď se houpu mezi látem a zimou plus minus 8kg.

Motto: Born to Ironman, forced to work...
Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.