Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prochladnutí

Prochladnutí

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

shon@ muž 16.10.2009 12:28:34

Zdravím všechny běžce:) Chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s tímto problémem:v tomto týdnu začalo horší počasí (u nás asi 2 stupně, déšť a vítr) ale běhat jsem vyrazil (středa 60 a dnes 75 minut) a jako loni i předloni na podzim se u mě objevila tato nepříjemnost: ve středu večer po tom běhu jsem začal pociťovat častou potřebu močení a trošku jakoby pálení v podbřišku (nepálí to moc jenom tam prostě registruju malinko něco-nevím přesně jak to popsat).No jde mi na nervy hlavně to časté nutkání jít na malou je to otravné.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Myslím že by to mohlo být způsobeno např. lehkým prochladnutím měchýře nebo třeba ledvin.Jinak na běh nosím v podoném počasí termo spodní prádlo, tepláky, termotriko na to bavlněný rolák a větrovou bundu.Ale dnes když pršelo tak asi po 40 minutách jsem cítil že mě to spocené triko které jsem měl přilepené na hrudníku trošku studí-to by asi být nemělo co?No nechci z toho dělat bůhví jakou hrůzu je to jenom prostě trochu nepříjemnost a zajímalo by mě jestli je na tom třeba někdo z Vás podobně, případně jak se tomu bránit (běh bych vysadit přes podzim a zimu nechtěl baví mě to). Díky moc.

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 16.10.2009 12:39:48

Uvař si urologický čaj nebo něco podobného…nic moc pití, ale lze občas pít i preventivně. Nejlepší je se při běhu pořád hýbat, zbytečně nezastavovat a doma hned skočit do teplý vany. Myslím, že ten přechod skoro rovnou z léta do zimy byl šok skoro pro každého, že se s tím tělo postupně srovná. Běhat zbytečně nabalený, asi taky nemá smysl…určitě tomu postupně „vychytáš mouchy“ a budeš tak cca vědět, podle situace venku, jak se oblíct. Já si většinou vážu šusťákovku kolem pasu a buď jí oblíknu nebo ne, ale já jsem z teplých krajin (Prahy) =)

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Celkem 76 km
Minulý měsíc 0 km

DropIn muž 22.10.2009 21:40:51

Jak je to s během v zimě…slyšel jsem že prý se poškozují plýce, když mrzne

avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 22.10.2009 22:21:22

[quote=DropIn]Jak je to s během v zimě…slyšel jsem že prý se poškozují plýce, když mrzne[/quote] Chce to přiměřené oblečení a přiměřenou intenzitu pohybu. Radši takovou, aby si nemusel otvírat pusu a udýchal to nosem. Při průchodu nosem se vzduch předehřeje a pro dolní cesty dýchací to není šok. Ale už z principu zimy je dobré většinu pohybu venku provádět v nízký intenzitě, klidně. Pokud plánuješ důležitý závody na jaro a později, tak není kam spěchat. Případně šátek, kuklu přes nos či jen pusu. Já to nemám ráda, nějakou dobu je to fajn, ale pak se šátek zvlhčí.

Někteří vydrží i vysoké krátké intenzity, aniž by to odstonali. Jiní jsou v zimě neustále nemocní, i když jsou na sebe opatrní, běhají klidně, krátce, mají dostatek vitamínů, spánku… Pokud se sportováním v zimě nemáš zkušenost, chce to zkoušet opatrně. Ideální je navykat si už teď na podzim, kdy se teploty snižují.

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 23.10.2009 14:57:23

Určitě to chce navykat postupně a správně se oblékat. Ale jakékoliv průpovídky typu, že studený vzduch poškozuje plíce a pod. postrádají jakoukolik logiku, jsou to jenom zaběhnuté řeči starostlivých babiček. Existujou přece takzvanné běžky, jiste jste už o nich slišeli ;) . A závody v běhu na lyžích se dělají většinou při teplotách pod nulou a závodníci jdou naplno, žádná mírná intenzita. Pak třeba bruslení ve všech podobách včetně hokeje. Neslišel jsem o tom, že by někdo nakazoval klukům jít na jezero až když se oteplí, aby náhodou nedostli zápal plic. A to bych řekl, že hokej je vpodstatě takový intervalový tréning. Tak jaképak strachy, tyto argumanty stačili i na mé rodiče, jistě postačí i vám.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 23.10.2009 15:16:41

Také mám ten dojem. Důležité je skutečně nadechovat převážně nosem (vydechuji většinou ústy). Jsem příjemně překvapen, že jsem se nenachladil ani z maratonu v Ostravě, přestože jsem ho béžel 4 hodiny v promočeném tričku s krátkým rukávem a s částečně promočenými bermudami. V zimě se bojím hlavně uklouznutí na mokrém nebo zmrzlém podkladu, zejména při běhu s kopce, ze kterého neumím dobře běhat, ani když je sucho. Toto zatím vidím jako jeden z důvodů, proč v zimě závody nechci běhat.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Praha

Celkem 26354 km
Minulý měsíc 21 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 23.10.2009 19:48:34

Při vyšším výkonu dýchám převážně ústy (nosem to neudejchám) a zatím jsem do svých 55 let bez poškození plic přežil běhání v zimě (cca do –15) na běžkách třeba Vasák při –27 a na vodě to, že je člověk při +5 mokrej celej den a při závodech chvíli dře a pak v mokrým čeká. Zatím žiju :-)))

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 26.10.2009 19:26:36

Já jsem se asi v sobotu nějak divně nachladila. Nos mám v podstatě prázdný, ale na hrudníku jakési závaží. Nemůžu se pořádně nadechnout a můj pokus o hodně pomalý běh zkrachoval. Nosem to vůbec neudýchám a těch pár minut co jsem se zadýchala přes pusu mě teď zatraceně bolí na hrudníku. Teplotu nemám, jen pracně dýchám. Zkouším to rozběhat, ale dnes už jsem to musela opravdu vzdát. Máte někdo podobnou zkušenost?

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 26.10.2009 20:05:41

musíš si pár dní oddýchnuť,upokojiť dýchacie cesty,ja som to nikdy nedodržiavala,u mňa sa klin klinom vybíja,ten kašeľ mi tzv.dozrel pri behaní postupne zo suchého na mokrý až vykašliavanie,ale keď Ťa bolí tak pozor,to by som si na zodpovednosť nevzala.každý nuie je taký nezmar ako ja!!!Skús si zaliať bylinky a po večeroch inhalovať.Teplé mliečko s medom a maslom,to vždy pomohlo pustiť aj tie hlieny,ktoré Ti tam možno blokujú.Rozmaznávaj sa oddýchni si.Potom daj vedieť.

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 29.10.2009 07:57:23

Tak už je to docela dobrý, musím se vyhýbat přetopeným místnostem, při běhu dýchat víc nosem a po doběhu rychle do sucha, ale ne do velkýho tepla – to mi způsobuje lehký dočasný astma. Přechody ze zimy do tepla a naopak, to bude ten problém, a taky ten inverzní smogovej vlhkej sliz co se válí v nížinách. Holt, když je hnusně, zavřít pusu – třeba na peprmintový kokino a žádný sprinty jen couráky. Jo a ten medíček s bylinkama, to mi teda jede! S takovou se do vánoc neunesu. :)

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

kolín

Celkem 4827 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:18 (2000)

radon muž 24.11.2009 16:42:08

Přátelé poradte.Před dvěma dny jsem běžel asi 4km podél Labe a zprava těsně foukalo.Dnes trpím jako pes, bolí mě děsně krční páteř a bolest mi vystřeluje do pravé lopatky a ramene,otočit hlavou též nemohu.na dnešek jsem spal s límcem a cpu se ibalgine¨m,též si bolavé místo nahřívám.Vše bez efektu.Psychicky mě to dost ničí,protože mě to zákonitě limituje v pohybu.Jak se těchto problémů nejrychleji zbavit?

avatar

Celkem 1196,38 km
Minulý měsíc 0 km

Kateřina G. žena 10.01.2010 17:10:52

[quote=kámen úrazu][quote=Dro­pIn]Jak je to s během v zimě…slyšel jsem že prý se poškozují plýce, když mrzne[/quote] Jiní jsou v zimě neustále nemocní, i když jsou na sebe opatrní, běhají klidně, krátce, mají dostatek vitamínů, spánku…[/quote] Ach jo, už od října se nemůžu pořádně vyléčit, pořád něco. Loni v zimě to bylo stejný, to jsem ještě neběhala, skončilo to až začátkem května a stihla jsem takové zajímavé choroby jako mononukleózu a zápal plic. Od začátku srpna 2009 běhám a pořád dobrý, ale od října 2009 furt nějaké záněty dutin, nosohltanu, zvýšené teploty přes měsíc. Moc jsem se těšila na zimní běhání, a podle tohoto to vypadá, že jsem ten typ, co si bude muset zimní běhání odpustit.

Tak jsem si tu postěžovala, a jdu se chopit zázvorového čaje a naděje, že jednou ty nemoci skončí…

Motto: "Někdy jsem do snídaně uvěřila třeba v šest nemožností." Královna, Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem, L. Carroll
avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 11.01.2010 10:25:52

[quote=radon]Přá­telé poradte.Před dvěma dny jsem běžel asi 4km podél Labe a zprava těsně foukalo.Dnes trpím jako pes, bolí mě děsně krční páteř a bolest mi vystřeluje do pravé lopatky a ramene,otočit hlavou též nemohu.na dnešek jsem spal s límcem a cpu se ibalgine¨m,též si bolavé místo nahřívám.Vše bez efektu.Psychicky mě to dost ničí,protože mě to zákonitě limituje v pohybu.Jak se těchto problémů nejrychleji zbavit?[/quote] …co takhle zkusit to prohřát teplou Emspomou?

Motto: ...kam až?
avatar

Celkem 538 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:02 (2009)
maraton: 4:07:52 (2009)

Fiona žena 22.02.2010 04:44:32

Sice nachlazena prevazne nebyvam, ale zimu resim kompromisem. Kdyz je jednou za cas teplo (nerikam slunicko, staci teplo treba i s mrholenim) a ja mam zrovna cas, jdu na delsi beh ven. Pokud mozno opravdu delsi (20+), jezto vim ze se to nebude hned tak opakovat. Kdyz je normalne / hnusne / mam min casu, resim udrzbu behaciho aparatu intervaly ci fartleky ve fitku na pasu. Sice opruz, ale zas tam topi a ma to tachometr :)

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 22.02.2010 07:49:28

Dav: Když mně takhle občas prochladnou záda, aplikuji hřejivou náplast (Capsicolle z lékárny) a saunu. A čekám, až to přejde. Ale myslím, že to moc urychlit nejde. Pokud tedy nechceš brát prášky.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 22.02.2010 10:13:13

[quote=Advid]Dav: Když mně takhle občas prochladnou záda, aplikuji hřejivou náplast (Capsicolle z lékárny) a saunu. A čekám, až to přejde. Ale myslím, že to moc urychlit nejde. Pokud tedy nechceš brát prášky.[/quote] …no jasně, Capsicolle-flastry jsou vynikají, já je aplikuju na čéšky, který se za chladnýho počasí vlastně ani nijak zahřát nedají…

Motto: ...kam až?
Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.